Back to list

ICO Crossminton Slovak Open powered by Speedminton®
SVK Banska Bystrica
May 25, 2019 - May 25, 2019
Required: International license

Crossminton female Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JAGEČIĆ Laura 1999 CRO SBC Zagreb
R 16 inscribed
WINCENCIAK Zofia 1999 POL KC Wolf Fighters
R 7 inscribed
HAVIAROVÁ Dominika 1990 SVK Východočeská sportovní
68 inscribed
SYC-KRIVANOVA Barbora 1991 SVK Lokomotiva Banska B.
R 13 inscribed
LUKACOVA Tamara 1997 SVK TJ Slávia PU Presov
R 42 inscribed
ANDRLOVÁ Anna - CZE Crossminton Pardubice R 18 cancelled  
ANDRLOVÁ Eliška - CZE Crossminton Pardubice R 3 cancelled  
BRAUN Helga - HUN Honvéd Auróra SE R 43 cancelled  

5 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Crossminton female U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GERGŐ Janka 2007 HUN Szabadszallasi Leopardok
R 1 inscribed
GORCZYCA Alicja 2008 POL KC Wolf Fighters
R 11 inscribed
KRPÁLKOVÁ Natálie - CZE Crossminton Pardubice R 2 cancelled  

2 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton female U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CSENGE Illés 2006 HUN Speedmeteor SE
L 14 inscribed
MACSKÁS Molli 2005 HUN Debreceni Gekko
R 47 inscribed
AMMEROVA Dasa 2005 SVK ZS Mierova Svit
27 inscribed
JANCEKOVA Bianka 2006 SVK ZS Mierova Svit
22 inscribed
KALASZOVA Sara 2005 SVK ZS Mierova Svit
42 inscribed
LESKOVJANSKA Nikola 2005 SVK ZS Mierova Svit
49 inscribed
MLYNSKA Lenka 2005 SVK ZS Mierova Svit
31 inscribed
MOZOLOVA Beata 2006 SVK
R --- inscribed
OLEJAROVA Katarina 2005 SVK SbK Lipany
54 inscribed
ULICNA Zuzana 2005 SVK ZS Mierova Svit
32 inscribed
PACINDOVA Klara 2006 SVK SbK Lipany
R 34 inscribed
ŠKODOVÁ Andrea - CZE Východočeská sportovní 2 cancelled  
HOLESINSKA Zuzana - CZE Východočeská sportovní 3 cancelled  
SPARE Agate Kristiana - LAT KK Krosmintons.lv R 1 cancelled  

11 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Crossminton female U18 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MIŠKULIN Nika 2001 CRO SBT Hrvatski
R 2 inscribed
ZUKIĆ Gala 2002 CRO Speed Sharks Opatija
R 1 inscribed
CIBULKOVÁ Veronika 2003 CZE SK Prague United
R 10 inscribed
ŠKODOVÁ Jesika 2003 CZE Východočeská sportovní
3 inscribed
VERES Georgina 2004 HUN Vajai SE
R 12 inscribed
CAPOOVA Zuzana 2004 SVK SŠ Mierová Svit
66 inscribed
GAJDOSOVA Lesana 2004 SVK ZS Kysak
11 inscribed
PRISTASOVA Petra 2004 SVK SŠ Mierová Svit
57 inscribed
DADULAKOVA Katarina 2004 SVK SbK Lipany, ZS Kysak
R 8 inscribed
IMRICHOVA Livia 2003 SVK SbK Lipany, ZS Kysak
R 19 inscribed

10 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZRNIĆ Tatjana 1976 CRO SBT Hrvatski
R 4 inscribed
WERNEROVÁ Markéta 1973 CZE Speed Team Praha
6 inscribed
OSVAY Edit 1972 HUN Vajai SE
R 1 inscribed
BRAUN Helga 1975 HUN Honvéd Auróra SE
R 2 inscribed
JANČUNSKA Gabija 1979 LTU KC Wolf Fighters
R 23 inscribed
SYC-KRIVANOVA Henrieta 1964 SVK Lokomotiva Banska B.
R 57 inscribed
VAŠÍČKOVÁ Radka - CZE Východočeská sportovní 24 cancelled  

