Back to list

Results

7. Crossminton Lipany Open
SVK Poprad
November 9, 2019 - November 9, 2019

Crossminton female O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton female U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GORCZYCA Alicja 2008 F POL KC Wolf Fighters (POL)
2 N SOBOTOVA Lesia 2008 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
3 N GRACOVA Monika 2008 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
4 N LUKACKOVA Dorota 2008 F SVK SŠ Mierová Svit (SVK)

Crossminton female U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AMMEROVA Dasa 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
2 N JANCEKOVA Bianka 2006 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
3 N MACSKÁS Molli 2005 F HUN Debreceni Gekko (HUN)
3 N Uličná Zuzana 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
5 N TAKÁCS Nikolett 2006 F HUN Debreceni Gekko (HUN)
5 N MLYNSKA Lenka 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
7 N GOŁDASZ Martyna 2006 F POL KC Wolf Fighters (POL)
7 N KALASZOVA Sara 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
7 N MARTINCOVA Emma 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
10 N LESKOVJANSKA Nikola 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
10 N HUDAKOVA Liliana 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
10 N GOLENOVA Denisa 2006 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
900 N VERNARECOVA Silvia 2006 F SVK SŠ Mierová Svit (SVK)
900 N SALATOVA Slavomira 2006 F SVK SŠ Mierová Svit (SVK)

Crossminton female U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DADULAKOVA Katarina 2004 F SVK ZS Kysak (SVK)
2 N IMRICHOVA Livia 2003 F SVK ZS Kysak (SVK)
3 N PRISTASOVA Petra 2004 F SVK SŠ Mierová Svit (SVK)
4 N CAPOOVA Zuzana 2004 F SVK SŠ Mierová Svit (SVK)

Crossminton female U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DADULAKOVA Katarina 2004 F SVK ZS Kysak (SVK)
1 N IMRICHOVA Livia 2003 F SVK ZS Kysak (SVK)
2 N TAKÁCS Nikolett 2006 F HUN Debreceni Gekko (HUN)
2 N MACSKÁS Molli 2005 F HUN Debreceni Gekko (HUN)
3 N Uličná Zuzana 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
3 N AMMEROVA Dasa 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
3 N CAPOOVA Zuzana 2004 F SVK SŠ Mierová Svit (SVK)
3 N PRISTASOVA Petra 2004 F SVK SŠ Mierová Svit (SVK)
5 N MLYNSKA Lenka 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
5 N KALASZOVA Sara 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
5 N MARTINCOVA Emma 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
5 N JANCEKOVA Bianka 2006 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
5 N HUDAKOVA Liliana 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
5 N GOLENOVA Denisa 2006 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
5 N LESKOVJANSKA Nikola 2005 F SVK ZS Mierova Svit (SVK)
900 N VERNARECOVA Silvia 2006 F SVK SŠ Mierová Svit (SVK)

Crossminton female Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LUKACOVA Tamara 1997 F SVK TJ Slávia PU Presov (SVK)
2 N OSVAY Edit 1972 F HUN Vajai SE (HUN)
3 N SCAVNICKA Kristina 1998 F SVK SbK Lipany (SVK)
3 N WINCENCIAK Zofia 1999 F POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N JANČUNSKA Gabija 1979 F LTU KC Wolf Fighters (POL)
5 N HISCAKOVA Silvia 1975 F SVK SbK Lipany (SVK)
7 N HAVIAROVÁ Dominika 1990 F SVK Východočeská sportovní (CZE)
900 N ZATVARSKA Alona 1988 F UKR SC Uzghorod (UKR)

Crossminton male O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GAWLAK Piotr 1962 M POL PZSB Gorlice (POL)
2 N LESKI Pawel 1957 M POL BadBats Wroclaw (POL)
3 N VOJACEK Milos 1969 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
3 N GIBALA Jozef 1962 M SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)
5 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N TSIUCALO Alexander 1954 M UKR SC Uzghorod (UKR)
7 N KISS Ferenc 1963 M HUN FOXminton SC (HUN)
7 N WINCENCIAK Jan 1951 M POL KC Wolf Fighters (POL)
7 N DEBRECENI Zsolt 1966 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
10 N HELDAK Vladimir 1955 M SVK SbK Lipany (SVK)
10 N MACSKÁS Zsolt 1967 M HUN Debreceni Gekko (HUN)

Crossminton male O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCAVNICKY Jan Sr. 1975 M SVK SbK Lipany (SVK)
2 N SAWICKI Mariusz 1977 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
3 N PETHO Zsolt 1971 M HUN FOXminton SC (HUN)
3 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
5 N FERENCZI Istvan 1973 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
5 N WIESNER Zoltan 1975 M HUN Honvéd Auróra SE (HUN)
7 N JANČUNSKI Andrzej 1978 M LTU KC Wolf Fighters (POL)
7 N JELENSKY Rastislav 1979 M SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)
7 N SZIGYÁRTÓ István 1975 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
10 N TAKÁCS Attila 1975 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
900 N MOCHNAK Peter 1971 M SVK SbK Lipany (SVK)

Crossminton male U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SONIK Oskar 2009 M POL KC Wolf Fighters (POL)
2 N KOCHANA Piotr 2008 M POL KC Wolf Fighters (POL)
3 N LEGATH Tomas 2008 M SVK ZS Kysak (SVK)
3 N MIŁOŃ Filip 2008 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N MICIAN Peter 2008 M SVK SŠ Mierová Svit (SVK)
6 N GOŁDASZ Michał 2010 M POL KC Wolf Fighters (POL)

Crossminton male U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCAVNICKY Jan Jr. 2007 M SVK SbK Lipany (SVK)
2 N LEGATH Gabriel 2005 M SVK ZS Kysak (SVK)
3 N GRAC Zdenko 2005 M SVK ZS Mierova Svit (SVK)
3 N KOPILEC Viliam 2006 M SVK SbK Lipany (SVK)
5 N SMIECH Bartosz 2006 M POL KC Wolf Fighters (POL)
5 N DRYJA Dominik 2007 M POL KC Wolf Fighters (POL)
7 N KUZMIK Timotej 2006 M SVK ZS Mierova Svit (SVK)
7 N NIKERLE Kristian 2006 M SVK SŠ Mierová Svit (SVK)
7 N JANČUNSKI Kamil 2006 M LTU KC Wolf Fighters (POL)
900 N POLOVKA Peter 2005 M SVK SŠ Mierová Svit (SVK)
900 N KLEIN Marko 2006 M SVK ZS Mierova Svit (SVK)

Crossminton male U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Crossminton open U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCAVNICKY Jan Jr. 2007 M SVK SbK Lipany (SVK)
1 N FASKA Mateusz 2004 M POL KC Wolf Fighters (POL)
2 N KOPILEC Adam 2002 M SVK SbK Lipany (SVK)
2 N KOPILEC Viliam 2006 M SVK SbK Lipany (SVK)
3 N KUZMIK Timotej 2006 M SVK ZS Mierova Svit (SVK)
3 N NIKERLE Kristian 2006 M SVK SŠ Mierová Svit (SVK)
3 N GRAC Zdenko 2005 M SVK ZS Mierova Svit (SVK)
3 N LEGATH Gabriel 2005 M SVK ZS Kysak (SVK)

Crossminton open Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N TAKÁCS Dávid 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
3 N WILKOSZ Wojciech 1990 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
5 N PJECHA Marian 1989 M SVK SbK Lipany (SVK)
5 N MANDRYK Myhailo 1990 M UKR SC Uzghorod (UKR)
5 N TURNA Patrik 1997 M SVK SK Prague United (CZE)
5 N FASKA Mateusz 2004 M POL KC Wolf Fighters (POL)
9 N SUPIOT Nicolas 1991 M FRA Vajai SE (HUN)
9 N PUSKAS Marek 1999 M SVK SbK Lipany (SVK)
9 N PUSKAS Jozef 1995 M SVK SbK Lipany (SVK)
9 N SZALAI Márkó 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
13 N KOPILEC Adam 2002 M SVK SbK Lipany (SVK)
13 N JANČUNSKI Adrian 2004 M LTU KC Wolf Fighters (POL)
900 N KAKULA Adam 1998 M SVK SBK ZS Tribecska (SVK)
900 N SVOBODA Marián 1990 M SVK SbK Lipany (SVK)

Crossminton open Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
1 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N MANDRYK Myhailo 1990 M UKR SC Uzghorod (UKR)
2 N ZATVARSKA Alona 1988 F UKR SC Uzghorod (UKR)
3 N SZALAI Márkó 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
3 N TAKÁCS Dávid 2000 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
3 N HELDAK Vladimir 1955 M SVK SbK Lipany (SVK)
3 N PJECHA Marian 1989 M SVK SbK Lipany (SVK)
5 N DEBRECENI Zsolt 1966 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
5 N MACSKÁS Zsolt 1967 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
5 N KISS Ferenc 1963 M HUN FOXminton SC (HUN)
5 N PETHO Zsolt 1971 M HUN FOXminton SC (HUN)
5 N SUPIOT Nicolas 1991 M FRA Vajai SE (HUN)
5 N OSVAY Edit 1972 F HUN Vajai SE (HUN)
5 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N SZIGYÁRTÓ István 1975 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
9 N WINCENCIAK Zofia 1999 F POL KC Wolf Fighters (POL)
9 N WILKOSZ Wojciech 1990 M POL Speed Club Brzeszcze (POL)
9 N LUKACOVA Tamara 1997 F SVK TJ Slávia PU Presov (SVK)
9 N HAVIAROVÁ Dominika 1990 F SVK Východočeská sportovní (CZE)
9 N GIBALA Jozef 1962 M SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)
9 N PUSKAS Marek 1999 M SVK SbK Lipany (SVK)
9 N PUSKAS Jozef 1995 M SVK SbK Lipany (SVK)
9 N TAKÁCS Attila 1975 M HUN Debreceni Gekko (HUN)
900 N KAKULA Adam 1998 M SVK SBK ZS Tribecska (SVK)
900 N JELENSKY Rastislav 1979 M SVK Lokomotiva Banska B. (SVK)
900 N TURNA Patrik 1997 M SVK SK Prague United (CZE)