Back to list

Results

5. ICO Crossminton World Championships powered by Speedminton®
HUN Budapest
July 4, 2019 - July 7, 2019

Crossminton female O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GERBER ZSUZSANNA 1969 F HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
2 N STRÖBEL Regina 1966 F GER Bonländer Speeders (GER)
3 N BERGMANOVA Vladena 1964 F CZE Fürsty Speeders (GER)
3 N SYC-KRIVANOVA Henrieta 1964 F SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)
5 N BOMIRSKA Lidia 1957 F POL PACross Lipkow (POL)
5 N KAPLON Joanna 1964 F POL UKS Atlas (POL)
7 N HECZKOVÁ Iveta 1967 F CZE SK MaKaKo (CZE)
7 N GIERSCHIK-BLEY Waltraud 1957 F GER TSV Poing Speed Fires (GER)
7 N ELIES Michelle 1963 F FRA
10 N FUJIMOTO Mayumi 1960 F JPN THREE STRIPES (JPN)
10 N IMADA Emi 1954 F JPN Pivot Kamata (JPN)
10 N MODOK Benőné 1962 F HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
10 N SUCHÁ Naďa 1955 F CZE
10 N WADA Ayako 1958 F JPN Pivot Kamata (JPN)

Crossminton female O50 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GERBER ZSUZSANNA 1969 F HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
1 N MODOK Benőné 1962 F HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
2 N IMADA Emi 1954 F JPN Pivot Kamata (JPN)
2 N WADA Ayako 1958 F JPN Pivot Kamata (JPN)
3 N BOMIRSKA Lidia 1957 F POL PACross Lipkow (POL)
3 N JURÁŠOVÁ Markéta 1968 F CZE
3 N KAPLON Joanna 1964 F POL UKS Atlas (POL)
3 N SUCHÁ Naďa 1955 F CZE

Crossminton female O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BRAUN Helga 1975 F HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
2 N WERNEROVÁ Markéta 1973 F CZE Speed Team Praha (CZE)
3 N AKITA Haruna 1979 F JPN Tokyo Cross (JPN)
3 N FENYVESI Beáta 1975 F HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
5 N ZRNIĆ Tatjana 1976 F CRO SBT Hrvatski (CRO)
5 N YUASA Ayumi 1974 F JPN Tokyo Cross (JPN)
5 N SCHABEK Sabina 1977 F POL Speebs Szczecin (POL)
5 N FIGLÁR Barbara 1975 F HUN FOXminton SC (HUN)
9 N OSVAY Edit 1972 F HUN Vajai SE (HUN)
9 N NAGY-KÁLOZI Anikó 1973 F HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
9 N LELONEK Magdalena 1975 F POL MKS GEMIK Kielce (POL)
9 N KOIZUMI Yoko 1975 F JPN Tokyo Cross (JPN)
9 N KNOBLING Irena 1973 F GER Fürsty Speeders (GER)
9 N KLEE Vivien 1977 F GER TSV Poing Speed Fires (GER)
9 N JAGIELLO Beata 1974 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
9 N GAÁL Nóra 1973 F HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
17 N LOPES ANUNCIATA 1973 F FRA ASS Argenteuilaise (FRA)
17 N BOYER Claudine 1978 F SUI SBC Luzern (SUI)
19 N WILK Katarzyna 1975 F POL
19 N VAŠÍČKOVÁ Radka 1972 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
19 N MATSUMOTO Yuko 1973 F JPN Tokyo Cross (JPN)
19 N LAUVA Irina 1970 F LAT BC SMASH (LAT)
19 N KOWALCZYK Joanna 1977 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
19 N JANČUNSKA Gabija 1979 F LTU KC Wolf Fighters (POL)
19 N JAKUSKA Baiba 1975 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)
19 N GRZEGORY Olga 1979 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
19 N GOORYE Sarmilla 1972 F MRI Curepipe Crossminton Club (MRI)
28 N TOYOBA Asako 1973 F JPN Tokyo Cross (JPN)
28 N TÓTH Gabriella 1976 F HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
28 N TAKÁCS Krisztina 1972 F HUN FOXminton SC (HUN)
28 N SCAVNICKA Maria 1976 F SVK SbK Lipany (SVK)
28 N PETŐ Viktória 1975 F HUN Speedmeteor SE (HUN)
28 N PETERSONE Laila 1970 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)
28 N NYGÅRD BERNTZEN Siv Aida 1970 F NOR Lier IL Crossminton (NOR)
28 N HISCAKOVA Silvia 1975 F SVK SbK Lipany (SVK)
28 N GRAVA Zane 1975 F LAT
28 N BURY Lucie 1977 F CZE SK MaKaKo (CZE)
28 N BENČIĆ Željka 1977 F CRO Crossminton club Zabok (CRO)
28 N VERBEECK Kathleen 1978 F BEL Crossminton Houten (NED)

Crossminton female O40 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FENYVESI Beáta 1975 F HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
1 N GAÁL Nóra 1973 F HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
2 N VAŠÍČKOVÁ Radka 1972 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N WERNEROVÁ Markéta 1973 F CZE Speed Team Praha (CZE)
3 N TOYOBA Asako 1973 F JPN Tokyo Cross (JPN)
3 N PETERSONE Laila 1970 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)
3 N MATSUMOTO Yuko 1973 F JPN Tokyo Cross (JPN)
3 N JAKUSKA Baiba 1975 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)
5 N PETŐ Viktória 1975 F HUN Speedmeteor SE (HUN)
5 N TÓTH Gabriella 1976 F HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)

Crossminton female U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRPÁLKOVÁ Natálie 2007 F CZE Crossminton Pardubice (CZE)
2 N GERGŐ Janka 2007 F HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
3 N BERVAR Tija 2007 F SLO KMK Radece (SLO)
3 N ZUPEVC Eva 2008 F SLO KMK Radece (SLO)
5 N LELONEK Hanna 2007 F POL
5 N ENGELLEITER Szonja Flóra 2007 F HUN Speedmeteor SE (HUN)
5 N BURY Viktorie 2009 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N BLAŽEV Katarina 2007 F SRB Speeder Sombor (SRB)
9 N KOLENC Hana 2008 F SLO KMK Radece (SLO)
9 N GORICKI Nika 2009 F CRO SBC Zagreb (CRO)
9 N GORCZYCA Alicja 2008 F POL KC Wolf Fighters (POL)
9 N BENČIĆ GRACIA 2009 F CRO Crossminton club Zabok (CRO)
13 N ANTUZA Kate 2008 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)
13 N BENESZOVÁ Eliška 2010 F CZE SK MaKaKo (CZE)
13 N DUNIUSHKINA Alena 2010 F RUS
13 N KUZNETSOVA Sofia 2010 F RUS

Crossminton female U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HOLESINSKA Zuzana 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N SPARE Agate Kristiana 2005 F LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
3 N ŠKODOVÁ Andrea 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N VINTAR Ana Marija 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
5 N NOVAK Ema Stella 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
5 N MICHNIEWICZ Julia 2005 F POL UKS Mrzezyno (POL)
5 N MACSKÁS Molli 2005 F HUN Debreceni Gekko (HUN)
5 N BANIĆ Leona 2005 F SRB Speeder Sombor (SRB)
9 N AMMEROVA Dasa 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
9 N CSENGE Illés 2006 F HUN Speedmeteor SE (HUN)
9 N GLAVAČ Lana 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
9 N JANCEKOVA Bianka 2006 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
13 N WERNEROVÁ Anne-Marie 2006 F CZE Speed Team Praha (CZE)
13 N VESZELOVSZKY Réka 2006 F HUN Speedmeteor SE (HUN)
13 N ULICNA Zuzana 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
13 N TAKÁCS Nikolett 2006 F HUN Debreceni Gekko (HUN)
13 N RICHTER Jule 2006 F GER Erzgebirgs-Speedys (GER)
13 N MAZUROVÁ Natálie 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)
19 N BANJŠAK Lucija 2006 F CRO Crossminton club Zabok (CRO)
19 N MACUROVÁ Simona 2005 F SVK
19 N PEĆNIK Natalija 2005 F CRO Crossminton club Zabok (CRO)
19 N RUELLE Dolly 2005 F FRA
19 N RUELLE Melody 2005 F FRA
19 N ÚJVÁRI Dóra 2005 F HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)

Crossminton female U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MOURAT Sendilla 2002 F MRI North Speeders Sport Club (MRI)
2 N VERES Georgina 2004 F HUN Vajai SE (HUN)
3 N MIŠKULIN Nika 2001 F CRO SBT Hrvatski (CRO)
3 N ZUKIĆ Gala 2002 F CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
5 N JURGENSONE Mareta 2004 F LAT STC Green Foot (LAT)
5 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N ROGELJ Pika 2004 F SLO KMK Radece (SLO)
5 N RÁCZ-FODOR Vivien 2003 F HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
9 N ZOREC Hana 2004 F SLO KMK Radece (SLO)
9 N DADULAKOVA Katarina 2004 F SVK ZS Kysak (SVK)
11 N VENDÉGH Rebeka 2004 F HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
11 N LANTOS Zita 2002 F HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
11 N JANKOVIĆ Jelena 2003 F SRB Speeder Sombor (SRB)
11 N CIBULKOVÁ Veronika 2003 F CZE SK Prague United (CZE)
11 N IMRICHOVA Livia 2003 F SVK ZS Kysak (SVK)
16 N RADMILO Gorana 2002 F SRB Speeder Sombor (SRB)
16 N GAJDOSOVA Lesana 2004 F SVK ZS Kysak (SVK)
16 N HUBER Katrin 2001 F GER TSV Poing Speed Fires (GER)
16 N SEIDEL Leoni Sophie 2002 F GER Erzgebirgs-Speedys (GER)
16 N SZABÓ Petra 2001 F HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
16 N KABAI Hanna 2004 F HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)

Crossminton female U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MIŠKULIN Nika 2001 F CRO SBT Hrvatski (CRO)
1 N ZUKIĆ Gala 2002 F CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
2 N GERGŐ Janka 2007 F HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
2 N VERES Georgina 2004 F HUN Vajai SE (HUN)
3 N ZOREC Hana 2004 F SLO KMK Radece (SLO)
3 N ROGELJ Pika 2004 F SLO KMK Radece (SLO)
3 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N ŠKODOVÁ Andrea 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N IMRICHOVA Livia 2003 F SVK ZS Kysak (SVK)
5 N JANCEKOVA Bianka 2006 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
5 N RÁCZ-FODOR Vivien 2003 F HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
5 N BARTOS Bíborka 2004 F HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
5 N MACSKÁS Molli 2005 F HUN Debreceni Gekko (HUN)
5 N TAKÁCS Nikolett 2006 F HUN Debreceni Gekko (HUN)
5 N CIBULKOVÁ Veronika 2003 F CZE SK Prague United (CZE)
5 N HOLESINSKA Zuzana 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N DADULAKOVA Katarina 2004 F SVK ZS Kysak (SVK)
9 N ULICNA Zuzana 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
9 N AMMEROVA Dasa 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
9 N GLAVAČ Lana 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
9 N NOVAK Ema Stella 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
9 N JURGENSONE Mareta 2004 F LAT STC Green Foot (LAT)
9 N SPARE Agate Kristiana 2005 F LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
9 N SZABÓ Petra 2001 F HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
9 N LANTOS Zita 2002 F HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
9 N RUELLE Melody 2005 F FRA
9 N RUELLE Dolly 2005 F FRA
9 N GAJDOSOVA Lesana 2004 F SVK ZS Kysak (SVK)

Crossminton female Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KEBER Jasmina 1988 F SLO KMK Radece (SLO)
2 N ŠKERL Lori 2001 F SLO KMK Radece (SLO)
3 N HUBERT Anna 1994 F GER TSV Poing Speed Fires (GER)
3 N ANDRLOVÁ Eliška 2000 F CZE Crossminton Pardubice (CZE)
5 N KNEZ Danaja 1997 F SLO KMK Radece (SLO)
5 N KITAJIMA Haruka 1995 F JPN BLAZE TOKYO crossminton club (JPN)
5 N PAEGLE Santa 1983 F LAT STC Green Foot (LAT)
5 N ABE Yurina 1994 F JPN TUNATAMA CROSS (JPN)
9 N WINCENCIAK Zofia 1999 F POL KC Wolf Fighters (POL)
9 N GRANBERG Linnea 1998 F SWE 7H Speeders (SWE)
9 N URBANIK Marta 1987 F POL Speebs Szczecin (POL)
9 N HONZKOVÁ Zuzana 1993 F CZE SK Prague United (CZE)
9 N JAGEČIĆ Zrinka 1995 F CRO SBC Zagreb (CRO)
9 N ANDRLOVÁ Anna 2000 F CZE Crossminton Pardubice (CZE)
9 N KAWABATA Fuka 1993 F JPN THREE STRIPES (JPN)
9 N SYC-KRIVANOVA Barbora 1991 F SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)
17 N HORN Andrea 1985 F GER Speedbats Dresden (GER)
17 N TSUNEKAGE Yukino 1988 F JPN TUNATAMA CROSS (JPN)
17 N BRANELLEC Audrey 1991 F FRA ASPB Speed Warriors (FRA)
17 N GERBER Ilva 1988 F SUI Speeders Zürich (SUI)
17 N NICKEL Laura 1997 F GER Elbspeeders Hamburg (GER)
17 N BOSMA Celien 1992 F GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
17 N SCAVNICKA Kristina 1998 F SVK SbK Lipany (SVK)
17 N BARKOVIĆ Paula 1998 F CRO SBC Zagreb (CRO)
17 N ABE Fumika 1977 F JPN Yokohama S.C. (JPN)
17 N JAGEČIĆ Laura 1999 F CRO SBC Zagreb (CRO)
17 N LOGOSA Agnese 1985 F LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
17 N WIKLANSKA Natalia 1998 F POL KC Wolf Fighters (POL)
29 N LE LAN Gaëlle 1976 F FRA Speed Roazhon Club (FRA)
29 N ARCTANDER KRISTENSEN Ida 1987 F NOR Lier IL Crossminton (NOR)
29 N DÓSA-RÁCZ Kitti 1988 F HUN FOXminton SC (HUN)
29 N FRÄNTZEL Katrin 1980 F GER SBC Bad Frankenhausen (GER)
29 N DESFARGES Alexandra 1991 F FRA Speed all Stars Bécula (FRA)
29 N PICARD Léa 1997 F FRA A-S-S-G Gouesnou (FRA)
29 N IVKOVIC Isabelle 1985 F FRA SC Eragny sur Oise (FRA)
29 N HANŽLÍKOVÁ Petra 1999 F CZE Koukej letět (CZE)
29 N JERKOVIĆ Alida 1983 F SRB Speeder Sombor (SRB)
29 N HÜCKINGHAUS Jana 1991 F GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
29 N ZOGOTA Solvita 1984 F LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
29 N MUKO Ayano 1991 F JPN Yokohama S.C. (JPN)
29 N LUKACOVA Tamara 1997 F SVK TJ Slávia PU Presov (SVK)
29 N OSIPOVA Anna 1990 F RUS MOSCOW CROSSCLUB (RUS)
43 N ZVAIGZNE Vita 1990 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)
43 N HEY Anna 1982 F GER SBC Bad Frankenhausen (GER)
43 N FROMMELT Mirjam 1990 F SUI SB Gekkos Aarau (SUI)
43 N FUJIMORI Sayaka 1981 F JPN Pivot Kamata (JPN)
43 N BENESZOVÁ Alena 1981 F CZE SK MaKaKo (CZE)
43 N ARCTANDER Stine Myrland 1986 F NOR Lier IL Crossminton (NOR)
43 N BIRKANE Liene 1990 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)
43 N DÍAZ SANTANA RAQUEL 1988 F ESP CanariaSpeed (ESP)
43 N PETERS Esther 1995 F GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
43 N DETE Sonia 1990 F FRA Speed Roazhon Club (FRA)
43 N IZUMIURA Yumi 1991 F JPN Tokyo Cross (JPN)
43 N UCHIUMI Hanako 1999 F JPN TUNATAMA CROSS (JPN)
43 N CHINAMI Minagawa 1993 F JPN THREE STRIPES (JPN)
43 N SHIGA Hanae 1988 F JPN Shinagawa Club (JPN)
43 N ROLFES Anja 1986 F GER Speedlights München (GER)

Crossminton female Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ŠKERL Lori 2001 F SLO KMK Radece (SLO)
1 N KNEZ Danaja 1997 F SLO KMK Radece (SLO)
2 N HORN Andrea 1985 F GER Speedbats Dresden (GER)
2 N ROLFES Anja 1986 F GER Speedlights München (GER)
3 N ANDRLOVÁ Eliška 2000 F CZE Crossminton Pardubice (CZE)
3 N ANDRLOVÁ Anna 2000 F CZE Crossminton Pardubice (CZE)
3 N JAGEČIĆ Zrinka 1995 F CRO SBC Zagreb (CRO)
3 N JAGEČIĆ Laura 1999 F CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N BOYER Claudine 1978 F SUI SBC Luzern (SUI)
5 N GERBER Ilva 1988 F SUI Speeders Zürich (SUI)
5 N LOGOSA Agnese 1985 F LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
5 N PAEGLE Santa 1983 F LAT STC Green Foot (LAT)
5 N CHINAMI Minagawa 1993 F JPN THREE STRIPES (JPN)
5 N ABE Fumika 1977 F JPN Yokohama S.C. (JPN)
5 N IZUMIURA Yumi 1991 F JPN Tokyo Cross (JPN)
5 N YUASA Ayumi 1974 F JPN Tokyo Cross (JPN)
9 N GOORYE Sarmilla 1972 F MRI Curepipe Crossminton Club (MRI)
9 N ZOGOTA Solvita 1984 F LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
9 N BIRKANE Liene 1990 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)
9 N HEY Anna 1982 F GER SBC Bad Frankenhausen (GER)
9 N FRÄNTZEL Katrin 1980 F GER SBC Bad Frankenhausen (GER)
9 N DESFARGES Alexandra 1991 F FRA Speed all Stars Bécula (FRA)
9 N IVKOVIC Isabelle 1985 F FRA SC Eragny sur Oise (FRA)
9 N MOURAT Sendilla 2002 F MRI North Speeders Sport Club (MRI)

Crossminton male O60 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LESKI Pawel 1957 M POL BadBats Wroclaw (POL)
2 N KNOT Jerzy 1955 M POL PZSB Gorlice (POL)
3 N RICHTER Norbert 1959 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
3 N TSIUCALO Alexander 1954 M UKR SC Uzghorod (UKR)
5 N VIKRAM DATT Sharma 1951 M IND
5 N WINCENCIAK Jan 1951 M POL KC Wolf Fighters (POL)
7 N NOVÁK Jiří 1959 M CZE
7 N HELDAK Vladimir 1955 M SVK SbK Lipany (SVK)
7 N BLANUŠA Vladimir 1952 M SRB Speeder Sombor (SRB)
10 N BERECZ Miklós 1959 M HUN Speedmeteor SE (HUN)
10 N JERKOVIĆ Slobodan 1954 M SRB Speeder Sombor (SRB)
10 N SEIDEL Tino 1956 M GER Erzgebirgs-Speedys (GER)
900 F BRANDES Bill 1952 M GER CanariaSpeed (ESP)

Crossminton male O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RÁCZ László 1967 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
2 N BOROWIEC Piotr 1965 M POL
3 N GIBALA Jozef 1962 M SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)
3 N VINCZE Károly 1968 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
5 N KNOBLING Charly 1961 M GER Fürsty Speeders (GER)
5 N CZEREMUZYNSKI Jacek 1968 M POL FOXminton SC (HUN)
5 N GAWLAK Piotr 1962 M POL PZSB Gorlice (POL)
5 N RÉVÉSZ Gábor Chacho 1968 M HUN Speedmeteor SE (HUN)
9 N NAKAYAMA Makoto 1967 M JPN Tokyo Cross (JPN)
9 N GRANBERG Håkan 1965 M SWE
9 N SZALMÁSI János 1967 M HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
9 N BUJDOSO Zoltan 1965 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
9 N STANSZUS Hartmut 1962 M GER Elbspeeders Hamburg (GER)
9 N KONDO Kenji 1962 M JPN Tokyo Cross (JPN)
9 N MIEZYNSKI Bogdan 1960 M POL Speebs Szczecin (POL)
9 N RÁCZ Imre 1965 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
17 N JURAS Roman 1966 M CZE
17 N ALEKSIĆ Nebojša 1963 M CRO SBC Zagreb (CRO)
17 N BARIŠIĆ Damir 1968 M CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
17 N BENKE József 1967 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
17 N ORBÁN László 1963 M HUN Vajai SE (HUN)
17 N MOURAT Daniel 1965 M MRI North Speeders Sport Club (MRI)
17 N HARTMANN Patrick 1969 M GER Speedlights München (GER)
17 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
17 N WITTER Thomas 1969 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
17 N VOJACEK Milos 1969 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
17 N NEMOTO Eiichiro 1963 M JPN THREE STRIPES (JPN)
17 N BOIS Patrick 1963 M FRA Joueur FSS sans Club (FRA)
17 N FEHRE Frank 1968 M GER Speedbats Dresden (GER)
17 N NICOLAS Frederic 1968 M FRA ASPB Speed Warriors (FRA)
31 N SPARE Edijs 1964 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
31 N BARNA Ferenc 1966 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
31 N CLASGÅRD Mats 1966 M SWE 7H Speeders (SWE)
31 N MAJOR László 1960 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
31 N NIKAMI Takeo 1962 M JPN Tokyo Cross (JPN)
31 N LAUVA Dainis 1969 M LAT BC SMASH (LAT)
31 N GÜRTLER Jiri 1968 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
31 N RAMGOOLAM Hemant K 1962 M MRI Phoenix Sports Club (MRI)
31 N WOOZAGEER Geerijeshsingh 1968 M MRI Phoenix Sports Club (MRI)
31 N KRZNAR Nenad 1968 M CRO SRU Zagorje (CRO)
31 N DEBRECENI Zsolt 1966 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
31 N KISS Ferenc 1963 M HUN FOXminton SC (HUN)
31 N MALISZEWSKI Jerzy 1964 M POL KSS Team JJ Wroclaw (POL)
31 N GERARD POUPARD 1969 M FRA ASPB Speed Warriors (FRA)
31 N PÉTER László 1969 M HUN Speedmeteor SE (HUN)
46 N KOVÁCS Mihály 1968 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
46 N MACSKÁS Zsolt 1967 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
46 N MESTER Niels 1961 M GER Gekkos Berlin (GER)
46 N MORAVEC Milan 1962 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
46 N PATAI János 1967 M HUN FOXminton SC (HUN)
46 N SCHRAUB Uwe 1961 M GER Bonländer Speeders (GER)
46 N KÖGL Roland 1965 M GER Speedlights München (GER)
46 N KOCHANEK Tilman 1962 M GER SBC Bad Frankenhausen (GER)
46 N KARDORF Ralph 1965 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
46 N HORVÁTH Szilveszter 1960 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
46 N FICHTER Heiko 1967 M GER Fürsty Speeders (GER)
46 N FAVENNEC Michel 1958 M FRA
46 N DEME István 1962 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
46 N CHIRKIN Evgeniy 1960 M RUS MOSCOW CROSSCLUB (RUS)
46 N CZÉH Csaba 1968 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)

Crossminton male O50 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RÁCZ Imre 1965 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
1 N RÁCZ László 1967 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
2 N RÉVÉSZ Gábor Chacho 1968 M HUN Speedmeteor SE (HUN)
2 N BUJDOSO Zoltan 1965 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
3 N CZEREMUZYNSKI Jacek 1968 M POL FOXminton SC (HUN)
3 N BOROWIEC Piotr 1965 M POL
3 N KNOT Jerzy 1955 M POL PZSB Gorlice (POL)
3 N GAWLAK Piotr 1962 M POL PZSB Gorlice (POL)
5 N BENKE József 1967 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
5 N KISS Ferenc 1963 M HUN FOXminton SC (HUN)
5 N PATAI János 1967 M HUN FOXminton SC (HUN)
5 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
5 N GRANBERG Håkan 1965 M SWE
5 N CLASGÅRD Mats 1966 M SWE 7H Speeders (SWE)
5 N VINCZE Károly 1968 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
9 N RAMGOOLAM Hemant K 1962 M MRI Phoenix Sports Club (MRI)
9 N MACSKÁS Zsolt 1967 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N WITTER Thomas 1969 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
9 N HELDAK Vladimir 1955 M SVK SbK Lipany (SVK)
9 N GIBALA Jozef 1962 M SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)
9 N ORBÁN László 1963 M HUN Vajai SE (HUN)
9 N VOJACEK Milos 1969 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
9 N WOOZAGEER Geerijeshsingh 1968 M MRI Phoenix Sports Club (MRI)
9 N BERECZ Miklós 1959 M HUN Speedmeteor SE (HUN)
9 N GÜRTLER Jiri 1968 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
9 N ANDRLE Martin 1968 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
9 N MORAVEC Milan 1962 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N RICHTER Norbert 1959 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
9 N STANSZUS Hartmut 1962 M GER Elbspeeders Hamburg (GER)
9 N KARDORF Ralph 1965 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
9 N KOVÁCS Mihály 1968 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
17 N SEIDEL Tino 1956 M GER Erzgebirgs-Speedys (GER)
17 N MESTER Niels 1961 M GER Gekkos Berlin (GER)
17 N HORVÁTH Szilveszter 1960 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
17 N BARNA Ferenc 1966 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)

