Back to list

Results

10. ICO Crossminton Slovak Open powered by Speedminton®
SVK Banska Bystrica
May 25, 2019 - May 25, 2019

Crossminton mixed any Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SYC-KRIVANOVA Henrieta 1964 F SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)
1 N MANDRYK Myhailo 1990 M UKR SC Uzghorod (UKR)
2 N OSVAY Edit 1972 F HUN Vajai SE (HUN)
2 N PÁDÁR Pál 1990 M HUN Vajai SE (HUN)
3 N MIŁOŃ Slawomir 1981 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N JANČUNSKA Gabija 1979 F LTU KC Wolf Fighters (POL)
3 N WINCENCIAK Zofia 1999 F POL KC Wolf Fighters (POL)
3 N KNAPCZYK Mateusz 1996 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N BRAUN Helga 1975 F HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
5 N SZALMÁSI János 1967 M HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
5 N LUKACOVA Tamara 1997 F SVK TJ Slávia PU Presov (SVK)
5 N WILKOSZ Wojciech 1990 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N WERNEROVÁ Markéta 1973 F CZE Speed Team Praha (CZE)
5 N SAWICKI Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N VERES Georgina 2004 F HUN Vajai SE (HUN)
5 N BENCZŐ Balázs 2004 M HUN Vajai SE (HUN)
9 N RYBAK Michał 2005 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
9 N GIBALA Jozef 1962 M SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)
9 N HAVIAROVÁ Dominika 1990 F SVK Východočeská sportovní (CZE)
9 N MACSKÁS Molli 2005 F HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N MACSKÁS Zsolt 1967 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N RYBAK Mateusz 2003 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
9 N JAGEČIĆ Laura 1999 F CRO SBC Zagreb (CRO)
9 N JAGEČIĆ Sinisa 1976 M CRO SBC Zagreb (CRO)
9 N CIBULKOVÁ Veronika 2003 F CZE SK Prague United (CZE)

Crossminton female O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JANCEKOVA Bianka 2006 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
2 N MACSKÁS Molli 2005 F HUN Debreceni Gekko (HUN)
3 N CSENGE Illés 2006 F HUN Speedmeteor SE (HUN)
3 N ULICNA Zuzana 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
5 N AMMEROVA Dasa 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
5 N PACINDOVA Klara 2006 F SVK SbK Lipany (SVK)
7 N MLYNSKA Lenka 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
7 N KALASZOVA Sara 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
7 N OLEJAROVA Katarina 2005 F SVK SbK Lipany (SVK)
10 N LESKOVJANSKA Nikola 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
10 N MOZOLOVA Beata 2006 F SVK

Crossminton female U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZUKIĆ Gala 2002 F CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
2 N MIŠKULIN Nika 2001 F CRO SBT Hrvatski (CRO)
3 N CIBULKOVÁ Veronika 2003 F CZE SK Prague United (CZE)
3 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N GAJDOSOVA Lesana 2004 F SVK ZS Kysak (SVK)
5 N VERES Georgina 2004 F HUN Vajai SE (HUN)
7 N CAPOOVA Zuzana 2004 F SVK SŠ Mierová Svit (SVK)
7 N DADULAKOVA Katarina 2004 F SVK ZS Kysak (SVK)
7 N PRISTASOVA Petra 2004 F SVK SŠ Mierová Svit (SVK)
10 N IMRICHOVA Livia 2003 F SVK ZS Kysak (SVK)

Crossminton female Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N OSVAY Edit 1972 F HUN Vajai SE (HUN)
2 N SYC-KRIVANOVA Barbora 1991 F SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)
3 N WERNEROVÁ Markéta 1973 F CZE Speed Team Praha (CZE)
3 N WINCENCIAK Zofia 1999 F POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N JAGEČIĆ Laura 1999 F CRO SBC Zagreb (CRO)
5 N BRAUN Helga 1975 F HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
7 N LUKACOVA Tamara 1997 F SVK TJ Slávia PU Presov (SVK)
7 N ZRNIĆ Tatjana 1976 F CRO SBT Hrvatski (CRO)
7 N SYC-KRIVANOVA Henrieta 1964 F SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)
10 N JANČUNSKA Gabija 1979 F LTU KC Wolf Fighters (POL)
10 N HAVIAROVÁ Dominika 1990 F SVK Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton male O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LESKI Pawel 1957 M POL BadBats Wroclaw (POL)
2 N RÁCZ Imre 1965 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
3 N SZALMÁSI János 1967 M HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
3 N VINCZE Károly 1968 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
5 N WINCENCIAK Jan 1951 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N KISS Ferenc 1963 M HUN FOXminton SC (HUN)
7 N HELDAK Vladimir 1955 M SVK SbK Lipany (SVK)
7 N GAWLAK Piotr 1962 M POL PZSB Gorlice (POL)
7 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
10 N GÜRTLER Jiri 1968 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
10 N MACSKÁS Zsolt 1967 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
10 N ORBÁN László 1963 M HUN Vajai SE (HUN)
10 N KNOT Jerzy 1955 M POL PZSB Gorlice (POL)
10 N SVEC Martin 1955 M SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)
10 N GIBALA Jozef 1962 M SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)

Crossminton male O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCAVNICKY Jan Sr. 1975 M SVK SbK Lipany (SVK)
2 N CHMIELEWSKI Grzegorz 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
3 N SAWICKI Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N ILIĆ Damir 1968 M CRO SBK Susak (CRO)
5 N PETHO Zsolt 1971 M HUN FOXminton SC (HUN)
5 N SZABÓ Endre 1971 M HUN Speedmeteor SE (HUN)
5 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
5 N CWIAKALA Dariusz 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
9 N JELENSKY Rastislav 1979 M SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)
9 N TAKÁCS Attila 1975 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N KLODA Robert 1978 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
9 N SZIGYÁRTÓ István 1975 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
13 N FERENCZI Istvan 1973 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
13 N MOCHNAK Peter 1971 M SVK SbK Lipany (SVK)
13 N JAGEČIĆ Sinisa 1976 M CRO SBC Zagreb (CRO)
13 N JANČUNSKI Andrzej 1978 M LTU KC Wolf Fighters (POL)

Crossminton male U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FASKA Mateusz 2004 M POL KC Wolf Fighters (POL)
2 N JANČUNSKI Adrian 2004 M LTU KC Wolf Fighters (POL)
3 N RYBAK Mateusz 2003 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N BENCZŐ Balázs 2004 M HUN Vajai SE (HUN)
5 N JANCZAK Maciej 2004 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N KOPILEC Adam 2002 M SVK SbK Lipany (SVK)

Crossminton open U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GERGŐ Janka 2007 F HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
2 N MIŁOŃ Filip 2008 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N DRYJA Dominik 2007 M POL KC Wolf Fighters (POL)
3 N GORCZYCA Alicja 2008 F POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N KOCHANA Piotr 2008 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N SONIK Oskar 2009 M POL KC Wolf Fighters (POL)

Crossminton open U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCAVNICKY Jan Jr. 2007 M SVK SbK Lipany (SVK)
2 N JANČUNSKI Kamil 2006 M LTU KC Wolf Fighters (POL)
3 N KOPILEC Viliam 2006 M SVK SbK Lipany (SVK)
4 N RYBAK Michał 2005 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 E GRAC Zdenko 2005 M SVK ZS Mierova Svit (SVK)

Crossminton open Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MANDRYK Myhailo 1990 M UKR SC Uzghorod (UKR)
2 N EKBERG Melker 1980 M SWE 7H Speeders (SWE)
3 N PÁDÁR Pál 1990 M HUN Vajai SE (HUN)
3 N RÁCZ László 1967 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
5 N TURNA Patrik 1997 M SVK SpeedFun Podbrezova (SVK)
5 N KNAPCZYK Mateusz 1996 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N KOZÁRI David 1996 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
5 N RÁCZ Gergely 1992 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N KAKULA Adam 1998 M SVK SBK ZS Tribecska (SVK)
9 N VINCZE Olivér 1996 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
11 N TAKÁCS Dávid 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
11 N PJECHA Vladimir 1985 M SVK SbK Lipany (SVK)
11 N MIŁOŃ Slawomir 1981 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
11 N WILKOSZ Wojciech 1990 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
11 N PUSKAS Jozef 1995 M SVK SbK Lipany (SVK)
16 N MADEJ Sebastian 1990 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
16 N TIMM Sebastian 1981 M GER Red Devils Bautzen (GER)
16 N NEVRKLA Daniel 1988 M CZE Olomouc (CZE)
16 N MORISSEAU Olivier 1985 M FRA Speed Roazhon Club (FRA)
16 N KALIGARI Matej Tino 2001 M CRO SBT Hrvatski (CRO)
16 N SUPIOT Nicolas 1991 M FRA Vajai SE (HUN)
16 N VLADIC Marko 1986 M CRO SBC Zagreb (CRO)
16 N HÉJAS Norbert 1996 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)

Crossminton open Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CHMIELEWSKI Grzegorz 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
1 N VINCZE Károly 1968 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
2 N KAKULA Adam 1998 M SVK SBK ZS Tribecska (SVK)
2 N TURNA Patrik 1997 M SVK SpeedFun Podbrezova (SVK)
3 N EKBERG Melker 1980 M SWE 7H Speeders (SWE)
3 N SUPIOT Nicolas 1991 M FRA Vajai SE (HUN)
3 N VINCZE Olivér 1996 M HUN Tolna VFC Leopárdok (HUN)
3 N KOZÁRI David 1996 M HUN Szabadszallasi Leopardok (HUN)
5 N PUSKAS Jozef 1995 M SVK SbK Lipany (SVK)
5 N PJECHA Vladimir 1985 M SVK SbK Lipany (SVK)
5 N RÁCZ László 1967 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
5 N RÁCZ Imre 1965 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
5 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
5 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N TAKÁCS Dávid 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
5 N RÁCZ Gergely 1992 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N GÜRTLER Jiri 1968 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
9 N CWIAKALA Dariusz 1970 M POL BadBats Wroclaw (POL)
9 N LESKI Pawel 1957 M POL BadBats Wroclaw (POL)
9 N MIŠKULIN Nika 2001 F CRO SBT Hrvatski (CRO)
9 N ZUKIĆ Gala 2002 F CRO Speed Sharks Opatija (CRO)
9 N SZIGYÁRTÓ István 1975 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N TAKÁCS Attila 1975 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N PETHO Zsolt 1971 M HUN FOXminton SC (HUN)
9 N KISS Ferenc 1963 M HUN FOXminton SC (HUN)
9 N KNOT Jerzy 1955 M POL PZSB Gorlice (POL)
9 N GAWLAK Piotr 1962 M POL PZSB Gorlice (POL)
9 N NEVRKLA Daniel 1988 M CZE Olomouc (CZE)