Back to list

ICO Crossminton German Open powered by Speedminton®
GER Hannover
May 11, 2019 - May 12, 2019
Required: International license

Crossminton female Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ANDRLOVÁ Anna
ANDRLOVÁ Eliška
2000
2000
CZE Crossminton Pardubice
CZE Crossminton Pardubice
R
R
---
---
inscribed
ROLFES Anja
HORN Andrea
1986
1985
GER Speedlights München
GER Speedbats Dresden
R
R
---
---
inscribed
SCHÖPE Ina
SCHÖPE Malin
1971
2000
GER Time Sports
GER Time Sports
R
R
---
---
inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

WEDDE Sven-Torben GER International Crossminton Organisation

Crossminton female Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ANDRLOVÁ Anna 2000 CZE Crossminton Pardubice
R 19 inscribed
ANDRLOVÁ Eliška 2000 CZE Crossminton Pardubice
R 4 inscribed
BOSMA Celien 1992 GER Blau-Weiss Aasee Münster
36 inscribed
TRIER Sophia 1985 GER Gekkos Berlin
--- inscribed
KORTE Nina 1991 GER KSBV Köln
R --- inscribed
RIECK Jennifer 1990 GER KSBV Köln
L 240 inscribed
FRÖMTER Jessica 1994 GER Neissespeeder 09 Görlitz
R --- inscribed
NICKEL Laura 1997 GER Elbspeeders Hamburg
R 121 inscribed
HORN Andrea 1985 GER Speedbats Dresden
R 10 inscribed
ROLFES Anja 1986 GER Speedlights München
R 30 inscribed
SCHÖPE Malin 2000 GER Time Sports
R --- inscribed
HUBERT Anna 1994 GER TSV Poing Speed Fires
R 6 inscribed
DÓSA-RÁCZ Kitti 1988 HUN FOXminton SC
R 46 inscribed
WINCENCIAK Zofia 1999 POL KC Wolf Fighters
R 8 inscribed
URBANIK Marta 1987 POL Speebs Szczecin
R 1 inscribed
KNEZ Danaja 1997 SLO KMK Radece
3 inscribed
ŠKERL Lori 2001 SLO KMK Radece
R 2 inscribed
CHUGH Seema - IND 176 cancelled  

17 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

WEDDE Sven-Torben GER International Crossminton Organisation

Crossminton female U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRPÁLKOVÁ Natálie 2007 CZE Crossminton Pardubice
R 2 inscribed
KRAUSE Jette 2007 GER Neissespeeder 09 Görlitz
R 8 inscribed

2 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

WEDDE Sven-Torben GER International Crossminton Organisation

Crossminton female U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HOLESINSKA Zuzana 2006 CZE Východočeská sportovní
4 inscribed
MAESMANS Jessica 2006 GER Neissespeeder 09 Görlitz
29 inscribed
SPARE Agate Kristiana 2005 LAT KK Krosmintons.lv
R 1 inscribed
MICHNIEWICZ Julia 2005 POL UKS Mrzezyno
L 3 inscribed
ŠKODOVÁ Andrea - CZE Východočeská sportovní 2 cancelled  

4 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

WEDDE Sven-Torben GER International Crossminton Organisation

Crossminton female U18 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SPARE Agate Kristiana
HOLESINSKA Zuzana
2005
2006
LAT KK Krosmintons.lv
CZE Východočeská sportovní
R
R
---
---
inscribed
ŠKODOVÁ Andrea - CZE Východočeská sportovní --- cancelled  
ŠKODOVÁ Jesika - CZE Východočeská sportovní --- cancelled  
GERGŐ Janka - HUN Szabadszallasi Leopardok R --- cancelled  

1 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Referees/umpires

WEDDE Sven-Torben GER International Crossminton Organisation

Crossminton female U18 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MIŠKULIN Nika 2001 CRO SBT Hrvatski
R 1 inscribed
ZUKIĆ Gala 2002 CRO Speed Sharks Opatija
R 2 inscribed
CIBULKOVÁ Veronika 2003 CZE SK Prague United
R 11 inscribed
MÖCKEL Antonia 2002 GER Füchse Berlin
L 8 inscribed
JELONEK Magdalena 2003 POL UKS Mrzezyno
L 23 inscribed
ŠKODOVÁ Jesika - CZE Východočeská sportovní 4 cancelled  