Crossminton male O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHÜSSELER Patrick 1977 M GER Brühler TV-Speedkrebse Köln (GER)
2 N SCAVNICKY Jan Sr. 1975 M SVK SbK Lipany (SVK)
3 N PÅSCHE Morten 1976 M NOR Lier IL Crossminton (NOR)
3 N SAWICKI Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N CHMIELEWSKI Grzegorz 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
5 N GILLET Jean Luc 1971 M FRA ASPB Speed Warriors (FRA)
5 N RUELLE Jean Michel 1971 M FRA Air Speed (FRA)
5 N NOWOGÓRSKI Dariusz 1975 M POL SpeedBad.pl (POL)
9 N NILOS Georges 1966 M GER Füchse Berlin (GER)
9 N BAUMKIRHER Alen 1977 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
9 N JERMAN Bojan 1970 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
9 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
9 N CWIAKALA Dariusz 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
9 N VAN DER LAAN Marcel 1966 M NED Lightning Speeders (NED)
9 N MAJCHRZAK Jerzy 1972 M POL PACross Lipkow (POL)
9 N WRÓBEL Jacek 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
17 N DOLINSEK Kristjan 1975 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
17 N ILIĆ Damir 1968 M CRO SBK Susak (CRO)
17 N DRUMLAK Przemek 1974 M POL Speebs Szczecin (POL)
17 N VAN HELLEMONT Ronaldo 1974 M BEL Speed Lions Düsseldorf (GER)
17 N BURIĆ Robert 1974 M CRO SRU Zagorje (CRO)
17 N KOWALCZYK Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
17 N TAKAMI Takefumi 1970 M JPN Tokyo Cross (JPN)
17 N SZIGYÁRTÓ István 1975 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
17 N MATHIEU Bertrand 1971 M FRA Speed Tregor Club (FRA)
17 N HERCZEGH Tamas 1971 M HUN Speedmeteor SE (HUN)
17 N KONTCHA Alexandre 1970 M RUS Knightspeeder Nürnberg (GER)
17 N LESCH Thomas 1978 M GER Speedbats Dresden (GER)
17 N NOWOGÓRSKI Artur 1971 M POL SpeedBad.pl (POL)
17 N FERENCZI Istvan 1973 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
17 N DZIRKALIS Uldis 1976 M LAT SK 4R (LAT)
17 N TÓTH Gyula 1973 M HUN FOXminton SC (HUN)
33 N BARKOVS Romans 1978 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
33 N PETHO Zsolt 1971 M HUN FOXminton SC (HUN)
33 N HERRMANN Marcel 1974 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
33 N WEDDE Sven-Torben 1976 M GER MTV Vienenburg (GER)
33 N MOSKAL Tomasz 1974 M POL BadBats Wroclaw (POL)
33 N VAN DER GRAAF Timo 1979 M NED RAP Speeders (NED)
39 N GOHLKE Alexander 1969 M GER Speedlights München (GER)
39 N VAN ERPE Arnaud 1974 M FRA ASPB Speed Warriors (FRA)
39 N KURCZAK Robert 1970 M POL UKS Mrzezyno (POL)
39 N NASZVADI Tibor 1975 M HUN FOXminton SC (HUN)
39 N NOVAK Miloš 1974 M SLO KMK Radece (SLO)
39 N MIKUŠ Dejan 1974 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
39 N ZVAIGZNE Niklavs 1970 M LAT SK Sporta Punkts (LAT)
39 N SUSTERSIČ Matjaž 1977 M SLO KMK Radece (SLO)
39 N RÁCZ-FODOR Attila 1973 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
39 N WIESNER Zoltan 1975 M HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
39 N TUTUCZ Daniel 1973 M ROU Tolna VFC Leopárdok (HUN)
39 N PODVOLECKÝ Pavel 1972 M CZE SPV Hanusovacek (CZE)
39 N KINAL Zoltan 1977 M HUN Speedmeteor SE (HUN)
39 N KASAHARA Shirube 1975 M JPN Tokyo Cross (JPN)
39 N JAGEČIĆ Sinisa 1976 M CRO SBC Zagreb (CRO)
39 N TAKÁCS Attila 1975 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
39 N KOLENC Mitja 1972 M SLO KMK Radece (SLO)
39 N MARTENS Philip 1976 M BEL Crossminton Houten (NED)
39 N KOBAYASHI KATSUTOSHI 1969 M JPN BLAZE TOKYO crossminton club (JPN)
58 N FUJIMORI Yasunobu 1977 M JPN Pivot Kamata (JPN)
58 N CVETKO Ivan 1973 M CRO SRU Zagorje (CRO)
58 N SZABÓ Endre 1971 M HUN Speedmeteor SE (HUN)
58 N ASZTALOS Attila 1972 M HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
58 N MOCHNAK Peter 1971 M SVK SbK Lipany (SVK)
58 N BENČIĆ Tomislav 1971 M CRO SBC Zagreb (CRO)
58 N ABOLTINS Arnis 1977 M LAT SK Sporta Punkts (LAT)
58 N WIKLANSKI Wojciech 1969 M POL PACross Lipkow (POL)
58 N GLUHOVIĆ Gligorije 1972 M SRB Speeder Sombor (SRB)
58 N BANIĆ Željko 1970 M SRB Speeder Sombor (SRB)
58 N KORIBSKY Jaroslav 1975 M SVK SbK Lipany (SVK)
58 N JAKOBSSON Filip 1976 M SWE 7H Speeders (SWE)
58 N TANAKA Kenji 1974 M JPN Tokyo Cross (JPN)
58 N KLUKIEWICZ Dariusz 1973 M POL Speebs Szczecin (POL)
58 N CROUCHE Giovanni 1978 M MRI Flacq Crossminton Club (MRI)
58 N VILCANS Andris 1978 M LAT SK Sporta Punkts (LAT)
58 N LÉVAI Tamás 1971 M HUN FOXminton SC (HUN)
58 N BALLA Péter 1979 M HUN Honvéd Auróra SE (HUN)

Crossminton male O40 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WRÓBEL Jacek 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
1 N CHMIELEWSKI Grzegorz 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
2 N NOWOGÓRSKI Artur 1971 M POL SpeedBad.pl (POL)
2 N NOWOGÓRSKI Dariusz 1975 M POL SpeedBad.pl (POL)
3 N BAUMKIRHER Alen 1977 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
3 N JERMAN Bojan 1970 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
3 N NICOLAS Frederic 1968 M FRA ASPB Speed Warriors (FRA)
3 N VAN ERPE Arnaud 1974 M FRA ASPB Speed Warriors (FRA)
5 N FERENCZI Istvan 1973 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
5 N PETHO Zsolt 1971 M HUN FOXminton SC (HUN)
5 N NIKAMI Takeo 1962 M JPN Tokyo Cross (JPN)
5 N KASAHARA Shirube 1975 M JPN Tokyo Cross (JPN)
5 N WEDDE Sven-Torben 1976 M GER MTV Vienenburg (GER)
5 N LESCH Thomas 1978 M GER Speedbats Dresden (GER)
5 N RUELLE Jean Michel 1971 M FRA Air Speed (FRA)
5 N GILLET Jean Luc 1971 M FRA ASPB Speed Warriors (FRA)
9 N LESKI Pawel 1957 M POL BadBats Wroclaw (POL)
9 N CWIAKALA Dariusz 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
9 N MOSKAL Tomasz 1974 M POL BadBats Wroclaw (POL)
9 N MAJCHRZAK Jerzy 1972 M POL PACross Lipkow (POL)
9 N DOLINSEK Kristjan 1975 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
9 N MIKUŠ Dejan 1974 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
9 N GLUHOVIĆ Gligorije 1972 M SRB Speeder Sombor (SRB)
9 N VAN DER GRAAF Timo 1979 M NED RAP Speeders (NED)
9 N VAN DER LAAN Marcel 1966 M NED Lightning Speeders (NED)
9 N BANIĆ Željko 1970 M SRB Speeder Sombor (SRB)
9 N TAKÁCS Attila 1975 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N SCHOENE Christian 1978 M GER Speedlights München (GER)
9 N KÖGL Roland 1965 M GER Speedlights München (GER)
9 N SZIGYÁRTÓ István 1975 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N TANAKA Kenji 1974 M JPN Tokyo Cross (JPN)
9 N TAKAMI Takefumi 1970 M JPN Tokyo Cross (JPN)
17 N ABOLTINS Arnis 1977 M LAT SK Sporta Punkts (LAT)
17 N ALEKSIĆ Nebojša 1963 M CRO SBC Zagreb (CRO)
17 N KINAL Zoltan 1977 M HUN Speedmeteor SE (HUN)
17 N KOLENC Mitja 1972 M SLO KMK Radece (SLO)
17 N PÉTER László 1969 M HUN Speedmeteor SE (HUN)
17 N HERCZEGH Tamas 1971 M HUN Speedmeteor SE (HUN)
17 N ZVAIGZNE Niklavs 1970 M LAT SK Sporta Punkts (LAT)
17 N WIESNER Zoltan 1975 M HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
17 N TÓTH Gyula 1973 M HUN FOXminton SC (HUN)
17 N SZABÓ Endre 1971 M HUN Speedmeteor SE (HUN)
17 N MOURAT Daniel 1965 M MRI North Speeders Sport Club (MRI)
17 N CROUCHE Giovanni 1978 M MRI Flacq Crossminton Club (MRI)
17 N JAGEČIĆ Sinisa 1976 M CRO SBC Zagreb (CRO)
17 N NOVAK Miloš 1974 M SLO KMK Radece (SLO)

Crossminton male U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCAVNICKY Jan Jr. 2007 M SVK SbK Lipany (SVK)
2 N KOVÁCS Marcell 2008 M HUN FOXminton SC (HUN)
3 N DRYJA Dominik 2007 M POL KC Wolf Fighters (POL)
3 N VIKSNINS Gints 2007 M LAT SK Sporta Punkts (LAT)
5 N VAN HELLEMONT Lenn 2007 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
5 N POJMON Jindřich 2008 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
5 N JEVŠEVAR Jakob 2007 M SLO KMK Radece (SLO)
5 N FRIEDEMANN Declan 2007 M GER Erzgebirgs-Speedys (GER)
9 N KARDORF Frederik 2007 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
9 N SONIK Oskar 2009 M POL KC Wolf Fighters (POL)
11 N VILCANS Valts 2009 M LAT SK Sporta Punkts (LAT)
11 N SULCS Markuss 2007 M LAT SK Sporta Punkts (LAT)
11 N HÁSZ Zalán 2008 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
11 N DE BOER Laurenz 2007 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
11 N BANIĆ Branislav 2008 M SRB Speeder Sombor (SRB)
16 N ANTAL Zoltán 2007 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
16 N FUMOLEAU--LOPES Alessio 2008 M FRA
16 N IMMERMANIS Martins 2008 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
16 N MARTENS Xandro 2009 M BEL Crossminton Houten (NED)
16 N MIŁOŃ Filip 2008 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
16 N MÜHLE Ricardo 2008 M GER Erzgebirgs-Speedys (GER)

Crossminton male U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N KOPILEC Viliam 2006 M SVK SbK Lipany (SVK)
3 N KOLENC Žak 2005 M SLO KMK Radece (SLO)
3 N MARTENS Thyago 2006 M BEL Crossminton Houten (NED)
5 N BARKOVS Rihards 2006 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
5 N HEITHAUSEN Till 2005 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
7 N LEGATH Gabriel 2005 M SVK ZS Kysak (SVK)
7 N GERGŐ János 2006 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
7 N BOROS Marcell 2005 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
10 N ERLER Doran 2006 M GER Erzgebirgs-Speedys (GER)
10 N FEHRE Niklas 2006 M GER Speedbats Dresden (GER)
10 N MACH Tomáš 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
10 N MESTER Teo 2006 M GER
10 N RANTAH Rožle 2006 M SLO KMK Radece (SLO)
10 N VIKSNINS Girts 2005 M LAT SK Sporta Punkts (LAT)

Crossminton male U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ELAHEEBOCUS Shameem 2002 M MRI Phoenix Sports Club (MRI)
2 N FILIPOWICZ Maciej 2001 M POL UKS Mrzezyno (POL)
3 N DZIRKALIS Arturs 2003 M LAT SK 4R (LAT)
3 N MICHNIEWICZ Szymon 2001 M POL UKS Mrzezyno (POL)
5 N Lichý Jan 2002 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
5 N PRZYKALLA Arne 2003 M GER Neissespeeder 09 Görlitz (GER)
5 N COIFFARD Guénolé 2002 M FRA Speed Tregor Club (FRA)
5 N AUGUN Jeevesh 2002 M MRI Phoenix Sports Club (MRI)
9 N PAP Flórián 2004 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
9 N VOLEK Ondrej 2001 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
9 N BENCZŐ Balázs 2004 M HUN Vajai SE (HUN)
9 N JANČUNSKI Adrian 2004 M LTU KC Wolf Fighters (POL)
9 N SIRMELIS Rolands 2003 M LAT SK Sporta Punkts (LAT)
9 N JERKOVIĆ Marko 2002 M CRO SBC Zagreb (CRO)
15 N DRUMLAK Mateusz 2003 M POL Speebs Szczecin (POL)
15 N RADA Pavel 2004 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
15 N RODÁK Jan 2001 M CZE SK MaKaKo (CZE)
15 N WATANABE Ryusei 2001 M JPN Tokyo Cross (JPN)
15 N MICHALIK Maciej 2002 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
15 N FASKA Mateusz 2004 M POL KC Wolf Fighters (POL)
15 N KNEZ Tilen 2003 M SLO KMK Radece (SLO)
22 N BERNTZEN Olav Elias 2004 M NOR Lier IL Crossminton (NOR)
22 N MAY Florian 2004 M GER Erzgebirgs-Speedys (GER)
22 N ROTH David 2002 M GER Erzgebirgs-Speedys (GER)
22 N TOST Marcos 2002 M GER Erzgebirgs-Speedys (GER)
22 N HUCK Kevin 2003 M GER SBC Bad Frankenhausen (GER)
22 N RICHTER Lucas 2003 M GER Erzgebirgs-Speedys (GER)
22 N SÜVEGES Bence 2004 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
22 N TÓTH Árpád 2002 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)

Crossminton male U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FILIPOWICZ Maciej 2001 M POL UKS Mrzezyno (POL)
1 N MICHNIEWICZ Szymon 2001 M POL UKS Mrzezyno (POL)
2 N Lichý Jan 2002 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
2 N VOLEK Ondrej 2001 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
3 N RADA Pavel 2004 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N MICHALIK Maciej 2002 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N FASKA Mateusz 2004 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N SÜVEGES Bence 2004 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
5 N ROTH David 2002 M GER Erzgebirgs-Speedys (GER)
5 N PRZYKALLA Arne 2003 M GER Neissespeeder 09 Görlitz (GER)
5 N GERGŐ János 2006 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
5 N ELAHEEBOCUS Shameem 2002 M MRI Phoenix Sports Club (MRI)
5 N BOROS Marcell 2005 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
5 N BENCZŐ Balázs 2004 M HUN Vajai SE (HUN)
5 N AUGUN Jeevesh 2002 M MRI Phoenix Sports Club (MRI)
9 N SIRMELIS Rolands 2003 M LAT SK Sporta Punkts (LAT)
9 N RICHTER Lucas 2003 M GER Erzgebirgs-Speedys (GER)
9 N RANTAH Rožle 2006 M SLO KMK Radece (SLO)
9 N LEGATH Gabriel 2005 M SVK ZS Kysak (SVK)
9 N KOPILEC Viliam 2006 M SVK SbK Lipany (SVK)
9 N KOLENC Žak 2005 M SLO KMK Radece (SLO)
9 N DZIRKALIS Arturs 2003 M LAT SK 4R (LAT)
9 N TOST Marcos 2002 M GER Erzgebirgs-Speedys (GER)

Crossminton open Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HJALMARSON Per 1982 M SWE 7H Speeders (SWE)
2 N MANDRYK Myhailo 1990 M UKR SC Uzghorod (UKR)
3 N OCIEPA Marcin 1988 M POL BadBats Wroclaw (POL)
3 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N JARDAS Dasen 1993 M CRO SBK Susak (CRO)
5 N ZIMMERMANNS David 1996 M GER SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
5 N WIRTH Severin 1994 M SUI Sunspeeder Kreuzlingen (SUI)
9 N GUTIÉRREZ DIEGO Jorge 1989 M ESP CanariaSpeed (ESP)
9 N PÁDÁR Pál 1990 M HUN Vajai SE (HUN)
9 N FRANKE Nico 1999 M GER Time Sports (GER)
9 N MIŁOŃ Slawomir 1981 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
9 N JOVAN Jaša 1999 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
9 N KNAPCZYK Mateusz 1996 M POL KC Wolf Fighters (POL)
9 N KOZÁRI David 1996 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
9 N PELTIER Cyril 1989 M FRA Speed all Stars Bécula (FRA)
17 N TAKÁCS Dávid 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
17 N SHIMOSHITA Hayato 1987 M JPN Tokyo Cross (JPN)
17 N NISHIMURA Akihiko 1987 M JPN Racket Sports Tokyo (JPN)
17 N EKBERG Melker 1980 M SWE 7H Speeders (SWE)
17 N ZEDI Stefan 1992 M SUI SBC Luzern (SUI)
17 N VINCZE Olivér 1996 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
17 N KAKULA Adam 1998 M SVK SBK ZS Tribecska (SVK)
17 N YOSHITANI Yusuke 1990 M JPN THREE STRIPES (JPN)
17 N EULENBERG Vincent 1996 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
17 N KUCINA Nikola 1997 M CRO SBC Zagreb (CRO)
17 N JAFFRE Maxime 1997 M FRA A-S-S-G Gouesnou (FRA)
17 N JOOP Robin 1987 M GER WobSpeeders (GER)
17 N JERKOVIĆ Boris 1984 M SRB Speeder Sombor (SRB)
17 N NAGATA SHINICHI 1984 M JPN Yokohama S.C. (JPN)
17 N MATSUDAIRA Yasunori 1987 M JPN THREE STRIPES (JPN)
17 N ARONSSON Mattias 1982 M SWE 7H Speeders (SWE)
33 N KAATZ Sönke 1991 M GER Buxtehude Rabbits (GER)
33 N LUTZ Adrian 1987 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
33 N WILKOSZ Wojciech 1990 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
33 N JUNKER Ivo 1994 M SUI Sunspeeder Kreuzlingen (SUI)
33 N WADA Toshihiro 1985 M JPN Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
33 N PIYUSH KUMAR Singh 1999 M IND
33 N JÖHNK Jonas 1990 M GER WobSpeeders (GER)
33 N BAKOVIĆ Damir 1986 M CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
33 N GUILLEMINEAU Damien 1988 M FRA Speed Roazhon Club (FRA)
33 N RÁCZ Gergely 1992 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
33 N MATSUHASHI NAOYA 1992 M JPN Tokyo Cross (JPN)
33 N KUWERT-BEHRENZ Christoph 1987 M GER WobSpeeders (GER)
33 N WUNDERLICH Joschka 1986 M GER FT 1844 Freiburg (GER)
33 N MIYAZAKI HISASHI 1994 M JPN TUNATAMA CROSS (JPN)
33 N FRANKE Maximilian 1997 M GER Time Sports (GER)
33 N BRANDT Erik 1987 M NOR Lier IL Crossminton (NOR)
33 N MORISSEAU Olivier 1985 M FRA Speed Roazhon Club (FRA)
33 N VON LENNEP Michael 1983 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
33 N ZOGOTS Martins 1985 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
33 N VOSÁTKA Petr 1985 M CZE SK Prague United (CZE)
33 N ZABEL Daniel 1988 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
33 N HOLTRYD Johan 1995 M SWE
33 N SZALAI Márkó 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
33 N SUZUKI Ryohei 1992 M JPN TUNATAMA CROSS (JPN)
33 N TANAKA Mizuki 1994 M JPN THREE STRIPES (JPN)
33 N PJECHA Vladimir 1985 M SVK SbK Lipany (SVK)
33 N VERSEGI Viktor 1996 M HUN FOXminton SC (HUN)
33 N KAZUKI Hashimoto 1997 M JPN CrossMinton Yamanashi club (JPN)
33 N LOGOSS Romans 1984 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
33 N KAUFMANN Arne 1995 M GER Elbspeeders Hamburg (GER)
33 N GEUVERINK Joris 1988 M NED
33 N STOKKE Fredrik Killingberg 1980 M NOR Lier IL Crossminton (NOR)
65 N DIMITROV Aleksandar 1981 M BUL SC Crossminton Bulgaria (BUL)
65 N SOMRAH Khilesh 1997 M MRI North Speeders Sport Club (MRI)
65 N KASHIF Ali 1980 M IND
65 N LE CORRE Kilian 1993 M FRA A-S-S-G Gouesnou (FRA)
65 N WURZ Tillmann 1992 M GER SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
65 N JURAS Jan 1995 M CZE
65 N KECSKEMETY Zoltán 1996 M HUN FOXminton SC (HUN)
65 N PUSKAS Jozef 1995 M SVK SbK Lipany (SVK)
65 N LAUVA Artis 2000 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
65 N BJUVMAN John 1984 M SWE 7H Speeders (SWE)
65 N TIMM Sebastian 1981 M GER Red Devils Bautzen (GER)
65 N JOSEPH Jeffrey 1999 M MRI Quatre-Bornes Crossminton Club (MRI)
65 N IGÁS Andor 1981 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
65 N WATANABE Naoki 1998 M JPN
65 N PELTIER Charly 1993 M FRA
65 N HANŽLÍK Ondřej 1990 M CZE Koukej letět (CZE)
65 N MADEJ Sebastian 1990 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
65 N HUDOKLIN Rok 1997 M SLO KMK Radece (SLO)
65 N BEREGSZÁSZI Imre 1981 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
65 N LEWICKI Rene 1983 M GER Gekkos Berlin (GER)
65 N VERSEGI Erik 1990 M HUN FOXminton SC (HUN)
65 N CHEONG Raymond 1992 M MRI Curepipe Crossminton Club (MRI)
65 N CADO Samuel 1982 M FRA Speed Roazhon Club (FRA)
65 N PRESCHER Robert 1986 M GER Speedbats Dresden (GER)
65 N SUPIOT Nicolas 1991 M FRA Vajai SE (HUN)
65 N CHRISTOPH Sebastian 1982 M GER Knightspeeder Nürnberg (GER)
65 N LO Arnaud 1900 M MRI
65 N MEIER Emanuel 1991 M SUI Rheintal Speeders (SUI)
65 N KAWABATA Hiroshi 1988 M JPN Tokyo Cross (JPN)
65 N RAVON Sylvain 1984 M FRA Speed Roazhon Club (FRA)
65 N HERNANDEZ FRANQUIZ Jonatan 1987 M ESP CanariaSpeed (ESP)
65 N PÅSCHE Stian 1986 M NOR Lier IL Crossminton (NOR)
97 N NAGAKURA Hiroaki 1997 M JPN Tokyo Cross (JPN)
97 N OSIPOV Roman 1987 M RUS MOSCOW CROSSCLUB (RUS)
97 N PESCHEL Nino 1986 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
97 N SCHOENE Christian 1978 M GER Speedlights München (GER)
97 N SWIENCZEK Jan 1988 M CZE SK MaKaKo (CZE)
97 N TETERIN Alexey 1990 M RUS
97 N TRAYCHEV Ventsislav 1980 M BUL SC Crossminton Bulgaria (BUL)
97 N TSUKAMOTO Shomu 1990 M JPN TUNATAMA CROSS (JPN)
97 N VANÓ Gábor 1980 M HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
97 N VLADIC Marko 1986 M CRO SBC Zagreb (CRO)
97 N HERR Marin 1992 M GER FT 1844 Freiburg (GER)
97 N MÜLLER Philip 1992 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
97 N MÓZES Kristóf 2000 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
97 N MITSUYAMA Seiu 1995 M JPN Kansai Club (JPN)
97 N AKATUKA Hiromichi 1998 M JPN
97 N HERDT Lukas 1997 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
97 N TSUKAMOTO Shomu 1990 M JPN TUNATAMA CROSS (JPN)
97 N NAGAKURA Hiroaki 1997 M JPN Tokyo Cross (JPN)
97 N IIJIMA Jun 1980 M JPN BLAZE TOKYO crossminton club (JPN)
97 N CZÉH Bálint 2000 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
97 N EHRBAR Christian 1990 M SUI SB Gekkos Aarau (SUI)
97 N SCHOENE Christian 1978 M GER Speedlights München (GER)
97 N LALOUÉ Sébastian 1982 M FRA Speed Roazhon Club (FRA)
97 N MANNEBACH Felix 1993 M GER Elbspeeders Hamburg (GER)
97 N HÉJAS Norbert 1996 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)

Crossminton open Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHÜSSELER Patrick 1977 M GER Brühler TV-Speedkrebse Köln (GER)
1 N ZIMMERMANNS David 1996 M GER SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
2 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N KAATZ Sönke 1991 M GER Buxtehude Rabbits (GER)
3 N JOOP Robin 1987 M GER WobSpeeders (GER)
3 N FRANKE Nico 1999 M GER Time Sports (GER)
3 N FRANKE Maximilian 1997 M GER Time Sports (GER)
5 N ZEDI Stefan 1992 M SUI SBC Luzern (SUI)
5 N WIRTH Severin 1994 M SUI Sunspeeder Kreuzlingen (SUI)
5 N VINCZE Olivér 1996 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
5 N MEIER Emanuel 1991 M SUI Rheintal Speeders (SUI)
5 N KOZÁRI David 1996 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
5 N JUNKER Ivo 1994 M SUI Sunspeeder Kreuzlingen (SUI)
5 N HJALMARSON Per 1982 M SWE 7H Speeders (SWE)
5 N ARONSSON Mattias 1982 M SWE 7H Speeders (SWE)
9 N MOCHNAK Peter 1971 M SVK SbK Lipany (SVK)
9 N NAGATA SHINICHI 1984 M JPN Yokohama S.C. (JPN)
9 N PJECHA Vladimir 1985 M SVK SbK Lipany (SVK)
9 N SZALAI Márkó 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N TAKÁCS Dávid 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N TANAKA Mizuki 1994 M JPN THREE STRIPES (JPN)
9 N VON LENNEP Michael 1983 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
9 N MATHIEU Bertrand 1971 M FRA Speed Tregor Club (FRA)
9 N LO SHUN SHING Arnaud 1977 M MRI Curepipe Crossminton Club (MRI)
9 N CHEONG Raymond 1992 M MRI Curepipe Crossminton Club (MRI)
9 N COIFFARD Guénolé 2002 M FRA Speed Tregor Club (FRA)
9 N EULENBERG Vincent 1996 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
9 N HERRMANN Marcel 1974 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
9 N JÖHNK Jonas 1990 M GER WobSpeeders (GER)
9 N JURAS Jan 1995 M CZE
9 N JURAS Roman 1966 M CZE
17 N SOMRAH Khilesh 1997 M MRI North Speeders Sport Club (MRI)
17 N RÁCZ Gergely 1992 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
17 N PRESCHER Robert 1986 M GER Speedbats Dresden (GER)
17 N PÅSCHE Stian 1986 M NOR Lier IL Crossminton (NOR)
17 N MÜLLER Philip 1992 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
17 N MATSUDAIRA Yasunori 1987 M JPN THREE STRIPES (JPN)
17 N STOKKE Fredrik Killingberg 1980 M NOR Lier IL Crossminton (NOR)
17 N SUPIOT Nicolas 1991 M FRA Vajai SE (HUN)
17 N SUZUKI Ryohei 1992 M JPN TUNATAMA CROSS (JPN)
17 N TETERIN Alexey 1990 M RUS
17 N TUTUC Eric 1997 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
17 N VERSEGI Erik 1990 M HUN FOXminton SC (HUN)
17 N VERSEGI Viktor 1996 M HUN FOXminton SC (HUN)
17 N VIKRAM DATT Sharma 1951 M IND
17 N ZOGOTS Martins 1985 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
17 N LOGOSS Romans 1984 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
17 N LE CORRE Kilian 1993 M FRA A-S-S-G Gouesnou (FRA)
17 N ASHISH Choudhary 2003 M IND
17 N BEREGSZÁSZI Imre 1981 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
17 N DRUMLAK Mateusz 2003 M POL Speebs Szczecin (POL)
17 N DRUMLAK Przemek 1974 M POL Speebs Szczecin (POL)
17 N DZIRKALIS Uldis 1976 M LAT SK 4R (LAT)
17 N HUDOKLIN Rok 1997 M SLO KMK Radece (SLO)
17 N IIJIMA Jun 1980 M JPN BLAZE TOKYO crossminton club (JPN)
17 N ILIĆ Damir 1968 M CRO SBK Susak (CRO)
17 N JARDAS Dasen 1993 M CRO SBK Susak (CRO)
17 N LAUVA Artis 2000 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
17 N KONTCHA Alexandre 1970 M RUS Knightspeeder Nürnberg (GER)
17 N KOBAYASHI KATSUTOSHI 1969 M JPN BLAZE TOKYO crossminton club (JPN)
17 N KECSKEMETY Zoltán 1996 M HUN FOXminton SC (HUN)
17 N JOVAN Jaša 1999 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
17 N JOSEPH Jeffrey 1999 M MRI Quatre-Bornes Crossminton Club (MRI)
33 N RÁCZ-FODOR Attila 1973 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
33 N PIYUSH KUMAR Singh 1999 M IND
33 N PELTIER Cyril 1989 M FRA Speed all Stars Bécula (FRA)
33 N PELTIER Charly 1993 M FRA
33 N NAGAKURA Hiroaki 1997 M JPN Tokyo Cross (JPN)
33 N MORISSEAU Olivier 1985 M FRA Speed Roazhon Club (FRA)
33 N SHIMOSHITA Hayato 1987 M JPN Tokyo Cross (JPN)
33 N SPARE Edijs 1964 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
33 N SZÁNTÓ Márton 2000 M HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
33 N SZÁNTÓ Tamás 2000 M HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
33 N VIKSNINS Girts 2005 M LAT SK Sporta Punkts (LAT)
33 N WADA Toshihiro 1985 M JPN Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
33 N WATANABE Naoki 1998 M JPN
33 N WUNDERLICH Joschka 1986 M GER FT 1844 Freiburg (GER)
33 N WURZ Tillmann 1992 M GER SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
33 N MIYAZAKI HISASHI 1994 M JPN TUNATAMA CROSS (JPN)
33 N MANNEBACH Felix 1993 M GER Elbspeeders Hamburg (GER)
33 N BILAL Ahmad 1981 M IND
33 N BJUVMAN John 1984 M SWE 7H Speeders (SWE)
33 N GRAICHEN Markus 1991 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
33 N HEIDENREICH Sebastian 1990 M GER SBC Bad Frankenhausen (GER)
33 N HEROLD Hannes 2000 M GER SBC Bad Frankenhausen (GER)
33 N HERR Marin 1992 M GER FT 1844 Freiburg (GER)
33 N HUCK Kevin 2003 M GER SBC Bad Frankenhausen (GER)
33 N IGÁS Andor 1981 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
33 N IM BRAHM Sebastian 1981 M GER Elbspeeders Hamburg (GER)
33 N JAKOBSSON Filip 1976 M SWE 7H Speeders (SWE)
33 N KASHIF Ali 1980 M IND
33 N KOCHANEK Tilman 1962 M GER SBC Bad Frankenhausen (GER)
33 N KUMAR Abhinav 2000 M IND
33 N LALOUÉ Sébastian 1982 M FRA Speed Roazhon Club (FRA)
33 N AKATUKA Hiromichi 1998 M JPN

Crossminton mixed O40 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOIZUMI Yoko 1975 F JPN Tokyo Cross (JPN)
1 N KONDO Kenji 1962 M JPN Tokyo Cross (JPN)
2 N SAWICKI Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
2 N JAGIELLO Beata 1974 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N SCHABEK Sabina 1977 F POL Speebs Szczecin (POL)
3 N MIEZYNSKI Bogdan 1960 M POL Speebs Szczecin (POL)
3 N KLEE Vivien 1977 F GER TSV Poing Speed Fires (GER)
3 N GOHLKE Alexander 1969 M GER Speedlights München (GER)
5 N SCAVNICKA Maria 1976 F SVK SbK Lipany (SVK)
5 N SCAVNICKY Jan Sr. 1975 M SVK SbK Lipany (SVK)
5 N BRAUN Helga 1975 F HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
5 N NASZVADI Tibor 1975 M HUN FOXminton SC (HUN)
5 N SZALMÁSI János 1967 M HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
5 N KNOBLING Irena 1973 F GER Fürsty Speeders (GER)
5 N KNOBLING Charly 1961 M GER Fürsty Speeders (GER)
5 N FIGLÁR Barbara 1975 F HUN FOXminton SC (HUN)
9 N STRÖBEL Regina 1966 F GER Bonländer Speeders (GER)
9 N KOWALCZYK Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
9 N KOWALCZYK Joanna 1977 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
9 N SCHRAUB Uwe 1961 M GER Bonländer Speeders (GER)
9 N LÉVAI Tamás 1971 M HUN FOXminton SC (HUN)
9 N TOST Heike 1973 F GER Erzgebirgs-Speedys (GER)
9 N BIRNBAUM Niels 1975 M GER Erzgebirgs-Speedys (GER)
9 N WERNEROVÁ Markéta 1973 F CZE Speed Team Praha (CZE)
9 N VOJACEK Milos 1969 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
9 N TAKÁCS Krisztina 1972 F HUN FOXminton SC (HUN)
9 N MARTENS Philip 1976 M BEL Crossminton Houten (NED)
9 N VERBEECK Kathleen 1978 F BEL Crossminton Houten (NED)
9 N ZRNIĆ Tatjana 1976 F CRO SBT Hrvatski (CRO)
9 N LAUVA Irina 1970 F LAT BC SMASH (LAT)
9 N LAUVA Dainis 1969 M LAT BC SMASH (LAT)
9 N BARIŠIĆ Damir 1968 M CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
17 N NEMOTO Eiichiro 1963 M JPN THREE STRIPES (JPN)
17 N FUJIMOTO Mayumi 1960 F JPN THREE STRIPES (JPN)

Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ABE Yurina 1994 F JPN TUNATAMA CROSS (JPN)
1 N NISHIMURA Akihiko 1987 M JPN Racket Sports Tokyo (JPN)
2 N CHRISTOPH Sebastian 1982 M GER Knightspeeder Nürnberg (GER)
2 N HUBERT Anna 1994 F GER TSV Poing Speed Fires (GER)
3 N WILKOSZ Wojciech 1990 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N URBANIK Marta 1987 F POL Speebs Szczecin (POL)
3 N LUTZ Adrian 1987 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
3 N HÜCKINGHAUS Jana 1991 F GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
5 N SYC-KRIVANOVA Barbora 1991 F SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)
5 N SUSTERSIČ Matjaž 1977 M SLO KMK Radece (SLO)
5 N OCIEPA Marcin 1988 M POL BadBats Wroclaw (POL)
5 N LELONEK Magdalena 1975 F POL MKS GEMIK Kielce (POL)
5 N KUCINA Nikola 1997 M CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N KEBER Jasmina 1988 F SLO KMK Radece (SLO)
5 N KAKULA Adam 1998 M SVK SBK ZS Tribecska (SVK)
5 N BARKOVIĆ Paula 1998 F CRO SBC Zagreb (CRO)
9 N KNAPCZYK Mateusz 1996 M POL KC Wolf Fighters (POL)
9 N MATSUHASHI NAOYA 1992 M JPN Tokyo Cross (JPN)
9 N OSVAY Edit 1972 F HUN Vajai SE (HUN)
9 N PÁDÁR Pál 1990 M HUN Vajai SE (HUN)
9 N VOSÁTKA Petr 1985 M CZE SK Prague United (CZE)
9 N WINCENCIAK Zofia 1999 F POL KC Wolf Fighters (POL)
9 N ZABEL Daniel 1988 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
9 N HONZKOVÁ Zuzana 1993 F CZE SK Prague United (CZE)
9 N GUILLEMINEAU Damien 1988 M FRA Speed Roazhon Club (FRA)
9 N AKITA Haruna 1979 F JPN Tokyo Cross (JPN)
9 N BOSMA Celien 1992 F GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
9 N BRANELLEC Audrey 1991 F FRA ASPB Speed Warriors (FRA)
9 N CADO Samuel 1982 M FRA Speed Roazhon Club (FRA)
9 N DETE Sonia 1990 F FRA Speed Roazhon Club (FRA)
9 N EKBERG Melker 1980 M SWE 7H Speeders (SWE)
9 N GRANBERG Linnea 1998 F SWE 7H Speeders (SWE)
17 N NAKAYAMA Makoto 1967 M JPN Tokyo Cross (JPN)
17 N MUKO Ayano 1991 F JPN Yokohama S.C. (JPN)
17 N MIŁOŃ Slawomir 1981 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
17 N MICHNIEWICZ Julia 2005 F POL UKS Mrzezyno (POL)
17 N MANDRYK Myhailo 1990 M UKR SC Uzghorod (UKR)
17 N LUKACOVA Tamara 1997 F SVK TJ Slávia PU Presov (SVK)
17 N NICKEL Laura 1997 F GER Elbspeeders Hamburg (GER)
17 N PÅSCHE Morten 1976 M NOR Lier IL Crossminton (NOR)
17 N PICARD Léa 1997 F FRA A-S-S-G Gouesnou (FRA)
17 N PUSKAS Jozef 1995 M SVK SbK Lipany (SVK)
17 N TSUKAMOTO Shomu 1990 M JPN TUNATAMA CROSS (JPN)
17 N TSUNEKAGE Yukino 1988 F JPN TUNATAMA CROSS (JPN)
17 N UCHIUMI Hanako 1999 F JPN TUNATAMA CROSS (JPN)
17 N YOSHITANI Yusuke 1990 M JPN THREE STRIPES (JPN)
17 N ZATVARSKA Alona 1988 F UKR SC Uzghorod (UKR)
17 N LE LONQUER Anne-Gaëlle 1991 F FRA A-S-S-G Gouesnou (FRA)
17 N KURCZAK Robert 1970 M POL UKS Mrzezyno (POL)
17 N ARCTANDER Stine Myrland 1986 F NOR Lier IL Crossminton (NOR)
17 N DÓSA-RÁCZ Kitti 1988 F HUN FOXminton SC (HUN)
17 N EHRBAR Christian 1990 M SUI SB Gekkos Aarau (SUI)
17 N FROMMELT Mirjam 1990 F SUI SB Gekkos Aarau (SUI)
17 N POUPARD Gérard 1969 M FRA ASPB Speed Warriors (FRA)
17 N GRZEGORY Olga 1979 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
17 N HÉJAS Norbert 1996 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
17 N JAFFRE Maxime 1997 M FRA A-S-S-G Gouesnou (FRA)
17 N JERKOVIĆ Alida 1983 F SRB Speeder Sombor (SRB)
17 N KITAJIMA Haruka 1995 F JPN BLAZE TOKYO crossminton club (JPN)
17 N KAZUKI Hashimoto 1997 M JPN CrossMinton Yamanashi club (JPN)
17 N KAWABATA Hiroshi 1988 M JPN Tokyo Cross (JPN)
17 N KAWABATA Fuka 1993 F JPN THREE STRIPES (JPN)
17 N KAUFMANN Arne 1995 M GER Elbspeeders Hamburg (GER)
17 N JERKOVIĆ Boris 1984 M SRB Speeder Sombor (SRB)
33 N HANŽLÍK Ondřej 1990 M CZE Koukej letět (CZE)
33 N HANŽLÍKOVÁ Petra 1999 F CZE Koukej letět (CZE)
33 N HERDT Lukas 1997 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
33 N NYGÅRD BERNTZEN Siv Aida 1970 F NOR Lier IL Crossminton (NOR)
33 N OSIPOVA Anna 1990 F RUS MOSCOW CROSSCLUB (RUS)
33 N PETERS Esther 1995 F GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
33 N SHIGA Hanae 1988 F JPN Shinagawa Club (JPN)
33 N VILCANS Andris 1978 M LAT SK Sporta Punkts (LAT)
33 N WATANABE Ryusei 2001 M JPN Tokyo Cross (JPN)
33 N GUTIÉRREZ DIEGO Jorge 1989 M ESP CanariaSpeed (ESP)
33 N GRAVA Zane 1975 F LAT
33 N GRAVA Kristers 1999 M LAT
33 N ARCTANDER KRISTENSEN Ida 1987 F NOR Lier IL Crossminton (NOR)
33 N BERNTZEN Olav Elias 2004 M NOR Lier IL Crossminton (NOR)
33 N BRANDT Erik 1987 M NOR Lier IL Crossminton (NOR)
33 N CHIRKIN Evgeniy 1960 M RUS MOSCOW CROSSCLUB (RUS)
33 N DÍAZ SANTANA RAQUEL 1988 F ESP CanariaSpeed (ESP)
33 N ELIES Michelle 1963 F FRA
33 N FAVENNEC Michel 1958 M FRA
33 N FUJIMORI Sayaka 1981 F JPN Pivot Kamata (JPN)
33 N FUJIMORI Yasunobu 1977 M JPN Pivot Kamata (JPN)
33 N ZVAIGZNE Vita 1990 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)