Back to list

ICO Speedminton European Championships
CZE Hradec Králové
June 25, 2020 - June 28, 2020
Required: International license

Crossminton female Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PAEGLE Santa 1983 LAT STC Green Foot
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PAEGLE Santa 1983 LAT STC Green Foot
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GORCZYCA Alicja 2008 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton female O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JANČUNSKA Gabija 1979 LTU KC Wolf Fighters
R --- inscribed
JAGIELLO Beata 1974 POL Speed Club Brzeszcze
R --- inscribed
KOWALCZYK Joanna 1977 POL Speed Club Brzeszcze
R --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male U12 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LOGOSS Rodrigo Martins 2009 LAT KK Krosmintons.lv
--- inscribed
KOCHANA Piotr 2008 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed
SONIK Oskar 2009 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male U14 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JANČUNSKI Kamil 2006 LTU KC Wolf Fighters
R --- inscribed
DRYJA Dominik 2007 POL KC Wolf Fighters
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male U18 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JANČUNSKI Adrian 2004 LTU KC Wolf Fighters
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male O40 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHOENE Christian 1978 GER Speedlights München
--- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male O40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HERRMANN Marcel 1974 GER Blau-Weiss Aasee Münster
--- inscribed
SCHOENE Christian 1978 GER Speedlights München
--- inscribed
JANČUNSKI Andrzej 1978 LTU KC Wolf Fighters
R --- inscribed
SAWICKI Mariusz 1977 POL Speed Club Brzeszcze
R --- inscribed
KOWALCZYK Mariusz 1977 POL Speed Club Brzeszcze
R --- inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male O50 Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MORAVEC Milan 1962 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
GROß Thomas 1964 GER Speedlights München
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton male O50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAKRLÍK Petr 1965 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
MORAVEC Milan 1962 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
GROß Thomas 1964 GER Speedlights München
R --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton open Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GROß Thomas - GER Speedlights München R --- cancelled  

0 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Crossminton open Adults Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BROŽ David 1991 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
KNOFLÍČEK Daniel 1995 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
MAKRLÍK Petr 1993 CZE Východočeská sportovní
R --- inscribed
LEßNER Jan 1989 GER Knightspeeder Nürnberg
R --- inscribed
LOGOSS Romans 1984 LAT KK Krosmintons.lv
R --- inscribed
TURNA Patrik 1997 SVK
L --- inscribed
EKBERG Melker 1980 SWE 7H Speeders
R --- inscribed

7 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Crossminton mixed Adults Double

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LEßNER Jan 1989 GER Knightspeeder Nürnberg
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled