Back to list

7. Crossminton Lipany Open
SVK Poprad
November 9, 2019 - November 9, 2019
Required: International license

Crossminton female Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WINCENCIAK Zofia 1999 POL KC Wolf Fighters
R 3 inscribed
HAVIAROVÁ Dominika 1990 SVK Východočeská sportovní
144 inscribed
LUKACOVA Tamara 1997 SVK TJ Slávia PU Presov
R 60 inscribed
SCAVNICKA Kristina 1998 SVK SbK Lipany
R 50 inscribed
ZATVARSKA Alona 1988 UKR SC Uzghorod
R --- inscribed
CSOMA Cintia - HUN Szabadszallasi Leopardok R 132 cancelled  
PJECHOVA Anna - SVK SbK Lipany R 175 cancelled  

5 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Crossminton female U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GORCZYCA Alicja 2008 POL KC Wolf Fighters
R 7 inscribed
GRACOVA Monika 2008 SVK ZS Mierova Svit
31 inscribed
LUKACKOVA Dorota 2008 SVK SŠ Mierová Svit
45 inscribed
SOBOTOVA Lesia 2008 SVK ZS Mierova Svit
23 inscribed
BUJNOVSKA Martina - SVK SŠ Mierová Svit 28 cancelled  

4 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton female U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MACSKÁS Molli 2005 HUN Debreceni Gekko
R 7 inscribed
TAKÁCS Nikolett 2006 HUN Debreceni Gekko
R 17 inscribed
GOŁDASZ Martyna 2006 POL KC Wolf Fighters
R 20 inscribed
AMMEROVA Dasa 2005 SVK ZS Mierova Svit
14 inscribed
GOLENOVA Denisa 2006 SVK ZS Mierova Svit
68 inscribed
HUDAKOVA Liliana 2005 SVK ZS Mierova Svit
69 inscribed
JANCEKOVA Bianka 2006 SVK ZS Mierova Svit
11 inscribed
KALASZOVA Sara 2005 SVK ZS Mierova Svit
40 inscribed
LESKOVJANSKA Nikola 2005 SVK ZS Mierova Svit
52 inscribed
MARTINCOVA Emma 2005 SVK ZS Mierova Svit
65 inscribed
MLYNSKA Lenka 2005 SVK ZS Mierova Svit
31 inscribed
SALATOVA Slavomira 2006 SVK SŠ Mierová Svit
76 inscribed
Uličná Zuzana 2005 SVK ZS Mierova Svit
15 inscribed
VERNARECOVA Silvia 2006 SVK SŠ Mierová Svit
--- inscribed

14 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female U18 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MACSKÁS Molli
TAKÁCS Nikolett
2005
2006
HUN Debreceni Gekko
HUN Debreceni Gekko
R
R
---
---
inscribed
CAPOOVA Zuzana
PRISTASOVA Petra
2004
2004
SVK SŠ Mierová Svit
SVK SŠ Mierová Svit

---
---
inscribed
DADULAKOVA Katarina
IMRICHOVA Livia
2004
2003
SVK SbK Lipany, ZS Kysak
SVK SbK Lipany, ZS Kysak
R
R
---
---
inscribed
GOLENOVA Denisa
VERNARECOVA Silvia
2006
2006
SVK ZS Mierova Svit
SVK SŠ Mierová Svit

---
---
inscribed
HUDAKOVA Liliana
JANCEKOVA Bianka
2005
2006
SVK ZS Mierova Svit
SVK ZS Mierova Svit

---
---
inscribed
KALASZOVA Sara
MARTINCOVA Emma
2005
2005
SVK ZS Mierova Svit
SVK ZS Mierova Svit

---
---
inscribed
LESKOVJANSKA Nikola
MLYNSKA Lenka
2005
2005
SVK ZS Mierova Svit
SVK ZS Mierova Svit

---
---
inscribed
Uličná Zuzana
AMMEROVA Dasa
2005
2005
SVK ZS Mierova Svit
SVK ZS Mierova Svit

---
---
inscribed

8 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female U18 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CAPOOVA Zuzana 2004 SVK SŠ Mierová Svit
29 inscribed
DADULAKOVA Katarina 2004 SVK SbK Lipany, ZS Kysak
R 9 inscribed
IMRICHOVA Livia 2003 SVK SbK Lipany, ZS Kysak
R 18 inscribed
PRISTASOVA Petra 2004 SVK SŠ Mierová Svit
27 inscribed

4 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
OSVAY Edit 1972 HUN Vajai SE
R 26 inscribed
JANČUNSKA Gabija 1979 LTU KC Wolf Fighters
R 36 inscribed
HISCAKOVA Silvia 1975 SVK SbK Lipany
L 42 inscribed
WERNEROVÁ Markéta - CZE Speed Team Praha 31 cancelled  
SCAVNICKA Maria - SVK SbK Lipany R 88 cancelled  

3 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Crossminton male U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MIŁOŃ Filip 2008 POL Speed Club Brzeszcze
R 2 inscribed
GOŁDASZ Michał 2010 POL KC Wolf Fighters
R 43 inscribed
KOCHANA Piotr 2008 POL KC Wolf Fighters
R 23 inscribed
SONIK Oskar 2009 POL KC Wolf Fighters
R 9 inscribed
LEGATH Tomas 2008 SVK ZS Kysak
R --- inscribed
MICIAN Peter 2008 SVK SŠ Mierová Svit
48 inscribed

6 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JANČUNSKI Kamil 2006 LTU KC Wolf Fighters
R 8 inscribed
SMIECH Bartosz 2006 POL KC Wolf Fighters
58 inscribed
DRYJA Dominik 2007 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed
GRAC Zdenko 2005 SVK ZS Mierova Svit
42 inscribed
KLEIN Marko 2006 SVK ZS Mierova Svit
79 inscribed
KUZMIK Timotej 2006 SVK ZS Mierova Svit
74 inscribed
LEGATH Gabriel 2005 SVK SbK Lipany, ZS Kysak, ZS Kysak
13 inscribed
NIKERLE Kristian 2006 SVK SŠ Mierová Svit
85 inscribed
POLOVKA Peter 2005 SVK SŠ Mierová Svit
87 inscribed
KOPILEC Viliam 2006 SVK SbK Lipany
R 5 inscribed
SCAVNICKY Jan Jr. 2007 SVK SbK Lipany
R 3 inscribed

11 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male U18 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JANČUNSKI Adrian 2004 LTU KC Wolf Fighters
R 8 inscribed
FASKA Mateusz 2004 POL KC Wolf Fighters
R 2 inscribed
KOPILEC Adam 2002 SVK SbK Lipany
29 inscribed
KRUPIČKA Matěj - CZE Východočeská sportovní R 119 cancelled  
RADA Pavel - CZE Východočeská sportovní R 16 cancelled  

3 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Crossminton male O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PATEK Marcel 1968 CZE Speed Team Praha
R 10 inscribed
FERENCZI Istvan 1973 HUN Debreceni Gekko
R 12 inscribed
PETHO Zsolt 1971 HUN FOXminton SC
R 16 inscribed
SZIGYÁRTÓ István 1975 HUN Debreceni Gekko
R 48 inscribed
TAKÁCS Attila 1975 HUN Debreceni Gekko
R 79 inscribed
WIESNER Zoltan 1975 HUN Honvéd Auróra SE
R 46 inscribed
JANČUNSKI Andrzej 1978 LTU KC Wolf Fighters
R 89 inscribed
SAWICKI Mariusz 1977 POL Speed Club Brzeszcze
R 1 inscribed
JELENSKY Rastislav 1979 SVK Lokomotiva Banska B.
R 140 inscribed
MOCHNAK Peter 1971 SVK SbK Lipany
R 63 inscribed
SCAVNICKY Jan Sr. 1975 SVK SbK Lipany
R 2 inscribed

11 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male O50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAKRLÍK Petr 1965 CZE Východočeská sportovní
R 12 inscribed
VOJACEK Milos 1969 CZE TJ AVIA Cakovice
R 32 inscribed
DEBRECENI Zsolt 1966 HUN Debreceni Gekko
R 64 inscribed
KISS Ferenc 1963 HUN FOXminton SC
R 11 inscribed
MACSKÁS Zsolt 1967 HUN Debreceni Gekko
R 68 inscribed
GAWLAK Piotr 1962 POL PZSB Gorlice
L 8 inscribed
LESKI Pawel 1957 POL BadBats Wroclaw
R 9 inscribed
WINCENCIAK Jan 1951 POL KC Wolf Fighters
R 21 inscribed
GIBALA Jozef 1962 SVK Lokomotiva Banska B.
R 5 inscribed
HELDAK Vladimir 1955 SVK SbK Lipany
R 47 inscribed
TSIUCALO Alexander 1954 UKR SC Uzghorod
R 90 inscribed

11 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton open Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAKRLÍK Petr
KNOFLÍČEK Daniel
1965
1995
CZE Východočeská sportovní
CZE Východočeská sportovní
R
R
---
---
inscribed
PATEK Marcel
MAKRLÍK Petr
1968
1993
CZE Speed Team Praha
CZE Východočeská sportovní
R
R
---
---
inscribed
KISS Ferenc
PETHO Zsolt
1963
1971
HUN FOXminton SC
HUN FOXminton SC
R
R
---
---
inscribed
MACSKÁS Zsolt
DEBRECENI Zsolt
1967
1966
HUN Debreceni Gekko
HUN Debreceni Gekko
R
R
---
---
inscribed
OSVAY Edit
SUPIOT Nicolas
1972
1991
HUN Vajai SE
FRA Vajai SE
R
R
---
---
inscribed
SZALAI Márkó
TAKÁCS Dávid
2000
2000
HUN Debreceni Gekko
HUN Debreceni Gekko

---
---
inscribed
SZIGYÁRTÓ István
TAKÁCS Attila
1975
1975
HUN Debreceni Gekko
HUN Debreceni Gekko
R
R
---
---
inscribed
WINCENCIAK Zofia
WILKOSZ Wojciech
1999
1990
POL KC Wolf Fighters
POL Speed Club Brzeszcze
R
R
---
---
inscribed
GIBALA Jozef
HAVIAROVÁ Dominika
1962
1990
SVK Lokomotiva Banska B.
SVK Východočeská sportovní
R
R
---
---
inscribed
LUKACOVA Tamara
KAKULA Adam
1997
1998
SVK TJ Slávia PU Presov
SVK SBK ZS Tribecska
R
R
---
---
inscribed
TURNA Patrik
JELENSKY Rastislav
1997
1979
SVK SK Prague United
SVK Lokomotiva Banska B.
L
L
---
---
inscribed
PJECHA Marian
HELDAK Vladimir
1989
1955
SVK SbK Lipany
SVK SbK Lipany
R
R
---
---
inscribed
PUSKAS Jozef
PUSKAS Marek
1995
1999
SVK SbK Lipany
SVK SbK Lipany
R
R
---
---
inscribed
MANDRYK Myhailo
ZATVARSKA Alona
1990
1988
UKR SC Uzghorod
UKR SC Uzghorod
R
R
---
---
inscribed
HÉJAS Norbert - HUN Szabadszallasi Leopardok R --- cancelled  
RÁCZ Gergely - HUN Debreceni Gekko L --- cancelled  
RÁCZ László - HUN Debreceni Gekko R --- cancelled  
WIESNER Zoltan - HUN Honvéd Auróra SE R --- cancelled  
SAWICKI Mariusz - POL Speed Club Brzeszcze R --- cancelled  
PJECHA Vladimir - SVK SbK Lipany R --- cancelled  
HISCAKOVA Silvia - SVK SbK Lipany L --- cancelled  
MOCHNAK Peter - SVK SbK Lipany R --- cancelled  
SCAVNICKA Maria - SVK SbK Lipany R --- cancelled  
SCAVNICKY Jan Sr. - SVK SbK Lipany R --- cancelled  

14 Inscriptions, 0 pending, 10 cancelled

Crossminton open Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KNOFLÍČEK Daniel 1995 CZE Východočeská sportovní
R 3 inscribed
MAKRLÍK Petr 1993 CZE Východočeská sportovní
R 1 inscribed
SUPIOT Nicolas 1991 FRA Vajai SE
R 76 inscribed
SZALAI Márkó 2000 HUN Debreceni Gekko
77 inscribed
TAKÁCS Dávid 2000 HUN Debreceni Gekko
R 36 inscribed
WILKOSZ Wojciech 1990 POL Speed Club Brzeszcze
22 inscribed
KAKULA Adam 1998 SVK SBK ZS Tribecska
R 12 inscribed
SVOBODA Marián 1990 SVK SbK Lipany
--- inscribed
TURNA Patrik 1997 SVK SK Prague United
L 24 inscribed
PJECHA Marian 1989 SVK SbK Lipany
R 134 inscribed
PUSKAS Jozef 1995 SVK SbK Lipany
R 59 inscribed
PUSKAS Marek 1999 SVK SbK Lipany
R 226 inscribed
MANDRYK Myhailo 1990 UKR SC Uzghorod
R 7 inscribed
MAKRLÍK Petr - CZE Východočeská sportovní R --- cancelled  
HÉJAS Norbert - HUN Szabadszallasi Leopardok R 107 cancelled  
RÁCZ Gergely - HUN Debreceni Gekko L 32 cancelled  
RÁCZ László - HUN Debreceni Gekko R 57 cancelled  
PJECHA Vladimir - SVK SbK Lipany R 28 cancelled  

13 Inscriptions, 0 pending, 5 cancelled

Crossminton open U18 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FASKA Mateusz
SCAVNICKY Jan Jr.
2004
2007
POL KC Wolf Fighters
SVK SbK Lipany
R
R
---
---
inscribed
GRAC Zdenko
LEGATH Gabriel
2005
2005
SVK ZS Mierova Svit
SVK SbK Lipany, ZS Kysak, ZS Kysak

---
---
inscribed
KUZMIK Timotej
KLEIN Marko
2006
2006
SVK ZS Mierova Svit
SVK ZS Mierova Svit

---
---
inscribed
KOPILEC Viliam
KOPILEC Adam
2006
2002
SVK SbK Lipany
SVK SbK Lipany
R
R
---
---
inscribed
KRUPIČKA Matěj - CZE Východočeská sportovní R --- cancelled  
RADA Pavel - CZE Východočeská sportovní R --- cancelled  
DADULAKOVA Katarina - SVK SbK Lipany, ZS Kysak R --- cancelled  

4 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled