Referees/umpires - International Crossminton Organisation

Name Nation Region Club
ABOLTINS Arnis LAT SK Sporta Punkts (LAT)
ALEKHINA Natalia UKR SC Racket + Shuttlerock (UKR)
AREFIN Sergey UKR SC Racket + Shuttlerock (UKR)
ARVIND Anand IND
ASZTALOS Attila HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
BAHADUR Raj IND
BARG Christian GER LN Elbspeeders Hamburg (GER)
BEDI Shivam IND
BERECZ Miklós HUN Speedmeteor SE (HUN)
BHASKAR Manige IND
BILAL Ahmad IND
BLANCO Javier ESP KSBV Köln (GER)
BOGNAR Krisztina HUN 11 FOXminton SC (HUN)
BOMIRSKA Lidia POL PACross Lipkow (POL)
BOYER Claudine SUI SBC Luzern (SUI)
BRUECHNER Juergen / BRÜCHNER Jürgen GER LO Erzgebirgs-Speedys (GER)
BRUDNICKA Agata POL LS Speedlights München (GER)
BUESS Michel SUI SB Gekkos Aarau (SUI)
CAMEN David SUI SB Gekkos Aarau (SUI)
CHANDRA Harish IND
CHLOUBA Clou GER LN Gekkos Berlin (GER)
CHOPRA Bhupinder Singh IND
CHOPRA Pardeep IND
CZAPCZYK Dominik POL
CZÉH Bálint HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
CZÉH Csaba HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
CZEREMUZYNSKI Jacek POL 11 FOXminton SC (HUN)
DARNYIK Agnes / DARNYIK Ágnes HUN FOXminton SC (HUN)
DAS Tulsi IND
DEMETER Gabor HUN TND SE Budapest (HUN)
DETRES Juan PUR SBC Puerto Rico (PUR)
DÓSA-RÁCZ Kitti HUN 11 FOXminton SC (HUN)
EHRBAR Adrian SUI SB Gekkos Aarau (SUI)
EHRBAR Christian SUI SB Gekkos Aarau (SUI)
EKBERG Melker SWE 7H Speeders (SWE)
EULENBERG Vincent GER LW Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
FACKOVIC Tomi SLO KMK Radece (SLO)
FASKA Mateusz POL KC Wolf Fighters (POL)
FEHÉR Krisztina HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
FIGLÁR Barbara HUN 11 FOXminton SC (HUN)
FRANKE Maximilian GER LN Time Sports (GER)
FRIEMELT Bjorn / FRIEMELT Björn GER LN WobSpeeders (GER)
GERGŐ Janka HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
GERGŐ János HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
GILL Nazamdeep Kaur IND
GILL Sukhpal Singh IND
GOLDMANN Florian GER LN Falcons Göttingen (GER)
GORODETSKIY Dmitry UKR SC Racket + Shuttlerock (UKR)
GOYAL Ankush IND
GROFELNIK Tea CRO SBK Speeder (CRO)
GUPTA Kishore Kumar IND
GUZEWICZ Miroslaw POL
HAKELBERG Martin GER LO Speedbats Dresden (GER)
HERCZEGH Tamas HUN Speedmeteor SE (HUN)
HERRMANN Marcel GER LW Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
HORN Verena GER LO Speedbats Dresden (GER)
HORVAT Branko CRO SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
HORVÁTH Eszter HUN Speedmeteor SE (HUN)
HUBERT Anna GER LS TSV Poing Speed Fires (GER)
IGÁS Andor HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
IM BRAHM Sebastian GER LN Elbspeeders Hamburg (GER)
IVKOVIC Gordana CRO SBC Zagreb (CRO)
JAMAL Shahe IND
JARDAS Dasen CRO SBK Susak (CRO)
JERKOVIĆ Alida SRB Speeder Sombor (SRB)
JERKOVIĆ Boris SRB Speeder Sombor (SRB)
JOVAN Jure SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
K.R. Siddheswaran IND
KAATZ Sönke GER LN SC Nienstedten (GER)
KARPUNINA Mariia UKR SC Racket + Shuttlerock (UKR)
KASHIF Ali IND
KATIC Tomislav CRO
KAUSHIK Jitender IND
KEBER Jasmina SLO KMK Radece (SLO)
KECSKEMETY Zoltán HUN 11 FOXminton SC (HUN)
KHAN Rihan IND
KILUPE Laura Luize LAT STC Green Foot (LAT)
KISS Ferenc HUN 11 FOXminton SC (HUN)
KLEE Vivien GER LS TSV Poing Speed Fires (GER)
KLEMM Timo GER LN Elbspeeders Hamburg (GER)
KNOBLING Charly GER LS Fürsty Speeders (GER)
KOLC Lukas CZE [i] Nový Bor (CZE)
KOLC Tomas CZE [i] Nový Bor (CZE)
KOSICKI Karol POL
KOSINSKI Tomasz POL Krakowska Akademia Crossmintona (POL)
KOZÁRI David HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
KOZARI Gyula HUN
KUMAR Anoop IND
KUMAR Kishore IND
KUMAR Vijayendra IND
KUMARI Raj IND
LAKATOS Tuende / LAKATOS Tünde HUN TND SE Budapest (HUN)
LEIPOLD Drazen / LEIPOLD Dražen CRO SBC Zagreb (CRO)
LÉVAI Tamás HUN 11 FOXminton SC (HUN)
LUTZ Adrian GER LW SC Nienstedten (GER)
MADEJ Sebastian POL Speed Club Brzeszcze (POL)
MAKAROV Ales / MAKAROV Aleš CZE Crossminton Pardubice (CZE)
MALCHEVA Stiliyana BUL LO Red Devils Bautzen (GER)
MALISZEWSKI Rafal POL
MARTINONI Martino SUI
MAZURCZAK DOMINIK POL BadBats Wroclaw (POL)
MEIER Martin SUI Speeders Zürich (SUI)
MICHALIK Maciej POL Speed Club Brzeszcze (POL)
MICHALSKI Kurt GER LO Red Devils Bautzen (GER)
MIKUS Dejan / MIKUŠ Dejan SLO Badminton Klub Pisece (SLO)
MIRZA Mushabbir Baig IND
MOCHNAK Peter SLO SbK Lipany (SVK)
MOCHNAK Peter SVK SbK Lipany (SVK)
MOHD. Qasim IND
MOHD. Rashid IND
MOHORN Robert GER LO Speedfighters Dresden (GER)
MÓZES Kristóf HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
MROSACK Alexander GER LS TSV Poing Speed Fires (GER)
MÜLLER Katja GER LN WobSpeeders (GER)
NAGARAJA Billenty Naidu IND
NARAGLAV Ales / NARAGLAV Aleš SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
NAUMANN Alexander GER LS Speedlights München (GER)
NILOS Georges GER LN Füchse Berlin (GER)
NOLL Andre GER LN Füchse Berlin (GER)
NOWOGÓRSKI Artur POL SpeedBad.pl (POL)
NOWOGÓRSKI Dariusz POL SpeedBad.pl (POL)
OSVAY Edit HUN Vajai SE (HUN)
PADILLA Abel PUR SBC Puerto Rico (PUR)
PAEGLE Santa LAT STC Green Foot (LAT)
PAP Flórián HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
PATAI János HUN 11 FOXminton SC (HUN)
PATEK Marcel CZE Speed Team Praha (CZE)
PETERS Patrick GER LN Elbspeeders Hamburg (GER)
PETHO Krisztina / PETHÕ Krisztina HUN TND SE Budapest (HUN)
PILZ Andrea GER LO Neissespeeder 09 Görlitz (GER)
PIYUSH KUMAR Singh IND
PJECHA Marian SVK SbK Lipany (SVK)
POLLMANN Friederike GER LN Elbspeeders Hamburg (GER)
PONOMARENKO Dmitrii UKR SC Racket + Shuttlerock (UKR)
PRZYKALLA Steffi GER LO Neissespeeder 09 Görlitz (GER)
PUGACHEV Ruslan UKR SC Racket + Shuttlerock (UKR)
RÁCZ-FODOR Vivien HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
RADOMSKY Janek GER LN Elbspeeders Hamburg (GER)
RADOSAVJEVIC Mirijana GER LN Gekkos Berlin (GER)
RAJ Sharma IND
RASCH Robin GER LO Red Devils Bautzen (GER)
ROKISHCHUK Viktor UKR SC Racket + Shuttlerock (UKR)
ROLFES Anja GER LS Speedlights München (GER)
RUMMEL Alexander GER LS Speedlights München (GER)
SALMAN Mohd. IND
SAWICKI Mariusz POL Speed Club Brzeszcze (POL)
SAZONOV Yuriy UKR SC Racket + Shuttlerock (UKR)
SCHENKER Martin SUI Grischa Speeders (SUI)
SCHIRDEWAN Mira GER LN WobSpeeders (GER)
SCHLEGEL O'Delmer SUI Grischa Speeders (SUI)
SCHMIT Jure SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
SCHOLZE Michal CZE Crossminton Pardubice (CZE)
SCHOLZOVA Jana / SCHOLZOVÁ Jana CZE Crossminton Pardubice (CZE)
SCHUSSELER Patrick / SCHÜSSELER Patrick GER LW SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
SEWAK Ram IND
SHARMA Jagdish IND
SHARMA Rahul IND
SHIV RAM Arya IND
SINGH Gaurav Kumar IND
SINKA Marietta HUN 11 FOXminton SC (HUN)
SIRMAIS Kaspars LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
SIVARAJ Praveen IND
SKARICA Zdravko / ŠKARICA Zdravko CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
SKROBO Ivan / ŠKROBO Ivan CRO SBC Zagreb (CRO)
SODOGE Jakob GER LW SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
SODOGE Tim GER LW SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
SOMMERSCHUH Rico GER LO Speedbats Dresden (GER)
SPARE Agate Kristiana LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
SPARE Edijs LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
SPATH Johannes / SPÄTH Johannes GER LN Füchse Berlin (GER)
SPAETH Karolin / SPÄTH Karolin GER LN Füchse Berlin (GER)
SPICHTIG Stefan SUI SB Gekkos Aarau (SUI)
STADELMANN Valentin SUI
STAMPFLI Michael SUI SB Gekkos Aarau (SUI)
STRAUB Alexandra GER LS TSV Poing Speed Fires (GER)
STRAUB Martin GER LS TSV Poing Speed Fires (GER)
SUCHEL Roman CZE Crossclub Poděbrady (CZE)
SUSTERSIC Matjaz / SUSTERSIC Matjaž SLO KMK Radece (SLO)
SÜVEGES Bence HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
SZALMÁSI János HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
TAKÁCS Krisztina HUN 11 FOXminton SC (HUN)
TIMM Sebastian GER LO Red Devils Bautzen (GER)
TÓTH Gyula HUN 11 FOXminton SC (HUN)
TYMOFIEIEVA Iuliia UKR SC Racket + Shuttlerock (UKR)
TYMOFIEIEVA Yeva UKR SC Racket + Shuttlerock (UKR)
VAN DEN BERG Michael GER LS TSV Poing Speed Fires (GER)
VAN DER LAAN Marcel NED Lightning Speeders (NED)
VERSEGI Erik HUN 11 FOXminton SC (HUN)
VERSEGI Viktor HUN 11 FOXminton SC (HUN)
VIKRAM DATT Sharma IND
VINCZE Karoly / VINCZE Károly HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
VINCZE Oliver / VINCZE Olivér HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
VOJACEK Milos CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
VON EICHHORN Thomas GER LS Speedlights München (GER)
WADA Toshihiro JPN LW Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
WEDDE Sven-Torben GER LN MTV Vienenburg (GER)
WEINGARTNER Nadine SUI Jumping Speeder (SUI)
WEISS Oliver GER Knightspeeder Nürnberg (GER)
WEISS Stephanie GER LN Elbspeeders Hamburg (GER)
WENZEL Matthias GER LO Neissespeeder 09 Görlitz (GER)
WINCENCIAK Jan POL KC Wolf Fighters (POL)
WINCENCIAK Zofia POL KC Wolf Fighters (POL)
WITTER Thomas GER LW Speed Lions Düsseldorf (GER)
WOLF Pascal GER LN Elbspeeders Hamburg (GER)
WOLFAHRT Florian GER LO [i] SV Aufbau Altenburg (GER)
WOODTLI Jerome / WOODTLI Jérome SUI SB Gekkos Aarau (SUI)
YADAV Rajpartap IND
ZEHNDER Elias SUI SB Gekkos Aarau (SUI)
ZOGOTA Solvita LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
ZOGOTS Martins LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
ZVAIGZNE Niklavs LAT SK Sporta Punkts (LAT)
ZVAIGZNE Vita LAT SK Sporta Punkts (LAT)