Back to list

Results

9. ICO Crossminton Czech Open powered by Speedminton®
CZE Brno
September 28, 2019 - September 29, 2019

Crossminton female O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BERGMANOVA Vladena 1964 F CZE Fürsty Speeders (GER)
2 N SUCHÁ Naďa 1955 F CZE
3 N HECZKOVÁ Iveta 1967 F CZE SK MaKaKo (CZE)
4 N BROULÍKOVÁ Jana 1964 F CZE CC Dvůr Králové nad Labem (CZE)

Crossminton female O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WERNEROVÁ Markéta 1973 F CZE Speed Team Praha (CZE)
2 N ZRNIĆ Tatjana 1976 F CRO SBT Hrvatski (CRO)
3 N BRAUN Helga 1975 F HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
3 N OSVAY Edit 1972 F HUN Vajai SE (HUN)
5 N JAGIELLO Beata 1974 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N JANČUNSKA Gabija 1979 F LTU KC Wolf Fighters (POL)
5 N VAŠÍČKOVÁ Radka 1972 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N SCHABEK Sabina 1977 F POL Speebs Szczecin (POL)
9 N LIEBE Michaela 1976 F GER Neissespeeder 09 Görlitz (GER)
9 N HISCAKOVA Silvia 1975 F SVK SbK Lipany (SVK)
9 N LAUVA Irina 1970 F LAT BC SMASH (LAT)
9 N KOWALCZYK Joanna 1977 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
13 N BURY Lucie 1977 F CZE SK MaKaKo (CZE)
13 N VERBEECK Kathleen 1978 F BEL Crossminton Houten (NED)
13 N JAKUSKA Baiba 1975 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)
13 N SCAVNICKA Maria 1976 F SVK SbK Lipany (SVK)
13 N PRZYKALLA Steffi 1974 F GER Neissespeeder 09 Görlitz (GER)

Crossminton female U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRPÁLKOVÁ Natálie 2007 F CZE Crossminton Pardubice (CZE)
2 N ZUPEVC Eva 2008 F SLO KMK Radece (SLO)
3 N GORCZYCA Alicja 2008 F POL KC Wolf Fighters (POL)
3 N BLAŽEV Katarina 2007 F SRB Speeder Sombor (SRB)
5 N BURY Viktorie 2009 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N BENČIĆ GRACIA 2009 F CRO Crossminton club Zabok (CRO)
7 N GORICKI Nika 2009 F CRO SBC Zagreb (CRO)
7 N KRAUSE Jette 2007 F GER Neissespeeder 09 Görlitz (GER)
7 N BENESZOVÁ Eliška 2010 F CZE SK MaKaKo (CZE)
10 N SEDLÁČKOVÁ Simona 2009 F CZE SK MaKaKo (CZE)
900 N ENGELLEITER Szonja Flóra 2007 F HUN Speedmeteor SE (HUN)
900 N KLANŠEK Daša 2007 F SLO KMK Radece (SLO)

Crossminton female U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HOLESINSKA Zuzana 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N VINTAR Ana Marija 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
3 N STOJAČIĆ Selena 2005 F SRB Speeder Sombor (SRB)
3 N ŠKODOVÁ Andrea 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N Uličná Zuzana 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
5 N NOVAK Ema Stella 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
7 N CSENGE Illés 2006 F HUN Speedmeteor SE (HUN)
7 N GLAVAČ Lana 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
7 N AMMEROVA Dasa 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
10 N WERNEROVÁ Anne-Marie 2006 F CZE Speed Team Praha (CZE)
10 N VESZELOVSZKY Réka 2006 F HUN Speedmeteor SE (HUN)
10 N SENICA Eva 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
10 N MAZUROVÁ Natálie 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)
10 N GOŁDASZ Martyna 2006 F POL KC Wolf Fighters (POL)

Crossminton female U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MIŠKULIN Nika 2001 F CRO SBT Hrvatski (CRO)
2 N ZUKIĆ Gala 2002 F CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
3 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N SPARE Agate Kristiana 2005 F LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
5 N ZOREC Hana 2004 F SLO KMK Radece (SLO)
5 N ROGELJ Pika 2004 F SLO KMK Radece (SLO)
7 N JELONEK Magdalena 2003 F POL UKS Mrzezyno (POL)
7 N IMRICHOVA Livia 2003 F SVK ZS Kysak (SVK)
7 N DADULAKOVA Katarina 2004 F SVK ZS Kysak (SVK)
10 N PRISTASOVA Petra 2004 F SVK SŠ Mierová Svit (SVK)
10 N MICHNIEWICZ Julia 2005 F POL UKS Mrzezyno (POL)
900 N VERES Georgina 2004 F HUN Vajai SE (HUN)

Crossminton female U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MIŠKULIN Nika 2001 F CRO SBT Hrvatski (CRO)
1 N ZUKIĆ Gala 2002 F CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
2 N ŠKODOVÁ Andrea 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N NOVAK Ema Stella 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
3 N GLAVAČ Lana 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
3 N IMRICHOVA Livia 2003 F SVK ZS Kysak (SVK)
3 N DADULAKOVA Katarina 2004 F SVK ZS Kysak (SVK)
5 N AMMEROVA Dasa 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
5 N Uličná Zuzana 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
5 N ZOREC Hana 2004 F SLO KMK Radece (SLO)
5 N ROGELJ Pika 2004 F SLO KMK Radece (SLO)
5 N HOLESINSKA Zuzana 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N MAZUROVÁ Natálie 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N SENICA Eva 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
5 N VINTAR Ana Marija 2006 F SLO KMK Radece (SLO)
9 N BLAŽEV Katarina 2007 F SRB Speeder Sombor (SRB)
9 N STOJAČIĆ Selena 2005 F SRB Speeder Sombor (SRB)

Crossminton female Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KEBER Jasmina 1988 F SLO KMK Radece (SLO)
2 N URBANIK Marta 1987 F POL Speebs Szczecin (POL)
3 N ROLFES Anja 1986 F GER Speedlights München (GER)
3 N KNEZ Danaja 1997 F SLO KMK Radece (SLO)
5 N WINCENCIAK Zofia 1999 F POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N HORN Andrea 1985 F GER Speedbats Dresden (GER)
5 N BOSMA Celien 1992 F GER SC Nienstedten (GER)
5 N JAGEČIĆ Zrinka 1995 F CRO SBC Zagreb (CRO)
9 N HONZKOVÁ Zuzana 1993 F CZE SK Prague United (CZE)
9 N JERKOVIĆ Alida 1983 F SRB Speeder Sombor (SRB)
9 N BARKOVIĆ Paula 1998 F CRO SBC Zagreb (CRO)
9 N BENESZOVÁ Alena 1981 F CZE SK MaKaKo (CZE)
13 N LEVKOVÁ Lenka 1993 F SVK
13 N HUCZALOVÁ Aneta 1983 F CZE SK MaKaKo (CZE)
13 N ZAWADZKA Jana 1986 F CZE SK MaKaKo (CZE)
13 N MEYERING Caroline 1997 F GER Speedbats Dresden (GER)
13 N HANŽLÍKOVÁ Petra 1999 F CZE Koukej letět (CZE)
900 N ŠKERL Lori 2001 F SLO KMK Radece (SLO)

Crossminton female Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BRAUN Helga 1975 F HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
1 N SCHABEK Sabina 1977 F POL Speebs Szczecin (POL)
2 N VAŠÍČKOVÁ Radka 1972 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N WERNEROVÁ Markéta 1973 F CZE Speed Team Praha (CZE)
3 N LEVKOVÁ Lenka 1993 F SVK
3 N SUCHÁ Naďa 1955 F CZE
3 N HUCZALOVÁ Aneta 1983 F CZE SK MaKaKo (CZE)
3 N BENESZOVÁ Alena 1981 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N BURY Lucie 1977 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N ZAWADZKA Jana 1986 F CZE SK MaKaKo (CZE)

Crossminton male O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BOROWIEC Piotr 1965 M POL
2 N MIEZYNSKI Bogdan 1960 M POL Speebs Szczecin (POL)
3 N MALISZEWSKI Jerzy 1964 M POL KSS Team JJ Wroclaw (POL)
3 N LESKI Pawel 1957 M POL BadBats Wroclaw (POL)
5 N FEHRE Frank 1968 M GER Speedbats Dresden (GER)
5 N GIBALA Jozef 1962 M SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)
5 N KISS Ferenc 1963 M HUN FOXminton SC (HUN)
5 N BUJDOSO Zoltan 1965 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
9 N JURAS Roman 1966 M CZE
9 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N WINCENCIAK Jan 1951 M POL KC Wolf Fighters (POL)
9 N SPARE Edijs 1964 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
13 N PRŮŠA Martin 1967 M CZE Speed Team Praha (CZE)
13 N THOMAS Klaus-Dieter 1955 M GER Neissespeeder 09 Görlitz (GER)
13 N VOJACEK Milos 1969 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
13 N MORAVEC Milan 1962 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
13 N RICHTER Norbert 1959 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
13 N PRZYKALLA Uwe 1968 M GER Neissespeeder 09 Görlitz (GER)
19 N CHLUBNA Karel 1961 M CZE SK Prague United (CZE)
19 N ORBÁN László 1963 M HUN Vajai SE (HUN)
19 N MAŠEK Pavel 1964 M CZE SK MaKaKo (CZE)
19 N ALEKSIĆ Nebojša 1963 M CRO SBC Zagreb (CRO)
19 N LAUVA Dainis 1969 M LAT BC SMASH (LAT)
19 N GÜRTLER Jiri 1968 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
19 N VINCZE Károly 1968 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
900 N HELDAK Vladimir 1955 M SVK SbK Lipany (SVK)

Crossminton male O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCAVNICKY Jan Sr. 1975 M SVK SbK Lipany (SVK)
2 N DZIRKALIS Uldis 1976 M LAT SK 4R (LAT)
3 N SAWICKI Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N NOWOGÓRSKI Artur 1971 M POL SpeedBad.pl (POL)
5 N PETHO Zsolt 1971 M HUN FOXminton SC (HUN)
5 N GOHLKE Alexander 1969 M GER Speedlights München (GER)
5 N CWIAKALA Dariusz 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
5 N FERENCZI Istvan 1973 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N CHMIELEWSKI Grzegorz 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
9 N WRÓBEL Jacek 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
9 N NOWOGÓRSKI Dariusz 1975 M POL SpeedBad.pl (POL)
9 N HERRMANN Marcel 1974 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
9 N RÁCZ Imre 1965 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N NILOS Georges 1966 M GER Füchse Berlin (GER)
9 N TÓTH Gyula 1973 M HUN FOXminton SC (HUN)
9 N CZEREMUZYNSKI Jacek 1968 M POL FOXminton SC (HUN)
17 N NOVAK Miloš 1974 M SLO KMK Radece (SLO)
17 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
19 N WEDDE Sven-Torben 1976 M GER MTV Vienenburg (GER)
19 N BARKOVS Romans 1978 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
19 N SCHWARZ Jaroslav 1970 M CZE SK MaKaKo (CZE)
19 N KONTCHA Alexandre 1970 M RUS Knightspeeder Nürnberg (GER)
19 N DRUMLAK Przemek 1974 M POL Speebs Szczecin (POL)
19 N KOWALCZYK Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
19 N BENČIĆ Tomislav 1971 M CRO SBC Zagreb (CRO)
19 N KURCZAK Robert 1970 M POL UKS Mrzezyno (POL)
19 N HERCZEGH Tamas 1971 M HUN Speedmeteor SE (HUN)
28 N KOLLAR Martin 1971 M CZE
28 N SUSTERSIČ Matjaž 1977 M SLO KMK Radece (SLO)
28 N MARTENS Philip 1976 M BEL Crossminton Houten (NED)
28 N JAGEČIĆ Sinisa 1976 M CRO SBC Zagreb (CRO)
28 N JAGIELLO Wojciech 1975 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
28 N KLUKIEWICZ Dariusz 1973 M POL Speebs Szczecin (POL)
28 N SKALA Libor 1979 M CZE SK Prague United (CZE)
900 N ILIĆ Damir 1968 M CRO SBK Susak (CRO)
900 N JANČUNSKI Andrzej 1978 M LTU KC Wolf Fighters (POL)

Crossminton male U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JEVŠEVAR Jakob 2007 M SLO KMK Radece (SLO)
2 N MIŁOŃ Filip 2008 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N SONIK Oskar 2009 M POL KC Wolf Fighters (POL)
3 N DRYJA Dominik 2007 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N POJMON Jindřich 2008 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
5 N HOLEŠINSKÝ Martin 2009 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
7 N KOCHANA Piotr 2008 M POL KC Wolf Fighters (POL)
7 N KULÍŠEK Jan 2008 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
7 N KOLLÁR Eda 2008 M CZE
10 N GOŁDASZ Michał 2010 M POL KC Wolf Fighters (POL)
10 N MOJDL Bartoloměj 2008 M CZE

Crossminton male U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N SCAVNICKY Jan Jr. 2007 M SVK SbK Lipany (SVK)
3 N MARTENS Thyago 2006 M BEL Crossminton Houten (NED)
3 N BARKOVS Rihards 2006 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
5 N KOLENC Žak 2005 M SLO KMK Radece (SLO)
5 N KOPILEC Viliam 2006 M SVK SbK Lipany (SVK)
7 N JANČUNSKI Kamil 2006 M LTU KC Wolf Fighters (POL)
7 N DOLANSKÝ Matěj 2006 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
7 N FEHRE Niklas 2006 M GER Speedbats Dresden (GER)
10 N MACH Tomáš 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
10 N CHMELAŘ Vít 2005 M CZE
10 N RODÁK Jakub 2006 M CZE SK MaKaKo (CZE)
10 N ŽULEVIČ Marek 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
10 N ŽULEVIČ Michal 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
10 N MAKAROV Lukáš 2006 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)

Crossminton male U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PRZYKALLA Arne 2003 M GER Neissespeeder 09 Görlitz (GER)
2 N KNEZ Tilen 2003 M SLO KMK Radece (SLO)
3 N JERKOVIĆ Marko 2002 M CRO SBC Zagreb (CRO)
3 N MICHALIK Maciej 2002 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N RODÁK Jan 2001 M CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N DZIRKALIS Arturs 2003 M LAT SK 4R (LAT)
5 N FASKA Mateusz 2004 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N BENCZŐ Balázs 2004 M HUN Vajai SE (HUN)
9 N JANČUNSKI Adrian 2004 M LTU KC Wolf Fighters (POL)
9 N VOLEK Ondrej 2001 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
9 N DRUMLAK Mateusz 2003 M POL Speebs Szczecin (POL)
9 N RYBAK Mateusz 2003 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
13 N RADA Pavel 2004 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
13 N Lichý Jan 2002 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
13 N JÁNSKÝ Adam 2002 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
13 N SCHOLZ Paul 2002 M GER Neissespeeder 09 Görlitz (GER)
13 N KOLLÁR Vojtěch 2001 M CZE

Crossminton male U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PRZYKALLA Arne 2003 M GER Neissespeeder 09 Görlitz (GER)
1 N SCHOLZ Paul 2002 M GER Neissespeeder 09 Görlitz (GER)
2 N RODÁK Jan 2001 M CZE SK MaKaKo (CZE)
2 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N Lichý Jan 2002 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
3 N VOLEK Ondrej 2001 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
3 N SCAVNICKY Jan Jr. 2007 M SVK SbK Lipany (SVK)
3 N KOPILEC Viliam 2006 M SVK SbK Lipany (SVK)
5 N JEVŠEVAR Jakob 2007 M SLO KMK Radece (SLO)
5 N MICHALIK Maciej 2002 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N FASKA Mateusz 2004 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N RADA Pavel 2004 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N MACH Tomáš 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N ŽULEVIČ Marek 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N ŽULEVIČ Michal 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N KOLENC Žak 2005 M SLO KMK Radece (SLO)

Crossminton open Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N EKBERG Melker 1980 M SWE 7H Speeders (SWE)
3 N JOVAN Jaša 1999 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
3 N MANDRYK Myhailo 1990 M UKR SC Uzghorod (UKR)
5 N LUTZ Adrian 1987 M GER SC Nienstedten (GER)
5 N WIRTH Severin 1994 M SUI Sunspeeder Kreuzlingen (SUI)
5 N KOZÁRI David 1996 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
5 N OCIEPA Marcin 1988 M POL BadBats Wroclaw (POL)
9 N KAKULA Adam 1998 M SVK SBK ZS Tribecska (SVK)
9 N KAATZ Sönke 1991 M GER Buxtehude Rabbits (GER)
9 N SCHÜSSELER Patrick 1977 M GER Brühler TV-Speedkrebse Köln (GER)
9 N ZIMMERMANNS David 1996 M GER SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
9 N JERKOVIĆ Boris 1984 M SRB Speeder Sombor (SRB)
9 N EULENBERG Vincent 1996 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
9 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N KUCINA Nikola 1997 M CRO SBC Zagreb (CRO)
17 N PÁDÁR Pál 1990 M HUN Vajai SE (HUN)
17 N BAKOVIĆ Damir 1986 M CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
17 N TURNA Patrik 1997 M SVK SK Prague United (CZE)
17 N RÁCZ László 1967 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
21 N LAUVA Artis 2000 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
21 N TAKÁCS Dávid 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
21 N SUPIOT Nicolas 1991 M FRA Vajai SE (HUN)
21 N FILIPOWICZ Maciej 2001 M POL UKS Mrzezyno (POL)
21 N MADEJ Sebastian 1990 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
21 N PUSKAS Jozef 1995 M SVK SbK Lipany (SVK)
21 N VOSÁTKA Petr 1985 M CZE SK Prague United (CZE)
21 N MIŁOŃ Slawomir 1981 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
21 N SZALAI Márkó 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
21 N GIPTER Mark 1997 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
31 N TIMM Sebastian 1981 M GER Red Devils Bautzen (GER)
31 N KAŹMIERCZAK Michał 1996 M POL
31 N RIEKSTINS Janis 1982 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
31 N KUBIG Kevin 2000 M GER Neissespeeder 09 Görlitz (GER)
31 N VINCZE Olivér 1996 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
31 N HANŽLÍK Ondřej 1990 M CZE Koukej letět (CZE)
31 N KALIGARI Matej Tino 2001 M CRO SBT Hrvatski (CRO)
31 N LEDNICKÝ Tomáš 1989 M SVK
31 N SWIENCZEK Jan 1988 M CZE SK MaKaKo (CZE)
31 N PJECHA Vladimir 1985 M SVK SbK Lipany (SVK)
31 N MICHNIEWICZ Szymon 2001 M POL UKS Mrzezyno (POL)
31 N BRODSKÝ Jan 1992 M CZE

Crossminton open Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
1 N EKBERG Melker 1980 M SWE 7H Speeders (SWE)
2 N SCHÜSSELER Patrick 1977 M GER Brühler TV-Speedkrebse Köln (GER)
2 N ZIMMERMANNS David 1996 M GER SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
3 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
3 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N KAŹMIERCZAK Michał 1996 M POL
3 N OCIEPA Marcin 1988 M POL BadBats Wroclaw (POL)
5 N CHMIELEWSKI Grzegorz 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
5 N WRÓBEL Jacek 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
5 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N SWIENCZEK Jan 1988 M CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N KOZÁRI David 1996 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
5 N JERKOVIĆ Boris 1984 M SRB Speeder Sombor (SRB)
5 N KAKULA Adam 1998 M SVK SBK ZS Tribecska (SVK)
5 N GIBALA Jozef 1962 M SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)
9 N SUPIOT Nicolas 1991 M FRA Vajai SE (HUN)
9 N KISS Ferenc 1963 M HUN FOXminton SC (HUN)
9 N PETHO Zsolt 1971 M HUN FOXminton SC (HUN)
9 N RICHTER Norbert 1959 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
9 N EULENBERG Vincent 1996 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
9 N DZIRKALIS Uldis 1976 M LAT SK 4R (LAT)
9 N SPARE Edijs 1964 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
9 N FERENCZI Istvan 1973 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N VINCZE Olivér 1996 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
9 N RÁCZ Imre 1965 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N RÁCZ László 1967 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N SZALAI Márkó 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N TAKÁCS Dávid 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N CZEREMUZYNSKI Jacek 1968 M POL FOXminton SC (HUN)
9 N TÓTH Gyula 1973 M HUN FOXminton SC (HUN)
9 N VINCZE Károly 1968 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
17 N PJECHA Vladimir 1985 M SVK SbK Lipany (SVK)
17 N VOSÁTKA Petr 1985 M CZE SK Prague United (CZE)
17 N PUSKAS Jozef 1995 M SVK SbK Lipany (SVK)
17 N CHLUBNA Karel 1961 M CZE SK Prague United (CZE)
17 N SKALA Libor 1979 M CZE SK Prague United (CZE)
17 N GÜRTLER Jiri 1968 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
17 N PRŮŠA Martin 1967 M CZE Speed Team Praha (CZE)
17 N VOJACEK Milos 1969 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
17 N MORAVEC Milan 1962 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
17 N JURAS Roman 1966 M CZE
17 N BRODSKÝ Jan 1992 M CZE
17 N LEDNICKÝ Tomáš 1989 M SVK
17 N KOLLAR Martin 1971 M CZE
17 N BUJDOSO Zoltan 1965 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
17 N LAUVA Artis 2000 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
17 N GIPTER Mark 1997 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
17 N BARKOVS Romans 1978 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
17 N BARKOVS Rihards 2006 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
17 N KLUKIEWICZ Dariusz 1973 M POL Speebs Szczecin (POL)
17 N DRUMLAK Mateusz 2003 M POL Speebs Szczecin (POL)
17 N MICHNIEWICZ Szymon 2001 M POL UKS Mrzezyno (POL)
17 N FILIPOWICZ Maciej 2001 M POL UKS Mrzezyno (POL)
17 N NOWOGÓRSKI Dariusz 1975 M POL SpeedBad.pl (POL)
17 N NOWOGÓRSKI Artur 1971 M POL SpeedBad.pl (POL)
17 N HERCZEGH Tamas 1971 M HUN Speedmeteor SE (HUN)
900 N HELDAK Vladimir 1955 M SVK SbK Lipany (SVK)

Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KEBER Jasmina 1988 F SLO KMK Radece (SLO)
1 N KAATZ Sönke 1991 M GER Buxtehude Rabbits (GER)
2 N OSVAY Edit 1972 F HUN Vajai SE (HUN)
2 N PÁDÁR Pál 1990 M HUN Vajai SE (HUN)
3 N DRUMLAK Przemek 1974 M POL Speebs Szczecin (POL)
3 N URBANIK Marta 1987 F POL Speebs Szczecin (POL)
3 N LUTZ Adrian 1987 M GER SC Nienstedten (GER)
3 N KNEZ Danaja 1997 F SLO KMK Radece (SLO)
5 N SCAVNICKY Jan Sr. 1975 M SVK SbK Lipany (SVK)
5 N SCAVNICKA Maria 1976 F SVK SbK Lipany (SVK)
5 N WIRTH Severin 1994 M SUI Sunspeeder Kreuzlingen (SUI)
5 N JAGEČIĆ Zrinka 1995 F CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N KUCINA Nikola 1997 M CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N BARKOVIĆ Paula 1998 F CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N WINCENCIAK Zofia 1999 F POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N MIŁOŃ Slawomir 1981 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
9 N KURCZAK Robert 1970 M POL UKS Mrzezyno (POL)
9 N HERRMANN Marcel 1974 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
9 N BOSMA Celien 1992 F GER SC Nienstedten (GER)
9 N JAGIELLO Beata 1974 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
9 N SAWICKI Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
9 N JOVAN Jaša 1999 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
9 N MICHNIEWICZ Julia 2005 F POL UKS Mrzezyno (POL)
9 N SPARE Agate Kristiana 2005 F LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
9 N DZIRKALIS Arturs 2003 M LAT SK 4R (LAT)
9 N WEDDE Sven-Torben 1976 M GER MTV Vienenburg (GER)
9 N HORN Andrea 1985 F GER Speedbats Dresden (GER)
9 N MANDRYK Myhailo 1990 M UKR SC Uzghorod (UKR)
9 N ZATVARSKA Alona 1988 F UKR SC Uzghorod (UKR)
9 N HONZKOVÁ Zuzana 1993 F CZE SK Prague United (CZE)
9 N TURNA Patrik 1997 M SVK SK Prague United (CZE)
17 N HANŽLÍKOVÁ Petra 1999 F CZE Koukej letět (CZE)
17 N HANŽLÍK Ondřej 1990 M CZE Koukej letět (CZE)
17 N LIEBE Michaela 1976 F GER Neissespeeder 09 Görlitz (GER)
17 N PRZYKALLA Uwe 1968 M GER Neissespeeder 09 Görlitz (GER)
17 N TIMM Sebastian 1981 M GER Red Devils Bautzen (GER)
17 N JELONEK Magdalena 2003 F POL UKS Mrzezyno (POL)
17 N BENCZŐ Balázs 2004 M HUN Vajai SE (HUN)
17 N JANČUNSKA Gabija 1979 F LTU KC Wolf Fighters (POL)
17 N SCHWARZ Jaroslav 1970 M CZE SK MaKaKo (CZE)
17 N JAKUSKA Baiba 1975 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)
17 N RIEKSTINS Janis 1982 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
17 N ROLFES Anja 1986 F GER Speedlights München (GER)
17 N GOHLKE Alexander 1969 M GER Speedlights München (GER)
17 N LAUVA Irina 1970 F LAT BC SMASH (LAT)
17 N LAUVA Dainis 1969 M LAT BC SMASH (LAT)
17 N VERES Georgina 2004 F HUN Vajai SE (HUN)
900 N ŠKERL Lori 2001 F SLO KMK Radece (SLO)