Back to list

ICO Crossminton Pardubice Open
CZE Pardubice
February 23, 2019 - February 23, 2019
Required: International license

Crossminton female Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BOUŠKOVÁ Eva 1990 CZE Crossminton Olomouc
--- inscribed
HANŽLÍKOVÁ Petra 1999 CZE Koukej letět
R --- inscribed
HONZKOVÁ Zuzana 1993 CZE SK Prague United
R --- inscribed
ŠKODOVÁ Jesika 2003 CZE Východočeská sportovní
--- inscribed
ANDRLOVÁ Anna 2000 CZE Crossminton Pardubice
R --- inscribed
WINCENCIAK Zofia 1999 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed

6 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KLIMEŠOVÁ Vendula 2009 CZE CC Třemošnice
--- inscribed
KRPÁLKOVÁ Natálie 2007 CZE Crossminton Pardubice
R --- inscribed
GERGŐ Janka 2007 HUN Szabadszallasi Leopardok
R --- inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ŠKODOVÁ Andrea 2005 CZE Východočeská sportovní
--- inscribed
WERNEROVÁ Anne-Marie 2006 CZE Speed Team Praha
--- inscribed
MELICHAROVÁ Alžběta 2005 CZE Crossminton Pardubice
R --- inscribed
HOLESINSKA Zuzana 2006 CZE Východočeská sportovní
--- inscribed

4 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BARTOKOVÁ Barbora 1978 CZE CC Třemošnice
--- inscribed
VAŠÍČKOVÁ Radka 1972 CZE Východočeská sportovní
--- inscribed
WERNEROVÁ Markéta 1973 CZE Speed Team Praha
--- inscribed
ŠVEJKOVSKÁ Andrea 1977 CZE Speed Team Praha
R --- inscribed

4 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female O50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BERG Dina 1964 CZE
R --- inscribed

1 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male U18 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JÁNSKÝ Adam 2002 CZE Crossminton Pardubice
R --- inscribed
KUBISTA David 2003 CZE Crossminton Pardubice
R --- inscribed
Lichý Jan 2002 CZE Crossminton Pardubice
R --- inscribed
VOLEK Ondrej 2001 CZE Crossminton Pardubice
R --- inscribed
RADA Pavel 2004 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
FASKA Mateusz 2004 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed
DOLANSKÝ Matěj - CZE Crossminton Pardubice --- cancelled  
MIŁOŃ Filip - POL Speed Club Brzeszcze R --- cancelled  

6 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Crossminton male O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BLAŠČÍK Pavel 1970 CZE Východočeská sportovní
--- inscribed
BYDŽOVSKÝ Jiří 1970 CZE Východočeská sportovní
--- inscribed
LIŠČÁK Martin 1978 CZE Crossminton klub Kolín
--- inscribed
SKALA Libor 1979 CZE SK Prague United
L --- inscribed
ŠKODA Jan 1975 CZE Východočeská sportovní
--- inscribed
STRNAD Pavel 1974 CZE CC Lomnice nad Popelkou
--- inscribed
MELICHAR Jiří 1975 CZE Crossminton Pardubice
R --- inscribed
PATEK Marcel 1968 CZE Speed Team Praha
R --- inscribed
PODVOLECKÝ Pavel 1972 CZE SPV Hanusovacek
R --- inscribed
JONÁŠ Jan Sen - CZE Crossminton Pardubice R --- cancelled  

9 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton male O50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CHLUBNA Karel 1961 CZE SK Prague United
R --- inscribed
JEDLIčKA Milan 1960 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
KABEŠ Tomáš 1961 CZE Východočeská sportovní
--- inscribed
KLIMEŠ Marek 1968 CZE Crossminton klub Kolín
--- inscribed
PUSTĚJOVSKÝ Petr 1962 CZE CC Praha
--- inscribed
GÜRTLER Jiri 1968 CZE TJ AVIA Cakovice
R --- inscribed
VOJACEK Milos 1969 CZE TJ AVIA Cakovice
R --- inscribed
MAKRLÍK Petr 1965 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
MORAVEC Milan 1962 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
VINCZE Károly 1968 HUN Tolna VFC Leopárdok
R --- inscribed
LESKI Pawel 1957 POL BadBats Wroclaw
R --- inscribed
MALISZEWSKI Jerzy 1964 POL KSS Team JJ Wroclaw
L --- inscribed
WINCENCIAK Jan 1951 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed
GIBALA Jozef 1962 SVK Lokomotiva Banska B.
R --- inscribed
MAŠEK Pavel - CZE SK MaKaKo R --- cancelled  

14 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton open Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BLAŠČÍK Pavel
STRNAD Pavel
1970
1974
CZE Východočeská sportovní
CZE CC Lomnice nad Popelkou

---
---
inscribed
CHLUBNA Karel
SKALA Libor
1961
1979
CZE SK Prague United
CZE SK Prague United
R
R
---
---
inscribed
JEDLIčKA Milan
MORAVEC Milan
1960
1962
CZE Východočeská sportovní
CZE Východočeská sportovní
R
R
---
---
inscribed
KLIMEŠ Marek
KABEŠ Tomáš
1968
1961
CZE Crossminton klub Kolín
CZE Východočeská sportovní

---
---
inscribed
KLIMEŠ Vojtěch 1994 CZE Crossminton klub Kolín
--- inscribed
MAKRLÍK Petr
PATEK Marcel
1965
1968
CZE Východočeská sportovní
CZE Speed Team Praha
R
R
---
---
inscribed
VINCZE Károly
MELICHAR Jiří
1968
1975
HUN Tolna VFC Leopárdok
CZE Crossminton Pardubice
R
R
---
---
inscribed
VINCZE Olivér
KOZÁRI David
1996
1996
HUN Tolna VFC Leopárdok
HUN Szabadszallasi Leopardok
R
R
---
---
inscribed
WINCENCIAK Jan
LESKI Pawel
1951
1957
POL KC Wolf Fighters
POL BadBats Wroclaw
R
R
---
---
inscribed
KAKULA Adam
MAKRLÍK Petr
1998
1993
SVK SBK ZS Tribecska
CZE Východočeská sportovní
R
R
---
---
inscribed
COUFAL Libor - CZE King Hradec Králové --- cancelled  
Lichý Jan - CZE Crossminton Pardubice R --- cancelled  
MADEJ Sebastian - POL Speed Club Brzeszcze L --- cancelled  

10 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Crossminton open Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HANŽLÍK Ondřej 1990 CZE Koukej letět
R --- inscribed
KLIMEŠ Vojtěch 1994 CZE Crossminton klub Kolín
--- inscribed
SCHOLZE Michal 1991 CZE Crossminton Pardubice
R --- inscribed
VOSÁTKA Petr 1985 CZE SK Prague United
R --- inscribed
MAKRLÍK Petr 1993 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
TIMM Sebastian 1981 GER Red Devils Bautzen
R --- inscribed
VINCZE Peter 1997 HUN Speedmeteor SE
L --- inscribed
KOZÁRI David 1996 HUN Szabadszallasi Leopardok
R --- inscribed
VINCZE Olivér 1996 HUN Tolna VFC Leopárdok
R --- inscribed
KNAPCZYK Mateusz 1996 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed
MADEJ Sebastian 1990 POL Speed Club Brzeszcze
L --- inscribed
MIŁOŃ Slawomir 1981 POL Speed Club Brzeszcze
L --- inscribed
WILKOSZ Wojciech 1990 POL Speed Club Brzeszcze
--- inscribed
KAKULA Adam 1998 SVK SBK ZS Tribecska
R --- inscribed
TURNA Patrik 1997 SVK SK Prague United, SpeedFun Podbrezova
L --- inscribed
COUFAL Libor - CZE King Hradec Králové --- cancelled  

15 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton open U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
POJMON Jindřich 2008 CZE Crossminton Pardubice
--- inscribed
MIŁOŃ Filip 2008 POL Speed Club Brzeszcze
R --- inscribed

2 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton open U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DOLANSKÝ Matěj 2006 CZE Crossminton Pardubice
--- inscribed
MACH Tomáš 2005 CZE Východočeská sportovní
--- inscribed
MAKAROV Lukáš - CZE Crossminton Pardubice R --- cancelled  

2 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton open U18 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KLIMEŠOVÁ Vendula
MACH Tomáš
2009
2005
CZE CC Třemošnice
CZE Východočeská sportovní

---
---
inscribed
ŠKODOVÁ Andrea
ŠKODOVÁ Jesika
2005
2003
CZE Východočeská sportovní
CZE Východočeská sportovní

---
---
inscribed
JÁNSKÝ Adam
VOLEK Ondrej
2002
2001
CZE Crossminton Pardubice
CZE Crossminton Pardubice
R
R
---
---
inscribed
RADA Pavel
FASKA Mateusz
2004
2004
CZE Východočeská sportovní
POL KC Wolf Fighters
R
R
---
---
inscribed
GERGŐ Janka
HOLESINSKA Zuzana
2007
2006
HUN Szabadszallasi Leopardok
CZE Východočeská sportovní
R
R
---
---
inscribed
KUBISTA David - CZE Crossminton Pardubice R --- cancelled  

5 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton mixed Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HANŽLÍKOVÁ Petra
HANŽLÍK Ondřej
1999
1990
CZE Koukej letět
CZE Koukej letět
R
R
---
---
inscribed
VAŠÍČKOVÁ Radka
WILKOSZ Wojciech
1972
1990
CZE Východočeská sportovní
POL Speed Club Brzeszcze

---
---
inscribed
GÜRTLER Jiri
ŠVEJKOVSKÁ Andrea
1968
1977
CZE TJ AVIA Cakovice
CZE Speed Team Praha
R
R
---
---
inscribed
VOJACEK Milos
WERNEROVÁ Markéta
1969
1973
CZE TJ AVIA Cakovice
CZE Speed Team Praha
R
R
---
---
inscribed
VOSÁTKA Petr
BOUŠKOVÁ Eva
1985
1990
CZE SK Prague United
CZE Crossminton Olomouc
R
R
---
---
inscribed
WINCENCIAK Zofia
MADEJ Sebastian
1999
1990
POL KC Wolf Fighters
POL Speed Club Brzeszcze
R
R
---
---
inscribed
MIŁOŃ Slawomir
GRZEGORY Olga
1981
1979
POL Speed Club Brzeszcze
POL Speed Club Brzeszcze
L
L
---
---
inscribed
HAVIAROVÁ Dominika
GIBALA Jozef
1990
1962
SVK Východočeská sportovní
SVK Lokomotiva Banska B.

---
---
inscribed
TURNA Patrik
HONZKOVÁ Zuzana
1997
1993
SVK SK Prague United, SpeedFun Podbrezova
CZE SK Prague United
L
L
---
---
inscribed
PROCHÁZKA Petr - CZE Knights Pardubice --- cancelled  

9 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled