Back to list

Results

2019 ICO Crossminton Serbian Open powered by Speedminton®
SRB Sombor
September 14, 2019 - September 15, 2019

Crossminton female O60 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton male O60 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton male O60 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BLAŽEV Katarina 2007 F SRB Speeder Sombor (SRB)
2 N GORICKI Nika 2009 F CRO SBC Zagreb (CRO)
3 N ENGELLEITER Szonja Flóra 2007 F HUN Speedmeteor SE (HUN)
3 N VUJKO Lana 2007 F SRB Speeder Sombor (SRB)
5 N FÁBIÁN Fruzsina 2008 F HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
5 N RAJMOND Anna 2008 F HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
7 N BENČIĆ GRACIA 2009 F CRO Crossminton club Zabok (CRO)

Crossminton female U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BANIĆ Leona 2005 F SRB Speeder Sombor (SRB)
2 N CSENGE Illés 2006 F HUN Speedmeteor SE (HUN)
3 N STOJAČIĆ Selena 2005 F SRB Speeder Sombor (SRB)
4 N VESZELOVSZKY Réka 2006 F HUN Speedmeteor SE (HUN)
900 N GAGIĆ Ljiljana 2006 F SRB Speeder Sombor (SRB)

Crossminton female U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MIŠKULIN Nika 2001 F CRO SBT Hrvatski (CRO)
2 N ZUKIĆ Gala 2002 F CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
3 N ROGELJ Pika 2004 F SLO KMK Radece (SLO)
3 N LANTOS Zita 2002 F HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
5 N JANKOVIĆ Jelena 2003 F SRB Speeder Sombor (SRB)
5 N ZOREC Hana 2004 F SLO KMK Radece (SLO)
7 N RADMILO Gorana 2002 F SRB Speeder Sombor (SRB)

Crossminton female U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KEBER Jasmina 1988 F SLO KMK Radece (SLO)
2 N KNEZ Danaja 1997 F SLO KMK Radece (SLO)
3 N JAGEČIĆ Laura 1999 F CRO SBC Zagreb (CRO)
3 N JAGEČIĆ Zrinka 1995 F CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N OSVAY Edit 1972 F HUN Vajai SE (HUN)
5 N BOGNAR Krisztina 1982 F HUN FOXminton SC (HUN)
7 N ZRNIĆ Tatjana 1976 F CRO SBT Hrvatski (CRO)
7 N BARKOVIĆ Paula 1998 F CRO SBC Zagreb (CRO)
7 N JERKOVIĆ Alida 1983 F SRB Speeder Sombor (SRB)
10 N CSOMA Cintia 1995 F HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
10 N TÓTH Gabriella 1976 F HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
10 N BENČIĆ Željka 1977 F CRO Crossminton club Zabok (CRO)
10 N DÓSA-RÁCZ Kitti 1988 F HUN FOXminton SC (HUN)
10 N ANDRAŠEV Tatjana 1986 F SRB Speeder Sombor (SRB)

Crossminton male O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SZALMÁSI János 1967 M HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
2 N VINCZE Károly 1968 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
3 N KISS Ferenc 1963 M HUN FOXminton SC (HUN)
3 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N HORVÁTH Szilveszter 1960 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
5 N ALEKSIĆ Nebojša 1963 M CRO SBC Zagreb (CRO)
7 N JERKOVIĆ Slobodan 1954 M SRB Speeder Sombor (SRB)
7 N BLANUŠA Vladimir 1952 M SRB Speeder Sombor (SRB)

Crossminton male O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DOLINSEK Kristjan 1975 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
2 N WIESNER Zoltan 1975 M HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
3 N SUSTERSIČ Matjaž 1977 M SLO KMK Radece (SLO)
3 N TÓTH Gyula 1973 M HUN FOXminton SC (HUN)
5 N GLUHOVIĆ Gligorije 1972 M SRB Speeder Sombor (SRB)
5 N BANIĆ Željko 1970 M SRB Speeder Sombor (SRB)
7 N BENČIĆ Tomislav 1971 M CRO SBC Zagreb (CRO)
7 N JAGEČIĆ Sinisa 1976 M CRO SBC Zagreb (CRO)
7 N SZABÓ Endre 1971 M HUN Speedmeteor SE (HUN)
900 N RAJIĆ Dejan 1973 M SRB Speeder Sombor (SRB)

Crossminton male U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOVÁCS Marcell 2008 M HUN FOXminton SC (HUN)
2 N HÁSZ Zalán 2008 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
3 N ANTAL Zoltán 2007 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
4 N BANIĆ Branislav 2008 M SRB Speeder Sombor (SRB)
5 N LUKAČ Uroš 2008 M SRB Speeder Sombor (SRB)

Crossminton male U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KNEZ Tilen 2003 M SLO KMK Radece (SLO)
2 N RADA Pavel 2004 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N PETAK Borna 2001 M CRO SBC Zagreb (CRO)
3 N SÜVEGES Bence 2004 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
5 N TÓTH Árpád 2002 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
5 N PAP Flórián 2004 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
900 N RAJIĆ Miljan 2004 M SRB Speeder Sombor (SRB)

Crossminton male U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton open U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N DRLJAČA Nikola 2005 M SRB Speeder Sombor (SRB)
3 N JANKOVIĆ Milan 2005 M SRB Speeder Sombor (SRB)
4 N MILIĆ Mateja 2006 M SRB Speeder Sombor (SRB)

Crossminton open U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
1 N RADA Pavel 2004 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N ROGELJ Pika 2004 F SLO KMK Radece (SLO)
2 N ZOREC Hana 2004 F SLO KMK Radece (SLO)
3 N RADMILO Gorana 2002 F SRB Speeder Sombor (SRB)
3 N JANKOVIĆ Jelena 2003 F SRB Speeder Sombor (SRB)
3 N STOJAČIĆ Selena 2005 F SRB Speeder Sombor (SRB)
3 N DRLJAČA Nikola 2005 M SRB Speeder Sombor (SRB)
5 N LANTOS Zita 2002 F HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
5 N TÓTH Árpád 2002 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
5 N BANIĆ Branislav 2008 M SRB Speeder Sombor (SRB)
5 N BLAŽEV Katarina 2007 F SRB Speeder Sombor (SRB)

Crossminton open Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N EKBERG Melker 1980 M SWE 7H Speeders (SWE)
3 N JERKOVIĆ Boris 1984 M SRB Speeder Sombor (SRB)
3 N KOZÁRI David 1996 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
5 N VINCZE Olivér 1996 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
5 N JOVAN Jaša 1999 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
5 N KUCINA Nikola 1997 M CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N TAKÁCS Dávid 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N SZALAI Márkó 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N TURNA Patrik 1997 M SVK SK Prague United (CZE)
9 N SUPIOT Nicolas 1991 M FRA Vajai SE (HUN)
9 N HÉJAS Norbert 1996 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
13 N BAKOVIĆ Damir 1986 M CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
13 N IGÁS Andor 1981 M HUN Kiskunhalas Szitakötök (HUN)
13 N KALIGARI Matej Tino 2001 M CRO SBT Hrvatski (CRO)
13 N VASKOVIC Ivica 1981 M SRB SBK Ralja (SRB)
900 N VLADIC Marko 1986 M CRO SBC Zagreb (CRO)

Crossminton open Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
1 N EKBERG Melker 1980 M SWE 7H Speeders (SWE)
2 N VINCZE Károly 1968 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
2 N VINCZE Olivér 1996 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
3 N SZALAI Márkó 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
3 N TAKÁCS Dávid 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
3 N JERKOVIĆ Boris 1984 M SRB Speeder Sombor (SRB)
3 N KOZÁRI David 1996 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
5 N JAGEČIĆ Zrinka 1995 F CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N JAGEČIĆ Laura 1999 F CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N KISS Ferenc 1963 M HUN FOXminton SC (HUN)
5 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N TÓTH Gyula 1973 M HUN FOXminton SC (HUN)
5 N DOLINSEK Kristjan 1975 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
5 N SZALMÁSI János 1967 M HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
5 N WIESNER Zoltan 1975 M HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
9 N BANIĆ Željko 1970 M SRB Speeder Sombor (SRB)
9 N GLUHOVIĆ Gligorije 1972 M SRB Speeder Sombor (SRB)
900 N RAJIĆ Dejan 1973 M SRB Speeder Sombor (SRB)
900 N RAJIĆ Miljan 2004 M SRB Speeder Sombor (SRB)

Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KEBER Jasmina 1988 F SLO KMK Radece (SLO)
1 N SUSTERSIČ Matjaž 1977 M SLO KMK Radece (SLO)
2 N JOVAN Jaša 1999 M SLO SD Speed Trbovlje (SLO)
2 N KNEZ Danaja 1997 F SLO KMK Radece (SLO)
3 N TURNA Patrik 1997 M SVK SK Prague United (CZE)
3 N DÓSA-RÁCZ Kitti 1988 F HUN FOXminton SC (HUN)
3 N KUCINA Nikola 1997 M CRO SBC Zagreb (CRO)
3 N BARKOVIĆ Paula 1998 F CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N HÉJAS Norbert 1996 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
5 N CSOMA Cintia 1995 F HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
5 N OSVAY Edit 1972 F HUN Vajai SE (HUN)
5 N SUPIOT Nicolas 1991 M FRA Vajai SE (HUN)
5 N BENČIĆ Tomislav 1971 M CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N BENČIĆ Željka 1977 F CRO Crossminton club Zabok (CRO)