Back to list

ICO Crossminton Serbian Open powered by Speedminton®
SRB Sombor
September 14, 2019 - September 15, 2019
Required: International license

Crossminton female Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BARKOVIĆ Paula 1998 CRO SBC Zagreb
R --- inscribed
JAGEČIĆ Laura 1999 CRO SBC Zagreb
R --- inscribed
JAGEČIĆ Zrinka 1995 CRO SBC Zagreb
--- inscribed
CSOMA Cintia 1995 HUN Szabadszallasi Leopardok
R --- inscribed
BOGNAR Krisztina 1982 HUN FOXminton SC
R --- inscribed
DÓSA-RÁCZ Kitti 1988 HUN FOXminton SC
R --- inscribed
KEBER Jasmina 1988 SLO KMK Radece
R --- inscribed
KNEZ Danaja 1997 SLO KMK Radece
--- inscribed
ANDRAŠEV Tatjana 1986 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
JERKOVIĆ Alida 1983 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed

10 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GORICKI Nika 2009 CRO SBC Zagreb
R --- inscribed
BENČIĆ GRACIA 2009 CRO Crossminton club Zabok
R --- inscribed
ENGELLEITER Szonja Flóra 2007 HUN Speedmeteor SE
R --- inscribed
FÁBIÁN Fruzsina 2008 HUN Kiskunhalas Szitakötök
R --- inscribed
RAJMOND Anna 2008 HUN Kiskunhalas Szitakötök
R --- inscribed
BLAŽEV Katarina 2007 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
VUJKO Lana 2007 SRB Speeder Sombor
L --- inscribed
BLAŽEV Jana - SRB Speeder Sombor R --- cancelled  

7 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton female U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CSENGE Illés 2006 HUN Speedmeteor SE
L --- inscribed
VESZELOVSZKY Réka 2006 HUN Speedmeteor SE
R --- inscribed
BANIĆ Leona 2005 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
GAGIĆ Ljiljana 2006 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
STOJAČIĆ Selena 2005 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed

5 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female U18 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ROGELJ Pika
ZOREC Hana
2004
2004
SLO KMK Radece
SLO KMK Radece
R
R
---
---
inscribed

1 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female U18 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MIŠKULIN Nika 2001 CRO SBT Hrvatski
R --- inscribed
ZUKIĆ Gala 2002 CRO Speed Sharks Opatija
R --- inscribed
LANTOS Zita 2002 HUN Kiskunhalas Szitakötök
R --- inscribed
ROGELJ Pika 2004 SLO KMK Radece
R --- inscribed
ZOREC Hana 2004 SLO KMK Radece
R --- inscribed
RADMILO Gorana 2002 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
JANKOVIĆ Jelena 2003 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed

7 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BENČIĆ Željka 1977 CRO Crossminton club Zabok
R --- inscribed
ZRNIĆ Tatjana 1976 CRO SBT Hrvatski
R --- inscribed
TÓTH Gabriella 1976 HUN Tolna VFC Leopárdok
R --- inscribed
OSVAY Edit 1972 HUN Vajai SE
R --- inscribed
HOSTIĆ Zorica - SRB Speeder Sombor R --- cancelled  

4 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton male U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ANTAL Zoltán 2007 HUN Kiskunhalas Szitakötök
R --- inscribed
HÁSZ Zalán 2008 HUN Kiskunhalas Szitakötök
R --- inscribed
KOVÁCS Marcell 2008 HUN FOXminton SC
R --- inscribed
BANIĆ Branislav 2008 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
LUKAČ Uroš 2008 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed

5 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male U18 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DRLJAČA Nikola - SRB Speeder Sombor R --- cancelled  

0 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton male U18 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PETAK Borna 2001 CRO SBC Zagreb
R --- inscribed
RADA Pavel 2004 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
TÓTH Árpád 2002 HUN Kiskunhalas Szitakötök
R --- inscribed
PAP Flórián 2004 HUN Kiskunhalas Szitakötök
R --- inscribed
SÜVEGES Bence 2004 HUN Kiskunhalas Szitakötök
R --- inscribed
KNEZ Tilen 2003 SLO KMK Radece
R --- inscribed
RAJIĆ Miljan 2004 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
JERKOVIĆ Marko - CRO SBC Zagreb --- cancelled  
KRUPIČKA Matěj - CZE Východočeská sportovní R --- cancelled  
DRLJAČA Nikola - SRB Speeder Sombor R --- cancelled  

7 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Crossminton male O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BENČIĆ Tomislav 1971 CRO Crossminton club Zabok, SBC Zagreb
R --- inscribed
JAGEČIĆ Sinisa 1976 CRO SBC Zagreb
R --- inscribed
TÓTH Gyula 1973 HUN FOXminton SC
R --- inscribed
WIESNER Zoltan 1975 HUN Honvéd Auróra SE
R --- inscribed
SZABÓ Endre 1971 HUN Speedmeteor SE
R --- inscribed
DOLINSEK Kristjan 1975 SLO SD Speed Trbovlje
R --- inscribed
SUSTERSIČ Matjaž 1977 SLO KMK Radece
R --- inscribed
BANIĆ Željko 1970 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
RAJIĆ Dejan 1973 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
GLUHOVIĆ Gligorije 1972 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
HERCZEGH Tamas - HUN Speedmeteor SE R --- cancelled  

10 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton male O50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ALEKSIĆ Nebojša 1963 CRO SBC Zagreb
R --- inscribed
MAKRLÍK Petr 1965 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
HORVÁTH Szilveszter 1960 HUN Kiskunhalas Szitakötök
R --- inscribed
KISS Ferenc 1963 HUN FOXminton SC
R --- inscribed
SZALMÁSI János 1967 HUN Honvéd Auróra SE
L --- inscribed
VINCZE Károly 1968 HUN Tolna VFC Leopárdok
R --- inscribed
BLANUŠA Vladimir - SRB Speeder Sombor R --- cancelled  
JERKOVIĆ Slobodan - SRB Speeder Sombor R --- cancelled  

6 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Crossminton male O60 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BLANUŠA Vladimir 1952 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
JERKOVIĆ Slobodan 1954 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
BERECZ Miklós - HUN Speedmeteor SE R --- cancelled  
PURIĆ Zoran - SRB Speeder Sombor R --- cancelled  

2 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Crossminton open Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JAGEČIĆ Laura
JAGEČIĆ Zrinka
1999
1995
CRO SBC Zagreb
CRO SBC Zagreb
R
R
---
---
inscribed
MAKRLÍK Petr
EKBERG Melker
1993
1980
CZE Východočeská sportovní
SWE 7H Speeders
R
R
---
---
inscribed
TAKÁCS Dávid
SZALAI Márkó
2000
2000
HUN Debreceni Gekko
HUN Debreceni Gekko
R
R
---
---
inscribed
KISS Ferenc
MAKRLÍK Petr
1963
1965
HUN FOXminton SC
CZE Východočeská sportovní
R
R
---
---
inscribed
WIESNER Zoltan
SZALMÁSI János
1975
1967
HUN Honvéd Auróra SE
HUN Honvéd Auróra SE
R
R
---
---
inscribed
KOZÁRI David
JERKOVIĆ Boris
1996
1984
HUN Szabadszallasi Leopardok
SRB Speeder Sombor
R
R
---
---
inscribed
VINCZE Károly
VINCZE Olivér
1968
1996
HUN Tolna VFC Leopárdok
HUN Tolna VFC Leopárdok
R
R
---
---
inscribed
DOLINSEK Kristjan
TÓTH Gyula
1975
1973
SLO SD Speed Trbovlje
HUN FOXminton SC
R
R
---
---
inscribed
BANIĆ Željko
GLUHOVIĆ Gligorije
1970
1972
SRB Speeder Sombor
SRB Speeder Sombor
R
R
---
---
inscribed
RAJIĆ Dejan
RAJIĆ Miljan
1973
2004
SRB Speeder Sombor
SRB Speeder Sombor
R
R
---
---
inscribed
HERCZEGH Tamas - HUN Speedmeteor SE R --- cancelled  
VASKOVIC Ivica - SRB SBK Ralja R --- cancelled  
TURNA Patrik - SVK SK Prague United L --- cancelled  

10 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Crossminton open Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BAKOVIĆ Damir 1986 CRO Speed Sharks Opatija
R --- inscribed
VLADIC Marko 1986 CRO SBC Zagreb
R --- inscribed
KUCINA Nikola 1997 CRO SBC Zagreb
R --- inscribed
KALIGARI Matej Tino 2001 CRO SBT Hrvatski
R --- inscribed
MAKRLÍK Petr 1993 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
SUPIOT Nicolas 1991 FRA Vajai SE
R --- inscribed
SZALAI Márkó 2000 HUN Debreceni Gekko
--- inscribed
TAKÁCS Dávid 2000 HUN Debreceni Gekko
R --- inscribed
IGÁS Andor 1981 HUN Kiskunhalas Szitakötök
L --- inscribed
HÉJAS Norbert 1996 HUN Szabadszallasi Leopardok
R --- inscribed
KOZÁRI David 1996 HUN Szabadszallasi Leopardok
R --- inscribed
VINCZE Olivér 1996 HUN Tolna VFC Leopárdok
R --- inscribed
JOVAN Jaša 1999 SLO SD Speed Trbovlje
R --- inscribed
VASKOVIC Ivica 1981 SRB SBK Ralja
R --- inscribed
JERKOVIĆ Boris 1984 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
TURNA Patrik 1997 SVK SK Prague United
L --- inscribed
EKBERG Melker 1980 SWE 7H Speeders
R --- inscribed
WIRTH David - SUI Sunspeeder Kreuzlingen R --- cancelled  
WIRTH Severin - SUI Sunspeeder Kreuzlingen R --- cancelled  

17 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Crossminton open U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRUPIČKA Matěj 2005 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
MILIĆ Mateja 2006 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
DRLJAČA Nikola 2005 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed
JANKOVIĆ Milan 2005 SRB Speeder Sombor
R --- inscribed

4 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton open U18 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRUPIČKA Matěj
RADA Pavel
2005
2004
CZE Východočeská sportovní
CZE Východočeská sportovní
R
R
---
---
inscribed
LANTOS Zita
TÓTH Árpád
2002
2002
HUN Kiskunhalas Szitakötök
HUN Kiskunhalas Szitakötök
R
R
---
---
inscribed
BANIĆ Branislav
BLAŽEV Katarina
2008
2007
SRB Speeder Sombor
SRB Speeder Sombor
R
R
---
---
inscribed
DRLJAČA Nikola
STOJAČIĆ Selena
2005
2005
SRB Speeder Sombor
SRB Speeder Sombor
R
R
---
---
inscribed
JANKOVIĆ Jelena
RADMILO Gorana
2003
2002
SRB Speeder Sombor
SRB Speeder Sombor
R
R
---
---
inscribed
JERKOVIĆ Marko - CRO SBC Zagreb --- cancelled  

5 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton mixed Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BARKOVIĆ Paula
KUCINA Nikola
1998
1997
CRO SBC Zagreb
CRO SBC Zagreb
R
R
---
---
inscribed
BENČIĆ Tomislav
BENČIĆ Željka
1971
1977
CRO Crossminton club Zabok, SBC Zagreb
CRO Crossminton club Zabok
R
R
---
---
inscribed
OSVAY Edit
SUPIOT Nicolas
1972
1991
HUN Vajai SE
FRA Vajai SE
R
R
---
---
inscribed
HÉJAS Norbert
CSOMA Cintia
1996
1995
HUN Szabadszallasi Leopardok
HUN Szabadszallasi Leopardok
R
R
---
---
inscribed
KEBER Jasmina
SUSTERSIČ Matjaž
1988
1977
SLO KMK Radece
SLO KMK Radece
R
R
---
---
inscribed
JOVAN Jaša
KNEZ Danaja
1999
1997
SLO SD Speed Trbovlje
SLO KMK Radece
R
R
---
---
inscribed
TURNA Patrik
DÓSA-RÁCZ Kitti
1997
1988
SVK SK Prague United
HUN FOXminton SC
L
L
---
---
inscribed
JAGEČIĆ Laura - CRO SBC Zagreb R --- cancelled  
JAGEČIĆ Sinisa - CRO SBC Zagreb R --- cancelled  
JAGEČIĆ Zrinka - CRO SBC Zagreb --- cancelled  
KISS Ferenc - HUN FOXminton SC R --- cancelled  
KOZÁRI David - HUN Szabadszallasi Leopardok R --- cancelled  
JERKOVIĆ Alida - SRB Speeder Sombor R --- cancelled  
WIRTH Severin - SUI Sunspeeder Kreuzlingen R --- cancelled  

7 Inscriptions, 0 pending, 7 cancelled