Back to list

Results

10. ICO Crossminton CCA Zagreb Speedminton® Open 2020
CRO Zagreb
March 7, 2020 - March 7, 2020

Crossminton open U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JEVŠEVAR Jakob 2007 M SLO KMK Radece (SLO)
2 N NOVAK Ema Stella 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
3 N BLAŽEV Katarina 2007 F SRB Speeder Sombor (SRB)
3 N GLAVAČ Lana 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
5 N KLANŠEK Daša 2007 F SLO KMK Radece (SLO)
5 N PETAK Toma 2006 M CRO SBC Zagreb (CRO)
900 N SENICA Eva 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
900 N RANTAH Rožle 2006 M SLO KMK Radece (SLO)

Crossminton open U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JEVŠEVAR Jakob 2007 M SLO KMK Radece (SLO)
1 N KOLENC Žak 2005 M SLO KMK Radece (SLO)
2 N PETAK Toma 2006 M CRO SBC Zagreb (CRO)
2 N JERKOVIĆ Marko 2002 M CRO SBC Zagreb (CRO)
3 N NOVAK Ema Stella 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
3 N GLAVAČ Lana 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
4 N STOJAČIĆ Selena 2005 F SRB Speeder Sombor (SRB)
4 N BLAŽEV Katarina 2007 F SRB Speeder Sombor (SRB)
900 N KNEZ Tilen 2003 M SLO KMK Radece (SLO)

Crossminton female O60 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 E KNEZ Danaja 1997 F SLO KMK Radece (SLO)
2 E BARKOVIĆ Paula 1998 F CRO SBC Zagreb (CRO)
3 E JAGEČIĆ Laura 1999 F CRO SBC Zagreb (CRO)
3 E JAGEČIĆ Zrinka 1995 F CRO SBC Zagreb (CRO)
5 E IVKOVIĆ Gordana 1961 F CRO SBC Zagreb (CRO)
5 E ROTHER Patrizia 1992 F SUI Sunspeeder Kreuzlingen (SUI)
7 E BENČIĆ Željka 1977 F CRO Crossminton club Zabok (CRO)
7 E GORIČKI Martina 1981 F CRO SBC Zagreb (CRO)

Crossminton female O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
5 N IVKOVIĆ Gordana 1961 F CRO SBC Zagreb (CRO)

Crossminton female O50 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
7 N BENČIĆ Željka 1977 F CRO Crossminton club Zabok (CRO)

Crossminton female O40 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZUPEVC Eva 2008 F SLO KMK Radece (SLO)
2 N GORICKI Nika 2009 F CRO SBC Zagreb (CRO)
3 N ZUKIĆ Cvita 2008 F CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
3 N ZUKIĆ Flora 2008 F CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
5 N BENČIĆ GRACIA 2009 F CRO Crossminton club Zabok (CRO)
900 N BAT Amalija 2011 F CRO Crossminton club Zabok (CRO)

Crossminton female U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
2 N NOVAK Ema Stella 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
3 N BLAŽEV Katarina 2007 F SRB Speeder Sombor (SRB)
3 N GLAVAČ Lana 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
5 N KLANŠEK Daša 2007 F SLO KMK Radece (SLO)
900 N SENICA Eva 2006 F SLO KMK Radece (SLO)

Crossminton female U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
3 N ZOREC Hana 2004 F SLO KMK Radece (SLO)
3 N STOJAČIĆ Selena 2005 F SRB Speeder Sombor (SRB)
900 N ROGELJ Pika 2004 F SLO KMK Radece (SLO)

Crossminton female U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
3 N NOVAK Ema Stella 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
3 N GLAVAČ Lana 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
4 N STOJAČIĆ Selena 2005 F SRB Speeder Sombor (SRB)
4 N BLAŽEV Katarina 2007 F SRB Speeder Sombor (SRB)

Crossminton female Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KNEZ Danaja 1997 F SLO KMK Radece (SLO)
2 N BARKOVIĆ Paula 1998 F CRO SBC Zagreb (CRO)
3 N JAGEČIĆ Laura 1999 F CRO SBC Zagreb (CRO)
3 N JAGEČIĆ Zrinka 1995 F CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N IVKOVIĆ Gordana 1961 F CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N ROTHER Patrizia 1992 F SUI Sunspeeder Kreuzlingen (SUI)
7 N BENČIĆ Željka 1977 F CRO Crossminton club Zabok (CRO)
7 N GORIČKI Martina 1981 F CRO SBC Zagreb (CRO)

Crossminton male O60 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
7 N RADIĆ Marijan 1960 M CRO SBC Zagreb (CRO)

Crossminton male O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JERMAN Bojan 1970 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
2 N BARIŠIĆ Damir 1968 M CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
3 N VINCZE Károly 1968 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
3 N ALEKSIĆ Nebojša 1963 M CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N KISS Ferenc 1963 M HUN FOXminton SC (HUN)
5 N PATAI János 1967 M HUN FOXminton SC (HUN)
7 N MIŠKULIN Davor 1961 M CRO SBC Zagreb (CRO)
7 N MATKOVIĆ Tomislav 1963 M CRO SBT Hrvatski (CRO)
7 N RADIĆ Marijan 1960 M CRO SBC Zagreb (CRO)

Crossminton male O50 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton male O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BAUMKIRHER Alen 1977 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
2 N TÓTH Gyula 1973 M HUN FOXminton SC (HUN)
3 N DOLINSEK Kristjan 1975 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
3 N VIDMAR Silvo 1972 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
5 N HOCEVAR Rajmond 1978 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
5 N PETHO Zsolt 1971 M HUN FOXminton SC (HUN)
7 N MIKUŠ Dejan 1974 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
7 N NOVAK Miloš 1974 M SLO KMK Radece (SLO)
7 N JAGEČIĆ Sinisa 1976 M CRO SBC Zagreb (CRO)
10 N ŠUŠTERŠIČ Andrej 1980 M SLO KMK Radece (SLO)
10 N BURIĆ Robert 1974 M CRO SRU Zagorje (CRO)
10 N SCHMIT Jure 1976 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
900 N KOLENC Mitja 1972 M SLO KMK Radece (SLO)

Crossminton male O40 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton male U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BOŽIČ Jaka 2009 M SLO KMK Radece (SLO)
2 N SADIKOVIC Leon 2009 M CRO SBC Zagreb (CRO)
3 N ŠUŠTERŠIČ Mark 2008 M SLO KMK Radece (SLO)
4 N ŠUŠTERŠIČ Nik 2011 M SLO KMK Radece (SLO)
900 N IMPERL SIMCIC Luka 2008 M SLO KMK Radece (SLO)

Crossminton male U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JEVŠEVAR Jakob 2007 M SLO KMK Radece (SLO)
5 N PETAK Toma 2006 M CRO SBC Zagreb (CRO)
900 N RANTAH Rožle 2006 M SLO KMK Radece (SLO)

Crossminton male U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KNEZ Tilen 2003 M SLO KMK Radece (SLO)
2 N JERKOVIĆ Marko 2002 M CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N KOLENC Žak 2005 M SLO KMK Radece (SLO)
5 N GORIČKI Dominik 2005 M CRO SBC Zagreb (CRO)

Crossminton male U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JEVŠEVAR Jakob 2007 M SLO KMK Radece (SLO)
1 N KOLENC Žak 2005 M SLO KMK Radece (SLO)
2 N PETAK Toma 2006 M CRO SBC Zagreb (CRO)
2 N JERKOVIĆ Marko 2002 M CRO SBC Zagreb (CRO)

Crossminton open O60 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton open Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WIRTH Severin 1994 M SUI Sunspeeder Kreuzlingen (SUI)
2 N KUCINA Nikola 1997 M CRO SBC Zagreb (CRO)
3 N JERKOVIĆ Boris 1984 M SRB Speeder Sombor (SRB)
3 N JUNKER Ivo 1994 M SUI Sunspeeder Kreuzlingen (SUI)
5 N BAKOVIĆ Damir 1986 M CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
5 N BRANDT Erik 1987 M NOR Lier IL Crossminton (NOR)
7 N HUDOKLIN Rok 1997 M SLO KMK Radece (SLO)
7 N VLADIC Marko 1986 M CRO SBC Zagreb (CRO)
7 N RUŽIC Vedran 1984 M CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
10 N SUKRESKI Zeljko 1991 M CRO SBC Zagreb (CRO)
10 N LANČA Kristijan 1984 M CRO Speed Sharks Opatija (CRO)

Crossminton open Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HUDOKLIN Rok 1997 M SLO KMK Radece (SLO)
1 N KNEZ Tilen 2003 M SLO KMK Radece (SLO)
2 N BAUMKIRHER Alen 1977 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
2 N JERMAN Bojan 1970 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
3 N KISS Ferenc 1963 M HUN FOXminton SC (HUN)
3 N PETHO Zsolt 1971 M HUN FOXminton SC (HUN)
3 N HOCEVAR Rajmond 1978 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
3 N DOLINSEK Kristjan 1975 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
5 N JAGEČIĆ Sinisa 1976 M CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N MIKUŠ Dejan 1974 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
5 N VIDMAR Silvo 1972 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
5 N TÓTH Gyula 1973 M HUN FOXminton SC (HUN)
5 N PATAI János 1967 M HUN FOXminton SC (HUN)
5 N ALEKSIĆ Nebojša 1963 M CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N VINCZE Károly 1968 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
5 N NOVAK Miloš 1974 M SLO KMK Radece (SLO)

Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KNEZ Danaja 1997 F SLO KMK Radece (SLO)
1 N JERKOVIĆ Boris 1984 M SRB Speeder Sombor (SRB)
2 N JAGEČIĆ Laura 1999 F CRO SBC Zagreb (CRO)
2 N BRANDT Erik 1987 M NOR Lier IL Crossminton (NOR)
3 N BARKOVIĆ Paula 1998 F CRO SBC Zagreb (CRO)
3 N KUCINA Nikola 1997 M CRO SBC Zagreb (CRO)
3 N WIRTH Severin 1994 M SUI Sunspeeder Kreuzlingen (SUI)
3 N JAGEČIĆ Zrinka 1995 F CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N GORIČKI Martina 1981 F CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N SUKRESKI Zeljko 1991 M CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N BENČIĆ Željka 1977 F CRO Crossminton club Zabok (CRO)
5 N VLADIC Marko 1986 M CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N JUNKER Ivo 1994 M SUI Sunspeeder Kreuzlingen (SUI)
5 N ROTHER Patrizia 1992 F SUI Sunspeeder Kreuzlingen (SUI)