Back to list

Results

ICO Crossminton Polish Open powered by Speedminton®
POL Warszawa
June 8, 2019 - June 8, 2019

Crossminton female U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WITWICKA Kasia 1986 F POL SKF Sharks Hut (POL)
1 N KOCANDA Agnieszka 1985 F POL SKF Sharks Hut (POL)
2 N SEK Krystyna 1958 F POL PACross Lipkow (POL)
2 N KOSCIUK Marzena 1971 F POL PACross Lipkow (POL)
3 N JAKUSKA Baiba 1975 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)
3 N PETERSONE Laila 1970 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)
3 N BOMIRSKA Lidia 1957 F POL PACross Lipkow (POL)
3 N KAPLON Joanna 1964 F POL UKS Atlas (POL)

Crossminton male U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton open Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
1 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N CHMIELEWSKI Grzegorz 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
2 N WRÓBEL Jacek 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
3 N NOWOGÓRSKI Dariusz 1975 M POL SpeedBad.pl (POL)
3 N NOWOGÓRSKI Artur 1971 M POL SpeedBad.pl (POL)
3 N LESKI Pawel 1957 M POL BadBats Wroclaw (POL)
3 N CWIAKALA Dariusz 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
5 N BUJDOSO Zoltan 1965 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
5 N GÜRTLER Jiri 1968 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
5 N MAJCHRZAK Jerzy 1972 M POL PACross Lipkow (POL)
5 N FASKA Mateusz 2004 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N GAWLAK Piotr 1962 M POL PZSB Gorlice (POL)
5 N KNOT Jerzy 1955 M POL PZSB Gorlice (POL)
5 N BOROWIEC Piotr 1965 M POL
5 N CZEREMUZYNSKI Jacek 1968 M POL FOXminton SC (HUN)
9 N FILIPOWICZ Maciej 2001 M POL UKS Mrzezyno (POL)
9 N GIPTER Mark 1997 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
9 N PRZYBYLSKI Jan 1997 M POL UKS MILESZA Targowa Gorka (POL)
9 N BARKOVS Romans 1978 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
9 N BARKOVS Rihards 2006 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
9 N KURCZAK Robert 1970 M POL UKS Mrzezyno (POL)

Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N URBANIK Marta 1987 F POL Speebs Szczecin (POL)
1 N WILKOSZ Wojciech 1990 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
2 N GRZEGORY Olga 1979 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
2 N MIŁOŃ Slawomir 1981 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N BOGNAR Krisztina 1982 F HUN FOXminton SC (HUN)
3 N PATAI János 1967 M HUN FOXminton SC (HUN)
3 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N VOSÁTKA Petr 1985 M CZE SK Prague United (CZE)
5 N KNOBLING Charly 1961 M GER Fürsty Speeders (GER)
5 N KNOBLING Irena 1973 F GER Fürsty Speeders (GER)
5 N SAWICKI Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N DÓSA-RÁCZ Kitti 1988 F HUN FOXminton SC (HUN)
5 N SCAVNICKY Jan Sr. 1975 M SVK SbK Lipany (SVK)
5 N SCAVNICKA Maria 1976 F SVK SbK Lipany (SVK)
5 N KNAPCZYK Mateusz 1996 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N WINCENCIAK Zofia 1999 F POL KC Wolf Fighters (POL)
9 N VOJACEK Milos 1969 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
9 N CIBULKOVÁ Veronika 2003 F CZE SK Prague United (CZE)
9 N TURNA Patrik 1997 M SVK SpeedFun Podbrezova (SVK)
9 N LELONEK Magdalena 1975 F POL MKS GEMIK Kielce (POL)
9 N TIMM Sebastian 1981 M GER Red Devils Bautzen (GER)
9 N SCAVNICKA Kristina 1998 F SVK SbK Lipany (SVK)
9 N SCAVNICKY Jan Jr. 2007 M SVK SbK Lipany (SVK)
9 N WERNEROVÁ Markéta 1973 F CZE Speed Team Praha (CZE)
9 N NEUTZSCH Michael 1982 M GER Füchse Berlin (GER)
9 N SCHABEK Sabina 1977 F POL Speebs Szczecin (POL)
9 N MIEZYNSKI Bogdan 1960 M POL Speebs Szczecin (POL)
9 N NYGAARD Elwira 1982 F POL Lier IL Crossminton (NOR)
9 N PÅSCHE Morten 1976 M NOR Lier IL Crossminton (NOR)
9 N SPARE Agate Kristiana 2005 F LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
9 N SPARE Edijs 1964 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
9 N NEUTZSCH Diana 1987 F GER Füchse Berlin (GER)
17 N WIKLANSKA Natalia 1998 F POL KC Wolf Fighters (POL)
17 N WIKLANSKI Wojciech 1969 M POL PACross Lipkow (POL)
17 N MICHNIEWICZ Julia 2005 F POL UKS Mrzezyno (POL)
17 N MICHNIEWICZ Szymon 2001 M POL UKS Mrzezyno (POL)
17 N KOWALCZYK Joanna 1977 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
17 N KOWALCZYK Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)

Crossminton female U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton male U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton open U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MIŁOŃ Filip 2008 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
2 N LELONEK Hanna 2007 F POL
3 N JACHIMCZAK Jakub 2007 M POL
4 N JACHIMCZAK Joanna 2011 F POL

Crossminton female O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LELONEK Magdalena 1975 F POL MKS GEMIK Kielce (POL)
2 N SCHABEK Sabina 1977 F POL Speebs Szczecin (POL)
3 N WERNEROVÁ Markéta 1973 F CZE Speed Team Praha (CZE)
3 N GRZEGORY Olga 1979 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N KOWALCZYK Joanna 1977 F POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N KNOBLING Irena 1973 F GER Fürsty Speeders (GER)
7 N SCAVNICKA Maria 1976 F SVK SbK Lipany (SVK)
7 N KAPLON Joanna 1964 F POL UKS Atlas (POL)
7 N PETERSONE Laila 1970 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)
10 N KOSCIUK Marzena 1971 F POL PACross Lipkow (POL)
10 N SEK Krystyna 1958 F POL PACross Lipkow (POL)
10 N JAKUSKA Baiba 1975 F LAT SK Sporta Punkts (LAT)

Crossminton female U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N SPARE Agate Kristiana 2005 F LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
3 N CIBULKOVÁ Veronika 2003 F CZE SK Prague United (CZE)
4 N MICHNIEWICZ Julia 2005 F POL UKS Mrzezyno (POL)

Crossminton female Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N URBANIK Marta 1987 F POL Speebs Szczecin (POL)
2 N WINCENCIAK Zofia 1999 F POL KC Wolf Fighters (POL)
3 N SCAVNICKA Kristina 1998 F SVK SbK Lipany (SVK)
3 N WIKLANSKA Natalia 1998 F POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N KOCANDA Agnieszka 1985 F POL SKF Sharks Hut (POL)
5 N NEUTZSCH Diana 1987 F GER Füchse Berlin (GER)
7 N PAKULA Magdalena 1981 F POL PACross Lipkow (POL)
7 N WITWICKA Kasia 1986 F POL SKF Sharks Hut (POL)

Crossminton male O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BOROWIEC Piotr 1965 M POL
2 N GAWLAK Piotr 1962 M POL PZSB Gorlice (POL)
3 N MIEZYNSKI Bogdan 1960 M POL Speebs Szczecin (POL)
3 N KNOBLING Charly 1961 M GER Fürsty Speeders (GER)
5 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N SPARE Edijs 1964 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
5 N LESKI Pawel 1957 M POL BadBats Wroclaw (POL)
5 N KNOT Jerzy 1955 M POL PZSB Gorlice (POL)
9 N GÜRTLER Jiri 1968 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
9 N PATAI János 1967 M HUN FOXminton SC (HUN)
9 N MALISZEWSKI Jerzy 1964 M POL KSS Team JJ Wroclaw (POL)
9 N BUJDOSO Zoltan 1965 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
13 N VOJACEK Milos 1969 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
13 N WINCENCIAK Jan 1951 M POL KC Wolf Fighters (POL)
13 N TRACZ Andrzej 1953 M POL PACross Lipkow (POL)
13 N WIĘCKOWSKI Jerzy 1966 M POL

Crossminton male O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCAVNICKY Jan Sr. 1975 M SVK SbK Lipany (SVK)
2 N CHMIELEWSKI Grzegorz 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
3 N PÅSCHE Morten 1976 M NOR Lier IL Crossminton (NOR)
3 N SAWICKI Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N NOWOGÓRSKI Dariusz 1975 M POL SpeedBad.pl (POL)
5 N KURCZAK Robert 1970 M POL UKS Mrzezyno (POL)
5 N NOWOGÓRSKI Artur 1971 M POL SpeedBad.pl (POL)
5 N DRUMLAK Przemek 1974 M POL Speebs Szczecin (POL)
9 N WRÓBEL Jacek 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
9 N MAJCHRZAK Jerzy 1972 M POL PACross Lipkow (POL)
9 N CZEREMUZYNSKI Jacek 1968 M POL FOXminton SC (HUN)
9 N KOWALCZYK Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
13 N CWIAKALA Dariusz 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
13 N KLUKIEWICZ Dariusz 1973 M POL Speebs Szczecin (POL)
13 N WIKLANSKI Wojciech 1969 M POL PACross Lipkow (POL)
13 N MALISZEWSKI Jerzy 1964 M POL KSS Team JJ Wroclaw (POL)
13 N BARKOVS Romans 1978 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)

Crossminton male U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCAVNICKY Jan Jr. 2007 M SVK SbK Lipany (SVK)
2 N BARKOVS Rihards 2006 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
3 N RYBAK Michał 2005 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
4 N OSLIZLO Mateusz 2005 M POL PACross Lipkow (POL)

Crossminton male U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton open U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton open Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N WILKOSZ Wojciech 1990 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N NEUTZSCH Michael 1982 M GER Füchse Berlin (GER)
3 N GIPTER Mark 1997 M LAT KK Krosmintons.lv (LAT)
5 N TURNA Patrik 1997 M SVK SpeedFun Podbrezova (SVK)
5 N MIŁOŃ Slawomir 1981 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
7 N MICHNIEWICZ Szymon 2001 M POL UKS Mrzezyno (POL)
7 N KNAPCZYK Mateusz 1996 M POL KC Wolf Fighters (POL)
7 N MADEJ Sebastian 1990 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
10 N FILIPOWICZ Maciej 2001 M POL UKS Mrzezyno (POL)
10 N RYBAK Mateusz 2003 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
10 N FASKA Mateusz 2004 M POL KC Wolf Fighters (POL)
10 N VOSÁTKA Petr 1985 M CZE SK Prague United (CZE)
10 N TIMM Sebastian 1981 M GER Red Devils Bautzen (GER)
10 N PRZYBYLSKI Jan 1997 M POL UKS MILESZA Targowa Gorka (POL)