5 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

WEDDE Sven-Torben GER International Crossminton Organisation

Crossminton female O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VERBEECK Kathleen 1978 BEL Crossminton Houten
L 40 inscribed
ZRNIĆ Tatjana 1976 CRO SBT Hrvatski
R 4 inscribed
KNOBLING Irena 1973 GER Fürsty Speeders
R 21 inscribed
PRZYKALLA Steffi 1974 GER Neissespeeder 09 Görlitz
--- inscribed
SCHÖPE Ina 1971 GER Time Sports
R --- inscribed
KLEE Vivien 1977 GER TSV Poing Speed Fires
R 19 inscribed
SCHABEK Sabina 1977 POL Speebs Szczecin
R 3 inscribed
BRAUN Helga - HUN Honvéd Auróra SE R 2 cancelled  

7 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

WEDDE Sven-Torben GER International Crossminton Organisation

Crossminton female O50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GIERSCHIK-BLEY Waltraud 1957 GER TSV Poing Speed Fires
12 inscribed
SYC-KRIVANOVA Henrieta - SVK Lokomotiva Banska B. R 9 cancelled  

1 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

WEDDE Sven-Torben GER International Crossminton Organisation

Crossminton male U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MARTENS Xandro 2009 BEL Crossminton Houten
R 10 inscribed
VAN HELLEMONT Lenn 2007 GER Speed Lions Düsseldorf
R --- inscribed
DE BOER Laurenz 2007 GER Speed Lions Düsseldorf
R 35 inscribed
KARDORF Frederik 2007 GER Speed Lions Düsseldorf
R --- inscribed

4 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

WEDDE Sven-Torben GER International Crossminton Organisation

Crossminton male U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MARTENS Thyago 2006 BEL Crossminton Houten
R 35 inscribed
KRUPIČKA Matěj 2005 CZE Východočeská sportovní
R 1 inscribed
MICHALIK Jannis 2005 GER Neissespeeder 09 Görlitz
R 26 inscribed
WAGNER Niels 2005 GER Neissespeeder 09 Görlitz
R --- inscribed
HEITHAUSEN Till 2005 GER Speed Lions Düsseldorf
R 20 inscribed
FEHRE Niklas 2006 GER Speedbats Dresden
R --- inscribed
BARKOVS Rihards 2006 LAT KK Krosmintons.lv
L 2 inscribed

7 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

WEDDE Sven-Torben GER International Crossminton Organisation

Crossminton male U18 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RADA Pavel
KRUPIČKA Matěj
2004
2005
CZE Východočeská sportovní
CZE Východočeská sportovní
R
R
---
---
inscribed
KUCHARCZYK Christoph
KUCHARCZYK Andreas
2003
2001
GER Hubertus Speeder
GER Hubertus Speeder
L
L
---
---
inscribed
MICHALIK Maciej
FASKA Mateusz
2002
2004
POL Speed Club Brzeszcze
POL KC Wolf Fighters
R
R
---
---
inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

WEDDE Sven-Torben GER International Crossminton Organisation

Crossminton male U18 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RADA Pavel 2004 CZE Východočeská sportovní
R 35 inscribed
PRZYKALLA Arne 2003 GER Neissespeeder 09 Görlitz
R 20 inscribed
SCHOLZ Paul 2002 GER Neissespeeder 09 Görlitz
56 inscribed
KUCHARCZYK Andreas 2001 GER Hubertus Speeder
R --- inscribed
KUCHARCZYK Christoph 2003 GER Hubertus Speeder
L --- inscribed
FASKA Mateusz 2004 POL KC Wolf Fighters
R 8 inscribed
MICHALIK Maciej 2002 POL Speed Club Brzeszcze
R 51 inscribed
FILIPOWICZ Maciej 2001 POL UKS Mrzezyno
R 1 inscribed
MICHNIEWICZ Szymon 2001 POL UKS Mrzezyno
R 3 inscribed

9 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

WEDDE Sven-Torben GER International Crossminton Organisation

Crossminton male O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VAN HELLEMONT Ronaldo 1974 BEL Speed Lions Düsseldorf
R --- inscribed
MARTENS Philip 1976 BEL Crossminton Houten
R 57 inscribed
ILIĆ Damir 1968 CRO SBK Susak
R 7 inscribed
PATEK Marcel 1968 CZE Speed Team Praha
R 8 inscribed
PODVOLECKÝ Pavel 1972 CZE SPV Hanusovacek
R 1 inscribed
HERRMANN Marcel 1974 GER Blau-Weiss Aasee Münster
21 inscribed
SCHOLZ Jochen 1971 GER Brühler TV-Speedkrebse Köln
R 33 inscribed
BARG Christian 1978 GER Elbspeeders Hamburg
R --- inscribed
NILOS Georges 1966 GER SBC Shark Sport, Füchse Berlin
R 5 inscribed
GOHLKE Alexander 1969 GER Speedlights München
58 inscribed
SCHIMMEL Michael 1970 GER SSV Happerschoß Speedhenne
R --- inscribed
WEDDE Sven-Torben 1976 GER MTV Vienenburg
R 23 inscribed
BARKOVS Romans 1978 LAT KK Krosmintons.lv
L 93 inscribed
VAN DER LAAN Marcel 1966 NED Lightning Speeders
R 60 inscribed
VAN DER GRAAF Timo 1979 NED RAP Speeders
L --- inscribed
VREESWIJK Theo 1967 NED RAP Speeders
R 225 inscribed
CHMIELEWSKI Grzegorz 1970 POL BadBats Wroclaw
R 2 inscribed
CWIAKALA Dariusz 1970 POL BadBats Wroclaw
R 9 inscribed
WRÓBEL Jacek 1970 POL BadBats Wroclaw
L 42 inscribed
MOSKAL Tomasz 1974 POL BadBats Wroclaw
20 inscribed
SAWICKI Mariusz 1977 POL Speed Club Brzeszcze
R 6 inscribed
NOWOGÓRSKI Artur 1971 POL SpeedBad.pl
R 13 inscribed
NOWOGÓRSKI Dariusz 1975 POL SpeedBad.pl
R 10 inscribed
KURCZAK Robert 1970 POL UKS Mrzezyno
R 56 inscribed
KONTCHA Alexandre 1970 RUS Knightspeeder Nürnberg
32 inscribed

25 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

WEDDE Sven-Torben GER International Crossminton Organisation

Crossminton male O50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MATKOVIĆ Tomislav 1963 CRO SBT Hrvatski
R 42 inscribed
GÜRTLER Jiri 1968 CZE TJ AVIA Cakovice
R 35 inscribed
VOJACEK Milos 1969 CZE TJ AVIA Cakovice
R 66 inscribed
MAKRLÍK Petr 1965 CZE Východočeská sportovní
R 12 inscribed
MORAVEC Milan 1962 CZE Východočeská sportovní
R 23 inscribed
RICHTER Norbert 1959 GER Blau-Weiss Aasee Münster
R 36 inscribed
STANSZUS Hartmut 1962 GER Elbspeeders Hamburg
R 40 inscribed
FICHTER Heiko 1967 GER Fürsty Speeders
R 103 inscribed
KNOBLING Charly 1961 GER Fürsty Speeders
R 2 inscribed
KRAUSE Kai-Uwe 1968 GER Gekkos Berlin
R 120 inscribed
SAKRAK Mustafa 1969 GER Gekkos Berlin
R --- inscribed
PRZYKALLA Uwe 1968 GER Neissespeeder 09 Görlitz
R --- inscribed
KARDORF Ralph 1965 GER Speed Lions Düsseldorf
R --- inscribed
WITTER Thomas 1969 GER Speed Lions Düsseldorf
R --- inscribed
FEHRE Frank 1968 GER Speedbats Dresden
L --- inscribed
KÖGL Roland 1965 GER Speedlights München
R 60 inscribed
KOLBE Rene 1969 GER Speedfalken Vollmerhausen
R --- inscribed
PATAI János 1967 HUN FOXminton SC
R 15 inscribed
VINCZE Károly 1968 HUN Tolna VFC Leopárdok
R 8 inscribed
SPARE Edijs 1964 LAT KK Krosmintons.lv
R 29 inscribed
BOROWIEC Piotr 1965 POL
R 7 inscribed
CZEREMUZYNSKI Jacek 1968 POL FOXminton SC
R 3 inscribed
LESKI Pawel 1957 POL BadBats Wroclaw
R 6 inscribed
MALISZEWSKI Jerzy 1964 POL KSS Team JJ Wroclaw
L 13 inscribed
WINCENCIAK Jan 1951 POL KC Wolf Fighters
R 24 inscribed
MIEZYNSKI Bogdan 1960 POL Speebs Szczecin
R 1 inscribed
GIBALA Jozef 1962 SVK Lokomotiva Banska B.
R 5 inscribed
DOE John - AUT Time Sports R --- cancelled  
VIKRAM DATT Sharma - IND 89 cancelled  

27 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

WEDDE Sven-Torben GER International Crossminton Organisation

Crossminton open Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VOJACEK Milos
SPARE Edijs
1969
1964
CZE TJ AVIA Cakovice
LAT KK Krosmintons.lv
R
R
---
---
inscribed
PATEK Marcel
MAKRLÍK Petr
1968
1965
CZE Speed Team Praha
CZE Východočeská sportovní
R
R
---
---
inscribed
MORAVEC Milan
GÜRTLER Jiri
1962
1968
CZE Východočeská sportovní
CZE TJ AVIA Cakovice
R
R
---
---
inscribed
WURZ Tillmann
RAMMIG Frank
1992
1987
GER SSV Happerschoß Speedhenne
GER Gekkos Berlin
R
R
---
---
inscribed
HERRMANN Marcel
EULENBERG Vincent
1974
1996
GER Blau-Weiss Aasee Münster
GER Blau-Weiss Aasee Münster

---
2975
inscribed
MÜLLER Philip
WADA Toshihiro
1992
1985
GER Blau-Weiss Aasee Münster
JPN Blau-Weiss Aasee Münster
R
R
---
60
inscribed
PETERS Patrick
BARG Christian
1985
1978
GER Elbspeeders Hamburg
GER Elbspeeders Hamburg
R
R
---
---
inscribed
STANSZUS Hartmut
KUWERT-BEHRENZ Christoph
1962
1987
GER Elbspeeders Hamburg
GER WobSpeeders
R
R
545
875
inscribed
FICHTER Heiko
VAN HELLEMONT Ronaldo
1967
1974
GER Fürsty Speeders
BEL Speed Lions Düsseldorf
R
R
---
---
inscribed
KRAUSE Kai-Uwe
SAKRAK Mustafa
1968
1969
GER Gekkos Berlin
GER Gekkos Berlin
R
R
---
---
inscribed
KAATZ Sönke
JOOP Robin
1991
1987
GER Buxtehude Rabbits
GER WobSpeeders
R
R
---
5615
inscribed
KARDORF Ralph
WITTER Thomas
1965
1969
GER Speed Lions Düsseldorf
GER Speed Lions Düsseldorf
R
R
---
---
inscribed
NAUMANN Alexander
RUMMEL Alexander
1990
1990
GER Speedlights München
GER Speedlights München
R
R
---
325
inscribed
FRANKE Nico
ZIMMERMANNS David
1999
1996
GER Time Sports
GER SSV Happerschoß Speedhenne
R
R
---
---
inscribed
KRÖBER Sven
JÖHNK Jonas
1986
1990
GER WobSpeeders
GER WobSpeeders
R
R
---
1418
inscribed
WEDDE Sven-Torben
KLOSS Sebastian
1976
1981
GER MTV Vienenburg
GER Füchse Berlin
R
R
1160
---
inscribed
PATAI János
KONTCHA Alexandre
1967
1970
HUN FOXminton SC
RUS Knightspeeder Nürnberg
R
R
---
---
inscribed
VINCZE Olivér
VINCZE Károly
1996
1968
HUN Tolna VFC Leopárdok
HUN Tolna VFC Leopárdok
R
R
5625
---
inscribed
TANAKA Mizuki
CHRISTOPH Sebastian
1994
1982
JPN THREE STRIPES
GER Knightspeeder Nürnberg
R
R
---
---
inscribed
BARKOVS Romans
BARKOVS Rihards
1978
2006
LAT KK Krosmintons.lv
LAT KK Krosmintons.lv
L
L
36
16
inscribed
VAN DER LAAN Marcel
VREESWIJK Theo
1966
1967
NED Lightning Speeders
NED RAP Speeders
R
R
---
---
inscribed
WRÓBEL Jacek
CHMIELEWSKI Grzegorz
1970
1970
POL BadBats Wroclaw
POL BadBats Wroclaw
L
L
---
---
inscribed
LESKI Pawel
CWIAKALA Dariusz
1957
1970
POL BadBats Wroclaw
POL BadBats Wroclaw
R
R
---
---
inscribed
MOSKAL Tomasz
OCIEPA Marcin
1974
1988
POL BadBats Wroclaw
POL BadBats Wroclaw

---
---
inscribed
NOWOGÓRSKI Artur
NOWOGÓRSKI Dariusz
1971
1975
POL SpeedBad.pl
POL SpeedBad.pl
R
R
---
---
inscribed
KURCZAK Robert
ZYCH Lukasz
1970
2000
POL UKS Mrzezyno
POL UKS Mrzezyno
R
R
---
---
inscribed
TURNA Patrik
KAKULA Adam
1997
1998
SVK SK Prague United, SpeedFun Podbrezova
SVK SBK ZS Tribecska
L
L
---
---
inscribed
EKBERG Melker
MAKRLÍK Petr
1980
1993
SWE 7H Speeders
CZE Východočeská sportovní
R
R
3550
9900
inscribed
DOE John - AUT Time Sports R --- cancelled  
GUTIÉRREZ DIEGO Jorge - ESP CanariaSpeed R --- cancelled  
HERDT Lukas - GER Blau-Weiss Aasee Münster R --- cancelled  
GRAICHEN Markus - GER Blau-Weiss Aasee Münster R 150 cancelled  
BLEY Felix - GER TSV Poing Speed Fires --- cancelled  
GOHLKE Alexander - GER Speedlights München --- cancelled  
CHOPRA Pardeep - IND --- cancelled  
KUMAR Ankush - IND --- cancelled  
VIKRAM DATT Sharma - IND --- cancelled  
VAN DER GRAAF Timo - NED RAP Speeders L --- cancelled  

28 Inscriptions, 0 pending, 10 cancelled

Referees/umpires

WEDDE Sven-Torben GER International Crossminton Organisation

Crossminton open Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BAKOVIĆ Damir 1986 CRO Speed Sharks Opatija
R 120 inscribed
KALIGARI Matej Tino 2001 CRO SBT Hrvatski
R 186 inscribed
VOSÁTKA Petr 1985 CZE SK Prague United
R 37 inscribed
MAKRLÍK Petr 1993 CZE Východočeská sportovní
R 1 inscribed
GUTIÉRREZ DIEGO Jorge 1989 ESP CanariaSpeed
R 132 inscribed
KAUFMANN Arne 1995 GER Elbspeeders Hamburg
R 249 inscribed
RUMMEL Alexander 1990 GER Speedlights München
R 248 inscribed
WURZ Tillmann 1992 GER SSV Happerschoß Speedhenne
R 265 inscribed
EULENBERG Vincent 1996 GER Blau-Weiss Aasee Münster
R 21 inscribed
GRAICHEN Markus 1991 GER Blau-Weiss Aasee Münster
R 202 inscribed
LUTZ Adrian 1987 GER Blau-Weiss Aasee Münster
R 18 inscribed
MÜLLER Philip 1992 GER Blau-Weiss Aasee Münster
R 58 inscribed
ARENDARSKI Patricia 1989 GER Elbspeeders Hamburg
R --- inscribed
PETERS Patrick 1985 GER Elbspeeders Hamburg
R 425 inscribed
KLOSS Sebastian 1981 GER Füchse Berlin
R 48 inscribed
NEUTZSCH Michael 1982 GER Füchse Berlin
R 49 inscribed
BLEY Felix 1995 GER TSV Poing Speed Fires
131 inscribed
RAMMIG Frank 1987 GER Gekkos Berlin
L --- inscribed
CHRISTOPH Sebastian 1982 GER Knightspeeder Nürnberg
R 42 inscribed
DIALLO Boubacar 1978 GER KSBV Köln
22 inscribed
KAATZ Sönke 1991 GER Buxtehude Rabbits
R 10 inscribed
NAUMANN Alexander 1990 GER Speedlights München
R 185 inscribed
ZIMMERMANNS David 1996 GER SSV Happerschoß Speedhenne
R 9 inscribed
HOLLEIS Paul 1978 GER TSV Poing Speed Fires
R 40 inscribed
JÖHNK Jonas 1990 GER WobSpeeders
R 32 inscribed
JOOP Robin 1987 GER WobSpeeders
R 13 inscribed
KRÖBER Sven 1986 GER WobSpeeders
R 107 inscribed
KUWERT-BEHRENZ Christoph 1987 GER WobSpeeders
R 102 inscribed
VINCZE Olivér 1996 HUN Tolna VFC Leopárdok
R 5 inscribed
MAHESHWARI Vivek 1985 IND Speed Lions Düsseldorf
R --- inscribed
MATSUHASHI NAOYA 1992 JPN Tokyo Cross
R 27 inscribed
WADA Toshihiro 1985 JPN Blau-Weiss Aasee Münster
R 168 inscribed
TANAKA Mizuki 1994 JPN THREE STRIPES
R 26 inscribed
GEUVERINK Joris 1988 NED
R 135 inscribed
OCIEPA Marcin 1988 POL BadBats Wroclaw
R 15 inscribed
ZYCH Lukasz 2000 POL UKS Mrzezyno
R 218 inscribed
JOVAN Jaša 1999 SLO SD Speed Trbovlje
R 12 inscribed
KAKULA Adam 1998 SVK SBK ZS Tribecska
R 7 inscribed
TURNA Patrik 1997 SVK SK Prague United, SpeedFun Podbrezova
L 56 inscribed
EKBERG Melker 1980 SWE 7H Speeders
R 8 inscribed
HERDT Lukas - GER Blau-Weiss Aasee Münster R --- cancelled  
FRANKE Nico - GER Time Sports R 16 cancelled  
ARVIND Anand - IND 300 cancelled  
BILAL Ahmad - IND 299 cancelled  
CHOPRA Pardeep - IND 298 cancelled  
KUMAR Ankush - IND 296 cancelled  

40 Inscriptions, 0 pending, 6 cancelled

Referees/umpires

WEDDE Sven-Torben GER International Crossminton Organisation

Crossminton mixed Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VOSÁTKA Petr
CIBULKOVÁ Veronika
1985
2003
CZE SK Prague United
CZE SK Prague United
R
R
---
---
inscribed
GUTIÉRREZ DIEGO Jorge
ARENDARSKI Patricia
1989
1989
ESP CanariaSpeed
GER Elbspeeders Hamburg
R
R
---
98
inscribed
KAUFMANN Arne
NICKEL Laura
1995
1997
GER Elbspeeders Hamburg
GER Elbspeeders Hamburg
R
R
95
95
inscribed
GRAICHEN Markus
BOSMA Celien
1991
1992
GER Blau-Weiss Aasee Münster
GER Blau-Weiss Aasee Münster
R
R
---
---
inscribed
SCHOLZ Jochen
RIECK Jennifer
1971
1990
GER Brühler TV-Speedkrebse Köln
GER KSBV Köln
R
R
---
---
inscribed
NEUTZSCH Michael
MÖCKEL Antonia
1982
2002
GER Füchse Berlin
GER Füchse Berlin
R
R
---
---
inscribed
GIERSCHIK-BLEY Waltraud
BLEY Felix
1957
1995
GER TSV Poing Speed Fires
GER TSV Poing Speed Fires

---
---
inscribed
KNOBLING Charly
KNOBLING Irena
1961
1973
GER Fürsty Speeders
GER Fürsty Speeders
R
R
---
---
inscribed
DIALLO Boubacar
KORTE Nina
1978
1991
GER KSBV Köln
GER KSBV Köln

---
---
inscribed
FRÖMTER Jessica
PRZYKALLA Arne
1994
2003
GER Neissespeeder 09 Görlitz
GER Neissespeeder 09 Görlitz
R
R
---
---
inscribed
PRZYKALLA Steffi
PRZYKALLA Uwe
1974
1968
GER Neissespeeder 09 Görlitz
GER Neissespeeder 09 Görlitz

---
---
inscribed
GOHLKE Alexander
KLEE Vivien
1969
1977
GER Speedlights München
GER TSV Poing Speed Fires

---
---
inscribed
HOLLEIS Paul
HUBERT Anna
1978
1994
GER TSV Poing Speed Fires
GER TSV Poing Speed Fires
R
R
---
---
inscribed
MATSUHASHI NAOYA
URBANIK Marta
1992
1987
JPN Tokyo Cross
POL Speebs Szczecin
R
R
---
---
inscribed
CZEREMUZYNSKI Jacek
DÓSA-RÁCZ Kitti
1968
1988
POL FOXminton SC
HUN FOXminton SC
R
R
375
1035
inscribed
WINCENCIAK Zofia
SAWICKI Mariusz
1999
1977
POL KC Wolf Fighters
POL Speed Club Brzeszcze
R
R
---
---
inscribed
MIEZYNSKI Bogdan
SCHABEK Sabina
1960
1977
POL Speebs Szczecin
POL Speebs Szczecin
R
R
---
---
inscribed
FILIPOWICZ Maciej
JELONEK Magdalena
2001
2003
POL UKS Mrzezyno
POL UKS Mrzezyno
R
R
---
---
inscribed
MICHNIEWICZ Szymon
MICHNIEWICZ Julia
2001
2005
POL UKS Mrzezyno
POL UKS Mrzezyno
R
R
---
---
inscribed
KNEZ Danaja
LUTZ Adrian
1997
1987
SLO KMK Radece
GER Blau-Weiss Aasee Münster

---
250
inscribed
ŠKERL Lori
JOVAN Jaša
2001
1999
SLO KMK Radece
SLO SD Speed Trbovlje
R
R
---
---
inscribed
RAMMIG Frank - GER Gekkos Berlin L --- cancelled  
CHRISTOPH Sebastian - GER Knightspeeder Nürnberg R --- cancelled  
ARVIND Anand - IND --- cancelled  
CHOPRA Pardeep - IND --- cancelled  
CHUGH Seema - IND --- cancelled  
BARKOVS Rihards - LAT KK Krosmintons.lv L 0 cancelled  
SPARE Agate Kristiana - LAT KK Krosmintons.lv R 615 cancelled  
SPARE Edijs - LAT KK Krosmintons.lv R 540 cancelled  
GIBALA Jozef - SVK Lokomotiva Banska B. R --- cancelled  
SYC-KRIVANOVA Henrieta - SVK Lokomotiva Banska B. R --- cancelled  

21 Inscriptions, 0 pending, 10 cancelled

Referees/umpires

WEDDE Sven-Torben GER International Crossminton Organisation