Back to list

ICO Speedminton® Czech Open

CZE Brno
September 30, 2017 - October 1, 2017
Required: International license

Crossminton female Adults Double

Display list

KNEZ Danaja - SLO KMK Radece 500 cancelled
ŠKERL Lori - SLO KMK Radece R 1170 cancelled
ŠKERL Rebeka - SLO KMK Radece R 920 cancelled

0 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Crossminton female Adults Individual

Display list

JAGEČIĆ Laura 1999 CRO SBC Zagreb
R 28 inscribed
JAGEČIĆ Zrinka 1995 CRO SBC Zagreb
14 inscribed
ANDRLOVÁ Anna 2000 CZE SK Pardubice
R 53 inscribed
ANDRLOVÁ Eliška 2000 CZE SK Pardubice
R 29 inscribed
JANÁČKOVÁ Klára 1983 CZE SK Prague United
R 7 inscribed
VONDROVÁ Anna 1993 CZE SK Prague United
R 170 inscribed
LEWANDOWSKA Dorota 1978 POL MKS GEMIK Kielce
R 17 inscribed
URBANIK Marta 1987 POL Speebs Szczecin
R 6 inscribed
SCAVNICKA Kristina 1998 SVK SbK Lipany
R 35 inscribed
BARIAKOVA Nikola 1997 SVK SpeedFun Podbrezova
R 262 inscribed
LEVKOVÁ Lenka 1993 SVK Superspeed Brno
R 54 inscribed
JURASOVA Eva - CZE Superspeed Brno R 178 cancelled
KEBER Jasmina - SLO KMK Radece R 1 cancelled
KNEZ Danaja - SLO KMK Radece 2 cancelled
ŠKERL Rebeka - SLO KMK Radece R 18 cancelled
ZATVARSKA Alona - UKR SC Uzghorod R 86 cancelled

11 Inscriptions, 0 pending, 5 cancelled

Crossminton female U12 Individual

Display list

KRPÁLKOVÁ Natálie 2007 CZE SK Pardubice
R 10 inscribed
MELICHAROVÁ Alžběta 2005 CZE SK Pardubice
R 14 inscribed
GERGŐ Janka 2007 HUN Szabadszallasi Leopardok
R 3 inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female U14 Individual

Display list

IDZI Iza 2004 POL UKS Mrzezyno
L 6 inscribed
MICHNIEWICZ Julia 2005 POL UKS Mrzezyno
L 5 inscribed
GERGŐ Janka - HUN Szabadszallasi Leopardok R 29 cancelled

2 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton female U18 Individual

Display list

MIŠKULIN Nika 2001 CRO SBT Hrvatski
R 2 inscribed
WINCENCIAK Zofia 1999 POL KC Wolf Fighters
R 3 inscribed
ŠKERL Lori - SLO KMK Radece R 1 cancelled

2 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton female O35 Individual

Display list

ZRNIĆ Tatjana 1976 CRO SBT Hrvatski
R 6 inscribed
SCHOLZOVÁ Jana 1967 CZE SK Pardubice
R 17 inscribed
MACUROVÁ Michaela 1977 CZE SK Prague United
R 19 inscribed
SUCHÁ Naďa 1955 CZE Superspeed Brno
R 37 inscribed
GIERSCHIK-BLEY Waltraud 1957 GER Fürsty Speeders
34 inscribed
KNOBLING Irena 1973 GER Fürsty Speeders
R 15 inscribed
LINDAUER Sandra 1981 GER Fürsty Speeders
42 inscribed
JANČUNSKA Gabija 1979 LTU KC Wolf Fighters
R 11 inscribed
SCHABEK Sabina 1977 POL Speebs Szczecin
R 1 inscribed
SCAVNICKA Maria 1976 SVK SbK Lipany
R 28 inscribed

10 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male U18 Double

Display list

Lichý Jan - CZE SK Pardubice R 3200 cancelled
MELICHAR Jakub - CZE SK Pardubice R 3200 cancelled
SCAVNICKY Jan Jr. - SVK SbK Lipany R 908 cancelled

0 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Crossminton male U18 Individual

Display list

KALIGARI Matej Tino 2001 CRO SBT Hrvatski
R 3 inscribed
BADURA Jan 2000 CZE SK Pardubice
L 26 inscribed
JÁNSKÝ Adam 2002 CZE SK Pardubice
R 27 inscribed
Lichý Jan 2002 CZE SK Pardubice
R 8 inscribed
MAKAROV Matyáš 2001 CZE SK Pardubice
L 36 inscribed
MELICHAR Jakub 2001 CZE SK Pardubice
R 5 inscribed
VOLEK Ondrej 2001 CZE SK Pardubice
R 20 inscribed
FILIPOWICZ Maciej 2001 POL UKS Mrzezyno
R 4 inscribed
MICHNIEWICZ Szymon 2001 POL UKS Mrzezyno
R 11 inscribed

9 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male O40 Individual

Display list

ILIĆ Damir 1968 CRO SBK Susak
R 4 inscribed
KOLLAR Martin 1971 CZE Superspeed Brno
R 176 inscribed
GÜRTLER Jiri 1968 CZE AVIA Cakovice
R 94 inscribed
VOJACEK Milos 1969 CZE AVIA Cakovice
R 78 inscribed
KOLC Tomas 1971 CZE Nový Bor
R 171 inscribed
ANDRLE Martin 1968 CZE SK Pardubice
R 160 inscribed
MELICHAR Jiří 1975 CZE SK Pardubice
R 30 inscribed
PATEK Marcel 1968 CZE Speed Team Praha
R 26 inscribed
PODVOLECKÝ Pavel 1972 CZE SPV Hanusovacek
R 3 inscribed
NILOS Georges 1966 GER SBC Shark Sport, Füchse Berlin
R 1 inscribed
FEHRE Frank 1968 GER Speedbats Dresden
L 12 inscribed
VINCZE Károly 1968 HUN Tolna VFC Leopárdok
R 6 inscribed
CZEREMUZYNSKI Jacek 1968 POL
R 13 inscribed
CWIAKALA Dariusz 1970 POL BadBats Wroclaw
R 11 inscribed
SAREK Paweł 1969 POL MKS GEMIK Kielce
R 22 inscribed
SAWICKI Mariusz 1977 POL Speed Club Brzeszcze
R 10 inscribed
KURCZAK Robert 1970 POL UKS Mrzezyno
R 71 inscribed
SCAVNICKY Jan Sr. 1975 SVK SbK Lipany
R 5 inscribed
BOJDA JAROSLAV - CZE SK MaKaKo R 200 cancelled
SCHOLZ Jochen - GER Brühler TV-Speedkrebse Köln R 39 cancelled
CHMIELEWSKI Grzegorz - POL BadBats Wroclaw R 8 cancelled
WRÓBEL Jacek - POL BadBats Wroclaw L 49 cancelled
SUSTERSIČ Matjaž - SLO KMK Radece R 14 cancelled
ISLEK Erkut - TUR Fürsty Speeders R 106 cancelled

18 Inscriptions, 0 pending, 6 cancelled

Crossminton male O50 Individual

Display list

MATKOVIĆ Tomislav 1963 CRO SBT Hrvatski
R 26 inscribed
JEDLIčKA Milan 1960 CZE Východočeská sportovní
R 41 inscribed
NOVÁK Jiří 1959 CZE Superspeed Brno
R 82 inscribed
JURAS Roman 1966 CZE Superspeed Brno
L 16 inscribed
MORAVEC Milan 1962 CZE Východočeská sportovní
R 35 inscribed
FICHTER Heiko 1967 GER Fürsty Speeders
49 inscribed
KNOBLING Charly 1961 GER Fürsty Speeders
R 5 inscribed
RÁCZ Imre 1965 HUN Debreceni Gekko
L 45 inscribed
KISS Ferenc 1963 HUN FOXminton SC
R 7 inscribed
PATAI János 1967 HUN FOXminton SC
R 17 inscribed
BERECZ Miklós 1959 HUN Speedmeteor SE
R 27 inscribed
LESKI Pawel 1957 POL KSS Team JJ Wroclaw
R 8 inscribed
WINCENCIAK Jan 1951 POL PACross Lipkow
R 15 inscribed
MIEZYNSKI Bogdan 1960 POL Speebs Szczecin
R 2 inscribed
KOZIELSKI Czesław 1950 POL UKS MILESZA Targowa Gorka
R 85 inscribed
GIBALA Jozef 1962 SVK Lokomotiva Banska B.
R 4 inscribed

16 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton open Adults Double

Display list

ZEJDA Zbynek
ROUS Marek
1985
1998
CZE Koukej letět
CZE Koukej letět
R
R
145
40
inscribed
MELICHAR Jiří
MELICHAR Jakub
1975
2001
CZE SK Pardubice
CZE SK Pardubice
R
R
175
415
inscribed
JANÁČKOVÁ Klára
MAKRLÍK Petr
1983
1993
CZE SK Prague United
CZE Východočeská sportovní
R
R
595
5828
inscribed
JURAS Jan
JURAS Roman
1995
1966
CZE Superspeed Brno
CZE Superspeed Brno
R
R
1518
1552
inscribed
JANNACK Maximilian
BLEY Felix
1997
1995
GER
GER Fürsty Speeders
R
R
115
390
inscribed
RÁCZ László
RÁCZ Imre
1967
1965
HUN Debreceni Gekko
HUN Debreceni Gekko
R
R
1550
145
inscribed
TAKÁCS Dávid
SZALAI Márkó
2000
2000
HUN Debreceni Gekko
HUN Debreceni Gekko
R
R
475
375
inscribed
PATAI János
VINCZE Károly
1967
1968
HUN FOXminton SC
HUN Tolna VFC Leopárdok
R
R
1632
3745
inscribed
VERSEGI Viktor
VINCZE Olivér
1996
1996
HUN Kiskunhalas Szitakötök
HUN Tolna VFC Leopárdok
R
R
1328
6125
inscribed
LESKI Pawel
CWIAKALA Dariusz
1957
1970
POL KSS Team JJ Wroclaw
POL BadBats Wroclaw
R
R
1439
1404
inscribed
MADEJ Sebastian
SAWICKI Mariusz
1990
1977
POL Speed Club Brzeszcze
POL Speed Club Brzeszcze
L
L
1314
1829
inscribed
MIŁOŃ Slawomir
HERNANDEZ FRANQUIZ Jonatan
1981
1987
POL Speed Club Brzeszcze
ESP CanariaSpeed
L
L
595
40
inscribed
FILIPOWICZ Maciej
MICHNIEWICZ Szymon
2001
2001
POL UKS Mrzezyno
POL UKS Mrzezyno
R
R
375
375
inscribed
PUSKAS Jozef
PJECHA Vladimir
1995
1985
SVK SbK Lipany
SVK SbK Lipany
R
R
1086
2864
inscribed
BARIAKOVA Nikola
SCAVNICKA Kristina
1997
1998
SVK SpeedFun Podbrezova
SVK SbK Lipany
R
R
25
320
inscribed
NYKL Petr - CZE Koukej letět R 85 cancelled
ANDRLE Martin - CZE SK Pardubice R 76 cancelled
ANDRLOVÁ Anna
ANDRLOVÁ Eliška
- CZE SK Pardubice
CZE SK Pardubice
R
R
335
335
cancelled
BADURA Jan
SCHOLZE Michal
- CZE SK Pardubice
CZE SK Pardubice
L
L
0
413
cancelled
VONDROVÁ Anna - CZE SK Prague United R 20 cancelled
VOSÁTKA Petr - CZE SK Prague United R 574 cancelled
PATEK Marcel - CZE Speed Team Praha R 788 cancelled
SCHOLZ Jochen - GER Brühler TV-Speedkrebse Köln R 413 cancelled
BIELECKI Dominik - POL UKS Mrzezyno R 75 cancelled
CHMIELEWSKI Grzegorz - POL BadBats Wroclaw R 1078 cancelled
WRÓBEL Jacek - POL BadBats Wroclaw L 377 cancelled
MANDRYK Myhailo - UKR SC Uzghorod R 634 cancelled
ZATVARSKA Alona - UKR SC Uzghorod R 609 cancelled

