Back to list

Results

2019 ICO Crossminton Bohumin Open
CZE Bohumin
June 22, 2019 - June 22, 2019

Crossminton female O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRPÁLKOVÁ Natálie 2007 F CZE Crossminton Pardubice (CZE)
2 N BURY Viktorie 2009 F CZE SK MaKaKo (CZE)
3 N GORCZYCA Alicja 2008 F POL KC Wolf Fighters (POL)
4 N BENESZOVÁ Eliška 2010 F CZE SK MaKaKo (CZE)
9999 N SEDLÁČKOVÁ Simona 2009 F CZE SK MaKaKo (CZE)

Crossminton female U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAZUROVÁ Natálie 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)
2 N SCHWARZOVÁ Aneta 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)
3 N GOŁDASZ Martyna 2006 F POL KC Wolf Fighters (POL)
4 N LIPINOVÁ Aneta 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)

Crossminton female U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JAGIELLO Beata 1974 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
2 N CIBULKOVÁ Veronika 2003 F CZE SK Prague United (CZE)
3 N KOWALCZYK Joanna 1977 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N WINCENCIAK Zofia 1999 F POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N BENESZOVÁ Alena 1981 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N JANČUNSKA Gabija 1979 F LTU KC Wolf Fighters (POL)
7 N HUCZALOVÁ Aneta 1983 F CZE SK MaKaKo (CZE)
7 N ZAWADZKA Jana 1986 F CZE SK MaKaKo (CZE)
7 N JONIEC Lidia 1980 F POL SK MaKaKo (CZE)
10 N MATYSZKOWICZ Agata 2001 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
10 N HECZKOVÁ Iveta 1967 F CZE SK MaKaKo (CZE)
10 N LIPTÁKOVÁ Marcela 1973 F CZE SK MaKaKo (CZE)
13 N BURY Lucie 1977 F CZE SK MaKaKo (CZE)
999 N HANŽLÍKOVÁ Petra 1999 F CZE Koukej letět (CZE)

Crossminton male O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GAWLAK Piotr 1962 M POL PZSB Gorlice (POL)
2 N LESKI Pawel 1957 M POL BadBats Wroclaw (POL)
3 N MALISZEWSKI Jerzy 1964 M POL KSS Team JJ Wroclaw (POL)
3 N GÜRTLER Jiri 1968 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
5 N WINCENCIAK Jan 1951 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
7 N MORAVEC Milan 1962 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
7 N VOJACEK Milos 1969 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
7 N MAŠEK Pavel 1964 M CZE SK MaKaKo (CZE)
10 N RODÁK Josef 1966 M CZE SK MaKaKo (CZE)
999 N MUCKE Pavel 1956 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
999 N WIĘCKOWSKI Jerzy 1966 M POL

Crossminton male O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CWIAKALA Dariusz 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
2 N WRÓBEL Jacek 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
3 N CZEREMUZYNSKI Jacek 1968 M POL FOXminton SC (HUN)
3 N SAWICKI Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
5 N JANČUNSKI Andrzej 1978 M LTU KC Wolf Fighters (POL)
7 N KOWALCZYK Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
7 N KLODA Robert 1978 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
7 N SKALA Libor 1979 M CZE SK Prague United (CZE)
10 N SWĘD Damian 1978 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
10 N BOJDA Jiří 1974 M CZE SK MaKaKo (CZE)
10 N SCHWARZ Jaroslav 1970 M CZE SK MaKaKo (CZE)

Crossminton male U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DRYJA Dominik 2007 M POL KC Wolf Fighters (POL)
2 N MIŁOŃ Filip 2008 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N POJMON Jindřich 2008 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
3 N KOCHANA Piotr 2008 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N SONIK Oskar 2009 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N GOŁDASZ Michał 2010 M POL KC Wolf Fighters (POL)
7 N BOJDA Bogdan 2007 M CZE SK MaKaKo (CZE)
7 N BOJDA Marek 2008 M CZE SK MaKaKo (CZE)

Crossminton male U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DOLANSKÝ Matěj 2006 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
2 N MAKAROV Lukáš 2006 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
3 N RYBAK Michał 2005 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
4 N JANČUNSKI Kamil 2006 M LTU KC Wolf Fighters (POL)
5 N RODÁK Jakub 2006 M CZE SK MaKaKo (CZE)

