Back to list

Results: 2017 ICO Speedminton® Czech Open

Crossminton female O35 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHABEK Sabina 1977 F POL Speebs Szczecin
2 N ZRNIĆ Tatjana 1976 F CRO SBT Hrvatski
3 N SCHOLZOVÁ Jana 1967 F CZE SK Pardubice
3 N KNOBLING Irena 1973 F GER Fürsty Speeders
5 N JANČUNSKA Gabija 1979 F LTU KC Wolf Fighters
5 N SCAVNICKA Maria 1976 F SVK SbK Lipany
7 N LINDAUER Sandra 1981 F GER Fürsty Speeders
7 N SUCHÁ Naďa 1955 F CZE Superspeed Brno
7 N MACUROVÁ Michaela 1977 F CZE SK Prague United
7 N GIERSCHIK-BLEY Waltraud 1957 F GER Fürsty Speeders

Crossminton female U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N URBANIK Marta 1987 F POL Speebs Szczecin
2 N JANÁČKOVÁ Klára 1983 F CZE SK Prague United
3 N ANDRLOVÁ Eliška 2000 F CZE SK Pardubice
3 N JAGEČIĆ Laura 1999 F CRO SBC Zagreb
5 N SCAVNICKA Kristina 1998 F SVK SbK Lipany
5 N LEWANDOWSKA Dorota 1978 F POL MKS GEMIK Kielce
7 N MIŠKULIN Nika 2001 F CRO SBT Hrvatski
7 N ANDRLOVÁ Anna 2000 F CZE SK Pardubice
7 N LEVKOVÁ Lenka 1993 F SVK Superspeed Brno
10 N VONDROVÁ Anna 1993 F CZE SK Prague United
10 N JAGEČIĆ Zrinka 1995 F CRO SBC Zagreb
10 N WINCENCIAK Zofia 1999 F POL KC Wolf Fighters
999 F BARIAKOVA Nikola 1997 F SVK SpeedFun Podbrezova

Crossminton female Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton male O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MIEZYNSKI Bogdan 1960 M POL Speebs Szczecin
2 N LESKI Pawel 1957 M POL BadBats Wroclaw
3 N KNOBLING Charly 1961 M GER Fürsty Speeders, (TSV Poing Speed Fires)
3 N KISS Ferenc 1963 M HUN FOXminton SC
5 N BERECZ Miklós 1959 M HUN Speedmeteor SE
5 N GIBALA Jozef 1962 M SVK Lokomotiva Banska B.
5 N MATKOVIĆ Tomislav 1963 M CRO SBT Hrvatski
5 N JURAS Roman 1966 M CZE Superspeed Brno
9 N MORAVEC Milan 1962 M CZE Východočeská sportovní
9 N RÁCZ Imre 1965 M HUN Debreceni Gekko
9 N PATAI János 1967 M HUN FOXminton SC
9 N WINCENCIAK Jan 1951 M POL KC Wolf Fighters
13 N FICHTER Heiko 1967 M GER Fürsty Speeders
13 N KOZIELSKI Czesław 1950 M POL UKS MILESZA Targowa Gorka
13 N JEDLIčKA Milan 1960 M CZE Východočeská sportovní
13 N NOVÁK Jiří 1959 M CZE Superspeed Brno

Crossminton male O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FEHRE Frank 1968 M GER Speedbats Dresden
2 N SCAVNICKY Jan Sr. 1975 M SVK SbK Lipany
3 N ILIĆ Damir 1968 M CRO SBK Susak
3 N PODVOLECKÝ Pavel 1972 M CZE SPV Hanusovacek
5 N SAWICKI Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze
5 N NILOS Georges 1966 M GER SBC Shark Sport, Füchse Berlin
5 N MELICHAR Jiří 1975 M CZE SK Pardubice
5 N CZEREMUZYNSKI Jacek 1968 M POL FOXminton SC
9 N VOJACEK Milos 1969 M CZE AVIA Cakovice
9 N CWIAKALA Dariusz 1970 M POL BadBats Wroclaw
9 N VINCZE Károly 1968 M HUN Tolna VFC Leopárdok
9 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha
13 N KURCZAK Robert 1970 M POL UKS Mrzezyno
13 N ANDRLE Martin 1968 M CZE SK Pardubice
13 N GÜRTLER Jiri 1968 M CZE AVIA Cakovice
13 N KOLC Tomas 1971 M CZE Nový Bor
13 N KOLLAR Martin 1971 M CZE Superspeed Brno

Crossminton male U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FILIPOWICZ Maciej 2001 M POL UKS Mrzezyno
2 N MICHNIEWICZ Szymon 2001 M POL UKS Mrzezyno
3 N MELICHAR Jakub 2001 M CZE SK Pardubice
3 N VOLEK Ondrej 2001 M CZE SK Pardubice
5 N Lichý Jan 2002 M CZE SK Pardubice
5 N KALIGARI Matej Tino 2001 M CRO SBT Hrvatski
7 N JÁNSKÝ Adam 2002 M CZE SK Pardubice
7 N BADURA Jan 2000 M CZE SK Pardubice
7 N MAKAROV Matyáš 2001 M CZE SK Pardubice

Crossminton male U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton open U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní
2 N SCAVNICKY Jan Jr. 2007 M SVK SbK Lipany
3 N GERGŐ Janka 2007 F HUN Szabadszallasi Leopardok
3 N GERGŐ János 2006 M HUN Szabadszallasi Leopardok
5 N MELICHAROVÁ Alžběta 2005 F CZE SK Pardubice
5 N JANČUNSKI Kamil 2006 M LTU KC Wolf Fighters
7 N KRPÁLKOVÁ Natálie 2007 F CZE SK Pardubice
7 N SZYMANOWICZ Szymon 2005 M POL UKS Mrzezyno

Crossminton open U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JANČUNSKI Adrian 2004 M LTU KC Wolf Fighters
2 N FASKA Mateusz 2004 M POL KC Wolf Fighters
3 N MICHNIEWICZ Julia 2005 F POL UKS Mrzezyno
3 N IDZI Iza 2004 F POL UKS Mrzezyno
5 N RADA Pavel 2004 M CZE Východočeská sportovní
5 N KOSTRZEWSKI Szymon 2004 M POL UKS MILESZA Targowa Gorka
7 N HELÁN David 2004 M CZE Superspeed Brno

Crossminton open Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní
2 N WIRTH Severin 1994 M SUI Sunspeeder Kreuzlingen
3 N MANDRYK Myhailo 1990 M UKR SC Uzghorod
3 N VINCZE Olivér 1996 M HUN Tolna VFC Leopárdok
5 N HERNANDEZ FRANQUIZ Jonatan 1987 M ESP CanariaSpeed
5 N SZALAI Márkó 2000 M HUN Debreceni Gekko
5 N MADEJ Sebastian 1990 M POL Speed Club Brzeszcze
5 N RÁCZ László 1967 M HUN Debreceni Gekko
9 N VYBÍRAL Tomáš 1987 M CZE Superspeed Brno
9 N JURAS Jan 1995 M CZE Superspeed Brno
9 N VOSÁTKA Petr 1985 M CZE SK Prague United
9 N KOZÁRI David 1996 M HUN Szabadszallasi Leopardok
9 N WILKOSZ Wojciech 1990 M POL Speed Club Brzeszcze
9 N TAKÁCS Dávid 2000 M HUN Debreceni Gekko
15 N ROUS Marek 1998 M CZE Koukej letět
15 N VERSEGI Viktor 1996 M HUN FOXminton SC
15 N JALŮVKA Jakub 1994 M CZE Superspeed Brno
15 N TIMM Sebastian 1981 M GER Red Devils Bautzen
15 N MACURA Milan 1984 M CZE SK Prague United
15 N SWIENCZEK Jan 1988 M CZE SK MaKaKo
15 N BIELECKI Dominik 1996 M POL UKS Mrzezyno
22 N JANČUNSKI Andrzej 1978 M LTU KC Wolf Fighters
22 N JANNACK Maximilian 1997 M GER
22 N BLEY Felix 1995 M GER Fürsty Speeders
22 N KOLC Lukas 1997 M CZE Nový Bor
22 N PUSKAS Jozef 1995 M SVK SbK Lipany
22 N ZEJDA Zbynek 1985 M CZE Koukej letět
22 N LINDAUER Dirk 1980 M GER Fürsty Speeders
22 N PJECHA Vladimir 1985 M SVK SbK Lipany

Crossminton open Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JANÁČKOVÁ Klára 1983 F CZE SK Prague United
1 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní
2 N MICHNIEWICZ Szymon 2001 M POL UKS Mrzezyno
2 N FILIPOWICZ Maciej 2001 M POL UKS Mrzezyno
3 N SZALAI Márkó 2000 M HUN Debreceni Gekko
3 N TAKÁCS Dávid 2000 M HUN Debreceni Gekko
3 N PUSKAS Jozef 1995 M SVK SbK Lipany
3 N GIBALA Jozef 1962 M SVK Lokomotiva Banska B.
5 N RÁCZ Imre 1965 M HUN Debreceni Gekko
5 N RÁCZ László 1967 M HUN Debreceni Gekko
5 N MELICHAR Jakub 2001 M CZE SK Pardubice
5 N MELICHAR Jiří 1975 M CZE SK Pardubice
5 N SAWICKI Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze
5 N MADEJ Sebastian 1990 M POL Speed Club Brzeszcze
5 N VINCZE Olivér 1996 M HUN Tolna VFC Leopárdok
5 N VERSEGI Viktor 1996 M HUN FOXminton SC
9 N JANNACK Maximilian 1997 M GER
9 N BLEY Felix 1995 M GER Fürsty Speeders
9 N PATAI János 1967 M HUN FOXminton SC
9 N VINCZE Károly 1968 M HUN Tolna VFC Leopárdok
9 N LESKI Pawel 1957 M POL BadBats Wroclaw
9 N JURAS Roman 1966 M CZE Superspeed Brno
9 N JURAS Jan 1995 M CZE Superspeed Brno
9 N ROUS Marek 1998 M CZE Koukej letět
9 N ZEJDA Zbynek 1985 M CZE Koukej letět
9 N SCAVNICKA Kristina 1998 F SVK SbK Lipany
9 N SCAVNICKA Maria 1976 F SVK SbK Lipany
9 N HERNANDEZ FRANQUIZ Jonatan 1987 M ESP CanariaSpeed
9 N MIŁOŃ Slawomir 1981 M POL Speed Club Brzeszcze
9 N CWIAKALA Dariusz 1970 M POL BadBats Wroclaw

Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N URBANIK Marta 1987 F POL Speebs Szczecin
1 N SCAVNICKY Jan Sr. 1975 M SVK SbK Lipany
2 N MANDRYK Myhailo 1990 M UKR SC Uzghorod
2 N ZATVARSKA Alona 1988 F UKR SC Uzghorod
3 N WINCENCIAK Zofia 1999 F POL KC Wolf Fighters
3 N WILKOSZ Wojciech 1990 M POL Speed Club Brzeszcze
3 N JAGEČIĆ Zrinka 1995 F CRO SBC Zagreb
3 N WIRTH Severin 1994 M SUI Sunspeeder Kreuzlingen
5 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha
5 N ANDRLOVÁ Eliška 2000 F CZE SK Pardubice
5 N KNOBLING Irena 1973 F GER Fürsty Speeders
5 N KNOBLING Charly 1961 M GER Fürsty Speeders, (TSV Poing Speed Fires)
5 N HERNANDEZ FRANQUIZ Jonatan 1987 M ESP CanariaSpeed
5 N LEWANDOWSKA Dorota 1978 F POL MKS GEMIK Kielce
5 N JAGEČIĆ Laura 1999 F CRO SBC Zagreb
5 N KOZÁRI David 1996 M HUN Szabadszallasi Leopardok
9 N VYBÍRAL Tomáš 1987 M CZE Superspeed Brno
9 N ANDRLOVÁ Anna 2000 F CZE SK Pardubice
9 N ANDRLE Martin 1968 M CZE SK Pardubice
9 N SCHABEK Sabina 1977 F POL Speebs Szczecin
9 N MIEZYNSKI Bogdan 1960 M POL Speebs Szczecin
9 N BIELECKI Dominik 1996 M POL UKS Mrzezyno
9 N IDZI Iza 2004 F POL UKS Mrzezyno
9 N LEVKOVÁ Lenka 1993 F SVK Superspeed Brno
9 N MACUROVÁ Michaela 1977 F CZE SK Prague United
9 N KURCZAK Robert 1970 M POL UKS Mrzezyno
9 N MICHNIEWICZ Julia 2005 F POL UKS Mrzezyno
9 N LINDAUER Dirk 1980 M GER Fürsty Speeders
9 N LINDAUER Sandra 1981 F GER Fürsty Speeders
9 N FICHTER Heiko 1967 M GER Fürsty Speeders
9 N GIERSCHIK-BLEY Waltraud 1957 F GER Fürsty Speeders
9 N MACURA Milan 1984 M CZE SK Prague United
17 N VONDROVÁ Anna 1993 F CZE SK Prague United
17 N VOSÁTKA Petr 1985 M CZE SK Prague United