Back to list

History

Mar 17, 2019 - ICO Nations Cup Central Europe
Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
2 N HÜCKINGHAUS Jana 1991 F GER Blau-Weiss Aasee Münster
3 N KUBÁNOVÁ Zuzana 1984 F CZE Východočeská sportovní
4 N FRANKE Nico 1999 M GER (KSBV Köln), Time Sports
5 N WINCENCIAK Zofia 1999 F POL KC Wolf Fighters
5 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní
5 N KNAPCZYK Mateusz 1996 M POL KC Wolf Fighters
5 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní
5 N ZIMMERMANNS David 1996 M GER SSV Happerschoß Speedhenne, (Brühler TV-Speedkrebse Köln)
6 N TURNA Patrik 1997 M SVK SK Prague United, SpeedFun Podbrezova
6 N SYC-KRIVANOVA Barbora 1991 F SVK Lokomotiva Banska B.
7 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní
7 N KAKULA Adam 1998 M SVK SBK ZS Tribecska
7 N MADEJ Sebastian 1990 M POL Speed Club Brzeszcze
7 N WIKLANSKA Natalia 1998 F POL KC Wolf Fighters
7 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha

Apr 8, 2018 - 2018 ICO Nations Cup Central Europe
Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
6 N JANÁČKOVÁ Klára 1983 F CZE SK Prague United
6 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní
6 N GIBALA Jozef 1962 M SVK Lokomotiva Banska B.
6 N KOLKUSOVÁ Ivana 1989 F SVK Východočeská sportovní, SK Prague United

Apr 9, 2017 - ICO Nations Cup Central Europe
Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
2 N HUBERT Anna 1994 F GER TSV Poing Speed Fires
4 N FRANKE Nico 1999 M GER (KSBV Köln), Time Sports
4 N WINCENCIAK Zofia 1999 F POL KC Wolf Fighters
4 N ANDRLOVÁ Eliška 2000 F CZE Crossminton Pardubice
5 N SAREK Paweł 1969 M POL MKS GEMIK Kielce
5 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní
6 N MADEJ Sebastian 1990 M POL Speed Club Brzeszcze
6 N NYKL Petr 1989 M CZE Koukej letět
6 N ZIMMERMANNS David 1996 M GER SSV Happerschoß Speedhenne, (Brühler TV-Speedkrebse Köln)
6 N SYC-KRIVANOVA Barbora 1991 F SVK Lokomotiva Banska B.
6 N OSTRIHON Andrej 1988 M SVK Lokomotiva Banska B.
6 N SCHÜSSELER Patrick 1977 M GER SSV Happerschoß Speedhenne, Brühler TV-Speedkrebse Köln, (SSV Happerschoß Speedhenne)
7 N GIBALA Jozef 1962 M SVK Lokomotiva Banska B.
7 N GIBALOVA Terezia 1998 F SVK Lokomotiva Banska B.
7 N KAKULA Adam 1998 M SVK SBK ZS Tribecska

Mar 19, 2016 - ICO Nations Cup
Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
3 N OTTREMBKA Franziska 1990 F GER Füchse Berlin
5 N SCHÜSSELER Patrick 1977 M GER SSV Happerschoß Speedhenne, Brühler TV-Speedkrebse Köln, (SSV Happerschoß Speedhenne)
5 N URBANIK Marta 1987 F POL Speebs Szczecin
5 N JOOP Robin 1987 M GER WobSpeeders
6 N ORZECHOWSKI Jakub 1996 M POL Speebs Szczecin
6 N KACZMAREK Tomasz 1995 M POL PACross Lipkow
7 N KAATZ Sönke 1991 M GER Buxtehude Rabbits, (Elbspeeders Hamburg)
7 N SCAVNICKY Jan Sr. 1975 M SVK SbK Lipany

Apr 25, 2015 - ISBO Nations Cup
Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
2 N URBANIK Marta 1987 F POL Speebs Szczecin
2 N SYC-KRIVANOVA Barbora 1991 F SVK Lokomotiva Banska B.
3 N NIELSEN Rebecca 1990 F SWE 7H Speeders
4 N CHMIELEWSKI Grzegorz 1970 M POL BadBats Wroclaw
4 N OSTRIHON Andrej 1988 M SVK Lokomotiva Banska B.
5 N IZBICKI Michal 1995 M POL Speebs Szczecin
5 N KAKULA Adam 1998 M SVK SBK ZS Tribecska
5 N BARKOVIĆ Paula 1998 F CRO SBC Zagreb
5 N EKBERG Melker 1980 M SWE 7H Speeders
5 N KEBER Jasmina 1988 F SLO KMK Radece
5 N ARENDARSKI Patricia 1989 F GER Elbspeeders Hamburg
5 N ARONSSON Mattias 1982 M SWE 7H Speeders
5 N SUSTERSIČ Matjaž 1977 M SLO KMK Radece
6 N KRUMINS Andrejs 1978 M LAT BC SMASH
6 N STENSDAL Jacob 1990 M DEN
6 N LOGOSS Romans 1984 M LAT KK Krosmintons.lv
6 N CHRISTENSEN Camilla B. 1900 M DEN
6 N MB JENSEN Anne Cecilie 1900 F DEN
6 N JOOP Robin 1987 M GER WobSpeeders
6 N ZIMMERMANNS David 1996 M GER SSV Happerschoß Speedhenne, (Brühler TV-Speedkrebse Köln)
6 N DARNYIK Ágnes 1984 F HUN FOXminton SC
6 N AVBERŠEK Miha 1981 M SLO KMK Radece
6 N NIELSEN Nikolaj 1991 M DEN SC Odense
6 N DÓZSA Tamás 1968 M HUN Honvéd Auróra SE
6 N RUŽIĆ Marin 1980 M CRO Speed Sharks Opatija
6 N KNEZ Danaja 1997 F SLO KMK Radece
6 N ILIĆ Ivor 1996 M CRO SBK Susak
7 N ANDRLOVÁ Anna 2000 F CZE Crossminton Pardubice
7 N RÁCZ Gergely 1992 M HUN Debreceni Gekko
7 N ANDRLOVÁ Eliška 2000 F CZE Crossminton Pardubice

Apr 26, 2014 - ISBO Nations Cup
Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Name YOB Gender Nation Club
6 N GREUNE Jennifer 1979 F GER Elbspeeders Hamburg
6 N SCHÜSSELER Patrick 1977 M GER SSV Happerschoß Speedhenne, Brühler TV-Speedkrebse Köln, (SSV Happerschoß Speedhenne)
6 N ARENDARSKI Patricia 1989 F GER Elbspeeders Hamburg
6 N JOOP Robin 1987 M GER WobSpeeders
7 N LIENHARD Romy 1982 F SUI SB Gekkos Aarau
7 N JUNKER Ivo 1994 M SUI Sunspeeder Kreuzlingen
7 N WIRTH Severin 1994 M SUI Sunspeeder Kreuzlingen