Crossminton male U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RODÁK Jan 2001 M CZE SK MaKaKo (CZE)
2 N FASKA Mateusz 2004 M POL KC Wolf Fighters (POL)
3 N Lichý Jan 2002 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
3 N RYBAK Mateusz 2003 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N MICHALIK Maciej 2002 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N VOLEK Ondrej 2001 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
7 N JANCZAK Maciej 2004 M POL KC Wolf Fighters (POL)
7 N JANČUNSKI Adrian 2004 M LTU KC Wolf Fighters (POL)

Crossminton male Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WILKOSZ Wojciech 1990 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
2 N OCIEPA Marcin 1988 M POL BadBats Wroclaw (POL)
3 N KNAPCZYK Mateusz 1996 M POL KC Wolf Fighters (POL)
3 N TURNA Patrik 1997 M SVK SpeedFun Podbrezova (SVK)
5 N MADEJ Sebastian 1990 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N VOSÁTKA Petr 1985 M CZE SK Prague United (CZE)
7 N MACURA Milan 1984 M CZE SK Prague United (CZE)
7 N MIŁOŃ Slawomir 1981 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
7 N SWIENCZEK Jan 1988 M CZE SK MaKaKo (CZE)
999 N HANŽLÍK Ondřej 1990 M CZE Koukej letět (CZE)
999 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton open U12 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POJMON Jindřich 2008 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
1 N KRPÁLKOVÁ Natálie 2007 F CZE Crossminton Pardubice (CZE)
2 N BENESZOVÁ Eliška 2010 F CZE SK MaKaKo (CZE)
2 N BURY Viktorie 2009 F CZE SK MaKaKo (CZE)
3 N DRYJA Dominik 2007 M POL KC Wolf Fighters (POL)
3 N SONIK Oskar 2009 M POL KC Wolf Fighters (POL)
3 N BOJDA Bogdan 2007 M CZE SK MaKaKo (CZE)
3 N BOJDA Marek 2008 M CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N KOCHANA Piotr 2008 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N GORCZYCA Alicja 2008 F POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N SEDLÁČKOVÁ Simona 2009 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N MIŁOŃ Filip 2008 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)

Crossminton open Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N OCIEPA Marcin 1988 M POL BadBats Wroclaw (POL)
1 N WRÓBEL Jacek 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
2 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
2 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N LESKI Pawel 1957 M POL BadBats Wroclaw (POL)
3 N CWIAKALA Dariusz 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
3 N VOSÁTKA Petr 1985 M CZE SK Prague United (CZE)
3 N TURNA Patrik 1997 M SVK SpeedFun Podbrezova (SVK)
5 N Lichý Jan 2002 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
5 N CZEREMUZYNSKI Jacek 1968 M POL FOXminton SC (HUN)
5 N MORAVEC Milan 1962 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N VOJACEK Milos 1969 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
5 N GÜRTLER Jiri 1968 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
5 N MICHALIK Maciej 2002 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N FASKA Mateusz 2004 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N VOLEK Ondrej 2001 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)

Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WINCENCIAK Zofia 1999 F POL KC Wolf Fighters (POL)
1 N KNAPCZYK Mateusz 1996 M POL KC Wolf Fighters (POL)
2 N KOWALCZYK Joanna 1977 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
2 N KOWALCZYK Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N GRZEGORY Olga 1979 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N MIŁOŃ Slawomir 1981 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N JANČUNSKA Gabija 1979 F LTU KC Wolf Fighters (POL)
3 N WILKOSZ Wojciech 1990 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N BURY Lucie 1977 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N SCHWARZ Jaroslav 1970 M CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N CIBULKOVÁ Veronika 2003 F CZE SK Prague United (CZE)
5 N MACURA Milan 1984 M CZE SK Prague United (CZE)
5 N HUCZALOVÁ Aneta 1983 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N RODÁK Jan 2001 M CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N SAWICKI Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N JAGIELLO Beata 1974 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
9 N SWĘD Damian 1978 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
9 N JONIEC Lidia 1980 F POL SK MaKaKo (CZE)
9 N RODÁK Josef 1966 M CZE SK MaKaKo (CZE)
9 N BENESZOVÁ Alena 1981 F CZE SK MaKaKo (CZE)
9 N SWIENCZEK Jan 1988 M CZE SK MaKaKo (CZE)
9 N ZAWADZKA Jana 1986 F CZE SK MaKaKo (CZE)
999 N HANŽLÍK Ondřej 1990 M CZE Koukej letět (CZE)
999 N HANŽLÍKOVÁ Petra 1999 F CZE Koukej letět (CZE)