Back to list

Results: 2018 Lokomotiva Open

Crossminton female O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní
2 N CIBULKOVÁ Veronika 2003 F CZE SK Prague United
3 N SEMECKÁ Eliška 2002 F CZE Speed Team Praha
4 N DOLEŽALOVÁ Tereza 2003 F CZE King Hradec Králové

Crossminton female Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VAŠÍČKOVÁ Radka 1972 F CZE Východočeská sportovní
2 N MACUROVÁ Michaela 1977 F CZE SK Prague United
3 N HUCZALOVÁ Aneta 1983 F CZE SK MaKaKo
3 N HAVIAROVÁ Dominika 1990 F SVK Východočeská sportovní
5 N BENESZOVÁ Alena 1981 F CZE SK MaKaKo
5 N OBROVA Denisa 1993 F CZE Východočeská sportovní
7 N MAKRLÍKOVÁ Dana 1967 F CZE Východočeská sportovní
7 N HOGENOVÁ Tereza 2000 F CZE Speed Team Praha
9 N KREJČOVÁ Martina 1978 F CZE Východočeská sportovní
9 N ČECHMANOVÁ Soňa 1983 F CZE Knights Pardubice

Crossminton male O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GIBALA Jozef 1962 M SVK Lokomotiva Banska B.
2 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní
3 N KABEŠ Tomáš 1961 M CZE Východočeská sportovní
3 N MAŠEK Pavel 1964 M CZE SK MaKaKo
5 N FIEDLER Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní
5 N MUCKE Pavel 1956 M CZE Východočeská sportovní
7 N SVEC Martin 1955 M SVK Lokomotiva Banska B.
7 N VASKO Stefan 1945 M SVK Lokomotiva Banska B.

Crossminton male O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ŠKODA Jan 1975 M CZE Východočeská sportovní
2 N BYDŽOVSKÝ Jiří 1970 M CZE Východočeská sportovní
3 N BLAŠČÍK Pavel 1970 M CZE Východočeská sportovní
3 N ŠÍLA Martin 1976 M CZE Východočeská sportovní
5 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha
5 N SENOHRÁBEK Jan 1975 M CZE Speed Team Praha
7 N FILZ Jan 1975 M CZE Speed Team Praha
7 N MORAVEC Martin 1968 M CZE Speed Team Praha

Crossminton male U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton male U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton male U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton open U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HOLESINSKA Zuzana 2006 F CZE Východočeská sportovní
2 N HOLEŠINSKÝ Martin 2009 M CZE Východočeská sportovní
3 N KULÍŠEK Jan 2008 M CZE Východočeská sportovní
4 N HOGENOVÁ Nela 2007 F CZE Speed Team Praha

Crossminton open U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní
2 N RADA Pavel 2004 M CZE Východočeská sportovní
3 N ŠKODOVÁ Andrea 2005 F CZE Východočeská sportovní
4 N ANTONOVÁ Natálie 2005 F CZE King Hradec Králové

Crossminton open U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní
1 N ŠKODOVÁ Andrea 2005 F CZE Východočeská sportovní
2 N RADA Pavel 2004 M CZE Východočeská sportovní
2 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní
3 N HOLESINSKA Zuzana 2006 F CZE Východočeská sportovní
3 N SEMECKÁ Eliška 2002 F CZE Speed Team Praha
4 N ANTONOVÁ Natálie 2005 F CZE King Hradec Králové
4 N DOLEŽALOVÁ Tereza 2003 F CZE King Hradec Králové

Crossminton open Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní
2 N KAKULA Adam 1998 M SVK SBK ZS Tribecska
3 N VOSÁTKA Petr 1985 M CZE SK Prague United
3 N SWIENCZEK Jan 1988 M CZE SK MaKaKo
5 N WALEK Miloslav 1988 M CZE Knights Pardubice
5 N COUFAL Libor 1984 M CZE King Hradec Králové
7 N PROCHÁZKA Petr 1983 M CZE Knights Pardubice
7 N BLAŠČÍK Petr 2000 M CZE Východočeská sportovní

Crossminton open Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní
1 N KAKULA Adam 1998 M SVK SBK ZS Tribecska
2 N GIBALA Jozef 1962 M SVK Lokomotiva Banska B.
2 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní
3 N VOSÁTKA Petr 1985 M CZE SK Prague United
3 N CIBULKOVÁ Veronika 2003 F CZE SK Prague United
3 N SWIENCZEK Jan 1988 M CZE SK MaKaKo
3 N PROCHÁZKA Petr 1983 M CZE Knights Pardubice
5 N ŠKODA Jan 1975 M CZE Východočeská sportovní
5 N MORAVEC Martin 1968 M CZE Speed Team Praha
5 N WALEK Miloslav 1988 M CZE Knights Pardubice
5 N COUFAL Libor 1984 M CZE King Hradec Králové
5 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha
5 N KABEŠ Tomáš 1961 M CZE Východočeská sportovní
5 N VASKO Stefan 1945 M SVK Lokomotiva Banska B.
5 N SVEC Martin 1955 M SVK Lokomotiva Banska B.
9 N MAŠEK Pavel 1964 M CZE SK MaKaKo
9 N HUCZALOVÁ Aneta 1983 F CZE SK MaKaKo
9 N HAVIAROVÁ Dominika 1990 F SVK Východočeská sportovní
9 N KREJČOVÁ Martina 1978 F CZE Východočeská sportovní