Back to list

ICO Speedminton® Czech Open
CZE Brno
September 29, 2018 - September 30, 2018
Required: International license

Crossminton female Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ANDRLOVÁ Eliška
ANDRLOVÁ Anna
2000
2000
CZE Crossminton Pardubice
CZE Crossminton Pardubice
R
R
1550
1550
inscribed
JELONEK Magdalena
MICHNIEWICZ Julia
2003
2005
POL UKS Mrzezyno
POL UKS Mrzezyno
L
L
0
150
inscribed
KNEZ Danaja
ŠKERL Lori
1997
2001
SLO KMK Radece
SLO KMK Radece

1000
1000
inscribed
CAJKOVA Alžbeta
SUCHÁ Naďa
1998
1955
SVK Rimavska Sobota
CZE
R
R
0
0
inscribed

4 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton female Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BARKOVIĆ Paula 1998 CRO SBC Zagreb
R 15 inscribed
JAGEČIĆ Laura 1999 CRO SBC Zagreb
R 16 inscribed
JAGEČIĆ Zrinka 1995 CRO SBC Zagreb
22 inscribed
ANDRLOVÁ Anna 2000 CZE Crossminton Pardubice
R 24 inscribed
ANDRLOVÁ Eliška 2000 CZE Crossminton Pardubice
R 6 inscribed
BENESZOVÁ Alena 1981 CZE SK MaKaKo
R 162 inscribed
HANŽLÍKOVÁ Petra 1999 CZE Koukej letět
R 252 inscribed
HONZKOVÁ Zuzana 1993 CZE SK Prague United
R 212 inscribed
HUCZALOVÁ Aneta 1983 CZE SK MaKaKo
R 179 inscribed
MACUROVÁ Michaela 1977 CZE SK Prague United
R 106 inscribed
NYKLOVÁ Markéta 1989 CZE Koukej letět
R 69 inscribed
PASCHALIDOU Lenka 1991 CZE SK Prague United
R 66 inscribed
ZVAIGZNE Vita 1990 LAT SK Sporta Punkts
62 inscribed
JANČUNSKA Gabija 1979 LTU KC Wolf Fighters
R 21 inscribed
URBANIK Marta 1987 POL Speebs Szczecin
R 1 inscribed
KNEZ Danaja 1997 SLO KMK Radece
7 inscribed
ŠKERL Lori 2001 SLO KMK Radece
R 10 inscribed
ŠKERL Rebeka 2000 SLO KMK Radece
R 26 inscribed
CAJKOVA Alžbeta 1998 SVK Rimavska Sobota
R 113 inscribed
LEVKOVÁ Lenka 1993 SVK
R 63 inscribed
HOGENOVÁ Tereza - CZE Speed Team Praha --- cancelled  
MAZUROVÁ Natálie - CZE SK MaKaKo R --- cancelled  
WERNEROVÁ Markéta - CZE Speed Team Praha 56 cancelled  
ZAWADZKA Jana - CZE SK MaKaKo 107 cancelled  
SCHABEK Sabina - POL Speebs Szczecin R 84 cancelled  
WINCENCIAK Zofia - POL KC Wolf Fighters R 13 cancelled  

20 Inscriptions, 0 pending, 6 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton female U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HOLESINSKA Zuzana 2006 CZE Východočeská sportovní
3 inscribed
KRPÁLKOVÁ Natálie 2007 CZE Crossminton Pardubice
R 6 inscribed
WERNEROVÁ Anne-Marie 2006 CZE Speed Team Praha
20 inscribed
KRAUSE Jette 2007 GER Neissespeeder 09 Görlitz
R --- inscribed
GERGŐ Janka 2007 HUN Szabadszallasi Leopardok
R 2 inscribed
SIRMA Emilija 2007 LAT KK Krosmintons.lv
21 inscribed
BERVAR Tija 2007 SLO KMK Radece
R 9 inscribed
GLAVAČ Lana 2006 SLO KMK Radece
R 1 inscribed
NOVAK Ema Stella 2006 SLO KMK Radece
R 5 inscribed
GAGIĆ Ljiljana 2006 SRB Speeder Sombor
R 18 inscribed

10 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton female U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAZUROVÁ Natálie 2005 CZE SK MaKaKo
R 30 inscribed
MELICHAROVÁ Alžběta 2005 CZE Crossminton Pardubice
R 35 inscribed
ŠKODOVÁ Andrea 2005 CZE Východočeská sportovní
8 inscribed
SPARE Agate Kristiana 2005 LAT KK Krosmintons.lv
R 4 inscribed
MICHNIEWICZ Julia 2005 POL UKS Mrzezyno
L 3 inscribed
PRZEŹDZIECKA Aleksandra - POL UKS Mrzezyno 18 cancelled  

5 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton female U18 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BERÁNKOVÁ Bára - CZE Východočeská sportovní 0 cancelled  
HOLESINSKA Zuzana - CZE Východočeská sportovní 250 cancelled  
ŠKODOVÁ Andrea - CZE Východočeská sportovní 0 cancelled  
ŠKODOVÁ Jesika - CZE Východočeská sportovní 1000 cancelled  

0 Inscriptions, 0 pending, 4 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton female U18 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MIŠKULIN Nika 2001 CRO SBT Hrvatski
R 1 inscribed
ZUKIĆ Gala 2002 CRO Speed Sharks Opatija
R 3 inscribed
ŠKODOVÁ Jesika 2003 CZE Východočeská sportovní
9 inscribed
VERES Georgina 2004 HUN Vajai SE
R 71 inscribed
JELONEK Magdalena 2003 POL UKS Mrzezyno
L 41 inscribed
ROGELJ Pika 2004 SLO KMK Radece
R 15 inscribed
BERÁNKOVÁ Bára - CZE Východočeská sportovní --- cancelled  
KOSTUS Patrycja - POL UKS Mrzezyno R 8 cancelled  

6 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton female O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VERBEECK Kathleen 1978 BEL Crossminton Houten
L 37 inscribed
ZRNIĆ Tatjana 1976 CRO SBT Hrvatski
R 3 inscribed
WERNEROVÁ Markéta 1973 CZE Speed Team Praha
11 inscribed
KNOBLING Irena 1973 GER Fürsty Speeders
R 8 inscribed
BRAUN Helga 1975 HUN Honvéd Auróra SE
R 1 inscribed
FIGLÁR Barbara 1975 HUN FOXminton SC
R 6 inscribed
OSVAY Edit 1972 HUN Vajai SE
R 4 inscribed
ALDINA Inguna 1969 LAT BC SMASH
R 35 inscribed
LAUVA Irina 1970 LAT SK 4R
24 inscribed
SCHABEK Sabina 1977 POL Speebs Szczecin
R 2 inscribed
BENČIĆ Željka - CRO Crossminton club Zabok R 25 cancelled  
JAGIELLO Beata - POL Speed Club Brzeszcze R 12 cancelled  
KOWALCZYK Joanna - POL Speed Club Brzeszcze R 13 cancelled  

10 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton female O50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BROULÍKOVÁ Jana 1964 CZE CC Dvůr Králové nad Labem
--- inscribed
SCHOLZOVÁ Jana 1967 CZE Crossminton Pardubice
R 1 inscribed
SUCHÁ Naďa 1955 CZE
R 3 inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton male U18 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JERKOVIĆ Marko
PETAK Borna
2002
2001
CRO SBC Zagreb
CRO SBC Zagreb

3695
2855
inscribed
HELÁN David
KOLLÁR Vojtěch
2004
2001
CZE
CZE

0
0
inscribed
KRUPIČKA Matěj
RADA Pavel
2005
2004
CZE Východočeská sportovní
CZE Východočeská sportovní
R
R
980
1282
inscribed
MELICHAR Jakub
VOLEK Ondrej
2001
2001
CZE Crossminton Pardubice
CZE Crossminton Pardubice
R
R
3925
700
inscribed
FILIPOWICZ Maciej
MICHNIEWICZ Szymon
2001
2001
POL UKS Mrzezyno
POL UKS Mrzezyno
R
R
4340
4340
inscribed
Lichý Jan - CZE Crossminton Pardubice R 3695 cancelled  
VACEK Jaroslav - CZE Východočeská sportovní 301 cancelled  
SIRMELIS Rolands - LAT SK Sporta Punkts R 0 cancelled  

5 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton male U18 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JERKOVIĆ Marko 2002 CRO SBC Zagreb
4 inscribed
KALIGARI Matej Tino 2001 CRO SBT Hrvatski
R 6 inscribed
PETAK Borna 2001 CRO SBC Zagreb
R 12 inscribed
JÁNSKÝ Adam 2002 CZE Crossminton Pardubice
R 21 inscribed
KOLLÁR Vojtěch 2001 CZE
L 73 inscribed
MELICHAR Jakub 2001 CZE Crossminton Pardubice
R 3 inscribed
VOLEK Ondrej 2001 CZE Crossminton Pardubice
R 13 inscribed
PRZYKALLA Arne 2003 GER Neissespeeder 09 Görlitz
R --- inscribed
SCHOLZ Paul 2002 GER Neissespeeder 09 Görlitz
--- inscribed
LAUVA Artis 2000 LAT SK 4R
R 33 inscribed
SIRMELIS Rolands 2003 LAT SK Sporta Punkts
R 91 inscribed
BEZAK Kacper 2001 POL KC Wolf Fighters
R 14 inscribed
FILIPOWICZ Maciej 2001 POL UKS Mrzezyno
R 1 inscribed
MICHNIEWICZ Szymon 2001 POL UKS Mrzezyno
R 5 inscribed
KNEZ Tilen 2003 SLO KMK Radece
R 8 inscribed
BADURA Jan - CZE Crossminton Pardubice L 24 cancelled  
Lichý Jan - CZE Crossminton Pardubice R 7 cancelled  
VACEK Jaroslav - CZE Východočeská sportovní 22 cancelled  
SZYMANOWICZ Szymon - POL UKS Mrzezyno --- cancelled  
ZYCH Lukasz - POL UKS Mrzezyno R 17 cancelled  

15 Inscriptions, 0 pending, 5 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton male O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MARTENS Philip 1976 BEL Crossminton Houten
R 73 inscribed
BURIĆ Robert 1974 CRO SRU Zagorje
L 27 inscribed
ILIĆ Damir 1968 CRO SBK Susak
R 6 inscribed
JAGEČIĆ Sinisa 1976 CRO SBC Zagreb
R 50 inscribed
KRZNAR Nenad 1968 CRO SRU Zagorje
R 62 inscribed
BOJDA JAROSLAV 1976 CZE SK MaKaKo
R 172 inscribed
KOLLAR Martin 1971 CZE
R 180 inscribed
NOVOTNÝ Jiří 1970 CZE
R 181 inscribed
PATEK Marcel 1968 CZE Speed Team Praha
R 8 inscribed
PODVOLECKÝ Pavel 1972 CZE SPV Hanusovacek
R 1 inscribed
VOJACEK Milos 1969 CZE TJ AVIA Cakovice
R 33 inscribed
NILOS Georges 1966 GER SBC Shark Sport, Füchse Berlin
R 3 inscribed
WEDDE Sven-Torben 1976 GER MTV Vienenburg
R 28 inscribed
NASZVADI Tibor 1975 HUN FOXminton SC
R 12 inscribed
PETHO Zsolt 1971 HUN FOXminton SC
R 14 inscribed
TÓTH Gyula 1973 HUN FOXminton SC
R 41 inscribed
ABOLTINS Arnis 1977 LAT SK Sporta Punkts
97 inscribed
BARKOVS Romans 1978 LAT KK Krosmintons.lv
L 160 inscribed
LAUVA Dainis 1969 LAT BC SMASH
R 140 inscribed
LAZDINS Uldis 1969 LAT BC SMASH
L 85 inscribed
ZVAIGZNE Niklavs 1970 LAT SK Sporta Punkts
97 inscribed
JANČUNSKI Andrzej 1978 LTU KC Wolf Fighters
R 71 inscribed
CHMIELEWSKI Grzegorz 1970 POL BadBats Wroclaw
R 4 inscribed
CWIAKALA Dariusz 1970 POL BadBats Wroclaw
R 9 inscribed
KLUKIEWICZ Dariusz 1973 POL Speebs Szczecin
R --- inscribed
MOSKAL Tomasz 1974 POL BadBats Wroclaw
32 inscribed
NOWOGÓRSKI Artur 1971 POL SpeedBad.pl
R 18 inscribed
NOWOGÓRSKI Dariusz 1975 POL SpeedBad.pl
R 19 inscribed
SAWICKI Mariusz 1977 POL Speed Club Brzeszcze
R 7 inscribed
WRÓBEL Jacek 1970 POL BadBats Wroclaw
L 38 inscribed
KONTCHA Alexandre 1970 RUS Knightspeeder Nürnberg
R 52 inscribed
SUSTERSIČ Matjaž 1977 SLO KMK Radece
R 11 inscribed
ROBA Pavol 1977 SVK SbK Lipany
R 51 inscribed
SCAVNICKY Jan Sr. 1975 SVK SbK Lipany
R 2 inscribed
BENČIĆ Tomislav - CRO Crossminton club Zabok, SBC Zagreb R 75 cancelled  
JEDLIčKA Milan - CZE Východočeská sportovní R --- cancelled  
SENOHRÁBEK Jan - CZE Speed Team Praha --- cancelled  
HERRMANN Marcel - GER Blau-Weiss Aasee Münster 15 cancelled  
RICHTER Norbert - GER Blau-Weiss Aasee Münster R 228 cancelled  
HERCZEGH Tamas - HUN Speedmeteor SE R 24 cancelled  
PATAI János - HUN FOXminton SC R 158 cancelled  
CZEREMUZYNSKI Jacek - POL FOXminton SC R 16 cancelled  
KOWALCZYK Mariusz - POL Speed Club Brzeszcze R 53 cancelled  
LESKI Pawel - POL BadBats Wroclaw R 88 cancelled  
MAJCHRZAK Jerzy - POL PACross Lipkow R 25 cancelled  

34 Inscriptions, 0 pending, 11 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton male O50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ALEKSIĆ Nebojša 1963 CRO SBC Zagreb
R 25 inscribed
BARIŠIĆ Damir 1968 CRO Speed Sharks Opatija
R 20 inscribed
MATKOVIĆ Tomislav 1963 CRO SBT Hrvatski
R 32 inscribed
GÜRTLER Jiri 1968 CZE TJ AVIA Cakovice
R 43 inscribed
JURAS Roman 1966 CZE
L 13 inscribed
KABEŠ Tomáš 1961 CZE Východočeská sportovní
57 inscribed
MAKRLÍK Petr 1965 CZE Východočeská sportovní
R 11 inscribed
MORAVEC Milan 1962 CZE Východočeská sportovní
R 22 inscribed
NOVÁK Jiří 1959 CZE
R 71 inscribed
PRŮŠA Martin 1967 CZE Speed Team Praha
117 inscribed
KNOBLING Charly 1961 GER Fürsty Speeders
R 5 inscribed
RICHTER Norbert 1959 GER Blau-Weiss Aasee Münster
R 18 inscribed
DEBRECENI Zsolt 1966 HUN Debreceni Gekko
R --- inscribed
KISS Ferenc 1963 HUN FOXminton SC
R 9 inscribed
ORBÁN László 1963 HUN Vajai SE
L --- inscribed
PATAI János 1967 HUN FOXminton SC
R 14 inscribed
RÁCZ Imre 1965 HUN Debreceni Gekko
L 28 inscribed
VINCZE Károly 1968 HUN Tolna VFC Leopárdok
R 12 inscribed
SPARE Edijs 1964 LAT KK Krosmintons.lv
R 31 inscribed
CZEREMUZYNSKI Jacek 1968 POL FOXminton SC
R 10 inscribed
LESKI Pawel 1957 POL BadBats Wroclaw
R 4 inscribed
MALISZEWSKI Jerzy 1964 POL KSS Team JJ Wroclaw
L 23 inscribed
MIEZYNSKI Bogdan 1960 POL Speebs Szczecin
R 2 inscribed
WINCENCIAK Jan 1951 POL KC Wolf Fighters
R 19 inscribed
GIBALA Jozef 1962 SVK Lokomotiva Banska B.
R 6 inscribed
JEDLIčKA Milan - CZE Východočeská sportovní R 40 cancelled  
MORAVEC Martin - CZE Speed Team Praha --- cancelled  
SZALMÁSI János - HUN Honvéd Auróra SE L 1 cancelled  

25 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton open Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GÜRTLER Jiri
PRŮŠA Martin
1968
1967
CZE TJ AVIA Cakovice
CZE Speed Team Praha
R
R
188
88
inscribed
JALŮVKA Jakub
LEDNICKÝ Tomáš
1994
1989
CZE
SVK
L
L
42
0
inscribed
JURAS Jan
JURAS Roman
1995
1966
CZE
CZE
R
R
1075
1238
inscribed
NOVOTNÝ Jiří
NOVÁK Jiří
1970
1959
CZE
CZE
R
R
83
120
inscribed
PATEK Marcel
MAKRLÍK Petr
1968
1965
CZE Speed Team Praha
CZE Východočeská sportovní
R
R
2033
1314
inscribed
CHRISTOPH Sebastian
WEDDE Sven-Torben
1982
1976
GER Knightspeeder Nürnberg
GER MTV Vienenburg
R
R
1380
1160
inscribed
KAATZ Sönke
JOOP Robin
1991
1987
GER Buxtehude Rabbits
GER WobSpeeders
R
R
4265
4715
inscribed
RICHTER Norbert
EULENBERG Vincent
1959
1996
GER Blau-Weiss Aasee Münster
GER Blau-Weiss Aasee Münster
R
R
500
1750
inscribed
KISS Ferenc
PETHO Zsolt
1963
1971
HUN FOXminton SC
HUN FOXminton SC
R
R
2135
1135
inscribed
RÁCZ Gergely
RÁCZ László
1992
1967
HUN Debreceni Gekko
HUN Debreceni Gekko
L
L
1876
1550
inscribed
SZALAI Márkó
TAKÁCS Dávid
2000
2000
HUN Debreceni Gekko
HUN Debreceni Gekko

350
750
inscribed
VINCZE Olivér
VERSEGI Viktor
1996
1996
HUN Tolna VFC Leopárdok
HUN FOXminton SC
R
R
6809
884
inscribed
SIRMAIS Kaspars
SPARE Edijs
1982
1964
LAT KK Krosmintons.lv
LAT KK Krosmintons.lv
R
R
923
286
inscribed
ZVAIGZNE Niklavs
ABOLTINS Arnis
1970
1977
LAT SK Sporta Punkts
LAT SK Sporta Punkts

195
120
inscribed
CHMIELEWSKI Grzegorz
WRÓBEL Jacek
1970
1970
POL BadBats Wroclaw
POL BadBats Wroclaw
R
R
3782
1344
inscribed
CWIAKALA Dariusz
LESKI Pawel
1970
1957
POL BadBats Wroclaw
POL BadBats Wroclaw
R
R
2409
2557
inscribed
CZEREMUZYNSKI Jacek
PATAI János
1968
1967
POL FOXminton SC
HUN FOXminton SC
R
R
462
1636
inscribed
MIEZYNSKI Bogdan
IZBICKI Michal
1960
1995
POL Speebs Szczecin
POL Speebs Szczecin
R
R
550
125
inscribed
NOWOGÓRSKI Artur
NOWOGÓRSKI Dariusz
1971
1975
POL SpeedBad.pl
POL SpeedBad.pl
R
R
1088
1108
inscribed
SAWICKI Mariusz
MOSKAL Tomasz
1977
1974
POL Speed Club Brzeszcze
POL BadBats Wroclaw
R
R
1768
2066
inscribed
KAKULA Adam
KNOFLÍČEK Daniel
1998
1995
SVK SBK ZS Tribecska
CZE Východočeská sportovní
R
R
4643
4893
inscribed
EKBERG Melker
MAKRLÍK Petr
1980
1993
SWE 7H Speeders
CZE Východočeská sportovní
R
R
4775
12375
inscribed
MACURA Milan - CZE SK Prague United R 718 cancelled  
HERRMANN Marcel - GER Blau-Weiss Aasee Münster 2560 cancelled  
HERCZEGH Tamas - HUN Speedmeteor SE R 705 cancelled  
TÓTH Gyula - HUN FOXminton SC R 426 cancelled  
VINCZE Károly - HUN Tolna VFC Leopárdok R 3939 cancelled  
MIŁOŃ Slawomir - POL Speed Club Brzeszcze L 628 cancelled  
GIBALA Jozef - SVK Lokomotiva Banska B. R 2017 cancelled  

22 Inscriptions, 0 pending, 7 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton open Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KUCINA Nikola 1997 CRO SBC Zagreb
R 23 inscribed
HANŽLÍK Ondřej 1990 CZE Koukej letět
R 460 inscribed
JALŮVKA Jakub 1994 CZE
L 222 inscribed
JURAS Jan 1995 CZE
R 63 inscribed
KNOFLÍČEK Daniel 1995 CZE Východočeská sportovní
R 11 inscribed
MACURA Milan 1984 CZE SK Prague United
R 57 inscribed
MAKRLÍK Petr 1993 CZE Východočeská sportovní
R 1 inscribed
NYKL Petr 1989 CZE Koukej letět
R 243 inscribed
SANTARIUS Viktor 1993 CZE Koukej letět
R 380 inscribed
SWIENCZEK Jan 1988 CZE SK MaKaKo
R 141 inscribed
VELIČKA Petr 1982 CZE SK Prague United
R 344 inscribed
VOSÁTKA Petr 1985 CZE SK Prague United
R 44 inscribed
ZRUNA Michal 1987 CZE Koukej letět
R --- inscribed
CHRISTOPH Sebastian 1982 GER Knightspeeder Nürnberg
R 42 inscribed
EULENBERG Vincent 1996 GER Blau-Weiss Aasee Münster
R 31 inscribed
JOOP Robin 1987 GER WobSpeeders
R 13 inscribed
KAATZ Sönke 1991 GER Buxtehude Rabbits
R 7 inscribed
KOZÁRI David 1996 HUN Szabadszallasi Leopardok
R 17 inscribed
RÁCZ Gergely 1992 HUN Debreceni Gekko
L 29 inscribed
RÁCZ László 1967 HUN Debreceni Gekko
R 55 inscribed
SZALAI Márkó 2000 HUN Debreceni Gekko
125 inscribed
TAKÁCS Dávid 2000 HUN Debreceni Gekko
R 77 inscribed
VERSEGI Viktor 1996 HUN FOXminton SC
R 78 inscribed
VINCZE Olivér 1996 HUN Tolna VFC Leopárdok
R 3 inscribed
SIRMAIS Kaspars 1982 LAT KK Krosmintons.lv
R 72 inscribed
IZBICKI Michal 1995 POL Speebs Szczecin
R 70 inscribed
MIŁOŃ Slawomir 1981 POL Speed Club Brzeszcze
L 56 inscribed
ORZECHOWSKI Jakub 1996 POL Speebs Szczecin
R --- inscribed
ZYCH Lukasz 2000 POL UKS Mrzezyno
R --- inscribed
JERKOVIĆ Boris 1984 SRB Speeder Sombor
R 33 inscribed
WIRTH Severin 1994 SUI Sunspeeder Kreuzlingen
R 4 inscribed
KAKULA Adam 1998 SVK SBK ZS Tribecska
R 12 inscribed
LEDNICKÝ Tomáš 1989 SVK
R 425 inscribed
EKBERG Melker 1980 SWE 7H Speeders
R 5 inscribed
MANDRYK Myhailo 1990 UKR SC Uzghorod
R 8 inscribed
WOJNAR Petr - CZE SK MaKaKo R 314 cancelled  
BIELECKI Dominik - POL UKS Mrzezyno R 83 cancelled  
MADEJ Sebastian - POL Speed Club Brzeszcze L 21 cancelled  
NOWOGÓRSKI Artur - POL SpeedBad.pl R --- cancelled  

35 Inscriptions, 0 pending, 4 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton open U10 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VOŘÍŠEK Vítězslav
MOJDL Bartoloměj
2008
2008
CZE
CZE

0
0
inscribed
MIŁOŃ Filip
BEZAK Zuzanna
2008
2008
POL Speed Club Brzeszcze
POL KC Wolf Fighters
R
R
0
0
inscribed
HOLEŠINSKÝ Martin - CZE Východočeská sportovní R 0 cancelled  
POJMON Jindřich - CZE Crossminton Pardubice 0 cancelled  

2 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton open U10 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MARTENS Xandro 2009 BEL Crossminton Houten
R --- inscribed
HOLEŠINSKÝ Martin 2009 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
KOLLÁR Eda 2008 CZE
--- inscribed
KULÍŠEK Jan 2008 CZE Východočeská sportovní
--- inscribed
MOJDL Bartoloměj 2008 CZE
--- inscribed
POJMON Jindřich 2008 CZE Crossminton Pardubice
--- inscribed
VOŘÍŠEK Vítězslav 2008 CZE
--- inscribed
BEZAK Zuzanna 2008 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed
MIŁOŃ Filip 2008 POL Speed Club Brzeszcze
R --- inscribed
BENČIĆ GRACIA - CRO Crossminton club Zabok R --- cancelled  

9 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton open U12 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MARTENS Xandro
MARTENS Thyago
2009
2006
BEL Crossminton Houten
BEL Crossminton Houten
R
R
0
0
inscribed
DOLANSKÝ Matěj
MAKAROV Lukáš
2006
2006
CZE Crossminton Pardubice
CZE Crossminton Pardubice

0
0
inscribed
HOLESINSKA Zuzana
HOLEŠINSKÝ Martin
2006
2009
CZE Východočeská sportovní
CZE Východočeská sportovní

25
0
inscribed
POJMON Jindřich
KRPÁLKOVÁ Natálie
2008
2007
CZE Crossminton Pardubice
CZE Crossminton Pardubice

0
0
inscribed
RAŠOVSKÝ Daniel
RAŠOVSKÝ Samuel
2007
2007
CZE
CZE

0
0
inscribed
STÁREK Luboš
KOLLÁR Eda
2007
2008
CZE
CZE

0
0
inscribed
GERGŐ Janka
GERGŐ János
2007
2006
HUN Szabadszallasi Leopardok
HUN Szabadszallasi Leopardok
R
R
0
0
inscribed
BARKOVS Rihards
VIKSNINS Gints
2006
2007
LAT KK Krosmintons.lv
LAT SK Sporta Punkts
L
L
48
0
inscribed
SIRMA Emilija
SULCS Markuss
2007
2007
LAT KK Krosmintons.lv
LAT SK Sporta Punkts

0
0
inscribed
GLAVAČ Lana
NOVAK Ema Stella
2006
2006
SLO KMK Radece
SLO KMK Radece
R
R
20
20
inscribed
BUJNACEK Branislav
SCAVNICKY Jan Jr.
2006
2007
SVK SbK Lipany
SVK SbK Lipany
R
R
0
393
inscribed
ROBA Richard
KOPILEC Viliam
2006
2006
SVK SbK Lipany
SVK SbK Lipany
R
R
8
0
inscribed

12 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton open U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MARTENS Thyago 2006 BEL Crossminton Houten
R --- inscribed
PETAK Toma 2006 CRO SBC Zagreb
R --- inscribed
DOLANSKÝ Matěj 2006 CZE Crossminton Pardubice
--- inscribed
MAKAROV Lukáš 2006 CZE Crossminton Pardubice
R --- inscribed
RAŠOVSKÝ Daniel 2007 CZE
--- inscribed
RAŠOVSKÝ Samuel 2007 CZE
--- inscribed
STÁREK Luboš 2007 CZE
--- inscribed
TRÄGER Max 2006 GER Neissespeeder 09 Görlitz
--- inscribed
GERGŐ János 2006 HUN Szabadszallasi Leopardok
R --- inscribed
BARKOVS Rihards 2006 LAT KK Krosmintons.lv
L --- inscribed
SULCS Markuss 2007 LAT SK Sporta Punkts
--- inscribed
VIKSNINS Gints 2007 LAT SK Sporta Punkts
--- inscribed
JANČUNSKI Kamil 2006 LTU KC Wolf Fighters
R --- inscribed
BUJNACEK Branislav 2006 SVK SbK Lipany
R --- inscribed
KOPILEC Viliam 2006 SVK SbK Lipany
R --- inscribed
ROBA Richard 2006 SVK SbK Lipany
R --- inscribed
SCAVNICKY Jan Jr. 2007 SVK SbK Lipany
R --- inscribed
WERNEROVÁ Anne-Marie - CZE Speed Team Praha --- cancelled  

17 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton open U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CHMELAŘ Vít 2005 CZE
--- inscribed
HELÁN David 2004 CZE
425 inscribed
KRUPIČKA Matěj 2005 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
RADA Pavel 2004 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
MARTIN Franz 2005 GER Neissespeeder 09 Görlitz
--- inscribed
VIKSNINS Girts 2005 LAT SK Sporta Punkts
--- inscribed
JANČUNSKI Adrian 2004 LTU KC Wolf Fighters
R 227 inscribed
FASKA Mateusz 2004 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed
SZYMANOWICZ Szymon - POL UKS Mrzezyno --- cancelled  

8 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders

Crossminton mixed Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BARKOVIĆ Paula
KUCINA Nikola
1998
1997
CRO SBC Zagreb
CRO SBC Zagreb
R
R
4406
4491
inscribed
BENESZOVÁ Alena
SWIENCZEK Jan
1981
1988
CZE SK MaKaKo
CZE SK MaKaKo
R
R
40
208
inscribed
HANŽLÍK Ondřej
HANŽLÍKOVÁ Petra
1990
1999
CZE Koukej letět
CZE Koukej letět
R
R
34
34
inscribed
HONZKOVÁ Zuzana
VELIČKA Petr
1993
1982
CZE SK Prague United
CZE SK Prague United
R
R
0
34
inscribed
KOLLAR Martin
LEVKOVÁ Lenka
1971
1993
CZE
SVK
R
R
0
94
inscribed
MACURA Milan
MACUROVÁ Michaela
1984
1977
CZE SK Prague United
CZE SK Prague United
R
R
165
103
inscribed
NYKL Petr
NYKLOVÁ Markéta
1989
1989
CZE Koukej letět
CZE Koukej letět
R
R
0
0
inscribed
PASCHALIDOU Lenka
SANTARIUS Viktor
1991
1993
CZE SK Prague United
CZE Koukej letět
R
R
217
0
inscribed
ŠKODOVÁ Andrea
TÓTH Gyula
2005
1973
CZE Východočeská sportovní
HUN FOXminton SC

93
0
inscribed
ŠKODOVÁ Jesika
VOSÁTKA Petr
2003
1985
CZE Východočeská sportovní
CZE SK Prague United

20
155
inscribed
VOJACEK Milos
WERNEROVÁ Markéta
1969
1973
CZE TJ AVIA Cakovice
CZE Speed Team Praha
R
R
95
158
inscribed
KNOBLING Charly
KNOBLING Irena
1961
1973
GER Fürsty Speeders
GER Fürsty Speeders
R
R
1815
1815
inscribed
BRAUN Helga
SCAVNICKY Jan Sr.
1975
1975
HUN Honvéd Auróra SE
SVK SbK Lipany
R
R
1539
2850
inscribed
FIGLÁR Barbara
NASZVADI Tibor
1975
1975
HUN FOXminton SC
HUN FOXminton SC
R
R
958
720
inscribed
KOZÁRI David
JAGEČIĆ Laura
1996
1999
HUN Szabadszallasi Leopardok
CRO SBC Zagreb
R
R
3405
1648
inscribed
OSVAY Edit
VINCZE Károly
1972
1968
HUN Vajai SE
HUN Tolna VFC Leopárdok
R
R
1408
292
inscribed
ALDINA Inguna
LAZDINS Uldis
1969
1969
LAT BC SMASH
LAT BC SMASH
R
R
245
245
inscribed
BARKOVS Romans
ZVAIGZNE Vita
1978
1990
LAT KK Krosmintons.lv
LAT SK Sporta Punkts
L
L
0
0
inscribed
LAUVA Dainis
LAUVA Irina
1969
1970
LAT BC SMASH
LAT SK 4R
R
R
40
40
inscribed
SIRMELIS Rolands
SPARE Agate Kristiana
2003
2005
LAT SK Sporta Punkts
LAT KK Krosmintons.lv
R
R
0
350
inscribed
ORZECHOWSKI Jakub 1996 POL Speebs Szczecin
R 0 inscribed
SCHABEK Sabina 1977 POL Speebs Szczecin
R 40 inscribed
ŠKERL Rebeka
SUSTERSIČ Matjaž
2000
1977
SLO KMK Radece
SLO KMK Radece
R
R
300
5445
inscribed
JERKOVIĆ Boris
URBANIK Marta
1984
1987
SRB Speeder Sombor
POL Speebs Szczecin
R
R
1045
1834
inscribed
WIRTH Severin
JAGEČIĆ Zrinka
1994
1995
SUI Sunspeeder Kreuzlingen
CRO SBC Zagreb
R
R
1440
1555
inscribed
GIBALA Jozef
HUCZALOVÁ Aneta
1962
1983
SVK Lokomotiva Banska B.
CZE SK MaKaKo
R
R
255
83
inscribed
ZATVARSKA Alona
MANDRYK Myhailo
1988
1990
UKR SC Uzghorod
UKR SC Uzghorod
R
R
2080
2080
inscribed
WOJNAR Petr - CZE SK MaKaKo R 20 cancelled  
PATAI János - HUN FOXminton SC R 873 cancelled  
SZALMÁSI János - HUN Honvéd Auróra SE L 1539 cancelled  
SPARE Edijs - LAT KK Krosmintons.lv R 350 cancelled  
JAGIELLO Beata - POL Speed Club Brzeszcze R 148 cancelled  
MADEJ Sebastian - POL Speed Club Brzeszcze L 2013 cancelled  
SAWICKI Mariusz - POL Speed Club Brzeszcze R 1395 cancelled  
WINCENCIAK Zofia - POL KC Wolf Fighters R 2663 cancelled  

27 Inscriptions, 0 pending, 8 cancelled

Referees/umpires

H KNOBLING Charly GER Fürsty Speeders