Back to list

ICO Speedminton European Championships

NOR Skien Fritidspark
July 26, 2018 - July 29, 2018
Required: International license

Crossminton female Adults Double

Display list

JAGEČIĆ Laura
JAGEČIĆ Zrinka
1999
1995
CRO SBC Zagreb
CRO SBC Zagreb
R
R
---
---
inscribed
HORN Andrea
ROLFES Anja
1985
1986
GER Speedbats Dresden
GER Speedlights München
R
R
---
---
inscribed
ARCTANDER KRISTENSEN Ida
ARCTANDER Stine Myrland
1987
1986
NOR Lier IL Crossminton
NOR Lier IL Crossminton
R
R
---
---
inscribed
JELSNESS Bodil Engejordet 1966 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
NYGÅRD BERNTZEN Siv Aida 1970 NOR Lier IL Crossminton
L --- inscribed
URBANIK Marta
SCHABEK Sabina
1987
1977
POL Speebs Szczecin
POL Speebs Szczecin
R
R
---
---
inscribed
DESFARGES Alexandra - FRA Speed all Stars Bécula R --- cancelled
BOYER Claudine - SUI SBC Luzern R --- cancelled

6 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Crossminton female Adults Individual

Display list

BARKOVIĆ Paula 1998 CRO SBC Zagreb
R --- inscribed
JAGEČIĆ Laura 1999 CRO SBC Zagreb
R --- inscribed
JAGEČIĆ Zrinka 1995 CRO SBC Zagreb
--- inscribed
BRANELLEC Audrey 1991 FRA ASPB Speed Warriors
R --- inscribed
IVKOVIC Isabelle 1985 FRA SC Eragny sur Oise
R --- inscribed
DESFARGES Alexandra 1991 FRA Speed all Stars Bécula
R --- inscribed
BOSMA Celien 1992 GER Blau-Weiss Aasee Münster
--- inscribed
DIALLO Andrea 1982 GER KSBV Köln
R --- inscribed
HORN Andrea 1985 GER Speedbats Dresden
R --- inscribed
ROLFES Anja 1986 GER Speedlights München
R --- inscribed
HUBERT Anna 1994 GER TSV Poing Speed Fires
R --- inscribed
PAEGLE Santa 1983 LAT STC Green Foot
R --- inscribed
JANČUNSKA Gabija 1979 LTU KC Wolf Fighters
R --- inscribed
ARCTANDER KRISTENSEN Ida 1987 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
ARCTANDER Stine Myrland 1986 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
WIKLANSKA Natalia 1998 POL PACross Lipkow
R --- inscribed
WINCENCIAK Zofia 1999 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed
URBANIK Marta 1987 POL Speebs Szczecin
R --- inscribed
KEBER Jasmina 1988 SLO KMK Radece
R --- inscribed
KNEZ Danaja 1997 SLO KMK Radece
--- inscribed
GRANBERG Linnea 1998 SWE 7H Speeders
R --- inscribed
NIELSEN Rebecca 1990 SWE 7H Speeders
R --- inscribed
JANÁČKOVÁ Klára - CZE SK Prague United R --- cancelled
ZOGOTA Solvita - LAT KK Krosmintons.lv R --- cancelled
MICHNIEWICZ Julia - POL UKS Mrzezyno L --- cancelled

22 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Crossminton female U14 Individual

Display list

ŠKODOVÁ Andrea 2005 CZE Východočeská sportovní
--- inscribed
VERES Georgina 2004 HUN Debreceni Gekko
R --- inscribed
SPARE Agate Kristiana 2005 LAT KK Krosmintons.lv
R --- inscribed
JELSNESS Elise 2004 NOR Lier IL Crossminton
--- inscribed
PRZEŹDZIECKA Aleksandra 2004 POL UKS Mrzezyno
--- inscribed
MICHNIEWICZ Julia 2005 POL UKS Mrzezyno
L --- inscribed
ROGELJ Pika 2004 SLO KMK Radece
R --- inscribed

7 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female U18 Double

Display list

ZUKIĆ Gala
MIŠKULIN Nika
2002
2001
CRO Speed Sharks Opatija
CRO SBT Hrvatski
R
R
---
---
inscribed
ŠKODOVÁ Andrea
ŠKODOVÁ Jesika
2005
2003
CZE Východočeská sportovní
CZE Východočeská sportovní

---
---
inscribed
ANDRLOVÁ Eliška
ANDRLOVÁ Anna
2000
2000
CZE SK Pardubice
CZE SK Pardubice
R
R
---
---
inscribed
VERES Georgina 2004 HUN Debreceni Gekko
R --- inscribed
JELSNESS Elise 2004 NOR Lier IL Crossminton
--- inscribed

5 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female U18 Individual

Display list

MIŠKULIN Nika 2001 CRO SBT Hrvatski
R --- inscribed
ZUKIĆ Gala 2002 CRO Speed Sharks Opatija
R --- inscribed
ŠKODOVÁ Jesika 2003 CZE Východočeská sportovní
--- inscribed
ANDRLOVÁ Anna 2000 CZE SK Pardubice
R --- inscribed
ANDRLOVÁ Eliška 2000 CZE SK Pardubice
R --- inscribed
JELONEK Magdalena - POL UKS Mrzezyno L --- cancelled

5 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton female O40 Individual

Display list

ZRNIĆ Tatjana 1976 CRO SBT Hrvatski
R --- inscribed
KNOBLING Irena 1973 GER Fürsty Speeders
R --- inscribed
MESTER Sanja 1975 GER Gekkos Berlin
--- inscribed
KLEE Vivien 1977 GER TSV Poing Speed Fires
R --- inscribed
OSVAY Edit 1972 HUN Debreceni Gekko
R --- inscribed
BRAUN Helga 1975 HUN Honvéd Auróra SE
R --- inscribed
NYGÅRD BERNTZEN Siv Aida 1970 NOR Lier IL Crossminton
L --- inscribed
SCHABEK Sabina 1977 POL Speebs Szczecin
R --- inscribed
BOYER Claudine 1978 SUI SBC Luzern
R --- inscribed
HISCAKOVA Silvia 1975 SVK SbK Lipany
L --- inscribed

10 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female O50 Individual

Display list

SCHOLZOVÁ Jana 1967 CZE SK Pardubice
R --- inscribed
STRÖBEL Regina 1966 GER Bonländer Speeders
R --- inscribed
GIERSCHIK-BLEY Waltraud 1957 GER Fürsty Speeders
--- inscribed
JELSNESS Bodil Engejordet 1966 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
BOMIRSKA Lidia - POL PACross Lipkow R --- cancelled

4 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton male U18 Double

Display list

JERKOVIĆ Marko
PETAK Borna
2002
2001
CRO SBC Zagreb
CRO SBC Zagreb

---
---
inscribed
MELICHAR Jakub
Lichý Jan
2001
2002
CZE SK Pardubice
CZE SK Pardubice
R
R
---
---
inscribed
VOLEK Ondrej
RADA Pavel
2001
2004
CZE SK Pardubice
CZE Východočeská sportovní
R
R
---
---
inscribed
VACEK Jaroslav
KRUPIČKA Matěj
2000
2005
CZE Východočeská sportovní
CZE Východočeská sportovní

---
---
inscribed
SZALAI Márkó
TAKÁCS Dávid
2000
2000
HUN Debreceni Gekko
HUN Debreceni Gekko

---
---
inscribed
SZÁNTÓ Márton
SZÁNTÓ Tamás
2000
2000
HUN Honvéd Auróra SE
HUN Honvéd Auróra SE
R
R
---
---
inscribed
JANČUNSKI Kamil
JANČUNSKI Adrian
2006
2004
LTU KC Wolf Fighters
LTU KC Wolf Fighters
R
R
---
---
inscribed
BERNTZEN Olav Elias 2004 NOR Lier IL Crossminton
--- inscribed
JELSNESS Haakon 2006 NOR Lier IL Crossminton
--- inscribed
FILIPOWICZ Maciej
MICHNIEWICZ Szymon
2001
2001
POL UKS Mrzezyno
POL UKS Mrzezyno
R
R
---
---
inscribed

10 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male U18 Individual

Display list

JERKOVIĆ Marko 2002 CRO SBC Zagreb
--- inscribed
PETAK Borna 2001 CRO SBC Zagreb
R --- inscribed
KALIGARI Matej Tino 2001 CRO SBT Hrvatski
R --- inscribed
Lichý Jan 2002 CZE SK Pardubice
R --- inscribed
MELICHAR Jakub 2001 CZE SK Pardubice
R --- inscribed
VOLEK Ondrej 2001 CZE SK Pardubice
R --- inscribed
VACEK Jaroslav 2000 CZE Východočeská sportovní
--- inscribed
COIFFARD Guénolé 2002 FRA Speed Tregor Club
R --- inscribed
SZALAI Márkó 2000 HUN Debreceni Gekko
--- inscribed
TAKÁCS Dávid 2000 HUN Debreceni Gekko
R --- inscribed
LAUVA Artis 2000 LAT KK Krosmintons.lv
R --- inscribed
HAMMER Vinjar Bjerke 2000 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
FILIPOWICZ Maciej 2001 POL UKS Mrzezyno
R --- inscribed
MICHNIEWICZ Szymon 2001 POL UKS Mrzezyno
R --- inscribed
VAN ERPE Arnaud - FRA ASPB Speed Warriors --- cancelled
KRUMINS Andrejs - LAT BC SMASH R --- cancelled
KOSTRZEWSKI Szymon - POL UKS MILESZA Targowa Gorka R --- cancelled
ZYCH Lukasz - POL UKS Mrzezyno R --- cancelled
WIRTH Severin - SUI Sunspeeder Kreuzlingen R --- cancelled

14 Inscriptions, 0 pending, 5 cancelled

Crossminton male O40 Individual

Display list

JAGEČIĆ Sinisa 1976 CRO SBC Zagreb
R --- inscribed
ILIĆ Damir 1968 CRO SBK Susak
R --- inscribed
BURIĆ Robert 1974 CRO SRU Zagorje
L --- inscribed
PATEK Marcel 1968 CZE Speed Team Praha
R --- inscribed
PODVOLECKÝ Pavel 1972 CZE SPV Hanusovacek
R --- inscribed
GILLET Jean Luc 1971 FRA ASPB Speed Warriors
R --- inscribed
VAN ERPE Arnaud 1974 FRA ASPB Speed Warriors
--- inscribed
HERRMANN Marcel 1974 GER Blau-Weiss Aasee Münster
--- inscribed
SCHOLZ Jochen 1971 GER Brühler TV-Speedkrebse Köln
R --- inscribed
DIALLO Boubacar 1978 GER KSBV Köln
--- inscribed
NILOS Georges 1966 GER SBC Shark Sport, Füchse Berlin
R --- inscribed
WITTER Thomas 1969 GER Speed Lions Düsseldorf
R --- inscribed
GOHLKE Alexander 1969 GER Speedlights München
--- inscribed
HOLLEIS Paul 1978 GER TSV Poing Speed Fires
R --- inscribed
WEDDE Sven-Torben 1976 GER MTV Vienenburg
R --- inscribed
FERENCZI Istvan 1973 HUN Debreceni Gekko
R --- inscribed
ASZTALOS Attila 1972 HUN Honvéd Auróra SE, Honvéd Auróra SE
R --- inscribed
KRUMINS Andrejs 1978 LAT BC SMASH
R --- inscribed
WØLNER-HANSSEN Andreas 1971 NOR Jumping Speeder
R --- inscribed
FLAGE Sjur 1977 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
PÅSCHE Morten 1976 NOR Lier IL Crossminton
L --- inscribed
THOMSEN Torben 1975 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
WIKLANSKI Wojciech 1969 POL
R --- inscribed
CHMIELEWSKI Grzegorz 1970 POL BadBats Wroclaw
R --- inscribed
MOSKAL Tomasz 1974 POL BadBats Wroclaw
--- inscribed
SAWICKI Mariusz 1977 POL Speed Club Brzeszcze
R --- inscribed
KURCZAK Robert 1970 POL UKS Mrzezyno
R --- inscribed
KONTCHA Alexandre 1970 RUS Knightspeeder Nürnberg
--- inscribed
SUSTERSIČ Matjaž 1977 SLO KMK Radece
R --- inscribed
SCAVNICKY Jan Sr. 1975 SVK SbK Lipany
R --- inscribed
JAKOBSSON Filip 1976 SWE 7H Speeders
R --- inscribed
ANDERSSON Johan 1978 SWE
R --- inscribed

32 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male O50 Individual

Display list

ALEKSIĆ Nebojša 1963 CRO SBC Zagreb
R --- inscribed
MATKOVIĆ Tomislav 1963 CRO SBT Hrvatski
R --- inscribed
BARIŠIĆ Damir 1968 CRO Speed Sharks Opatija
R --- inscribed
JURAS Roman 1966 CZE Superspeed Brno
L --- inscribed
MAKRLÍK Petr 1965 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
COLOMBET Jean-Luc 1957 FRA ASPB Speed Warriors
R --- inscribed
NICOLAS Frederic 1968 FRA ASPB Speed Warriors
R --- inscribed
PELTIER Denis 1965 FRA Stella Sports St. Maur
L --- inscribed
ENZINGER Christian 1966 GER TSV Poing Speed Fires
R --- inscribed
SCHRAUB Uwe 1961 GER Bonländer Speeders
R --- inscribed
STANSZUS Hartmut 1962 GER Elbspeeders Hamburg
R --- inscribed
KNOBLING Charly 1961 GER Fürsty Speeders
R --- inscribed
MESTER Niels 1961 GER Gekkos Berlin
R --- inscribed
RÁCZ Imre 1965 HUN Debreceni Gekko
L --- inscribed
RÁCZ László 1967 HUN Debreceni Gekko
R --- inscribed
KISS Ferenc 1963 HUN FOXminton SC
R --- inscribed
PATAI János 1967 HUN FOXminton SC
R --- inscribed
SZALMÁSI János 1967 HUN Honvéd Auróra SE
L --- inscribed
VINCZE Károly 1968 HUN Tolna VFC Leopárdok
R --- inscribed
SPARE Edijs 1964 LAT KK Krosmintons.lv
R --- inscribed
CZEREMUZYNSKI Jacek 1968 POL
R --- inscribed
LESKI Pawel 1957 POL BadBats Wroclaw
R --- inscribed
MALISZEWSKI Jerzy 1964 POL KSS Team JJ Wroclaw
L --- inscribed
GAWLAK Piotr 1962 POL PZSB Gorlice
L --- inscribed
WINCENCIAK Jan 1951 POL PACross Lipkow
R --- inscribed
MIEZYNSKI Bogdan 1960 POL Speebs Szczecin
R --- inscribed
VOGEL Christian 1968 SUI Jumping Speeder
R --- inscribed
GIBALA Jozef 1962 SVK Lokomotiva Banska B.
R --- inscribed
CLASGÅRD Mats 1966 SWE 7H Speeders
R --- inscribed
GRANBERG Håkan 1965 SWE
R --- inscribed
MORAVEC Milan - CZE Východočeská sportovní R --- cancelled

30 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton open Adults Double

Display list

KNOFLÍČEK Daniel
MAKRLÍK Petr
1995
1993
CZE Východočeská sportovní
CZE Východočeská sportovní
R
R
---
---
inscribed
SCHOLZE Michal 1991 CZE SK Pardubice
R --- inscribed
MACURA Milan
VOSÁTKA Petr
1984
1985
CZE SK Prague United
CZE SK Prague United
R
R
---
---
inscribed
JURAS Jan
JURAS Roman
1995
1966
CZE Superspeed Brno
CZE Superspeed Brno
R
R
---
---
waiting
JAFFRE Maxime
PELTIER Cyril
1997
1989
FRA A-S-S-G Gouesnou
FRA Speed all Stars Bécula
R
R
---
---
inscribed
NICOLAS Frederic
VAN ERPE Arnaud
1968
1974
FRA ASPB Speed Warriors
FRA ASPB Speed Warriors
R
R
---
---
inscribed
EULENBERG Vincent
HERRMANN Marcel
1996
1974
GER Blau-Weiss Aasee Münster
GER Blau-Weiss Aasee Münster
R
R
---
---
inscribed
ZABEL Daniel
LUTZ Adrian
1988
1987
GER Blau-Weiss Aasee Münster
GER Blau-Weiss Aasee Münster
R
R
---
---
inscribed
SCHÜSSELER Patrick
ZIMMERMANNS David
1977
1996
GER Brühler TV-Speedkrebse Köln
GER SSV Happerschoß Speedhenne
R
R
---
---
inscribed
STANSZUS Hartmut
KUWERT-BEHRENZ Christoph
1962
1987
GER Elbspeeders Hamburg
GER WobSpeeders
R
R
---
---
inscribed
CHRISTOPH Sebastian
WEDDE Sven-Torben
1982
1976
GER Knightspeeder Nürnberg
GER MTV Vienenburg
R
R
---
---
inscribed
KAATZ Sönke
JOOP Robin
1991
1987
GER Buxtehude Rabbits
GER WobSpeeders
R
R
---
---
inscribed
VON LENNEP Michael
SCHOLZ Jochen
1983
1971
GER Speed Lions Düsseldorf
GER Brühler TV-Speedkrebse Köln
R
R
---
---
inscribed
BRUSZIES Sebastian
HOLLEIS Paul
1982
1978
GER TSV Poing Speed Fires
GER TSV Poing Speed Fires
R
R
---
---
inscribed
JÖHNK Jonas
FRANKE Maximilian
1990
1997
GER WobSpeeders
GER Time Sports
R
R
---
---
inscribed
RÁCZ Gergely 1992 HUN Debreceni Gekko
L --- inscribed
RÁCZ Imre 1965 HUN Debreceni Gekko
L --- inscribed
RÁCZ László 1967 HUN Debreceni Gekko
R --- inscribed
ASZTALOS Attila 1972 HUN Honvéd Auróra SE, Honvéd Auróra SE
R --- inscribed
KISS Ferenc 1963 HUN FOXminton SC
R --- inscribed
PATAI János 1967 HUN FOXminton SC
R --- inscribed
VINCZE Károly 1968 HUN Tolna VFC Leopárdok
R --- inscribed
VINCZE Olivér 1996 HUN Tolna VFC Leopárdok
R --- inscribed
LAUVA Artis 2000 LAT KK Krosmintons.lv
R --- inscribed
SIRMAIS Kaspars
SPARE Edijs
1982
1964
LAT KK Krosmintons.lv
LAT KK Krosmintons.lv
R
R
---
---
inscribed
ZOGOTS Martins
KRUMINS Andrejs
1985
1978
LAT KK Krosmintons.lv
LAT BC SMASH
R
R
---
---
inscribed
BRANDT Erik
PÅSCHE Morten
1987
1976
NOR Lier IL Crossminton
NOR Lier IL Crossminton
R
R
---
---
inscribed
FLAGE Sjur
RODIAN Preben
1977
1985
NOR Lier IL Crossminton
NOR Lier IL Crossminton
R
R
---
---
inscribed
STOKKE Fredrik Killingberg
PÅSCHE Stian
1980
1986
NOR Lier IL Crossminton
NOR Lier IL Crossminton

---
---
inscribed
THOMSEN Torben 1975 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
ANDRZEJEWSKI Adam
ANDRZEJEWSKI Szymon
1994
1998
POL UKS MILESZA Targowa Gorka
POL UKS MILESZA Targowa Gorka
R
R
---
---
inscribed
DRABIK Piotr
KURCZAK Robert
1976
1970
POL UKS Mrzezyno
POL UKS Mrzezyno

---
---
inscribed
CZEREMUZYNSKI Jacek 1968 POL
R --- inscribed
CHMIELEWSKI Grzegorz 1970 POL BadBats Wroclaw
R --- inscribed
MOSKAL Tomasz 1974 POL BadBats Wroclaw
--- inscribed
MIEZYNSKI Bogdan
GAWLAK Piotr
1960
1962
POL Speebs Szczecin
POL PZSB Gorlice
R
R
---
---
inscribed
KONTCHA Alexandre 1970 RUS Knightspeeder Nürnberg
--- inscribed
BIVETTI Remo
EHRBAR Christian
1982
1990
SUI Grischa Speeders
SUI SB Gekkos Aarau
R
R
---
---
inscribed
JUNKER Ivo
WIRTH Severin
1994
1994
SUI Sunspeeder Kreuzlingen
SUI Sunspeeder Kreuzlingen
R
R
---
---
inscribed
GIBALA Jozef
KAKULA Adam
1962
1998
SVK Lokomotiva Banska B.
SVK SBK ZS Tribecska
R
R
---
---
inscribed
SCAVNICKY Jan Sr.
PJECHA Vladimir
1975
1985
SVK SbK Lipany
SVK SbK Lipany
R
R
---
---
inscribed
JAKOBSSON Filip
BJUVMAN John
1976
1984
SWE 7H Speeders
SWE 7H Speeders
R
R
---
---
inscribed
CLASGÅRD Mats
GRANBERG Håkan
1966
1965
SWE 7H Speeders
SWE
R
R
---
---
inscribed
ARONSSON Mattias
HJALMARSON Per
1982
1982
SWE 7H Speeders
SWE 7H Speeders
R
R
---
---
inscribed
MÜLLER Philip - GER Blau-Weiss Aasee Münster R --- cancelled
KOZÁRI David - HUN Szabadszallasi Leopardok R --- cancelled
BIELECKI Dominik - POL UKS Mrzezyno R --- cancelled
SAWICKI Mariusz - POL Speed Club Brzeszcze R --- cancelled
ZYCH Lukasz - POL UKS Mrzezyno R --- cancelled
ZEDI Stefan - SUI SBC Luzern R --- cancelled

43 Inscriptions, 1 pending, 6 cancelled

Crossminton open Adults Individual

Display list

KUCINA Nikola 1997 CRO SBC Zagreb
R --- inscribed
JARDAS Dasen 1993 CRO SBK Susak
R --- inscribed
KNOFLÍČEK Daniel 1995 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
SCHOLZE Michal 1991 CZE SK Pardubice
R --- inscribed
MACURA Milan 1984 CZE SK Prague United
R --- inscribed
VOSÁTKA Petr 1985 CZE SK Prague United
R --- inscribed
JURAS Jan 1995 CZE Superspeed Brno
R --- inscribed
MAKRLÍK Petr 1993 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
JAFFRE Maxime 1997 FRA A-S-S-G Gouesnou
R --- inscribed
BELANGE Nicolas 1981 FRA SC Eragny sur Oise
L --- inscribed
PELTIER Cyril 1989 FRA Speed all Stars Bécula
R --- inscribed
EULENBERG Vincent 1996 GER Blau-Weiss Aasee Münster
R --- inscribed
LUTZ Adrian 1987 GER Blau-Weiss Aasee Münster
R --- inscribed
MÜLLER Philip 1992 GER Blau-Weiss Aasee Münster
R --- inscribed
ZABEL Daniel 1988 GER Blau-Weiss Aasee Münster
R --- inscribed
SCHÜSSELER Patrick 1977 GER Brühler TV-Speedkrebse Köln
R --- inscribed
BLEY Felix 1995 GER Fürsty Speeders
--- inscribed
CHRISTOPH Sebastian 1982 GER Knightspeeder Nürnberg
R --- inscribed
KAATZ Sönke 1991 GER Buxtehude Rabbits
R --- inscribed
TIMM Sebastian 1981 GER Red Devils Bautzen
R --- inscribed
VON LENNEP Michael 1983 GER Speed Lions Düsseldorf
R --- inscribed
ZIMMERMANNS David 1996 GER SSV Happerschoß Speedhenne
R --- inscribed
FRANKE Maximilian 1997 GER Time Sports
R --- inscribed
BRUSZIES Sebastian 1982 GER TSV Poing Speed Fires
R --- inscribed
JÖHNK Jonas 1990 GER WobSpeeders
R --- inscribed
JOOP Robin 1987 GER WobSpeeders
R --- inscribed
KUWERT-BEHRENZ Christoph 1987 GER WobSpeeders
R --- inscribed
RÁCZ Gergely 1992 HUN Debreceni Gekko
L --- inscribed
KOZÁRI David 1996 HUN Szabadszallasi Leopardok
R --- inscribed
VINCZE Olivér 1996 HUN Tolna VFC Leopárdok
R --- inscribed
SIRMAIS Kaspars 1982 LAT KK Krosmintons.lv
R --- inscribed
ZOGOTS Martins 1985 LAT KK Krosmintons.lv
R --- inscribed
GEUVERINK Joris 1988 NED
R --- inscribed
HEGGENES Eirik 1988 NOR Lier IL Crossminton
--- inscribed
BRANDT Erik 1987 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
PÅSCHE Stian 1986 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
RODIAN Preben 1985 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
SIGERNES Sigurd Sveinson 1982 NOR Lier IL Crossminton
R --- inscribed
STOKKE Fredrik Killingberg 1980 NOR Lier IL Crossminton
--- inscribed
PEDERSEN Kristian Botten 1984 NOR Solør SBK
R --- inscribed
ANDRZEJEWSKI Adam 1994 POL UKS MILESZA Targowa Gorka
R --- inscribed
ANDRZEJEWSKI Szymon 1998 POL UKS MILESZA Targowa Gorka
R --- inscribed
BIELECKI Dominik 1996 POL UKS Mrzezyno
R --- inscribed
MADEJ Sebastian 1990 POL Speed Club Brzeszcze
L --- inscribed
JOVAN Jaša 1999 SLO SD Speed Trbovlje
R --- inscribed
BIVETTI Remo 1982 SUI Grischa Speeders
R --- inscribed
EHRBAR Christian 1990 SUI SB Gekkos Aarau
R --- inscribed
ZEDI Stefan 1992 SUI SBC Luzern
R --- inscribed
JUNKER Ivo 1994 SUI Sunspeeder Kreuzlingen
R --- inscribed
WIRTH Severin 1994 SUI Sunspeeder Kreuzlingen
R --- inscribed
PJECHA Vladimir 1985 SVK SbK Lipany
R --- inscribed
KAKULA Adam 1998 SVK SBK ZS Tribecska
R --- inscribed
HOLTRYD Johan 1995 SWE
R --- inscribed
ARONSSON Mattias 1982 SWE 7H Speeders
R --- inscribed
BJUVMAN John 1984 SWE 7H Speeders
R --- inscribed
EKBERG Melker 1980 SWE 7H Speeders
R --- inscribed
HJALMARSON Per 1982 SWE 7H Speeders
R --- inscribed
PRESCHER Robert - GER Speedbats Dresden R --- cancelled
FERENCZI Istvan - HUN Debreceni Gekko R --- cancelled
KRUMINS Andrejs - LAT BC SMASH R --- cancelled
JAKOBSSON Filip - SWE 7H Speeders R --- cancelled

57 Inscriptions, 0 pending, 4 cancelled

Crossminton open U14 Individual

Display list

KRUPIČKA Matěj 2005 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
RADA Pavel 2004 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
HEITHAUSEN Till 2005 GER Speed Lions Düsseldorf
R --- inscribed
JANČUNSKI Adrian 2004 LTU KC Wolf Fighters
R --- inscribed
BERNTZEN Olav Elias 2004 NOR Lier IL Crossminton
--- inscribed
JELSNESS Haakon 2006 NOR Lier IL Crossminton
--- inscribed
KOSTRZEWSKI Szymon 2004 POL UKS MILESZA Targowa Gorka
R --- inscribed

7 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton mixed Adults Double

Display list

BARKOVIĆ Paula
KUCINA Nikola
1998
1997
CRO SBC Zagreb
CRO SBC Zagreb
R
R
---
---
inscribed
SCHOLZOVÁ Jana 1967 CZE SK Pardubice
R --- inscribed
PATEK Marcel 1968 CZE Speed Team Praha
R --- inscribed
GILLET Jean Luc
BRANELLEC Audrey
1971
1991
FRA ASPB Speed Warriors
FRA ASPB Speed Warriors
R
R
---
---
inscribed
BELANGE Nicolas
IVKOVIC Isabelle
1981
1985
FRA SC Eragny sur Oise
FRA SC Eragny sur Oise
L
L
---
---
inscribed
COIFFARD Guénolé
DESFARGES Alexandra
2002
1991
FRA Speed Tregor Club
FRA Speed all Stars Bécula
R
R
---
---
inscribed
ENZINGER Christian 1966 GER TSV Poing Speed Fires
R --- inscribed
MÜLLER Philip
BOSMA Celien
1992
1992
GER Blau-Weiss Aasee Münster
GER Blau-Weiss Aasee Münster
R
R
---
---
inscribed
STRÖBEL Regina
SCHRAUB Uwe
1966
1961
GER Bonländer Speeders
GER Bonländer Speeders
R
R
---
---
inscribed
BLEY Felix
GIERSCHIK-BLEY Waltraud
1995
1957
GER Fürsty Speeders
GER Fürsty Speeders

---
---
inscribed
KNOBLING Charly
KNOBLING Irena
1961
1973
GER Fürsty Speeders
GER Fürsty Speeders
R
R
---
---
inscribed
MESTER Niels
MESTER Sanja
1961
1975
GER Gekkos Berlin
GER Gekkos Berlin
R
R
---
---
inscribed
HUBERT Anna
DIALLO Boubacar
1994
1978
GER TSV Poing Speed Fires
GER KSBV Köln
R
R
---
---
inscribed
KLEE Vivien
GOHLKE Alexander
1977
1969
GER TSV Poing Speed Fires
GER Speedlights München
R
R
---
---
inscribed
OSVAY Edit
KOZÁRI David
1972
1996
HUN Debreceni Gekko
HUN Szabadszallasi Leopardok
R
R
---
---
inscribed
SZALMÁSI János
BRAUN Helga
1967
1975
HUN Honvéd Auróra SE
HUN Honvéd Auróra SE
L
L
---
---
inscribed
PEDERSEN Kristian Botten 1984 NOR Solør SBK
R --- inscribed
SAWICKI Mariusz
NYGAARD Elwira
1977
1982
POL Speed Club Brzeszcze
POL Lier IL Crossminton
R
R
---
---
inscribed
WINCENCIAK Zofia
MADEJ Sebastian
1999
1990
POL KC Wolf Fighters
POL Speed Club Brzeszcze
R
R
---
---
inscribed
KEBER Jasmina
SUSTERSIČ Matjaž
1988
1977
SLO KMK Radece
SLO KMK Radece
R
R
---
---
inscribed
JOVAN Jaša
KNEZ Danaja
1999
1997
SLO SD Speed Trbovlje
SLO KMK Radece
R
R
---
---
inscribed
ZEDI Stefan
BOYER Claudine
1992
1978
SUI SBC Luzern
SUI SBC Luzern
R
R
---
---
inscribed
ANDERSSON Johan 1978 SWE
R --- inscribed
EKBERG Melker 1980 SWE 7H Speeders
R --- inscribed
GRANBERG Linnea 1998 SWE 7H Speeders
R --- inscribed
NIELSEN Rebecca 1990 SWE 7H Speeders
R --- inscribed
JANÁČKOVÁ Klára - CZE SK Prague United R --- cancelled
PELTIER Cyril - FRA Speed all Stars Bécula R --- cancelled
VON LENNEP Michael - GER Speed Lions Düsseldorf R --- cancelled

26 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled