Back to list

Results

ICO Crossminton Dutch Open powered by Speedminton®
NED Baarn
December 14, 2019 - December 15, 2019

Crossminton female O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZRNIĆ Tatjana 1976 F CRO SBT Hrvatski (CRO)
2 N FIGLÁR Barbara 1975 F HUN FOXminton SC (HUN)
3 N AERTS Mirjam 1976 F NED
4 N TAKÁCS Krisztina 1972 F HUN FOXminton SC (HUN)
5 N VERBEECK Kathleen 1978 F BEL Crossminton Houten (NED)

Crossminton female U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZUKIĆ Gala 2002 F CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
2 N BOSMA Celien 1992 F GER SC Nienstedten (GER)
3 N BOGNAR Krisztina 1982 F HUN FOXminton SC (HUN)
3 N DESFARGES Alexandra 1991 F FRA Speed all Stars Bécula (FRA)
5 N LE LONQUER Anne-Gaëlle 1991 F FRA A-S-S-G Gouesnou (FRA)
5 N GUYOT Julie 1994 F FRA Air Speed (FRA)
7 N RANZIJN Lisanne 1987 F NED Nieuwe Sloot Speeders (NED)
7 N DÓSA-RÁCZ Kitti 1988 F HUN FOXminton SC (HUN)
7 N MIŠKULIN Nika 2001 F CRO SBT Hrvatski (CRO)
10 N DIALLO Andrea 1982 F GER KSBV Köln (GER)
10 N IVKOVIC Isabelle 1985 F FRA SC Eragny sur Oise (FRA)
10 N BRANELLEC Audrey 1991 F FRA ASPB Speed Warriors (FRA)
13 N CHRISTIANS Magdalena 1996 F GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)

Crossminton female Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton male O60 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton male O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SNITJER Johan 1964 M NED RAP Speeders (NED)
2 N KNOBLING Charly 1961 M GER Fürsty Speeders (GER)
3 N KARDORF Ralph 1965 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
3 N PATAI János 1967 M HUN FOXminton SC (HUN)
5 N STOKKINK Ron 1964 M NED RAP Speeders (NED)
5 N WITTER Thomas 1969 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
7 N FICHTER Heiko 1967 M GER Fürsty Speeders (GER)
7 N MATKOVIĆ Tomislav 1963 M CRO SBT Hrvatski (CRO)
9 N ZIMMERMANN Andreas 1965 M GER KSBV Köln (GER)
999 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton male O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VAN DER LAAN Marcel 1966 M NED Lightning Speeders (NED)
2 N GILLET Jean Luc 1971 M FRA ASPB Speed Warriors (FRA)
3 N VREESWIJK Theo 1967 M NED RAP Speeders (NED)
3 N MATHIEU Bertrand 1971 M FRA Speed Tregor Club (FRA)
5 N VAN DER GRAAF Timo 1979 M NED RAP Speeders (NED)
5 N HERRMANN Marcel 1974 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
7 N MARTENS Philip 1976 M BEL Crossminton Houten (NED)
7 N STOKKINK Wilfred 1970 M NED RAP Speeders (NED)
7 N VAN HELLEMONT Ronaldo 1974 M BEL Speed Lions Düsseldorf (GER)
10 N DE GEUS Roel 1979 M NED RAP Speeders (NED)
10 N JONGEJAN Johan 1972 M NED
900 N WEDDE Sven-Torben 1976 M GER MTV Vienenburg (GER)

Crossminton male U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MARTENS Thyago 2006 M BEL Crossminton Houten (NED)
2 N HEITHAUSEN Till 2005 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
3 N GEUENICH David 2005 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
3 N MARTENS Xandro 2009 M BEL Crossminton Houten (NED)
5 N DE BOER Laurenz 2007 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
5 N VAN HELLEMONT Lenn 2007 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
7 N KARDORF Frederik 2007 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
7 N LOOPSTRA Sietze 2005 M NED

Crossminton male U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton male U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton open Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KAATZ Sönke 1991 M GER Buxtehude Rabbits (GER)
2 N FRANKE Nico 1999 M GER Time Sports (GER)
3 N VON LENNEP Michael 1983 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
3 N ZIMMERMANNS David 1996 M GER SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
5 N MÜLLER Philip 1992 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
5 N LUTZ Adrian 1987 M GER SC Nienstedten (GER)
5 N EULENBERG Vincent 1996 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
5 N CADO Samuel 1982 M FRA Speed Roazhon Club (FRA)
9 N JÖHNK Jonas 1990 M GER WobSpeeders (GER)
9 N VELASCO Jean-Sébastien 1996 M FRA Joueur FSS sans Club (FRA)
9 N GEUVERINK Joris 1988 M NED
9 N DIALLO Boubacar 1978 M GER KSBV Köln (GER)
13 N ZABEL Daniel 1988 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
13 N PELTIER Charly 1993 M FRA
13 N ROOKER VINCENT 1984 M NED
13 N DROST Freerk 1980 M NED RAP Speeders (NED)
13 N FEIERABEND Niklas 1997 M GER Buxtehude Rabbits (GER)
13 N BARTH Daniel 1985 M GER KSBV Köln (GER)
19 N GRUNENBERG Christoph 1997 M GER SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
19 N GRAICHEN Markus 1991 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
19 N STÜVE Tom 2003 M GER SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
19 N COIFFARD Guénolé 2002 M FRA Speed Tregor Club (FRA)
19 N SCHMITZ Phillip 2003 M GER SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
25 N FRENZEL Johannes 1997 M GER SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
999 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton open Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRANKE Nico 1999 M GER Time Sports (GER)
1 N ZIMMERMANNS David 1996 M GER SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
2 N VON LENNEP Michael 1983 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
2 N JÖHNK Jonas 1990 M GER WobSpeeders (GER)
3 N EULENBERG Vincent 1996 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
3 N KAATZ Sönke 1991 M GER Buxtehude Rabbits (GER)
3 N WITTER Thomas 1969 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
3 N KARDORF Ralph 1965 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
5 N VREESWIJK Theo 1967 M NED RAP Speeders (NED)
5 N SNITJER Johan 1964 M NED RAP Speeders (NED)
5 N MATHIEU Bertrand 1971 M FRA Speed Tregor Club (FRA)
5 N COIFFARD Guénolé 2002 M FRA Speed Tregor Club (FRA)
5 N MÜLLER Philip 1992 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
5 N HERRMANN Marcel 1974 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
5 N VAN HELLEMONT Lenn 2007 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
5 N KARDORF Frederik 2007 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
9 N KNOBLING Charly 1961 M GER Fürsty Speeders (GER)
9 N VAN DER LAAN Marcel 1966 M NED Lightning Speeders (NED)
9 N FRENZEL Johannes 1997 M GER SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
9 N GRUNENBERG Christoph 1997 M GER SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
9 N FICHTER Heiko 1967 M GER Fürsty Speeders (GER)
9 N VAN HELLEMONT Ronaldo 1974 M BEL Speed Lions Düsseldorf (GER)
9 N ZIMMERMANN Andreas 1965 M GER KSBV Köln (GER)
9 N BARTH Daniel 1985 M GER KSBV Köln (GER)
9 N GEUENICH David 2005 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
9 N HEITHAUSEN Till 2005 M GER Speed Lions Düsseldorf (GER)
9 N FEIERABEND Niklas 1997 M GER Buxtehude Rabbits (GER)
9 N LUTZ Adrian 1987 M GER SC Nienstedten (GER)
9 N MARTENS Thyago 2006 M BEL Crossminton Houten (NED)
9 N VAN DER GRAAF Timo 1979 M NED RAP Speeders (NED)
17 N DE GEUS Roel 1979 M NED RAP Speeders (NED)
17 N STOKKINK Wilfred 1970 M NED RAP Speeders (NED)
17 N DROST Freerk 1980 M NED RAP Speeders (NED)
17 N JONGEJAN Johan 1972 M NED
17 N SCHMITZ Phillip 2003 M GER SSV Happerschoß Speedhenne (GER)
17 N STÜVE Tom 2003 M GER SSV Happerschoß Speedhenne (GER)

Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CADO Samuel 1982 M FRA Speed Roazhon Club (FRA)
1 N BRANELLEC Audrey 1991 F FRA ASPB Speed Warriors (FRA)
2 N PELTIER Charly 1993 M FRA
2 N GUYOT Julie 1994 F FRA Air Speed (FRA)
3 N DIALLO Boubacar 1978 M GER KSBV Köln (GER)
3 N DIALLO Andrea 1982 F GER KSBV Köln (GER)
3 N BOSMA Celien 1992 F GER SC Nienstedten (GER)
3 N ZABEL Daniel 1988 M GER Blau-Weiss Aasee Münster (GER)
5 N IVKOVIC Isabelle 1985 F FRA SC Eragny sur Oise (FRA)
5 N VELASCO Jean-Sébastien 1996 M FRA Joueur FSS sans Club (FRA)
5 N ZUKIĆ Jasmin 1972 M CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
5 N ZUKIĆ Gala 2002 F CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
5 N TAKÁCS Krisztina 1972 F HUN FOXminton SC (HUN)
5 N PATAI János 1967 M HUN FOXminton SC (HUN)
5 N LE LONQUER Anne-Gaëlle 1991 F FRA A-S-S-G Gouesnou (FRA)
5 N GILLET Jean Luc 1971 M FRA ASPB Speed Warriors (FRA)
9 N GEUVERINK Joris 1988 M NED
9 N DESFARGES Alexandra 1991 F FRA Speed all Stars Bécula (FRA)
9 N ROOKER VINCENT 1984 M NED
9 N KEULTJES Jolanda 1968 F NED RAP Speeders (NED)
9 N STOKKINK Ron 1964 M NED RAP Speeders (NED)
9 N AERTS Mirjam 1976 F NED
9 N LOOPSTRA Sietze 2005 M NED
9 N RANZIJN Lisanne 1987 F NED Nieuwe Sloot Speeders (NED)