15 Inscriptions, 0 pending, 13 cancelled

Crossminton open Adults Individual

Display list

JALŮVKA Jakub 1994 CZE Superspeed Brno
L 240 inscribed
ROUS Marek 1998 CZE Koukej letět
R 313 inscribed
ZEJDA Zbynek 1985 CZE Koukej letět
R 149 inscribed
KOLC Lukas 1997 CZE Nový Bor
R 280 inscribed
SWIENCZEK Jan 1988 CZE SK MaKaKo
R 198 inscribed
MACURA Milan 1984 CZE SK Prague United
R 113 inscribed
VOSÁTKA Petr 1985 CZE SK Prague United
R 70 inscribed
JURAS Jan 1995 CZE Superspeed Brno
R 67 inscribed
VYBÍRAL Tomáš 1987 CZE Superspeed Brno
R 153 inscribed
MAKRLÍK Petr 1993 CZE Východočeská sportovní
R 1 inscribed
HERNANDEZ FRANQUIZ Jonatan 1987 ESP CanariaSpeed
R 105 inscribed
BLEY Felix 1995 GER Fürsty Speeders
165 inscribed
JANNACK Maximilian 1997 GER
R 242 inscribed
LINDAUER Dirk 1980 GER Fürsty Speeders
191 inscribed
TIMM Sebastian 1981 GER Red Devils Bautzen
R 55 inscribed
RÁCZ László 1967 HUN Debreceni Gekko
R 38 inscribed
SZALAI Márkó 2000 HUN Debreceni Gekko
139 inscribed
TAKÁCS Dávid 2000 HUN Debreceni Gekko
R 100 inscribed
VERSEGI Viktor 1996 HUN Kiskunhalas Szitakötök
R 68 inscribed
KOZÁRI David 1996 HUN Szabadszallasi Leopardok
R 24 inscribed
VINCZE Olivér 1996 HUN Tolna VFC Leopárdok
R 7 inscribed
JANČUNSKI Andrzej 1978 LTU KC Wolf Fighters
R 84 inscribed
BIELECKI Dominik 1996 POL UKS Mrzezyno
R 144 inscribed
MADEJ Sebastian 1990 POL Speed Club Brzeszcze
L 29 inscribed
MIŁOŃ Slawomir 1981 POL Speed Club Brzeszcze
L 97 inscribed
WILKOSZ Wojciech 1990 POL Speed Club Brzeszcze
36 inscribed
WIRTH Severin 1994 SUI Sunspeeder Kreuzlingen
R 8 inscribed
PJECHA Vladimir 1985 SVK SbK Lipany
R 17 inscribed
PUSKAS Jozef 1995 SVK SbK Lipany
R 131 inscribed
VINANSKY Pavol Jun. 1997 SVK Superspeed Brno
R 146 inscribed
MANDRYK Myhailo 1990 UKR SC Uzghorod
R 9 inscribed
NYKL Petr - CZE Koukej letět R 165 cancelled
MAŠEK Pavel - CZE SK MaKaKo R --- cancelled
Lichý Jan - CZE SK Pardubice R --- cancelled
SCHOLZE Michal - CZE SK Pardubice R 173 cancelled
JURAS Roman - CZE Superspeed Brno L 273 cancelled
KNOBLING Charly - GER Fürsty Speeders R 60 cancelled
KURCZAK Robert - POL UKS Mrzezyno R --- cancelled
ZATVARSKA Alona - UKR SC Uzghorod R --- cancelled

31 Inscriptions, 0 pending, 8 cancelled

Crossminton open U12 Individual

Display list

KRUPIČKA Matěj 2005 CZE Východočeská sportovní
R 1 inscribed
GERGŐ János 2006 HUN Szabadszallasi Leopardok
R 6 inscribed
JANČUNSKI Kamil 2006 LTU KC Wolf Fighters
R 4 inscribed
SZYMANOWICZ Szymon 2005 POL UKS Mrzezyno
21 inscribed
SCAVNICKY Jan Jr. 2007 SVK SbK Lipany
R 2 inscribed
FEHRE Niklas - GER Speedbats Dresden R 19 cancelled

5 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton open U14 Individual

Display list

HELÁN David 2004 CZE Superspeed Brno
--- inscribed
RADA Pavel 2004 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
JANČUNSKI Adrian 2004 LTU KC Wolf Fighters
R --- inscribed
FASKA Mateusz 2004 POL PACross Lipkow
R --- inscribed
KOSTRZEWSKI Szymon 2004 POL UKS MILESZA Targowa Gorka
R --- inscribed
KUBISTA David - CZE SK Pardubice R --- cancelled
TEICHMAN Milos - CZE Východočeská sportovní --- cancelled

5 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Crossminton mixed Adults Double

Display list

ANDRLOVÁ Anna
ANDRLE Martin
2000
1968
CZE SK Pardubice
CZE SK Pardubice
R
R
440
40
inscribed
ANDRLOVÁ Eliška
PATEK Marcel
2000
1968
CZE SK Pardubice
CZE Speed Team Praha
R
R
575
125
inscribed
MACURA Milan
MACUROVÁ Michaela
1984
1977
CZE SK Prague United
CZE SK Prague United
R
R
165
103
inscribed
VONDROVÁ Anna
VOSÁTKA Petr
1993
1985
CZE SK Prague United
CZE SK Prague United
R
R
25
88
inscribed
FICHTER Heiko
GIERSCHIK-BLEY Waltraud
1967
1957
GER Fürsty Speeders
GER Fürsty Speeders

140
215
inscribed
KNOBLING Charly
KNOBLING Irena
1961
1973
GER Fürsty Speeders
GER Fürsty Speeders
R
R
1525
1525
inscribed
LINDAUER Dirk
LINDAUER Sandra
1980
1981
GER Fürsty Speeders
GER Fürsty Speeders

165
165
inscribed
KOZÁRI David
JAGEČIĆ Laura
1996
1999
HUN Szabadszallasi Leopardok
CRO SBC Zagreb
R
R
2900
1308
inscribed
BIELECKI Dominik
IDZI Iza
1996
2004
POL UKS Mrzezyno
POL UKS Mrzezyno
R
R
40
40
inscribed
LEWANDOWSKA Dorota
SAREK Paweł
1978
1969
POL MKS GEMIK Kielce
POL MKS GEMIK Kielce
R
R
400
375
inscribed
SCHABEK Sabina
MIEZYNSKI Bogdan
1977
1960
POL Speebs Szczecin
POL Speebs Szczecin
R
R
415
415
inscribed
URBANIK Marta
SCAVNICKY Jan Sr.
1987
1975
POL Speebs Szczecin
SVK SbK Lipany
R
R
2975
2760
inscribed
WILKOSZ Wojciech
WINCENCIAK Zofia
1990
1999
POL Speed Club Brzeszcze
POL KC Wolf Fighters

700
1475
inscribed
KURCZAK Robert
MICHNIEWICZ Julia
1970
2005
POL UKS Mrzezyno
POL UKS Mrzezyno
R
R
90
40
inscribed
WIRTH Severin
JAGEČIĆ Zrinka
1994
1995
SUI Sunspeeder Kreuzlingen
CRO SBC Zagreb
R
R
1395
1458
inscribed
LEVKOVÁ Lenka
VINANSKY Pavol Jun.
1993
1997
SVK Superspeed Brno
SVK Superspeed Brno
R
R
40
0
inscribed
MANDRYK Myhailo
ZATVARSKA Alona
1990
1988
UKR SC Uzghorod
UKR SC Uzghorod
R
R
3230
3230
inscribed
JANÁČKOVÁ Klára - CZE SK Prague United R 300 cancelled
TIMM Sebastian - GER Red Devils Bautzen R 0 cancelled
SUSTERSIČ Matjaž
KEBER Jasmina
- SLO KMK Radece
SLO KMK Radece
R
R
5371
7371
cancelled

17 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled