Back to list

ICO Crossminton Slovenian Open powered by Speedminton®
SLO Lasko
March 28, 2020 - March 29, 2020
Required: International license

Crossminton female Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TSUNEKAGE Yukino 1988 JPN TUNATAMA CROSS
R --- inscribed
PAEGLE Santa 1983 LAT STC Green Foot
R --- inscribed
KNEZ Danaja 1997 SLO KMK Radece
--- inscribed
JERKOVIĆ Alida 1983 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GORCZYCA Alicja 2008 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed
ZUPEVC Eva 2008 SLO KMK Radece
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRPÁLKOVÁ Natálie 2007 CZE Crossminton Pardubice
R --- inscribed
BERVAR Tija 2007 SLO KMK Radece
R --- inscribed
GLAVAČ Lana 2006 SLO KMK Radece
R --- inscribed
NOVAK Ema Stella 2006 SLO KMK Radece
R --- inscribed
BLAŽEV Katarina 2007 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female U18 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BLAŽEV Katarina 2007 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
JANKOVIĆ Jelena 2003 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
RADMILO Gorana 2002 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
STOJAČIĆ Selena 2005 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female U18 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SPARE Agate Kristiana 2005 LAT KK Krosmintons.lv
R --- inscribed
ZOREC Hana 2004 SLO KMK Radece
R --- inscribed
JANKOVIĆ Jelena 2003 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
RADMILO Gorana 2002 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
STOJAČIĆ Selena 2005 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VAŠÍČKOVÁ Radka 1972 CZE Východočeská sportovní
--- inscribed
WERNEROVÁ Markéta 1973 CZE Speed Team Praha
--- inscribed
JAKUSKA Baiba 1975 LAT SK Sporta Punkts
--- inscribed
JANČUNSKA Gabija 1979 LTU KC Wolf Fighters
R --- inscribed

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female O50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LAUVA Irina 1970 LAT SK 4R
--- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
POJMON Jindřich 2008 CZE Crossminton Pardubice
--- inscribed
KOCHANA Piotr 2008 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed
SONIK Oskar 2009 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed
BOŽIČ Jaka 2009 SLO KMK Radece
R --- inscribed
ŠUŠTERŠIČ Mark 2008 SLO KMK Radece
R --- inscribed
ŠUŠTERŠIČ Nik 2011 SLO KMK Radece
L --- inscribed
LUKAČ Uroš 2008 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed

7 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DOLANSKÝ Matěj 2006 CZE Crossminton Pardubice
--- inscribed
BARKOVS Rihards 2006 LAT KK Krosmintons.lv
L --- inscribed
JANČUNSKI Kamil 2006 LTU KC Wolf Fighters
R --- inscribed
DRYJA Dominik 2007 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed
JEVŠEVAR Jakob 2007 SLO KMK Radece
R --- inscribed
RANTAH Rožle 2006 SLO KMK Radece
R --- inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male U18 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRUPIČKA Matěj
RADA Pavel
2005
2004
CZE Východočeská sportovní
CZE Východočeská sportovní
R
R
---
---
inscribed
FASKA Mateusz
MICHALIK Maciej
2004
2002
POL KC Wolf Fighters
POL Speed Club Brzeszcze
R
R
---
---
inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male U18 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRUPIČKA Matěj 2005 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
RADA Pavel 2004 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
DZIRKALIS Arturs 2003 LAT SK 4R
--- inscribed
JANČUNSKI Adrian 2004 LTU KC Wolf Fighters
R --- inscribed
FASKA Mateusz 2004 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed
MICHALIK Maciej 2002 POL Speed Club Brzeszcze
R --- inscribed
KNEZ Tilen 2003 SLO KMK Radece
R --- inscribed
KOLENC Žak 2005 SLO KMK Radece
R --- inscribed

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HOLLEIS Paul 1978 GER TSV Poing Speed Fires
R --- inscribed
NILOS Georges 1966 GER SBC Shark Sport, Füchse Berlin
R --- inscribed
HERCZEGH Tamas 1971 HUN Speedmeteor SE
R --- inscribed
BARKOVS Romans 1978 LAT KK Krosmintons.lv
L --- inscribed
DZIRKALIS Uldis 1976 LAT SK 4R
--- inscribed
ILSTERS Janis 1975 LAT KK Krosmintons.lv
--- inscribed
JANČUNSKI Andrzej 1978 LTU KC Wolf Fighters
R --- inscribed
PÅSCHE Morten 1976 NOR Lier IL Crossminton
L --- inscribed
MALISZEWSKI Rafal 1974 POL
R --- inscribed
SAWICKI Mariusz 1977 POL Speed Club Brzeszcze
R --- inscribed

10 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male O40 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HERCZEGH Tamas 1971 HUN Speedmeteor SE
R --- inscribed
PÅSCHE Morten 1976 NOR Lier IL Crossminton
L --- inscribed
KOLENC Mitja 1972 SLO KMK Radece
R --- inscribed
NOVAK Miloš 1974 SLO KMK Radece
R --- inscribed
ŠUŠTERŠIČ Andrej 1980 SLO KMK Radece
R --- inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male O50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAKRLÍK Petr 1965 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
VOJACEK Milos 1969 CZE TJ AVIA Cakovice
R --- inscribed
GROß Thomas 1964 GER Speedlights München
R --- inscribed
LAUVA Dainis 1969 LAT SK 4R
R --- inscribed
SPARE Edijs 1964 LAT KK Krosmintons.lv
R --- inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male O50 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GROß Thomas 1964 GER Speedlights München
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male O60 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BLANUŠA Vladimir 1952 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
JERKOVIĆ Slobodan 1954 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male O60 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BLANUŠA Vladimir 1952 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
JERKOVIĆ Slobodan 1954 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton open Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAKRLÍK Petr 1965 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
BARKOVS Romans
BARKOVS Rihards
1978
2006
LAT KK Krosmintons.lv
LAT KK Krosmintons.lv
L
L
---
---
inscribed
DZIRKALIS Uldis
DZIRKALIS Arturs
1976
2003
LAT SK 4R
LAT SK 4R

---
---
inscribed
GIPTER Mark
ILSTERS Janis
1997
1975
LAT KK Krosmintons.lv
LAT KK Krosmintons.lv
R
R
---
---
inscribed
HUDOKLIN Rok 1997 SLO KMK Radece
R --- inscribed
KNEZ Tilen 2003 SLO KMK Radece
R --- inscribed
TURNA Patrik 1997 SVK
L --- inscribed
EKBERG Melker 1980 SWE 7H Speeders
R --- inscribed

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton open Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BAKOVIĆ Damir 1986 CRO Speed Sharks Opatija
R --- inscribed
SCHÜSSELER Patrick 1977 GER SSV Happerschoß Speedhenne, Brühler TV-Speedkrebse Köln
R --- inscribed
GIPTER Mark 1997 LAT KK Krosmintons.lv
R --- inscribed
BRANDT Erik 1987 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
HUDOKLIN Rok 1997 SLO KMK Radece
R --- inscribed
JERKOVIĆ Boris 1984 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
EKBERG Melker 1980 SWE 7H Speeders
R --- inscribed
HERCZEGH Tamas - HUN Speedmeteor SE R --- cancelled  

7 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton mixed Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HOLLEIS Paul 1978 GER TSV Poing Speed Fires
R --- inscribed
SCHÜSSELER Patrick
TSUNEKAGE Yukino
1977
1988
GER SSV Happerschoß Speedhenne, Brühler TV-Speedkrebse Köln
JPN TUNATAMA CROSS
R
R
---
---
inscribed
SPARE Edijs
SPARE Agate Kristiana
1964
2005
LAT KK Krosmintons.lv
LAT KK Krosmintons.lv
R
R
---
---
inscribed
BRANDT Erik 1987 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
SAWICKI Mariusz 1977 POL Speed Club Brzeszcze
R --- inscribed
KNEZ Danaja 1997 SLO KMK Radece
--- inscribed
JERKOVIĆ Alida 1983 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
JERKOVIĆ Boris 1984 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
TURNA Patrik 1997 SVK
L --- inscribed

9 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton mixed O40 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HERCZEGH Tamas 1971 HUN Speedmeteor SE
R --- inscribed
KOLENC Mitja 1972 SLO KMK Radece
R --- inscribed
NOVAK Miloš 1974 SLO KMK Radece
R --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton mixed O50 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LAUVA Dainis
LAUVA Irina
1969
1970
LAT SK 4R
LAT SK 4R
R
R
---
---
inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled