Back to list

Results

ICO Crossminton FUCHSBAU Multicourt Cup powered by Speedminton®
GER Berlin
August 10, 2019 - August 10, 2019

Crossminton female U16 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
10 N 1st round GIERSCHIK-BLEY Waltraud 1957 F GER TSV Poing Speed Fires (GER)
10 N 1st round MÖCKEL Mirelle 1969 F GER Füchse Berlin (GER)

Crossminton female U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
10 N 1st round MÖCKEL Antonia 2002 F GER Füchse Berlin (GER)

Crossminton female Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HORN Andrea 1985 F GER Speedbats Dresden (GER)
2 N URBANIK Marta 1987 F POL Speebs Szczecin (POL)
3 N NICKEL Laura 1997 F GER Elbspeeders Hamburg (GER)
3 N HUBERT Anna 1994 F GER TSV Poing Speed Fires (GER)
5 N MEYERING Caroline 1997 F GER Speedbats Dresden (GER)
5 N SCHUMANN Rebecca 1985 F GER Füchse Berlin (GER)
7 N 1st round WOLF Stephanie 1988 F GER Elbspeeders Hamburg (GER)
7 N 1st round PETERS Esther 1995 F GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
7 N 1st round BOSMA Celien 1992 F GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
10 N 1st round GIERSCHIK-BLEY Waltraud 1957 F GER TSV Poing Speed Fires (GER)
10 N 1st round MÖCKEL Antonia 2002 F GER Füchse Berlin (GER)
10 N 1st round MÖCKEL Mirelle 1969 F GER Füchse Berlin (GER)
10 N 1st round NEUTZSCH Diana 1987 F GER Füchse Berlin (GER)

Crossminton female Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
7 N 1st round URBANIK Marta 1987 F POL Speebs Szczecin (POL)
7 N 1st round FALKOWSKA Sylwia 1995 F POL
7 N 1st round BOSMA Celien 1992 F GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
7 N 1st round NICKEL Laura 1997 F GER Elbspeeders Hamburg (GER)

Crossminton male O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
11 N 1st round STANSZUS Hartmut 1962 M GER Elbspeeders Hamburg (GER)
16 N 1st round FICHTER Heiko 1967 M GER Fürsty Speeders (GER)

Crossminton male O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
11 N 1st round NILOS Georges 1966 M GER Füchse Berlin (GER)
16 N 1st round WEDDE Sven-Torben 1976 M GER MTV Vienenburg (GER)

Crossminton male U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton male U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton open Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRANKE Nico 1999 M GER Time Sports (GER)
2 N KUWERT-BEHRENZ Christoph 1987 M GER WobSpeeders (GER)
3 N KLOSS Sebastian 1981 M GER Füchse Berlin (GER)
3 N JÖHNK Jonas 1990 M GER WobSpeeders (GER)
5 N KAATZ Sönke 1991 M GER Buxtehude Rabbits (GER)
5 N GUTIÉRREZ DIEGO Jorge 1989 M ESP CanariaSpeed (ESP)
5 N NEUTZSCH Michael 1982 M GER Füchse Berlin (GER)
5 N EULENBERG Vincent 1996 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
9 N CHRISTOPH Sebastian 1982 M GER Knightspeeder Nürnberg (GER)
9 N LUTZ Adrian 1987 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
11 N 1st round LEONHARD Robert 1980 M GER Füchse Berlin (GER)
11 N 1st round NILOS Georges 1966 M GER Füchse Berlin (GER)
11 N 1st round WOLF Pascal 1989 M GER Elbspeeders Hamburg (GER)
11 N 1st round STANSZUS Hartmut 1962 M GER Elbspeeders Hamburg (GER)
16 N 1st round BLEY Felix 1995 M GER TSV Poing Speed Fires (GER)
16 N 1st round KAUFMANN Arne 1995 M GER Elbspeeders Hamburg (GER)
16 N 1st round ARENDARSKI Patricia 1989 F GER Elbspeeders Hamburg (GER)
16 N 1st round ZABEL Daniel 1988 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
16 N 1st round KRÖBER Sven 1986 M GER WobSpeeders (GER)
16 N 1st round WEDDE Sven-Torben 1976 M GER MTV Vienenburg (GER)
16 N 1st round FICHTER Heiko 1967 M GER Fürsty Speeders (GER)

Crossminton open Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SPÄTH Johannes 1983 M GER Füchse Berlin (GER)
1 N SPÄTH Julika 1985 F GER Füchse Berlin (GER)
1 N HELLAUER Markus 1981 M AUT Gekkos Berlin (GER)
2 N NEUTZSCH Michael 1982 M GER Füchse Berlin (GER)
2 N LEONHARD Robert 1980 M GER Füchse Berlin (GER)
3 N KUWERT-BEHRENZ Christoph 1987 M GER WobSpeeders (GER)
3 N KLOSS Sebastian 1981 M GER Füchse Berlin (GER)
3 N KRÖBER Sven 1986 M GER WobSpeeders (GER)
3 N JÖHNK Jonas 1990 M GER WobSpeeders (GER)
5 N 1st round ZABEL Daniel 1988 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
5 N 1st round EULENBERG Vincent 1996 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
5 N 1st round KAUFMANN Arne 1995 M GER Elbspeeders Hamburg (GER)
5 N 1st round STANSZUS Hartmut 1962 M GER Elbspeeders Hamburg (GER)
7 N 1st round BOSMA Celien 1992 F GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
7 N 1st round NICKEL Laura 1997 F GER Elbspeeders Hamburg (GER)
7 N 1st round FALKOWSKA Sylwia 1995 F POL
7 N 1st round URBANIK Marta 1987 F POL Speebs Szczecin (POL)

Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HUBERT Anna 1994 F GER TSV Poing Speed Fires (GER)
1 N KAATZ Sönke 1991 M GER Buxtehude Rabbits (GER)
2 N WEDDE Sven-Torben 1976 M GER MTV Vienenburg (GER)
2 N HORN Andrea 1985 F GER Speedbats Dresden (GER)
3 N GUTIÉRREZ DIEGO Jorge 1989 M ESP CanariaSpeed (ESP)
3 N ARENDARSKI Patricia 1989 F GER Elbspeeders Hamburg (GER)
3 N PETERS Esther 1995 F GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
3 N LUTZ Adrian 1987 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
5 N 1st round CHRISTOPH Sebastian 1982 M GER Knightspeeder Nürnberg (GER)
5 N 1st round SCHUMANN Rebecca 1985 F GER Füchse Berlin (GER)
5 N 1st round WOLF Stephanie 1988 F GER Elbspeeders Hamburg (GER)
5 N 1st round WOLF Pascal 1989 M GER Elbspeeders Hamburg (GER)
7 N 1st round HERDT Lukas 1997 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
7 N 1st round NEUTZSCH Diana 1987 F GER Füchse Berlin (GER)
7 N 1st round GIERSCHIK-BLEY Waltraud 1957 F GER TSV Poing Speed Fires (GER)
7 N 1st round BLEY Felix 1995 M GER TSV Poing Speed Fires (GER)