6 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton female O50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SYC-KRIVANOVA Henrieta - SVK Lokomotiva Banska B. R 9 cancelled  

0 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton male U18 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BENCZŐ Balázs 2004 HUN Vajai SE
R 72 inscribed
JANČUNSKI Adrian 2004 LTU KC Wolf Fighters
R 10 inscribed
FASKA Mateusz 2004 POL KC Wolf Fighters
R 5 inscribed
JANCZAK Maciej 2004 POL KC Wolf Fighters
46 inscribed
RYBAK Mateusz 2003 POL Speed Club Brzeszcze
R 45 inscribed
KOPILEC Adam 2002 SVK SbK Lipany
38 inscribed
RADA Pavel - CZE Východočeská sportovní R 33 cancelled  

6 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton male O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JAGEČIĆ Sinisa 1976 CRO SBC Zagreb
R 38 inscribed
ILIĆ Damir 1968 CRO SBK Susak
R 8 inscribed
PATEK Marcel 1968 CZE Speed Team Praha
R 9 inscribed
SZIGYÁRTÓ István 1975 HUN Debreceni Gekko
R 200 inscribed
TAKÁCS Attila 1975 HUN Debreceni Gekko
R 201 inscribed
FERENCZI Istvan 1973 HUN Debreceni Gekko
R 24 inscribed
PETHO Zsolt 1971 HUN FOXminton SC
R 15 inscribed
SZABÓ Endre 1971 HUN Speedmeteor SE
R 129 inscribed
JANČUNSKI Andrzej 1978 LTU KC Wolf Fighters
R 68 inscribed
CHMIELEWSKI Grzegorz 1970 POL BadBats Wroclaw
R 3 inscribed
CWIAKALA Dariusz 1970 POL BadBats Wroclaw
R 7 inscribed
SAWICKI Mariusz 1977 POL Speed Club Brzeszcze
R 5 inscribed
KLODA Robert 1978 POL Speed Club Brzeszcze
165 inscribed
JELENSKY Rastislav 1979 SVK Lokomotiva Banska B.
R --- inscribed
MOCHNAK Peter 1971 SVK SbK Lipany
R 55 inscribed
SCAVNICKY Jan Sr. 1975 SVK SbK Lipany
R 4 inscribed
PODVOLECKÝ Pavel - CZE SPV Hanusovacek R 1 cancelled  

16 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton male O50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GÜRTLER Jiri 1968 CZE TJ AVIA Cakovice
R 36 inscribed
MAKRLÍK Petr 1965 CZE Východočeská sportovní
R 11 inscribed
MACSKÁS Zsolt 1967 HUN Debreceni Gekko
R 131 inscribed
ORBÁN László 1963 HUN Vajai SE
L 57 inscribed
RÁCZ Imre 1965 HUN Debreceni Gekko
L 16 inscribed
KISS Ferenc 1963 HUN FOXminton SC
R 10 inscribed
SZALMÁSI János 1967 HUN Honvéd Auróra SE
L 7 inscribed
VINCZE Károly 1968 HUN Tolna VFC Leopárdok
R 8 inscribed
LESKI Pawel 1957 POL BadBats Wroclaw
R 6 inscribed
GAWLAK Piotr 1962 POL PZSB Gorlice
L 9 inscribed
KNOT Jerzy 1955 POL PZSB Gorlice
R 34 inscribed
WINCENCIAK Jan 1951 POL KC Wolf Fighters
R 22 inscribed
GIBALA Jozef 1962 SVK Lokomotiva Banska B.
R 4 inscribed
SVEC Martin 1955 SVK Lokomotiva Banska B.
R 90 inscribed
HELDAK Vladimir 1955 SVK SbK Lipany
R 41 inscribed
VOJACEK Milos - CZE TJ AVIA Cakovice R 63 cancelled  
MORAVEC Milan - CZE Východočeská sportovní R 23 cancelled  
SPARE Edijs - LAT KK Krosmintons.lv R 28 cancelled  

15 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Crossminton open Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZUKIĆ Gala
MIŠKULIN Nika
2002
2001
CRO Speed Sharks Opatija
CRO SBT Hrvatski
R
R
---
---
inscribed
GÜRTLER Jiri
NEVRKLA Daniel
1968
1988
CZE TJ AVIA Cakovice
CZE Speed Team Praha, Olomouc
R
R
---
---
inscribed
MAKRLÍK Petr
PATEK Marcel
1965
1968
CZE Východočeská sportovní
CZE Speed Team Praha
R
R
---
---
inscribed
MORISSEAU Olivier 1985 FRA Speed Roazhon Club
R --- waiting
SUPIOT Nicolas
EKBERG Melker
1991
1980
FRA Vajai SE
SWE 7H Speeders
R
R
---
4550
inscribed
TAKÁCS Attila
SZIGYÁRTÓ István
1975
1975
HUN Debreceni Gekko
HUN Debreceni Gekko
R
R
---
---
inscribed
RÁCZ Gergely
TAKÁCS Dávid
1992
2000
HUN Debreceni Gekko
HUN Debreceni Gekko
L
L
---
---
inscribed
RÁCZ Imre
RÁCZ László
1965
1967
HUN Debreceni Gekko
HUN Debreceni Gekko
L
L
---
---
inscribed
KISS Ferenc
PETHO Zsolt
1963
1971
HUN FOXminton SC
HUN FOXminton SC
R
R
---
---
inscribed
KOZÁRI David
VINCZE Olivér
1996
1996
HUN Szabadszallasi Leopardok
HUN Tolna VFC Leopárdok
R
R
---
---
inscribed
CHMIELEWSKI Grzegorz
VINCZE Károly
1970
1968
POL BadBats Wroclaw
HUN Tolna VFC Leopárdok
R
R
---
---
inscribed
LESKI Pawel
CWIAKALA Dariusz
1957
1970
POL BadBats Wroclaw
POL BadBats Wroclaw
R
R
---
---
inscribed
GAWLAK Piotr
KNOT Jerzy
1962
1955
POL PZSB Gorlice
POL PZSB Gorlice
L
L
---
---
inscribed
PJECHA Vladimir
PUSKAS Jozef
1985
1995
SVK SbK Lipany
SVK SbK Lipany
R
R
---
---
inscribed
KAKULA Adam
TURNA Patrik
1998
1997
SVK SBK ZS Tribecska
SVK SK Prague United, SpeedFun Podbrezova
R
R
---
---
inscribed
FERENCZI Istvan - HUN Debreceni Gekko R --- cancelled  
SPARE Agate Kristiana - LAT KK Krosmintons.lv R --- cancelled  
SPARE Edijs - LAT KK Krosmintons.lv R --- cancelled  
GIBALA Jozef - SVK Lokomotiva Banska B. R --- cancelled  

14 Inscriptions, 1 pending, 4 cancelled

Crossminton open Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VLADIC Marko 1986 CRO SBC Zagreb
R 283 inscribed
KALIGARI Matej Tino 2001 CRO SBT Hrvatski
R 188 inscribed
NEVRKLA Daniel 1988 CZE Speed Team Praha, Olomouc
L --- inscribed
MORISSEAU Olivier 1985 FRA Speed Roazhon Club
R --- inscribed
SUPIOT Nicolas 1991 FRA Vajai SE
R 209 inscribed
TIMM Sebastian 1981 GER Red Devils Bautzen
R 79 inscribed
PÁDÁR Pál 1990 HUN Vajai SE
166 inscribed
RÁCZ Gergely 1992 HUN Debreceni Gekko
L 27 inscribed
RÁCZ László 1967 HUN Debreceni Gekko
R 60 inscribed
TAKÁCS Dávid 2000 HUN Debreceni Gekko
R 90 inscribed
HÉJAS Norbert 1996 HUN Szabadszallasi Leopardok
R --- inscribed
KOZÁRI David 1996 HUN Szabadszallasi Leopardok
R 19 inscribed
VINCZE Olivér 1996 HUN Tolna VFC Leopárdok
R 4 inscribed
KNAPCZYK Mateusz 1996 POL KC Wolf Fighters
R 20 inscribed
MADEJ Sebastian 1990 POL Speed Club Brzeszcze
L 24 inscribed
MIŁOŃ Slawomir 1981 POL Speed Club Brzeszcze
L 61 inscribed
WILKOSZ Wojciech 1990 POL Speed Club Brzeszcze
26 inscribed
PJECHA Vladimir 1985 SVK SbK Lipany
R 29 inscribed
PUSKAS Jozef 1995 SVK SbK Lipany
R 73 inscribed
KAKULA Adam 1998 SVK SBK ZS Tribecska
R 7 inscribed
TURNA Patrik 1997 SVK SK Prague United, SpeedFun Podbrezova
L 51 inscribed
EKBERG Melker 1980 SWE 7H Speeders
R 8 inscribed
MANDRYK Myhailo 1990 UKR SC Uzghorod
R 5 inscribed
BRAUN Helga - HUN Honvéd Auróra SE R 364 cancelled  
HAVIAROVÁ Dominika - SVK Východočeská sportovní --- cancelled  

23 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Crossminton open U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DRYJA Dominik 2007 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed
KOCHANA Piotr 2008 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed
SONIK Oskar 2009 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed
MIŁOŃ Filip 2008 POL Speed Club Brzeszcze
R --- inscribed

4 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton open U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JANČUNSKI Kamil 2006 LTU KC Wolf Fighters
R --- inscribed
RYBAK Michał 2005 POL Speed Club Brzeszcze
R --- inscribed
GRAC Zdenko 2005 SVK ZS Mierova Svit
--- inscribed
KOPILEC Viliam 2006 SVK SbK Lipany
R --- inscribed
SCAVNICKY Jan Jr. 2007 SVK SbK Lipany
R --- inscribed
MACH Tomáš - CZE Východočeská sportovní --- cancelled  
KRUPIČKA Matěj - CZE Východočeská sportovní R --- cancelled  

5 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Crossminton mixed any Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JAGEČIĆ Sinisa
JAGEČIĆ Laura
1976
1999
CRO SBC Zagreb
CRO SBC Zagreb
R
R
---
---
inscribed
BENCZŐ Balázs
VERES Georgina
2004
2004
HUN Vajai SE
HUN Vajai SE
R
R
---
---
inscribed
MACSKÁS Zsolt
MACSKÁS Molli
1967
2005
HUN Debreceni Gekko
HUN Debreceni Gekko
R
R
---
---
inscribed
OSVAY Edit
PÁDÁR Pál
1972
1990
HUN Vajai SE
HUN Vajai SE
R
R
---
---
inscribed
SZALMÁSI János
BRAUN Helga
1967
1975
HUN Honvéd Auróra SE
HUN Honvéd Auróra SE
L
L
---
---
inscribed
JANČUNSKA Gabija
MIŁOŃ Slawomir
1979
1981
LTU KC Wolf Fighters
POL Speed Club Brzeszcze
R
R
---
---
inscribed
KNAPCZYK Mateusz
WINCENCIAK Zofia
1996
1999
POL KC Wolf Fighters
POL KC Wolf Fighters
R
R
---
---
inscribed
SAWICKI Mariusz
WERNEROVÁ Markéta
1977
1973
POL Speed Club Brzeszcze
CZE Speed Team Praha
R
R
---
---
inscribed
RYBAK Mateusz
ŠKODOVÁ Jesika
2003
2003
POL Speed Club Brzeszcze
CZE Východočeská sportovní
R
R
---
---
inscribed
RYBAK Michał
CIBULKOVÁ Veronika
2005
2003
POL Speed Club Brzeszcze
CZE SK Prague United
R
R
---
---
inscribed
WILKOSZ Wojciech
LUKACOVA Tamara
1990
1997
POL Speed Club Brzeszcze
SVK TJ Slávia PU Presov

---
---
inscribed
HAVIAROVÁ Dominika
GIBALA Jozef
1990
1962
SVK Východočeská sportovní
SVK Lokomotiva Banska B.

---
---
inscribed
SYC-KRIVANOVA Henrieta
MANDRYK Myhailo
1964
1990
SVK Lokomotiva Banska B.
UKR SC Uzghorod
R
R
---
---
inscribed
MIŠKULIN Nika - CRO SBT Hrvatski R --- cancelled  
ZUKIĆ Gala - CRO Speed Sharks Opatija R --- cancelled  

13 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled