Back to list

Results

2019 7. Mistrovství ČR v crossmintonu
CZE Pardubice
November 23, 2019 - November 23, 2019

Crossminton female O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VAŠÍČKOVÁ Radka 1972 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N BURY Lucie 1977 F CZE SK MaKaKo (CZE)
3 N LIPTÁKOVÁ Marcela 1973 F CZE SK MaKaKo (CZE)
4 N LÁTALOVÁ Pavla 1979 F CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton female U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRPÁLKOVÁ Natálie 2007 F CZE Crossminton Pardubice (CZE)
2 N BURY Viktorie 2009 F CZE SK MaKaKo (CZE)
3 N BENESZOVÁ Eliška 2010 F CZE SK MaKaKo (CZE)
4 N SEDLÁČKOVÁ Simona 2009 F CZE SK MaKaKo (CZE)

Crossminton female U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HOLESINSKA Zuzana 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N ŠKODOVÁ Andrea 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N KRPÁLKOVÁ Natálie 2007 F CZE Crossminton Pardubice (CZE)
3 N BERANOVÁ Kateřina 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N MAZUROVÁ Natálie 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N MRKLOVSKÁ Eliška 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N SCHWARZOVÁ Aneta 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)
9 N MOSEROVÁ Mia 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N LIPINOVÁ Aneta 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)
999 N JEŽKOVÁ Helena 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton female U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N HOLESINSKA Zuzana 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N CIBULKOVÁ Veronika 2003 F CZE SK Prague United (CZE)
3 N ŠKODOVÁ Andrea 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N MRKLOVSKÁ Eliška 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N LIPINOVÁ Aneta 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N BERANOVÁ Kateřina 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N MAZUROVÁ Natálie 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)
9 N MOSEROVÁ Mia 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
999 N JEŽKOVÁ Helena 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton female U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
1 N ŠKODOVÁ Andrea 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N CIBULKOVÁ Veronika 2003 F CZE SK Prague United (CZE)
2 N HOLESINSKA Zuzana 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N KRPÁLKOVÁ Natálie 2007 F CZE Crossminton Pardubice (CZE)
3 N BERANOVÁ Kateřina 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N MRKLOVSKÁ Eliška 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N MOSEROVÁ Mia 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N BURY Viktorie 2009 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N MAZUROVÁ Natálie 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)

Crossminton female Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N VAŠÍČKOVÁ Radka 1972 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N CIBULKOVÁ Veronika 2003 F CZE SK Prague United (CZE)
3 N BENESZOVÁ Alena 1981 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N HUCZALOVÁ Aneta 1983 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N LIPTÁKOVÁ Marcela 1973 F CZE SK MaKaKo (CZE)
7 N BURY Lucie 1977 F CZE SK MaKaKo (CZE)
7 N ZAWADZKA Jana 1986 F CZE SK MaKaKo (CZE)
9 N MAREČKOVÁ Veronika 1981 F CZE Knights Pardubice (CZE)

Crossminton female Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CIBULKOVÁ Veronika 2003 F CZE SK Prague United (CZE)
1 N HOLESINSKA Zuzana 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N BENESZOVÁ Alena 1981 F CZE SK MaKaKo (CZE)
2 N HUCZALOVÁ Aneta 1983 F CZE SK MaKaKo (CZE)
3 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N ŠKODOVÁ Andrea 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N ZAWADZKA Jana 1986 F CZE SK MaKaKo (CZE)
3 N VAŠÍČKOVÁ Radka 1972 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N BURY Lucie 1977 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N LIPTÁKOVÁ Marcela 1973 F CZE SK MaKaKo (CZE)

Crossminton male O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N MORAVEC Milan 1962 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N PRŮŠA Martin 1967 M CZE Speed Team Praha (CZE)
3 N KABEŠ Tomáš 1961 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N FIEDLER Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N CHLUBNA Karel 1961 M CZE SK Prague United (CZE)
5 N KLIMEŠ Marek 1968 M CZE Crossminton klub Kolín (CZE)
9 N VRATISLAV Jaroslav 1958 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N MUCKE Pavel 1956 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
999 N GÜRTLER Jiri 1968 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)

Crossminton male O40 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
2 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N LIPINA Radek 1976 M CZE SK MaKaKo (CZE)
3 N PRŮŠA Martin 1967 M CZE Speed Team Praha (CZE)
5 N SKALA Libor 1979 M CZE SK Prague United (CZE)
5 N STRNAD Pavel 1974 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)
5 N HLOUŠEK Tomáš 1977 M CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N MORAVEC Milan 1962 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N CHLUBNA Karel 1961 M CZE SK Prague United (CZE)
9 N LIŠČÁK Martin 1978 M CZE Crossminton klub Kolín (CZE)
9 N BYDŽOVSKÝ Jiří 1970 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N KYLAR Petr 1975 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N KRUPIČKA Aleš 1971 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N SCHWARZ Jaroslav 1970 M CZE SK MaKaKo (CZE)
9 N CRHA Vlastimil 1972 M CZE CrossPro Svitavy (CZE)
9 N PUSTĚJOVSKÝ Zdeněk 1971 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
16 N KABEŠ Tomáš 1961 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton male O40 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
1 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
2 N CHLUBNA Karel 1961 M CZE SK Prague United (CZE)
2 N SKALA Libor 1979 M CZE SK Prague United (CZE)
3 N PRŮŠA Martin 1967 M CZE Speed Team Praha (CZE)
3 N MORAVEC Milan 1962 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N LIPINA Radek 1976 M CZE SK MaKaKo (CZE)
3 N HLOUŠEK Tomáš 1977 M CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N MUCKE Pavel 1956 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N KYLAR Petr 1975 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N BYDŽOVSKÝ Jiří 1970 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N SCHWARZ Jaroslav 1970 M CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N STRNAD Pavel 1974 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)
5 N KABEŠ Tomáš 1961 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton male U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N MACH Tomáš 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N ŽULEVIČ Michal 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N ŽULEVIČ Marek 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N KORBELA Lukáš 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N BRYKNAR Milan 2005 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)

Crossminton male U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RADA Pavel 2004 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N MACH Tomáš 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N KUCHAR Alex 2002 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N KUČERA Vojtěch 2002 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N ŽULEVIČ Marek 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N MACHURA David 2004 M CZE Koukej letět (CZE)
5 N BRYKNAR Milan 2005 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)
5 N ŽULEVIČ Michal 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
999 N RYCHNOVSKÝ Matěj 2003 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
999 N KŘÍŽ Matěj 2003 M CZE

Crossminton male U18 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
1 N RADA Pavel 2004 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N MACH Tomáš 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N MACHURA David 2004 M CZE Koukej letět (CZE)
3 N ŽULEVIČ Marek 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N ŽULEVIČ Michal 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N KUČERA Vojtěch 2002 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N KUCHAR Alex 2002 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N BRYKNAR Milan 2005 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)
5 N STĚHULA Michal 2007 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)

Crossminton open U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POJMON Jindřich 2008 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
2 N STĚHULA Michal 2007 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)
3 N KULÍŠEK Jan 2008 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
4 N LIPINA Tobiáš 2008 M CZE SK MaKaKo (CZE)
999 N KORBELA Martin 2008 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton open U12 Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POJMON Jindřich 2008 M CZE Crossminton Pardubice (CZE)
1 N KRPÁLKOVÁ Natálie 2007 F CZE Crossminton Pardubice (CZE)
2 N KULÍŠEK Jan 2008 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N STĚHULA Michal 2007 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)
3 N LIPINA Tobiáš 2008 M CZE SK MaKaKo (CZE)
3 N KORBELA Martin 2008 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N SEDLÁČKOVÁ Simona 2009 F CZE SK MaKaKo (CZE)
3 N BENESZOVÁ Eliška 2010 F CZE SK MaKaKo (CZE)

Crossminton open Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N BROŽ David 1991 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
5 N MANSFELD Jiří 1993 M CZE Koukej letět (CZE)
5 N MACURA Milan 1984 M CZE SK Prague United (CZE)
5 N BOTUR Michael 1995 M CZE SK Prague United (CZE)
5 N TEICHMANN Lukáš 1990 M CZE SK Prague United (CZE)
9 N HAMACEK Michal 1994 M CZE Koukej letět (CZE)
9 N KUČERA Jan 1987 M CZE SK Prague United (CZE)
9 N KUČERA Vojtěch 2002 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N ZEJDA Zbynek 1985 M CZE Koukej letět (CZE)
13 N KRATOCHVIL Tomas 2000 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
13 N KUCHAR Alex 2002 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
13 N COUFAL Libor 1984 M CZE King Hradec Králové (CZE)
13 N COUFAL David 1992 M CZE King Hradec Králové (CZE)
17 N MAREČEK Jan 1981 M CZE Knights Pardubice (CZE)
999 N RYCHNOVSKÝ Matěj 2003 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
999 N BORŮVKA Michal 1996 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton open Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
1 N BROŽ David 1991 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N COUFAL David 1992 M CZE King Hradec Králové (CZE)
3 N MANSFELD Jiří 1993 M CZE Koukej letět (CZE)
3 N HAMACEK Michal 1994 M CZE Koukej letět (CZE)
3 N MACURA Milan 1984 M CZE SK Prague United (CZE)
3 N BOTUR Michael 1995 M CZE SK Prague United (CZE)
5 N STRNAD Pavel 1974 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)
5 N KABEŠ Tomáš 1961 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
5 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N PRŮŠA Martin 1967 M CZE Speed Team Praha (CZE)
5 N MORAVEC Milan 1962 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N TEICHMANN Lukáš 1990 M CZE SK Prague United (CZE)
5 N KUČERA Jan 1987 M CZE SK Prague United (CZE)
9 N KYLAR Petr 1975 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N ZEJDA Zbynek 1985 M CZE Koukej letět (CZE)
9 N MACHURA David 2004 M CZE Koukej letět (CZE)
9 N SKALA Libor 1979 M CZE SK Prague United (CZE)
9 N CHLUBNA Karel 1961 M CZE SK Prague United (CZE)
9 N MUCKE Pavel 1956 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N BYDŽOVSKÝ Jiří 1970 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N KRATOCHVIL Tomas 2000 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton mixed U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BURY Viktorie 2009 F CZE SK MaKaKo (CZE)
2 N HOLEŠINSKÝ Martin 2009 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N SEDLÁČKOVÁ Simona 2009 F CZE SK MaKaKo (CZE)
4 N BENESZOVÁ Eliška 2010 F CZE SK MaKaKo (CZE)

Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
1 N BURY Lucie 1977 F CZE SK MaKaKo (CZE)
2 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N VAŠÍČKOVÁ Radka 1972 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N ZAWADZKA Jana 1986 F CZE SK MaKaKo (CZE)
3 N MACURA Milan 1984 M CZE SK Prague United (CZE)
3 N HLOUŠEK Tomáš 1977 M CZE SK MaKaKo (CZE)
3 N HUCZALOVÁ Aneta 1983 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N LIPINA Radek 1976 M CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N LIPTÁKOVÁ Marcela 1973 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N SCHWARZ Jaroslav 1970 M CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N MAZUROVÁ Natálie 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N BROŽ David 1991 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N LIPINOVÁ Aneta 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N MACH Tomáš 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N BENESZOVÁ Alena 1981 F CZE SK MaKaKo (CZE)