Back to list

ICO Speedminton European Championships
NOR Skien Fritidspark
July 26, 2018 - July 29, 2018
Required: International license

Crossminton female Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JAGEČIĆ Laura
JAGEČIĆ Zrinka
1999
1995
CRO SBC Zagreb
CRO SBC Zagreb
R
R
---
---
waiting
ZUKIĆ Gala
MIŠKULIN Nika
2002
2001
CRO Speed Sharks Opatija
CRO SBT Hrvatski
R
R
---
---
inscribed
ANDRLOVÁ Anna
ANDRLOVÁ Eliška
2000
2000
CZE Crossminton Pardubice
CZE Crossminton Pardubice
R
R
---
---
inscribed
ŠKODOVÁ Andrea
ŠKODOVÁ Jesika
2005
2003
CZE Východočeská sportovní
CZE Východočeská sportovní

---
---
inscribed
HORN Andrea
ROLFES Anja
1985
1986
GER Speedbats Dresden
GER Speedlights München
R
R
---
---
inscribed
ARCTANDER KRISTENSEN Ida
ARCTANDER Stine Myrland
1987
1986
NOR Lier IL Crossminton
NOR Lier IL Crossminton
R
R
---
---
inscribed
JELSNESS Bodil Engejordet
NYGÅRD BERNTZEN Siv Aida
1966
1970
NOR Lier IL Crossminton
NOR Lier IL Crossminton
R
R
---
---
inscribed
URBANIK Marta
SCHABEK Sabina
1987
1977
POL Speebs Szczecin
POL Speebs Szczecin
R
R
---
---
inscribed
PASCHALIDOU Lenka - CZE R --- cancelled  
SCHOLZOVÁ Jana - CZE Crossminton Pardubice R --- cancelled  
DESFARGES Alexandra - FRA Speed all Stars Bécula R --- cancelled  
BOYER Claudine - SUI SBC Luzern R --- cancelled  

7 Entries, 1 pending, 4 cancelled

Crossminton female Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BARKOVIĆ Paula 1998 CRO SBC Zagreb
R 14 inscribed
JAGEČIĆ Laura 1999 CRO SBC Zagreb
R 26 inscribed
JAGEČIĆ Zrinka 1995 CRO SBC Zagreb
35 inscribed
ANDRLOVÁ Eliška 2000 CZE Crossminton Pardubice
R 16 inscribed
BRANELLEC Audrey 1991 FRA ASPB Speed Warriors
R 90 inscribed
DESFARGES Alexandra 1991 FRA Speed all Stars Bécula
R 38 inscribed
IVKOVIC Isabelle 1985 FRA SC Eragny sur Oise
R 155 inscribed
BOSMA Celien 1992 GER SC Nienstedten
103 inscribed
DIALLO Andrea 1982 GER KSBV Köln
R 110 inscribed
HORN Andrea 1985 GER Speedbats Dresden
R 6 inscribed
HUBERT Anna 1994 GER TSV Poing Speed Fires
R 7 inscribed
ROLFES Anja 1986 GER Speedlights München
R 63 inscribed
PAEGLE Santa 1983 LAT STC Green Foot
R 3 inscribed
JANČUNSKA Gabija 1979 LTU KC Wolf Fighters
R 19 inscribed
ARCTANDER KRISTENSEN Ida 1987 NOR Lier IL Crossminton
R 53 inscribed
ARCTANDER Stine Myrland 1986 NOR Lier IL Crossminton
R 59 inscribed
KLEPAKER Ellen 1984 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
STENERSEN Marthe 1986 NOR Solør SBK
R --- inscribed
URBANIK Marta 1987 POL Speebs Szczecin
R 4 inscribed
WIKLANSKA Natalia 1998 POL KC Wolf Fighters
R 17 inscribed
WINCENCIAK Zofia 1999 POL KC Wolf Fighters
R 11 inscribed
KEBER Jasmina 1988 SLO KMK Radece
R 1 inscribed
KNEZ Danaja 1997 SLO KMK Radece
5 inscribed
GRANBERG Linnea 1998 SWE 7H Speeders
R 13 inscribed
NIELSEN Rebecca 1990 SWE 7H Speeders
R 25 inscribed
ANDRLOVÁ Anna - CZE Crossminton Pardubice R 23 cancelled  
JANÁČKOVÁ Klára - CZE R 2 cancelled  
ZOGOTA Solvita - LAT KK Krosmintons.lv R --- cancelled  
MICHNIEWICZ Julia - POL UKS Mrzezyno L --- cancelled  

25 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Crossminton female U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ŠKODOVÁ Andrea 2005 CZE Východočeská sportovní
12 inscribed
VERES Georgina 2004 HUN Vajai SE
R 2 inscribed
SPARE Agate Kristiana 2005 LAT KK Krosmintons.lv
R 5 inscribed
JELSNESS Elise 2004 NOR Lier IL Crossminton
12 inscribed
MICHNIEWICZ Julia 2005 POL UKS Mrzezyno
L 3 inscribed
PRZEŹDZIECKA Aleksandra 2004 POL UKS Mrzezyno
30 inscribed
ROGELJ Pika 2004 SLO KMK Radece
R 1 inscribed

7 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female U18 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MIŠKULIN Nika - CRO SBT Hrvatski R --- cancelled  
ZUKIĆ Gala - CRO Speed Sharks Opatija R --- cancelled  
ANDRLOVÁ Anna - CZE Crossminton Pardubice R --- cancelled  
ANDRLOVÁ Eliška - CZE Crossminton Pardubice R --- cancelled  
ŠKODOVÁ Andrea - CZE Východočeská sportovní --- cancelled  
ŠKODOVÁ Jesika - CZE Východočeská sportovní --- cancelled  
VERES Georgina - HUN Vajai SE R --- cancelled  
JELSNESS Elise - NOR Lier IL Crossminton --- cancelled  

0 Entries, 0 pending, 8 cancelled

Crossminton female U18 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MIŠKULIN Nika 2001 CRO SBT Hrvatski
R 1 inscribed
ZUKIĆ Gala 2002 CRO Speed Sharks Opatija
R 4 inscribed
ANDRLOVÁ Anna 2000 CZE Crossminton Pardubice
R 6 inscribed
ŠKODOVÁ Jesika 2003 CZE Východočeská sportovní
10 inscribed
ANDRLOVÁ Eliška - CZE Crossminton Pardubice R 3 cancelled  
JELONEK Magdalena - POL UKS Mrzezyno L 42 cancelled  

4 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Crossminton female O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZRNIĆ Tatjana 1976 CRO SBT Hrvatski
R 3 inscribed
SCHOLZOVÁ Jana 1967 CZE Crossminton Pardubice
R 23 inscribed
GIERSCHIK-BLEY Waltraud 1957 GER TSV Poing Speed Fires
49 inscribed
KLEE Vivien 1977 GER TSV Poing Speed Fires
R 15 inscribed
KNOBLING Irena 1973 GER Fürsty Speeders
R 9 inscribed
MESTER Sanja 1975 GER Gekkos Berlin
37 inscribed
STRÖBEL Regina 1966 GER Bonländer Speeders
R --- inscribed
BRAUN Helga 1975 HUN Honvéd Auróra SE
R 2 inscribed
OSVAY Edit 1972 HUN Vajai SE
R 6 inscribed
JELSNESS Bodil Engejordet 1966 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
NYGÅRD BERNTZEN Siv Aida 1970 NOR Lier IL Crossminton
L 34 inscribed
SCHABEK Sabina 1977 POL Speebs Szczecin
R 1 inscribed
BOYER Claudine 1978 SUI SBC Luzern
R 26 inscribed
HISCAKOVA Silvia 1975 SVK SbK Lipany
L 31 inscribed

14 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female O50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHOLZOVÁ Jana - CZE Crossminton Pardubice R 1 cancelled  
GIERSCHIK-BLEY Waltraud - GER TSV Poing Speed Fires 6 cancelled  
STRÖBEL Regina - GER Bonländer Speeders R 3 cancelled  
JELSNESS Bodil Engejordet - NOR Lier IL Crossminton R 21 cancelled  
BOMIRSKA Lidia - POL PACross Lipkow R 4 cancelled  

0 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Crossminton male U18 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JERKOVIĆ Marko
PETAK Borna
2002
2001
CRO SBC Zagreb
CRO SBC Zagreb

---
---
inscribed
MELICHAR Jakub
Lichý Jan
2001
2002
CZE Crossminton Pardubice
CZE Crossminton Pardubice
R
R
---
---
waiting
VOLEK Ondrej
KRUPIČKA Matěj
2001
2005
CZE Crossminton Pardubice
CZE Východočeská sportovní
R
R
---
---
inscribed
SZALAI Márkó
TAKÁCS Dávid
2000
2000
HUN Debreceni Gekko
HUN Debreceni Gekko

---
---
inscribed
SZÁNTÓ Márton
SZÁNTÓ Tamás
2000
2000
HUN Honvéd Auróra SE
HUN Honvéd Auróra SE
R
R
---
---
inscribed
JELSNESS Haakon
BERNTZEN Olav Elias
2006
2004
NOR Lier IL Crossminton
NOR Lier IL Crossminton

---
---
inscribed
FILIPOWICZ Maciej
MICHNIEWICZ Szymon
2001
2001
POL UKS Mrzezyno
POL UKS Mrzezyno
R
R
---
---
inscribed
RADA Pavel - CZE Východočeská sportovní R --- cancelled  
VACEK Jaroslav - CZE Východočeská sportovní --- cancelled  
JANČUNSKI Adrian - LTU KC Wolf Fighters R --- cancelled  
JANČUNSKI Kamil - LTU KC Wolf Fighters R --- cancelled  

6 Entries, 1 pending, 4 cancelled

Crossminton male U18 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JERKOVIĆ Marko 2002 CRO SBC Zagreb
5 inscribed
KALIGARI Matej Tino 2001 CRO SBT Hrvatski
R 4 inscribed
PETAK Borna 2001 CRO SBC Zagreb
R 11 inscribed
Lichý Jan 2002 CZE Crossminton Pardubice
R 9 inscribed
MELICHAR Jakub 2001 CZE Crossminton Pardubice
R 2 inscribed
VOLEK Ondrej 2001 CZE Crossminton Pardubice
R 12 inscribed
COIFFARD Guénolé 2002 FRA Speed Tregor Club
R --- inscribed
SZALAI Márkó 2000 HUN Debreceni Gekko
12 inscribed
TAKÁCS Dávid 2000 HUN Debreceni Gekko
R 3 inscribed
HAMMER Vinjar Bjerke 2000 NOR Lier IL Crossminton
R 24 inscribed
FILIPOWICZ Maciej 2001 POL UKS Mrzezyno
R 1 inscribed
MICHNIEWICZ Szymon 2001 POL UKS Mrzezyno
R 6 inscribed
VACEK Jaroslav - CZE Východočeská sportovní 22 cancelled  
VAN ERPE Arnaud - FRA ASPB Speed Warriors --- cancelled  
KRUMINS Andrejs - LAT BC SMASH R --- cancelled  
LAUVA Artis - LAT BC SMASH R 29 cancelled  
KOSTRZEWSKI Szymon - POL UKS MILESZA Targowa Gorka R --- cancelled  
ZYCH Lukasz - POL UKS Mrzezyno R 17 cancelled  
WIRTH Severin - SUI Sunspeeder Kreuzlingen R --- cancelled  

12 Entries, 0 pending, 7 cancelled

Crossminton male O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BURIĆ Robert 1974 CRO SRU Zagorje
L 37 inscribed
ILIĆ Damir 1968 CRO SBK Susak
R 6 inscribed
JAGEČIĆ Sinisa 1976 CRO SBC Zagreb
R 53 inscribed
PATEK Marcel 1968 CZE Speed Team Praha
R 11 inscribed
PODVOLECKÝ Pavel 1972 CZE SPV Hanusovacek
R 1 inscribed
GILLET Jean Luc 1971 FRA ASPB Speed Warriors
R 40 inscribed
VAN ERPE Arnaud 1974 FRA ASPB Speed Warriors
64 inscribed
GOHLKE Alexander 1969 GER Speedlights München
--- inscribed
HERRMANN Marcel 1974 GER Blau-Weiss Aasee Münster
15 inscribed
HOLLEIS Paul 1978 GER TSV Poing Speed Fires
R --- inscribed
NILOS Georges 1966 GER SBC Shark Sport, Füchse Berlin
R 3 inscribed
SCHOLZ Jochen 1971 GER SSV Happerschoß Speedhenne, Brühler TV-Speedkrebse Köln
R 43 inscribed
WEDDE Sven-Torben 1976 GER MTV Vienenburg
R 33 inscribed
WITTER Thomas 1969 GER Speed Lions Düsseldorf
R 158 inscribed
FERENCZI Istvan 1973 HUN Debreceni Gekko
R 50 inscribed
FLAGE Sjur 1977 NOR Lier IL Crossminton
R 61 inscribed
HEGGELUND Erik 1972 NOR Solør SBK
R --- inscribed
MYKKESTUE Christer 1972 NOR Solør SBK
R --- inscribed
PÅSCHE Morten 1976 NOR Lier IL Crossminton
L 5 inscribed
THOMSEN Torben 1975 NOR Lier IL Crossminton
R 76 inscribed
WØLNER-HANSSEN Andreas 1971 NOR Jumping Speeder
R --- inscribed
CHMIELEWSKI Grzegorz 1970 POL BadBats Wroclaw
R 2 inscribed
KURCZAK Robert 1970 POL UKS Mrzezyno
R 59 inscribed
MOSKAL Tomasz 1974 POL BadBats Wroclaw
44 inscribed
PLISZKA Dariusz 1973 POL Lier IL Crossminton
R --- inscribed
SAWICKI Mariusz 1977 POL Speed Club Brzeszcze
R 7 inscribed
WIKLANSKI Wojciech 1969 POL PACross Lipkow
R 82 inscribed
KONTCHA Alexandre 1970 RUS Knightspeeder Nürnberg
R 57 inscribed
SUSTERSIČ Matjaž 1977 SLO KMK Radece
R 13 inscribed
SCAVNICKY Jan Sr. 1975 SVK SbK Lipany
R 4 inscribed
ANDERSSON Johan 1978 SWE
R --- inscribed
JAKOBSSON Filip 1976 SWE 7H Speeders
R --- inscribed
DIALLO Boubacar - GER KSBV Köln --- cancelled  
ASZTALOS Attila - HUN Honvéd Auróra SE, Honvéd Auróra SE R 54 cancelled  
KRUMINS Andrejs - LAT BC SMASH R --- cancelled  
BOGDANOV Maksim - RUS R --- cancelled  

32 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Crossminton male O50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ALEKSIĆ Nebojša 1963 CRO SBC Zagreb
R 22 inscribed
BARIŠIĆ Damir 1968 CRO Speed Sharks Opatija
R 21 inscribed
MATKOVIĆ Tomislav 1963 CRO SBT Hrvatski
R 27 inscribed
JURAS Roman 1966 CZE
L 12 inscribed
MAKRLÍK Petr 1965 CZE Východočeská sportovní
R 14 inscribed
COLOMBET Jean-Luc 1957 FRA ASPB Speed Warriors
R 58 inscribed
NICOLAS Frederic 1968 FRA ASPB Speed Warriors
R --- inscribed
PELTIER Denis 1965 FRA Stella Sports St. Maur
L 47 inscribed
ENZINGER Christian 1966 GER TSV Poing Speed Fires
R 41 inscribed
KNOBLING Charly 1961 GER Fürsty Speeders
R 4 inscribed
MESTER Niels 1961 GER Gekkos Berlin
R 47 inscribed
SCHRAUB Uwe 1961 GER Bonländer Speeders
R 58 inscribed
STANSZUS Hartmut 1962 GER Elbspeeders Hamburg
R 25 inscribed
KISS Ferenc 1963 HUN FOXminton SC
R 9 inscribed
PATAI János 1967 HUN FOXminton SC
R 13 inscribed
RÁCZ Imre 1965 HUN Debreceni Gekko
L 38 inscribed
RÁCZ László 1967 HUN Debreceni Gekko
R --- inscribed
SZALMÁSI János 1967 HUN Honvéd Auróra SE
L 1 inscribed
VINCZE Károly 1968 HUN Tolna VFC Leopárdok
R 17 inscribed
SPARE Edijs 1964 LAT KK Krosmintons.lv
R 36 inscribed
BOROWIEC Piotr 1965 POL
R 3 inscribed
CZEREMUZYNSKI Jacek 1968 POL FOXminton SC
R 11 inscribed
GAWLAK Piotr 1962 POL PZSB Gorlice
L 8 inscribed
LESKI Pawel 1957 POL BadBats Wroclaw
R 2 inscribed
MALISZEWSKI Jerzy 1964 POL KSS Team JJ Wroclaw
L 28 inscribed
MIEZYNSKI Bogdan 1960 POL Speebs Szczecin
R 5 inscribed
WINCENCIAK Jan 1951 POL KC Wolf Fighters
R 19 inscribed
VOGEL Christian 1968 SUI Jumping Speeder
R --- inscribed
GIBALA Jozef 1962 SVK Lokomotiva Banska B.
R 7 inscribed
CLASGÅRD Mats 1966 SWE 7H Speeders
R 29 inscribed
GRANBERG Håkan 1965 SWE
R 29 inscribed
MORAVEC Milan - CZE Východočeská sportovní R 24 cancelled  

31 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton open Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JURAS Jan
JURAS Roman
1995
1966
CZE
CZE
R
R
---
---
waiting
MACURA Milan
VOSÁTKA Petr
1984
1985
CZE
CZE
R
R
---
---
inscribed
MAKRLÍK Petr
KNOFLÍČEK Daniel
1993
1995
CZE Východočeská sportovní
CZE Východočeská sportovní
R
R
---
---
inscribed
PATEK Marcel
SCHOLZE Michal
1968
1991
CZE Speed Team Praha
CZE Crossminton Pardubice
R
R
---
---
inscribed
COLOMBET Jean-Luc
PELTIER Denis
1957
1965
FRA ASPB Speed Warriors
FRA Stella Sports St. Maur
R
R
---
---
inscribed
JAFFRE Maxime
PELTIER Cyril
1997
1989
FRA A-S-S-G Gouesnou
FRA Speed all Stars Bécula
R
R
---
---
inscribed
NICOLAS Frederic
VAN ERPE Arnaud
1968
1974
FRA ASPB Speed Warriors
FRA ASPB Speed Warriors
R
R
---
---
inscribed
BRUSZIES Sebastian
HOLLEIS Paul
1982
1978
GER TSV Poing Speed Fires
GER TSV Poing Speed Fires
R
R
---
---
inscribed
CHRISTOPH Sebastian
WEDDE Sven-Torben
1982
1976
GER Knightspeeder Nürnberg
GER MTV Vienenburg
R
R
---
---
inscribed
EULENBERG Vincent
HERRMANN Marcel
1996
1974
GER Blau-Weiss Aasee Münster
GER Blau-Weiss Aasee Münster
R
R
---
---
inscribed
JÖHNK Jonas
FRANKE Maximilian
1990
1997
GER WobSpeeders
GER Time Sports
R
R
---
---
inscribed
KAATZ Sönke
JOOP Robin
1991
1987
GER Buxtehude Rabbits
GER WobSpeeders
R
R
---
---
inscribed
SCHÜSSELER Patrick
ZIMMERMANNS David
1977
1996
GER SSV Happerschoß Speedhenne, Brühler TV-Speedkrebse Köln
GER SSV Happerschoß Speedhenne
R
R
---
---
inscribed
STANSZUS Hartmut
KUWERT-BEHRENZ Christoph
1962
1987
GER Elbspeeders Hamburg
GER WobSpeeders
R
R
---
---
inscribed
VON LENNEP Michael
SCHOLZ Jochen
1983
1971
GER Speed Lions Düsseldorf
GER SSV Happerschoß Speedhenne, Brühler TV-Speedkrebse Köln
R
R
---
---
inscribed
ZABEL Daniel
LUTZ Adrian
1988
1987
GER Blau-Weiss Aasee Münster
GER SC Nienstedten
R
R
---
---
inscribed
KISS Ferenc
PATAI János
1963
1967
HUN FOXminton SC
HUN FOXminton SC
R
R
---
---
inscribed
RÁCZ Gergely
RÁCZ László
1992
1967
HUN Debreceni Gekko
HUN Debreceni Gekko
L
L
---
---
inscribed
VINCZE Károly
VINCZE Olivér
1968
1996
HUN Tolna VFC Leopárdok
HUN Tolna VFC Leopárdok
R
R
---
---
inscribed
SIRMAIS Kaspars
ZOGOTS Martins
1982
1985
LAT KK Krosmintons.lv
LAT KK Krosmintons.lv
R
R
---
---
inscribed
BRANDT Erik
PÅSCHE Morten
1987
1976
NOR Lier IL Crossminton
NOR Lier IL Crossminton
R
R
---
---
inscribed
FLAGE Sjur
RODIAN Preben
1977
1985
NOR Lier IL Crossminton
NOR Lier IL Crossminton
R
R
---
---
inscribed
HEGGELUND Erik
MYKKESTUE Christer
1972
1972
NOR Solør SBK
NOR Solør SBK
R
R
---
---
inscribed
STOKKE Fredrik Killingberg
PÅSCHE Stian
1980
1986
NOR Lier IL Crossminton
NOR Lier IL Crossminton

---
---
inscribed
CHMIELEWSKI Grzegorz
MOSKAL Tomasz
1970
1974
POL BadBats Wroclaw
POL BadBats Wroclaw
R
R
---
---
inscribed
DRABIK Piotr
KURCZAK Robert
1976
1970
POL UKS Mrzezyno
POL UKS Mrzezyno

---
---
inscribed
MIEZYNSKI Bogdan
GAWLAK Piotr
1960
1962
POL Speebs Szczecin
POL PZSB Gorlice
R
R
---
---
inscribed
BIVETTI Remo
EHRBAR Christian
1982
1990
SUI Grischa Speeders
SUI SB Gekkos Aarau
R
R
---
---
inscribed
JUNKER Ivo
WIRTH Severin
1994
1994
SUI Sunspeeder Kreuzlingen
SUI Sunspeeder Kreuzlingen
R
R
---
---
inscribed
GIBALA Jozef
KAKULA Adam
1962
1998
SVK Lokomotiva Banska B.
SVK SBK ZS Tribecska
R
R
---
---
inscribed
SCAVNICKY Jan Sr.
PJECHA Vladimir
1975
1985
SVK SbK Lipany
SVK SbK Lipany
R
R
---
---
inscribed
ARONSSON Mattias
HJALMARSON Per
1982
1982
SWE 7H Speeders
SWE 7H Speeders
R
R
---
---
inscribed
CLASGÅRD Mats
GRANBERG Håkan
1966
1965
SWE 7H Speeders
SWE
R
R
---
---
inscribed
JAKOBSSON Filip
BJUVMAN John
1976
1984
SWE 7H Speeders
SWE 7H Speeders
R
R
---
---
inscribed
MAKRLÍK Petr - CZE Východočeská sportovní R --- cancelled  
MÜLLER Philip - GER Blau-Weiss Aasee Münster R --- cancelled  
ASZTALOS Attila - HUN Honvéd Auróra SE, Honvéd Auróra SE R --- cancelled  
KOZÁRI David - HUN Szabadszallasi Leopardok R --- cancelled  
RÁCZ Imre - HUN Debreceni Gekko L --- cancelled  
KRUMINS Andrejs - LAT BC SMASH R --- cancelled  
LAUVA Artis - LAT BC SMASH R --- cancelled  
SPARE Edijs - LAT KK Krosmintons.lv R --- cancelled  
THOMSEN Torben - NOR Lier IL Crossminton R --- cancelled  
WOLD Vegard - NOR Lier IL Crossminton R --- cancelled  
ANDRZEJEWSKI Adam - POL UKS MILESZA Targowa Gorka R --- cancelled  
ANDRZEJEWSKI Szymon - POL UKS MILESZA Targowa Gorka R --- cancelled  
BIELECKI Dominik - POL UKS Mrzezyno R --- cancelled  
CZEREMUZYNSKI Jacek - POL FOXminton SC R --- cancelled  
PLISZKA Dariusz - POL Lier IL Crossminton R --- cancelled  
SAWICKI Mariusz - POL Speed Club Brzeszcze R --- cancelled  
ZYCH Lukasz - POL UKS Mrzezyno R --- cancelled  
KONTCHA Alexandre - RUS Knightspeeder Nürnberg R --- cancelled  
ZEDI Stefan - SUI SBC Luzern R --- cancelled  

33 Entries, 1 pending, 19 cancelled

Crossminton open Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JARDAS Dasen 1993 CRO SBK Susak
R 10 inscribed
KUCINA Nikola 1997 CRO SBC Zagreb
R 16 inscribed
JURAS Jan 1995 CZE
R 65 inscribed
KNOFLÍČEK Daniel 1995 CZE Východočeská sportovní
R 25 inscribed
MACURA Milan 1984 CZE
R 71 inscribed
MAKRLÍK Petr 1993 CZE Východočeská sportovní
R 1 inscribed
SCHOLZE Michal 1991 CZE Crossminton Pardubice
R 142 inscribed
VOSÁTKA Petr 1985 CZE
R 52 inscribed
BELANGE Nicolas 1981 FRA SC Eragny sur Oise
L --- inscribed
JAFFRE Maxime 1997 FRA A-S-S-G Gouesnou
R --- inscribed
PELTIER Cyril 1989 FRA Speed all Stars Bécula
R 28 inscribed
BLEY Felix 1995 GER TSV Poing Speed Fires
135 inscribed
BRUSZIES Sebastian 1982 GER TSV Poing Speed Fires
R 47 inscribed
CHRISTOPH Sebastian 1982 GER Knightspeeder Nürnberg
R 33 inscribed
DIALLO Boubacar 1978 GER KSBV Köln
17 inscribed
EULENBERG Vincent 1996 GER Blau-Weiss Aasee Münster
R 34 inscribed
FRANKE Maximilian 1997 GER Time Sports
R 24 inscribed
JÖHNK Jonas 1990 GER WobSpeeders
R 26 inscribed
JOOP Robin 1987 GER WobSpeeders
R 13 inscribed
KAATZ Sönke 1991 GER Buxtehude Rabbits
R 7 inscribed
KUWERT-BEHRENZ Christoph 1987 GER WobSpeeders
R 78 inscribed
LUTZ Adrian 1987 GER SC Nienstedten
R 14 inscribed
MÜLLER Philip 1992 GER Blau-Weiss Aasee Münster
R 79 inscribed
SCHÜSSELER Patrick 1977 GER SSV Happerschoß Speedhenne, Brühler TV-Speedkrebse Köln
R 9 inscribed
TIMM Sebastian 1981 GER Red Devils Bautzen
R 57 inscribed
VON LENNEP Michael 1983 GER Speed Lions Düsseldorf
R 60 inscribed
ZABEL Daniel 1988 GER Blau-Weiss Aasee Münster
R 41 inscribed
ZIMMERMANNS David 1996 GER SSV Happerschoß Speedhenne
R 8 inscribed
KOZÁRI David 1996 HUN Szabadszallasi Leopardok
R 19 inscribed
RÁCZ Gergely 1992 HUN Debreceni Gekko
L 42 inscribed
VINCZE Olivér 1996 HUN Tolna VFC Leopárdok
R 4 inscribed
SIRMAIS Kaspars 1982 LAT KK Krosmintons.lv
R 80 inscribed
ZOGOTS Martins 1985 LAT KK Krosmintons.lv
R 44 inscribed
GEUVERINK Joris 1988 NED
R 139 inscribed
BRANDT Erik 1987 NOR Lier IL Crossminton
R 48 inscribed
HEGGENES Eirik 1988 NOR Lier IL Crossminton
360 inscribed
PÅSCHE Stian 1986 NOR Lier IL Crossminton
R 76 inscribed
PEDERSEN Kristian Botten 1984 NOR Solør SBK
R 277 inscribed
RODIAN Preben 1985 NOR Lier IL Crossminton
R 304 inscribed
SAGEDAL David 1984 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
SIGERNES Sigurd Sveinson 1982 NOR Lier IL Crossminton
R 220 inscribed
STOKKE Fredrik Killingberg 1980 NOR Lier IL Crossminton
63 inscribed
WOLD Vegard 1997 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
ANDRZEJEWSKI Adam 1994 POL UKS MILESZA Targowa Gorka
R 186 inscribed
BIELECKI Dominik 1996 POL UKS Mrzezyno
R 112 inscribed
MADEJ Sebastian 1990 POL Speed Club Brzeszcze
L 18 inscribed
JOVAN Jaša 1999 SLO SD Speed Trbovlje
R 12 inscribed
BIVETTI Remo 1982 SUI Grischa Speeders
R 58 inscribed
EHRBAR Christian 1990 SUI SB Gekkos Aarau
R 131 inscribed
JUNKER Ivo 1994 SUI Sunspeeder Kreuzlingen
R 29 inscribed
WIRTH Severin 1994 SUI Sunspeeder Kreuzlingen
R 6 inscribed
ZEDI Stefan 1992 SUI SBC Luzern
R 67 inscribed
KAKULA Adam 1998 SVK SBK ZS Tribecska
R 20 inscribed
PJECHA Vladimir 1985 SVK SbK Lipany
R 32 inscribed
ARONSSON Mattias 1982 SWE 7H Speeders
R 22 inscribed
BJUVMAN John 1984 SWE 7H Speeders
R 144 inscribed
EKBERG Melker 1980 SWE 7H Speeders
R 5 inscribed
HJALMARSON Per 1982 SWE 7H Speeders
R 2 inscribed
PRESCHER Robert - GER Speedbats Dresden R 274 cancelled  
FERENCZI Istvan - HUN Debreceni Gekko R --- cancelled  
KRUMINS Andrejs - LAT BC SMASH R 46 cancelled  
ANDRZEJEWSKI Szymon - POL UKS MILESZA Targowa Gorka R 95 cancelled  
HOLTRYD Johan - SWE R 167 cancelled  
JAKOBSSON Filip - SWE 7H Speeders R --- cancelled  

58 Entries, 0 pending, 6 cancelled

Crossminton open U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRUPIČKA Matěj 2005 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
RADA Pavel 2004 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
HEITHAUSEN Till 2005 GER Speed Lions Düsseldorf
R --- inscribed
JANČUNSKI Adrian 2004 LTU KC Wolf Fighters
R --- inscribed
BERNTZEN Olav Elias 2004 NOR Lier IL Crossminton
--- inscribed
JELSNESS Haakon 2006 NOR Lier IL Crossminton
--- inscribed
KOSTRZEWSKI Szymon - POL UKS MILESZA Targowa Gorka R --- cancelled  

6 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton mixed Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BARKOVIĆ Paula
KUCINA Nikola
1998
1997
CRO SBC Zagreb
CRO SBC Zagreb
R
R
---
---
inscribed
MAKRLÍK Petr
PASCHALIDOU Lenka
1965
1991
CZE Východočeská sportovní
CZE
R
R
---
---
inscribed
BELANGE Nicolas
IVKOVIC Isabelle
1981
1985
FRA SC Eragny sur Oise
FRA SC Eragny sur Oise
L
L
---
---
inscribed
COIFFARD Guénolé
DESFARGES Alexandra
2002
1991
FRA Speed Tregor Club
FRA Speed all Stars Bécula
R
R
---
---
inscribed
GILLET Jean Luc
BRANELLEC Audrey
1971
1991
FRA ASPB Speed Warriors
FRA ASPB Speed Warriors
R
R
---
---
inscribed
BLEY Felix
GIERSCHIK-BLEY Waltraud
1995
1957
GER TSV Poing Speed Fires
GER TSV Poing Speed Fires

---
---
inscribed
DIALLO Andrea
ENZINGER Christian
1982
1966
GER KSBV Köln
GER TSV Poing Speed Fires
R
R
---
---
inscribed
HUBERT Anna
DIALLO Boubacar
1994
1978
GER TSV Poing Speed Fires
GER KSBV Köln
R
R
---
---
inscribed
KLEE Vivien
GOHLKE Alexander
1977
1969
GER TSV Poing Speed Fires
GER Speedlights München
R
R
---
---
inscribed
KNOBLING Charly
KNOBLING Irena
1961
1973
GER Fürsty Speeders
GER Fürsty Speeders
R
R
---
---
inscribed
MESTER Niels
MESTER Sanja
1961
1975
GER Gekkos Berlin
GER Gekkos Berlin
R
R
---
---
inscribed
MÜLLER Philip
BOSMA Celien
1992
1992
GER Blau-Weiss Aasee Münster
GER SC Nienstedten
R
R
---
---
inscribed
STRÖBEL Regina
SCHRAUB Uwe
1966
1961
GER Bonländer Speeders
GER Bonländer Speeders
R
R
---
---
inscribed
OSVAY Edit
KOZÁRI David
1972
1996
HUN Vajai SE
HUN Szabadszallasi Leopardok
R
R
---
---
inscribed
SZALMÁSI János
BRAUN Helga
1967
1975
HUN Honvéd Auróra SE
HUN Honvéd Auróra SE
L
L
---
---
inscribed
SPARE Agate Kristiana
SPARE Edijs
2005
1964
LAT KK Krosmintons.lv
LAT KK Krosmintons.lv
R
R
---
---
inscribed
JELSNESS Elise
WOLD Vegard
2004
1997
NOR Lier IL Crossminton
NOR Lier IL Crossminton

---
---
inscribed
PEDERSEN Kristian Botten
STENERSEN Marthe
1984
1986
NOR Solør SBK
NOR Solør SBK
R
R
---
---
inscribed
SAWICKI Mariusz
NYGAARD Elwira
1977
1982
POL Speed Club Brzeszcze
POL Lier IL Crossminton
R
R
---
---
inscribed
WINCENCIAK Zofia
MADEJ Sebastian
1999
1990
POL KC Wolf Fighters
POL Speed Club Brzeszcze
R
R
---
---
inscribed
JOVAN Jaša
KNEZ Danaja
1999
1997
SLO SD Speed Trbovlje
SLO KMK Radece
R
R
---
---
inscribed
KEBER Jasmina
SUSTERSIČ Matjaž
1988
1977
SLO KMK Radece
SLO KMK Radece
R
R
---
---
inscribed
ZEDI Stefan
BOYER Claudine
1992
1978
SUI SBC Luzern
SUI SBC Luzern
R
R
---
---
inscribed
GRANBERG Linnea
ANDERSSON Johan
1998
1978
SWE 7H Speeders
SWE
R
R
---
---
inscribed
NIELSEN Rebecca
EKBERG Melker
1990
1980
SWE 7H Speeders
SWE 7H Speeders
R
R
---
---
inscribed
JANÁČKOVÁ Klára - CZE R --- cancelled  
MAKRLÍK Petr - CZE Východočeská sportovní R --- cancelled  
PATEK Marcel - CZE Speed Team Praha R --- cancelled  
SCHOLZOVÁ Jana - CZE Crossminton Pardubice R --- cancelled  
PELTIER Cyril - FRA Speed all Stars Bécula R --- cancelled  
VON LENNEP Michael - GER Speed Lions Düsseldorf R --- cancelled  

25 Entries, 0 pending, 6 cancelled