Back to list

Results

2. Winter Czech Open
CZE Pardubice
December 22, 2019 - December 22, 2019

Crossminton female O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
2 N WERNEROVÁ Markéta 1973 F CZE Speed Team Praha (CZE)
3 N PETERSONE Laila 1970 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)
5 N VAŠÍČKOVÁ Radka 1972 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
7 N JAKUSKA Baiba 1975 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)

Crossminton female U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
3 N GORCZYCA Alicja 2008 F POL KC Wolf Fighters (POL)

Crossminton female U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRPÁLKOVÁ Natálie 2007 F CZE Crossminton Pardubice (CZE)
2 N HOLESINSKA Zuzana 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N BERANOVÁ Kateřina 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N ŠKODOVÁ Andrea 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N MAZUROVÁ Natálie 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N BÁRTOVÁ Apolena 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
7 N MRKLOVSKÁ Eliška 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
7 N LUDVÍKOVÁ Eliška 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N WERNEROVÁ Anne-Marie 2006 F CZE Speed Team Praha (CZE)

Crossminton female U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
3 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N SPARE Agate Kristiana 2005 F LAT KK Krosmintons.lv (LAT)

Crossminton female U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HOLESINSKA Zuzana 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
1 N BERANOVÁ Kateřina 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N ŠKODOVÁ Andrea 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N KRPÁLKOVÁ Natálie 2007 F CZE Crossminton Pardubice (CZE)
3 N MAZUROVÁ Natálie 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)

Crossminton female Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N URBANIK Marta 1987 F POL Speebs Szczecin (POL)
2 N WERNEROVÁ Markéta 1973 F CZE Speed Team Praha (CZE)
3 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N PETERSONE Laila 1970 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)
5 N VAŠÍČKOVÁ Radka 1972 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N SPARE Agate Kristiana 2005 F LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
7 N JAKUSKA Baiba 1975 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)
7 N DOBOSZ Weronika 2000 F POL Lier IL Crossminton (NOR)

Crossminton female Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HOLESINSKA Zuzana 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
1 N BERANOVÁ Kateřina 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N ŠKODOVÁ Andrea 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N MAZUROVÁ Natálie 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)
3 N KRPÁLKOVÁ Natálie 2007 F CZE Crossminton Pardubice (CZE)
3 N JAKUSKA Baiba 1975 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)
3 N PETERSONE Laila 1970 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)

Crossminton male O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N SPARE Edijs 1964 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
3 N MIEZYNSKI Bogdan 1960 M POL Speebs Szczecin (POL)
3 N WINCENCIAK Jan 1951 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N MORAVEC Milan 1962 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N CHLUBNA Karel 1961 M CZE [i] SK Prague United (CZE)
7 N FIEDLER Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
7 N BARTONÍČEK Petr 1967 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
7 N KABEŠ Tomáš 1961 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
10 N KUBIŠ Pavel 1965 M CZE Speed Team Praha (CZE)
10 N MUCKE Pavel 1956 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton male O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SAWICKI Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
2 N NOWOGÓRSKI Artur 1971 M POL SpeedBad.pl (POL)
3 N CZEREMUZYNSKI Jacek 1968 M POL FOXminton SC (HUN)
3 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
5 N DRUMLAK Przemek 1974 M POL Speebs Szczecin (POL)
5 N NOWOGÓRSKI Dariusz 1975 M POL SpeedBad.pl (POL)
7 N BYDŽOVSKÝ Jiří 1970 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
7 N PUSTĚJOVSKÝ Zdeněk 1971 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton male U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SONIK Oskar 2009 M POL KC Wolf Fighters (POL)
2 N MIŁOŃ Filip 2008 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
4 N KULÍŠEK Jan 2008 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
900 N HOLEŠINSKÝ Martin 2009 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton male U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
3 N MACH Tomáš 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
7 N ŽULEVIČ Michal 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N ŽULEVIČ Marek 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton male U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FASKA Mateusz 2004 M POL KC Wolf Fighters (POL)
2 N DRUMLAK Mateusz 2003 M POL Speebs Szczecin (POL)
3 N RADA Pavel 2004 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N MACH Tomáš 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N KUCHAR Alex 2002 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
7 N KUČERA Vojtěch 2002 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
7 N ŽULEVIČ Michal 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N ŽULEVIČ Marek 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N RYCHNOVSKÝ Matěj 2003 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton male U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RADA Pavel 2004 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
1 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N FASKA Mateusz 2004 M POL KC Wolf Fighters (POL)
2 N MACH Tomáš 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N ŽULEVIČ Marek 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N ŽULEVIČ Michal 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N KUCHAR Alex 2002 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N KUČERA Vojtěch 2002 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton open U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SONIK Oskar 2009 M POL KC Wolf Fighters (POL)
2 N MIŁOŃ Filip 2008 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N GORCZYCA Alicja 2008 F POL KC Wolf Fighters (POL)
4 N KULÍŠEK Jan 2008 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
900 N HOLEŠINSKÝ Martin 2009 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton open Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N BROŽ David 1991 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N WILKOSZ Wojciech 1990 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N BRANDT Erik 1987 M NOR Lier IL Crossminton (NOR)
5 N JANOUŠEK Michal 1994 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
7 N BORŮVKA Michal 1996 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
7 N HOLUB Lukáš 1996 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
900 N TURNA Patrik 1997 M SVK [i] SK Prague United (CZE)

Crossminton open Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
1 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
3 N DRUMLAK Przemek 1974 M POL Speebs Szczecin (POL)
3 N DRUMLAK Mateusz 2003 M POL Speebs Szczecin (POL)
3 N NOWOGÓRSKI Dariusz 1975 M POL SpeedBad.pl (POL)
3 N NOWOGÓRSKI Artur 1971 M POL SpeedBad.pl (POL)
5 N KABEŠ Tomáš 1961 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N BROŽ David 1991 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N MORAVEC Milan 1962 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N WINCENCIAK Jan 1951 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N CHLUBNA Karel 1961 M CZE [i] SK Prague United (CZE)
5 N HOLUB Lukáš 1996 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N COUFAL Libor 1984 M CZE King Hradec Králové (CZE)
5 N KUBIŠ Pavel 1965 M CZE Speed Team Praha (CZE)

Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WILKOSZ Wojciech 1990 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
1 N URBANIK Marta 1987 F POL Speebs Szczecin (POL)
2 N SAWICKI Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
2 N WERNEROVÁ Markéta 1973 F CZE Speed Team Praha (CZE)
3 N VAŠÍČKOVÁ Radka 1972 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N CZEREMUZYNSKI Jacek 1968 M POL FOXminton SC (HUN)
3 N SPARE Edijs 1964 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
3 N SPARE Agate Kristiana 2005 F LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
5 N DOBOSZ Weronika 2000 F POL Lier IL Crossminton (NOR)
5 N BRANDT Erik 1987 M NOR Lier IL Crossminton (NOR)