Back to list

Results

2019 2. Mistrovství ČR v crossmintonu na otevřených dvorcích
CZE Pardubice
April 14, 2019 - April 14, 2019

Crossminton female U16 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HOLESINSKA Zuzana 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N ŠKODOVÁ Andrea 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N MOSEROVÁ Mia 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N MAZUROVÁ Natálie 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N MAZALOVÁ Anastázie 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N LUDVÍKOVÁ Eliška 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N MRKLOVSKÁ Eliška 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton female U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HOLESINSKA Zuzana 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N ŠKODOVÁ Andrea 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N MAZUROVÁ Natálie 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)
3 N LUDVÍKOVÁ Eliška 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N MRKLOVSKÁ Eliška 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N MOSEROVÁ Mia 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N MAZALOVÁ Anastázie 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton female U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N CIBULKOVÁ Veronika 2003 F CZE SK Prague United (CZE)
3 N ŠKODOVÁ Andrea 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N HOLESINSKA Zuzana 2006 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N MRKLOVSKÁ Eliška 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N MAZUROVÁ Natálie 2005 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N MAZALOVÁ Anastázie 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N LUDVÍKOVÁ Eliška 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N MOSEROVÁ Mia 2005 F CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton female Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WERNEROVÁ Markéta 1973 F CZE Speed Team Praha (CZE)
2 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N CIBULKOVÁ Veronika 2003 F CZE SK Prague United (CZE)
3 N VAŠÍČKOVÁ Radka 1972 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N BARTOKOVÁ Barbora 1978 F CZE CC Třemošnice (CZE)
5 N ZAWADZKA Jana 1986 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N VONDROVÁ Anna 1993 F CZE SK Prague United (CZE)
5 N KOPECKÁ Karolína 1986 F CZE SK Prague United (CZE)

Crossminton male U16 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N RADA Pavel 2004 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N ŽULEVIČ Michal 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N BRYKNAR Milan 2005 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)
5 N STĚHULA Michal 2007 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)
5 N MACH Tomáš 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N OPRCHALSKÝ Vít 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N ŽULEVIČ Marek 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton male O50 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N PRŮŠA Martin 1967 M CZE Speed Team Praha (CZE)
3 N CHLUBNA Karel 1961 M CZE SK Prague United (CZE)
3 N GÜRTLER Jiri 1968 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
5 N ČESAL Stanislav 1964 M CZE CC Mariánské Lázně (CZE)
5 N FIEDLER Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N KLIMEŠ Marek 1968 M CZE Crossminton klub Kolín (CZE)
5 N MUCKE Pavel 1956 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton male U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N STĚHULA Michal 2007 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)
2 N HOLEŠINSKÝ Martin 2009 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton male U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N MACH Tomáš 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N ŽULEVIČ Marek 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N VÁCLAVÍK Patrik 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N ŽULEVIČ Michal 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N BRYKNAR Milan 2005 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)
5 N STĚHULA Michal 2007 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)
5 N OPRCHALSKÝ Vít 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton male U18 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RADA Pavel 2004 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N KUČERA Vojtěch 2002 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N KUCHAR Alex 2002 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N VÁCLAVÍK Patrik 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N ŽULEVIČ Michal 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N BRYKNAR Milan 2005 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)
5 N MACH Tomáš 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N KRATOCHVÍL Vojtěch 2002 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N OPRCHALSKÝ Vít 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N VLASÁK David 2002 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N ŽULEVIČ Marek 2006 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N STĚHULA Michal 2007 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)

Crossminton open Adults Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N VOSÁTKA Petr 1985 M CZE SK Prague United (CZE)
3 N MACURA Milan 1984 M CZE SK Prague United (CZE)
5 N COUFAL Libor 1984 M CZE King Hradec Králové (CZE)
5 N KUČERA Jan 1987 M CZE SK Prague United (CZE)
5 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
5 N SWIENCZEK Jan 1988 M CZE SK MaKaKo (CZE)
9 N KLIMEŠ Vojtěch 1994 M CZE Crossminton klub Kolín (CZE)
9 N WALEK Miloslav 1988 M CZE Knights Pardubice (CZE)
9 N MARZY Tomáš 1984 M CZE CC Mariánské Lázně (CZE)
9 N PROCHÁZKA Petr 1983 M CZE Knights Pardubice (CZE)
9 N LIŠČÁK Martin 1978 M CZE Crossminton klub Kolín (CZE)
9 N BYDŽOVSKÝ Jiří 1970 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
9 N COUFAL David 1992 M CZE King Hradec Králové (CZE)
9 N STRNAD Pavel 1974 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)

Crossminton open Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAKRLÍK Petr 1993 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
1 N MAKRLÍK Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N MACURA Milan 1984 M CZE SK Prague United (CZE)
2 N PATEK Marcel 1968 M CZE Speed Team Praha (CZE)
3 N MARZY Tomáš 1984 M CZE CC Mariánské Lázně (CZE)
3 N LIŠČÁK Martin 1978 M CZE Crossminton klub Kolín (CZE)
3 N KUČERA Jan 1987 M CZE SK Prague United (CZE)
3 N CHLUBNA Karel 1961 M CZE SK Prague United (CZE)
5 N KRUPIČKA Matěj 2005 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N KLIMEŠ Vojtěch 1994 M CZE Crossminton klub Kolín (CZE)
5 N KLIMEŠ Marek 1968 M CZE Crossminton klub Kolín (CZE)
5 N MUCKE Pavel 1956 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N FIEDLER Petr 1965 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
5 N MARZY Vladimír 1970 M CZE CC Mariánské Lázně (CZE)
5 N ČESAL Stanislav 1964 M CZE CC Mariánské Lázně (CZE)
5 N RADA Pavel 2004 M CZE Východočeská sportovní (CZE)

Crossminton mixed Adults Double
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ŠKODOVÁ Jesika 2003 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
1 N KNOFLÍČEK Daniel 1995 M CZE Východočeská sportovní (CZE)
2 N VOSÁTKA Petr 1985 M CZE SK Prague United (CZE)
2 N CIBULKOVÁ Veronika 2003 F CZE SK Prague United (CZE)
3 N GÜRTLER Jiri 1968 M CZE TJ AVIA Cakovice (CZE)
3 N VAŠÍČKOVÁ Radka 1972 F CZE Východočeská sportovní (CZE)
3 N PRŮŠA Martin 1967 M CZE Speed Team Praha (CZE)
3 N WERNEROVÁ Markéta 1973 F CZE Speed Team Praha (CZE)
5 N TEICHMANN Lukáš 1990 M CZE SK Prague United (CZE)
5 N KOPECKÁ Karolína 1986 F CZE SK Prague United (CZE)
5 N KOPECKÝ Michal 1986 M CZE SK Prague United (CZE)
5 N SWIENCZEK Jan 1988 M CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N ZAWADZKA Jana 1986 F CZE SK MaKaKo (CZE)
5 N STRNAD Pavel 1974 M CZE CC Lomnice nad Popelkou (CZE)
5 N BARTOKOVÁ Barbora 1978 F CZE CC Třemošnice (CZE)
5 N VONDROVÁ Anna 1993 F CZE SK Prague United (CZE)